کتاب در باب زندگی مینیمالیستی: معرفی و بررسی

0

آیا از شلوغی و حجم زیاد وسایل خود خسته نشده‌اید؟ آیا تا به حال شده که بخواهید خودتان را از شر همۀ چیزهایی که دور خود جمع کرده‌اید خلاص کنید؟ اما چطور؟ کتاب در باب زندگی مینیمالیستی با همین پرسش آغاز می‌شود. مینیمالیسم نوعی سبک زندگی است که در آن فرد متعلقات مادی‌اش را به حداقل می‌رساند. کم می‌خرد و کم مصرف می‌کند و از زندگی در بالاترین حد لذت می‌برد.

کتاب در باب زندگی مینیمالیستی راز شادمانیِ زندگی را بازگو می‌کند، با ارائه راهکارها و اصولی که گام به گام نشان می‌دهد چطور سبک زندگی مینیمالیستی را پیاده کنیم و چطور با دور ریختن وسایل اضافه، ذهن و روح خود را سبک‌بال و آزاد سازیم.

فومیو ساساکی، نویسندۀ جوان این کتاب، خود مسیری را پیموده که در این‌جا از آن صحبت می‌کند. کتاب در باب زندگی مینیمالیستی، کتابی است با اندیشه‌های نو و متفاوت که زندگی کردن را به طرزی متفاوت می‌آموزد.

فومیو ساساکی، شهروندی ژاپنی است که به جمع روز افزون افرادی پیوسته که معتقدند (کم بیشتر است). | او نویسنده‌ای سی و چند ساله است که با سه پیراهن، چهار جفت جوراب و متعلقات مادی بسیار اندک در سوئیتی کوچک در توکیو زندگی می‌کند.

 

فومیو ساساکی یکی از افراد ساده زیست در ژاپن است که در آپارتمانی یک اتاقه در توکیو زندگی می‌کند و این اتاق چنان تنگ است که دوستانش آن را اتاق بازجویی می‌نامند.

وی تنها سه پیراهن، چهار شلوار و چهار جفت جوراب دارد و تعداد اثاثیه منزلش نیز به ۱۵۰ عدد می‌رسد. وی می‌گوید: پول برای من مساله اصلی نیست و من آگاهانه ساده زیستی را انتخاب کرده‌ام. هر روز بر تعداد شهروندان ژاپنی که ساده زیستی را به عنوان یک شیوه زندگی انتخاب می‌کنند افزوده می‌شود.

ساساکی به عنوان یک شهروند ژاپن که ساده زیستی را انتخاب کرده است، پیش از این تمایل شدیدی به جمع‌آوری کتاب و لوح‌های فشرده داشت اما از دو سال قبل، از جمع‌آوری کتاب و لوح‌های فشرده دست کشیده است.

تمایل ژاپنی‌ها به ساده زیستی ناشی از سنت زن بودیسم در این کشور است. در عین حال ژاپنی‌ها به علت زندگی در کشوری که به عنوان یکی از کشور‌های زلزله خیز جهان شناخته می‌شود و به کرات خطر افتادن و نابودی اثاثیه منزل بر اثر زلزله وجود دارد، ناچار هستند که ساده زیستی و زندگی با کمترین امکانات و اثاثیه را به عنوان یک شیوه زندگی بپذیرند.

حرکت مینیمالیستی یا ساده زیستی در ژاپن در عین حال تحت تاثیر جریان‌های خارج از مرز‌های ژاپن نیز بوده است که از آن جمله می‌توان به تاثیر استیو جابز، پایه‌گذار اپل در آمریکا، بر ساده زیستی ژاپنی‌ها اشاره کرد.

در کتاب در باب زندگی مینیمالیستی)، فومیو ساساکی فلسفه و تاریخ فرهنگی مینیمالیسم را از دوران بودیسم ذن تا استیو جابز بررسی می‌کند. او با ارائه مجموعه‌ای از قواعد ساده – قرض بگیرید؛ سبک خاص خودتان را در لباس پوشیدن داشته باشید؛ عکس چیز‌هایی که دوست دارید نگه دارید – نشان می‌دهد چگونه همگی می‌توانیم از زندگی شادتر و با معناتری برخوردار شویم.

ناگفته گذاشته نشود که کلمه مینیمالیسم یک معنی منفی برای بسیاری دارد. آن‌ها بر این باورند که مینیمالیست بودن به این معنی است که شما اشیا را قربانی می‌کنید. یعنی شما از تمام آنچه امروز در دنیای مدرن موجود است

، استفاده نمی‌کنید؛ در حالی که ممکن است این تصور را برخی داشته باشند، اما اگر آن‌ها زمانی را برای یادگیری در مورد آنچه مینیمالیسم واقعا است بگذارند، درک می‌کنند که می‌تواند زندگی آن‌ها را بهتر کند.

فومیو ساساکی دو سال پیش تصمیم گرفت وسایلش را تا حد ممکن کم کند. او می‌گوید: «دائم به نداشته‌هایم فکر می‌کردم و اینکه جای چه چیزی اطرافم خالی است)). او معتقد است: «وقتی زمان کمتری را صرف تمیزکاری و خرید می‌کنید، می‌توانید از وقتتان بیشتر برای س فر، گذراندن وقت با دوستان و مشغول شدن به کار‌هایی که از انجام‌شان لذت می‌برید، استفاده کنید. هدف این نیست که فقط از تعداد داشته‌هایتان کم کنید؛ در حقیقت هدف اصلی ارزیابی دوباره مفهوم ((مال و اموال» است. برای خیلی‌ها این سبک زندگی به معنی ذخیره وقت برای تمرکز روی وجوه دیگر زندگی است.

نویسنده: فومیو ساساکی
مترجم: شبنم سمیعیان
تعداد صفحات: ٢٣٢


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

روجلدهای خاطره‌انگیز مجموعه کتاب های طلایی که کودکی‌مان را رنگی می‌کردند!

عبدالرحیم جعفری، پایه گذار انتشارات امیرکبیر و کتاب های طلایی، است. او ۱۲ آبان ۱۲۹۸ در تهران زاده شد. عبدالرحیم جعفری در سال ۱۳۲۸ انتشارات امیرکبیر را پایه گذاشت. و در سال ۱۳۴۰ انتشار مجموعه ی کتابهای طلائی را آغاز کرد. کتابهای طلایی مجموعه…

ربات‌هایی که در دنیای سینما و تخیل دوستشان داشتیم یا در مواردی از آنها می‌ترسیدیم!

انسان‌ها همیشه از تحولات تازه می‌ترسند و از زمانی که تخیل آدم ماشینی ایجاد شد، ترس از این توده‌های آهنی هم ایجاد شد. شخصیت ربات‌ها در ابتدا در داستان‌ها خیلی سطحی و بیشتر هراس‌‌انگیز بود، اما بعدا ربات‌ها دارای شخصیت شدند تا جایی که حتی…

صندلی‌های بامزه طراحی شده با هوش مصنوعی توسط بونی کاره‌را

تصور کنید وارد اتاقی می‌شوید و صندلی‌ای را می‌بینید که شبیه یک قاچ هندوانه غول‌پیکر است، همراه با پوست و دانه‌هایش. یا صندلی‌ای که شبیه آناناس سیخ‌دار است، با لبه های تیز و اندرون نرمش؟این دنیای بونی کاره‌را است، هنرمند با استعداد سه…

عکس‌های تصادفی که از شانس خوب عکاس مانند یک تابلو یا یک عکس خیلی حرفه‌ای شده‌اند

عکاس‌های حرفه‌ای گاهی ماه‌ها وقت صرف می‌کنند تا در زمان و مکان مشخصی حاضر باشند و تجهیزاتشان متناسب با نور و سرعت گذر سوژه و فاصله‌شان مناسب باشد تا یک عکس خوب بگیرند.اما گاهی شانس یا فرصت‌طلبی یا آمادگی ذهنی یک عکاس برای کادربندی مناسب…

چگونه ترانه Careless Whisper جورج مایکل موفق‌ترین موسیقی دوره حرفه‌ای او شد

برای پنجمین سال متوالی، ترانه‌ای که جورج مایکل در سال 1984 خوانده بود به عنوان آهنگ مورد علاقه بریتانیا انتخاب شد. این رتبه بندی بر اساس نظرسنجی Smooth Radio به دست آمد که بر اساس آن این ترانه 32000 رای به دست آورد. ترانه این سوپراستار فقید…

این هنرمند با استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار، نقاشی‌های خود را ارتقا می‌دهد

در حالی که بسیاری از هنرمندان از هوش مصنوعی فرار می‌کنند، هنرمند دیجیتالی به نام Cy Teh از امکانات خلاقانه آن استقبال کرده . او با آمیختن نقاشی‌های دیجیتال خود با هوش مصنوعی، آثار هنری ترکیبی بی نظیری خلق می‌کند که هنر او را به سطح جدیدی…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.