این یوتوبر آلمانی در اقدامی جالب و خلاقانه، سه نامه دارای ایرتگ AirTag اپل را برای تیم کوک، ایلان ماسک و کره شمالی فرستاد! سرنوشت آنها چه شد؟

4

چند ماهی می‌شود که مردم استفاده از ایرتگ‌ AirTag اپل را شروع کرده‌اند. کاربرد اولیه ایرتگ رهگیری اشیای مهم برای ماست تا بتوانیم آنها را به سادگی پیدا کنیم. اما برخی‌ها هم استفاده‌های خلاقانه‌تری از آن را شروع کرده‌اند.

یکی از آنها یوتوبری به نام جاناتان است که کانال MegaLag را دارد. او سه نامه حاوی ایرتگ را برای تیم کوک، ایلان ماسک و نیز کره شمالی فرستاد و بعد شروع کرد به راهگیری آنها.

بسته‌ها از فرانکفورت آلمان ارسال شده بودند و جاناتان با Find My network می‌توانست داستان سفر بسته‌ها و اینکه عاقبت به کجا می‌رسند را پیگیری کند.

ابزار Find My network در جاهایی ماند دفترهای پست DHL و فرودگاه‌ها، سیگنال می‌فرستاد و جاناتان متوجه می‌شد که به کچا رسیده‌اند.

در زمان پیگیری، یک بار جانتان متوجه شد که بسته‌اش بر فراز نوادا در حال حرکت است. او با استفاده از سرویس Flight Radar مشخص کرد که  کدام هواپیما در حال حمل بسته او است. ظاهرا ایرتگ آن بسته با آی‌فون شخصی در داخل هواپیما ارتباط برقرار کرده بود و توانسته بود سیگنال بفرستد.

بسته‌ای که برای ایلان ماسک فرستاده شده به مقر اسپیس ایکس رفت و دو هفته و نیم همانجا ماند و بعد او متوجه شد که بسته‌اش به یک مرکز بازیافت در کالیفرنیا فرستاده شده. به عبارتی نامه او را دور انداخته بودند!

بسته‌ای که به مقصد کره شمالی فرستاده بود، هیچگاه به مقصد نرسید؛ چون به صورت اشتباه به کره جنوبی فرستاده شده بود و ظاهرا در کره جنوبی به خاطر مقررات محلی سرویس Find My network  فعال نبود.

اما بهترین سرنوشت را آن بسته‌ای پیدا کرد که او به اپل پارک فرستاده بود. این بسته شش هفته همانجا باقی ماند. بعد آنها ایرتگ را به مقصد آلمان بازفرستادند. اما چیز هیجان‌انگیز نامه همراه بود که روی کاغذی با گوشه‌های گرد و به صورت پرینت شده نوشته شده بود و به قلم یکی از دستیاران تیم کوک نوشته بود.

این دستیار به نام مایکل، نوشته بود که از کاربرد خلاقانه ایرتگ توسط کاربران خشنود است و تصریح کرده بود که تیم کوک هر ماه صدها نامه می‌گیرد و نمی‌تواند به همه آنها شخصا پاسخ بدهد.

در آخر هم نوشته بود که اپل امیدوار است که جاناتان به استفاده لذت‌بخش ایرتگ، پس از دریافت مجدد آن، پس از سفر طولانی‌ای که در دنیا داشته، ادامه بدهد!

شما می‌توانید کل این داستان را در قالب دو ویدئوی زیر ببینید:

+ و +

کانال یوتیوب جاناتان که تنها چند ماه است فعال شده، صرفا با چند ویدئو توانسته نزدیک به ۷۵ هزار مشترک پیدا کند. کاش ما هم به آینده اینترنت امیدوار بودیم و می‌توانستیم روی برخی روندهای سرمایه‌گذای فکری و مادی زیادی کنیم!

 
4 نظرات
 1. یوسف می گوید

  این مقاله خیلی خوب بود. ممنون آقای دکتر مجیدی

 2. امیر می گوید

  دکتر مجیدی سلام
  من تصمیم گرفتم دیگه برای سرفینگ نرم سراغ سایت های قییلی که همیشه میرفتم
  و از اونجایی که وبسایت شمارو خیلی قبول دارم دوست دارم از نظرات شما در این زمینه استفاده کنم و پیشنهاداتتون رو بررسی کنم
  ممنون میشم اگر برای من لیست ۲۰ سایتی که فکر میکنین مفید هستن و برای خروج از دایره تکرار مهندسی شده این روزهای فضای وب ایران بکار میان ایمیل کنین
  وپیشاپیش ممنونم

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   سلام. در مورد این مشکل قبلا نوشتم. اینکه شما در دور باطل مرور ده‌ها باره یک خبر یا ویدئو در هر روز در پیج‌ها و کانال‌های می‌افتین و به نسبت وقتی که می‌گذارید، بهره کمی می‌برین. توصیه من استفاده از فلیپ بورد هست. در ضمن سلیقه‌های متغیره، شما می‌تونید به سادگی به تدریج سایت‌هایی رو که مفید می‌دونین در مروگر خودتون بوک‌مارک کنین. البته قبلا فناوری فید خیلی پاسخگو بود، اما متاسفانه خیلی وقته که سایت‌های متعددی خروجی فیدشون رو بستن و به علاوه فید‌خوان‌ها هم در نسخه رایگان محدودیت‌هایی دارن.

 3. میثم می گوید

  متن خلاقانه ای بود و ممنون که به اشتراک گذاشتید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.