لاک‌پشت‌ها چه غذایی می‌خورند؟

0

لاکپشت‌ها دارای صفات جالب و غیر عادی زیادی می‌باشند، اما عادات غذایی آن‌ها نسبتاً معمولی است. واقعیت این است که همه لاکپشت‌ها تقریباً همه چیز می‌خورند. البته بستگی به نوع لاکپشت دارد. لاکپشت‌هایی که گاز می‌گیرند، دیدنشان لذتبخش است. آن‌ها شکارچیان ماهری هستند، غذای آن‌ها بطور عمده، شامل: ماهی‌ها، قورباغه و حتی اردک‌ها می‌باشد. لاکپشت خوراکی که مردم دوست دارند از آن‌ها بعنوان غذا استفاده کنند،‌ می‌تواند بهترین غذاهای موجود در زیر آب را بخورند. این لاکپشت‌ها، حشرات، بچه قورباغه و ماهی‌ها را می‌خورند.

لاکپشت جعبه‌ای که نوعی رابط بین لاکپشت‌های خشکی و آب است، دوست دارد بیشتر اوقات خود را در خشکی سپری کند. اما در ماه‌های گرم تابستان از خنک شدن در آب لذت می‌برد، و هنگامی که در خشکی است دوست دارد که در لابلای چوب‌ها بدنبال دانه میوه‌ها و قارچ‌ها بگردد. لاکپشت‌های حفار، گودال‌هایی در زمین‌های خشک و لم یزرع حفر می‌کنند تا در طول روز در آنجا استراحت کنند. هنگام غروب بیرون آمده و به جستجوی میوه‌ها، سبزیجات و دیگر غذاهای مورد علاقه‌شان می‌پردازند. اما لاکپشت‌ها در زمستان که غذا برای آنان فراهم نیست چه می‌کنند؟ چون دیگر خزندگان، لاکپشت‌هایی که در آب و هوای معتدل زندگی می‌کنند، در طول ماه‌های زمستان به خواب می‌روند، و طول این مدت بسته به نوع آب و هوا می‌باشد، اما بسیاری از آن‌ها می‌توانند از اکتبر تا مارس، بدون غذا و خواب به مکان‌های دور بروند.

لاکپشت‌هایی که در آب زندگی می‌کنند، معمولاً در ته رودخانه‌ها و برکه‌ها خود را از انظار دور نگه می‌دارند. لاکپشته‌ای خشکی تا پایان زمستان خودشان را در زیر زمین مخفی می‌کنند. این لاکپشت‌ها با شش تنفس کرده و پوسته‌هایی دارند که از جعبه‌ای استخوانی ساخته شده و با ورقه‌هایی شاخی و یا با پوست نرم پوشیده شده است. این پوسته‌ها به دو قسمت تقسیم می‌شوند، یک قسمت پشت بدن را می‌پوشاند و دیگری قسمت زیرین را. از سوراخی که مابین این دو قسمت است لاکپشت، سر و گردن، دم و پاهای خود را بیرون می‌آورد.

لاکپشت‌ها حس بینایی، چشایی و لامسه قوی داشته اما حس شنوایی آن‌ها تکامل چندانی پیدا نکرده و ضعیف است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.