کامپیوتر از چه زمانی توسعه یافت؟

0

یک کامپیوتر چیست؟ یک کامپیوتر اتوماتیک، می‌تواند به طور خودکار برای ساعت‌ها و روزها کار کند و میلیون‌ها مراحل حل یک مسئله را انجام دهد. این ماشین قادر است کلیه مسائلی را که می‌توانند شامل هزاران بند اطلاعاتی باشند، حل کرده و بیازماید. این داده‌ها ممکن است اعدادی باشند که از ارقام تشکیل شده، یا کلمات ساخته شده از حروف یا مجموعه‌ای از ارقام و حروف و دیگر علامات این قبیل اطلاعات را یک کلمه ماشین می نامند. سپس کامپیوتر اعمال جمع، ضرب، دسته‌بندی، مقایسه و یکی دیگر از صدها نوع ترسیم یا پاسخگویی را انجام می‌دهد. همه این اعمال را از روی لیست مثل از دستورات که برنامه خوانده می‌شود، مشخصات کامپیوتر دنبال شده و بر روی کلمات ماشین انجام می‌دهد. دستورات برنامه توسط یک نفر به کامپیوتر داده شده ولی کامپیوتر جز به جز این دستورات را برای خود بررسی کرده و در آخر حل و جواب‌ها را به شیوه خاصی به شکل کدهای کامپیوتری چاپ می‌کند.

کامپیوترها غالباً اجزای متحرک ندارند، ولی اعمالشان توسط جریان های کوچکی از الکترون‌ها و یا اجزا الکتریسیته انجام می‌شود.

اولین کامپیوتر خودکار در سال ۱۹۴۴ در دانشگاه هاروارد ساخته شد. کسانی که کامپیوتر را ساختند «Aiken Howavrd» از هاروارد و یک گروه مهندسین از شرکت بین المللی ماشین آلات تجاری «I.B.M» بودند.

آن‌ها دستگاه را نوع «I.B.M» هاروارد نامیدند. این اولین دستگاهی بود که می‌توانست به لیست‌های بلندی از انواع بسیار زیادی از عملکردهای ترسیمی را که همه در یک ترکیب درستی قرار داشتند، انجام دهد.

این ماشین قادر بود با اعداد ۲۳ رقمی کار کند،  همچنین دو تا از این تعداد را در s 3/0  جمع بزنند و نیز آن‌ها را در مدت s 4 ضرب کند. ماشین از اجزاء الکتریکی مکانیکی استفاده می‌کرد و قسمت الکترونیکی نداشت. به محض این که اجزای الکترونیکی مناسب مورد استفاده قرار می‌گرفتند، سرعت کامپیوترها به سرعت بالا می‌رفت.

اکنون اکثر کامپیوترهای الکترونیکی کارآمد می‌تواند چندین میلیون عملیات محاسباتی را در هر ثانیه انجام دهد و اطلاعات بسیار زیادی را ذخیره نماید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.