چه چیز رؤیا‌های روزانه ما را می‌سازند؟

0

آیا کسی وجود دارد که رویا‌های روزانه نداشته باشد؟ در حقیقت این نوع رویا، احساس خوبی را ایجاد می‌کند. شخص خود را در حال کار زیبایی می‌بیند، از یک پیروزی بزرگ لذت می‌برد، کاری را که به آن بسیار علاقمند است، به پایان می‌رساند با چیزی را که آرزو دارد، بدست می‌آورد. رؤیای روزانه، شکل خاصی از رؤیاست، ولی فقط در هنگام بیداری اتفاق می‌افتد.

رؤیا‌های شبانه، در هنگام خواب صورت می‌گیرد. این تنها اختلاف بین این دو است، زیرا هر دو این‌ها مواقعی که شخص در آرامش کامل بوده و توجهی به آنچه در اطرافش می‌گذرد، ندارد اتفاق می‌افتد، از اینرو افکار او می‌-تواند در همه جا سیر کند.

به این دلیل هر دو نوع رؤیا اغلب در مورد اشخاص، حیوانات یا موقعیت‌های عجیب هستند که احتمالا وجود خارجی ندارند. رویا‌های شبانه حتی غیر عادی‌تر و غیر واقعی‌تر از رویا‌های روزنه‌اند، زیرا افراد هنگام خواب کنترلی نسبت به آنچه فکر که می‌کنند، ندارند.

جالب است بدانید که در کودکان دو نوع رویای روزانه وجود دارد که در افراد بالغ نمی‌توان یافت. یکی رویای «همبازی خیالی» و دیگری رویای )فرزند خوانده) اگر کودکی، دوستان زیادی برای بازی نداشته باشد، ممکن است این رؤیا در او ایجاد شود که دارای یک همبازی خیالی است. کودک دیگری دوست دارد تصور کند که او یک شخص خاص، مثلا یک شاهزاده است و والدین او پادشاه و ملکه هستند. در چنین کودکی، این رؤیا وجود دارد که او فرزند خوانده بوده و والدین واقعی او از خانواده سلطنتی می‌باشند، از اینرو می‌بینید که در رویا‌های روزانه اغلب افراد، مسائلی را که نیاز دارند یا می‌خواهند، بروز می‌دهند، ولی در رویا‌های شبانه نه تنها این مسائل بلکه چیز‌هایی که موجب ترس می‌شوند نیز وجود دارد. در هر دو مورد رویا از خارج سرچشمه نمی‌گیرد، بلکه دلالت بر نیاز‌ها، خواسته‌ها، تمایلات و ترس‌های درونی فرد دارد. رؤیا موقعیتی را فراهم می‌سازد که این حالات خود را ظاهر کنند. . رویا‌های روزانه به شخص چیزی را می‌دهد که او خواهان است و در زندگی واقعی نمی‌تواند به آن دست یابد. در بعضی مواقع رؤیا‌ها در طرح‌ریزی انجام کاری به شخص کمک می‌کنند. رویا‌های شبانه با پنهان کردن احساسات شخص و برآوردن آرزو‌های او، به وی کمک نموده تا خواب خود را ادامه داده و حالت آرامش را حفظ کند.

رؤیا چیزی است که شما، خود بیان می‌کنید و دارای مفهوم خاصی برای بیننده رؤیا می‌باشد.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.