چه کسی گرینلند را کشف نمود؟

0

اگر در دوران منطقه باشد که هرگز انتظار نمی‌رود سرزمین سرد نامیده شود، گرینلند است. قسمت اعظم این ناحیه، با یک قله یخی که در بعضی نقاط بیش ازm  ۳۰۰۰ ضخامت دارد، پوشیده می‌شود. زمستان‌ها بسیار سخت و تابستان‌ها کوتاه و خنک می‌باشند، تنها سرسخت‌ترین جانوران و گیاهان می‌توانند در این آب و هوا زندگی کنند.

راه‌های باریکی از خاک، با سبزه و علف جاروب و گیاهان گلدار پست وجود دارند، ولی بیشتر سطح عاری از یخ: سنگ‌های خشک پوشیده از خزه‌ها و گلسنگ‌ها می‌باشند.

اما چرا این منطقه گرینلند نام دارد؟ البته این مسائل مصداق معروف: برعکس نهند نام زنگی کافور. در حقیقت زمانی که کسی به طرف منطقه جلب نمی‌شود، توسعه‌دهندگان ملک بدین وسیله تمایل به جلب مشتریان دارند.

در ۹۸۲ سال بعد از مرگ، شخصی از اهالی ایسلند «Thorvaldsson Eric» به جنوب غربی گرینلند آمد. این مرد جانی که بیشتر به نام  «Ericthered»  شناخته می‌شود، به علت کشتن یک مرد برای سه سال از ایسلند تبعید شد. «Eric» سه سال تبعید خود را در کشف سرزمینی غربی که توسط ناخدایان ایسلندی توصیف شده بود، سپری کرد و به ایسلند بازگشت و در مورد اکتشافات خود به مردم توضیح داد. او می‌خواست مهاجرین و مشتاق رفتن به این سرزمین شوند. بنابراین آن را «land Green« نامید تا بدین وسیله توجه مردم را نسبت به این سرزمین جلب کند.

امروزه کمتر از ۳۰۰۰۰ محل درگیری لندن زندگی می‌کنند که برای منطقه‌ای به این وسعت، جمعیت ناچیزی به حساب می‌آید. اغلب آن‌ها در روایی فاقد یخ ساحل جنوب غربی جزیره می‌باشند، تنها ۲۵۰۰ نفر در قسمت شرقی و کمتر از ۶۰۰ نفر در شمال آن ساکنند.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.