چه کسی اولین تصاویر را کشید؟

0

نخستین هنرمندان روی زمین، غارنشینان بود. بر روی دیواره‌های غارهایی در جنوب و اسپانیا نقاشی‌های رنگی از حیوان نات وجود دارند که در حدود ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ سال قبل از میلاد کشیده شده‌اند.

بسیاری از این نقاشی‌ها بسیار دست نخورده باقی مانده‌اند، زیرا غارهای متمادی بسته مانده بودند. بشر اولیه از جانوران وحشی که در اطراف خود می‌دید، نقاشی می کرد. اشکال انسان‌های اولیه در مراحل حیات، در آفریقا و شرق اسپانیا کشف گردیده‌اند.

هنرمندان غارنشین، دیوارهای غار را با نقاشی‌های در رنگ‌های روشن و خوشرنگ، پر می‌کردند، مواد رنگی که مورد استفاده قرار می‌گرفتند، گل اخری «اکسید آهن با رنگ‌های متنوع از زرد روشن تا نارنجی تیره» و منگنز بودند.

این‌ها به شکل پودر درآمده و با روغن، مانند چربی حیوانات، مخلوط می‌گشتند و با نوعی قلم مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

بعضی مواقع مواد رنگی در چوب‌هایی شبیه  مداد رنگی به کار می‌رفتند. روغن مخلوط با مواد رنگی پودری شکل درنگی مثل را به وجود آورده و اجزاء رنگی به یکدیگر می‌چسبیدند. انسان غارنشین از موی حیوانات، گیاه ابزار تیزی مانند سنگ چخماق، برای نقاشی و خراشیدن خطوط استفاده می‌کرد. در یکی از تمدن‌های اولیه که در مصر بود، هنرمندان ای وجود داشتند که تصاویری را می‌کشیدند، بسیاری از هنر مصریان برای اهرام و آرامگاه‌های پادشاهان و سایر افراد مهم به کار می‌رفت. هنرمندان صحنه‌هایی از زندگی اشخاص را بر روی دیواری در محل دفن او، نقاشی می کردند. آن‌ها از آبرنگ استفاده می‌کردند.

یکی دیگر از تمدن‌های اولیه «Aegean» هنر نقاشی را تا حد شگفت‌آوری گسترش داد. هنرمندان آن در نقاشی سبک آزاد و زیبایی را داشتند و مناظری از دریا، حیوانات، گل‌ها، بازی‌های ورزشی و اجتماعات را ترسیم کردند. نقاشی‌های آنها بر روی دیوارهای مرطوب گچی که در حال حاضر آن را «Fresco» می‌نامیم،  کشیده می‌شد. بنابراین می‌بینید که نقاشی به زمان‌های بسیار قدیم و تمدن های اولیه باز می‌گردد.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.