اسپویل به چه معنی است؟

0

اگر معنی اسپویل Spoil را در فرهنگنامه‌ها نگاه کنید می‌بینید که این طور معنی شده:

یغما، فساد، تباهی، تاراج، غنیمت، سودباداورده، پوسیده شدن، لوس کردن، رو دادن، ناگوار کردن، ضایع کردن، فاسد کردن، از بین بردن، خراب کردن، فاسد شدن، خسارت وارد کردن

اما معمولا اسپویل را بیشتر از زبان طرفداران فیلم‌ها و در مواردی گیم‌ها می‌شنویم. کلمه‌ی اسپویل (Spoil) در اینجا به معنی افشاسازی و لو دادن داستان و نکات مهمی از یک فیلم و سریال یا گیم است.

کسی که قبلا فیلم یا سریال را دیده، خواسته یا ناخواسته، از دهانش می‌پرد یا در شبکه‌های اجتماعی چیزی می‌نویسد که داستان سریال مانند مرگ یک شخصیت مهم یا نتیجه یک درگیری و جنگ و چیزهایی مانند این را لو می‌دهد.

کسانی که اسپویل می‌کنند معمولا مورد اعتراض بقیه قرار می‌گیرند. به همین خاطر کسانی که می‌خواهند نقد یا نظری در مورد فیلم و سریالی بنویسند، قبل از اینکه جملاتی بنویسند که منجر به اسپویل یا لو رفتن داستان می‌شود، عبارتی را با فونت درشت و واضح می‌نویسند مبنی که بر اینکه از این به بعد را اگر خواندید منجر به اسپویل و لو رفتن خط داستان می‌شود.

معمولا میزان حساسیت در مورد سریال‌ها و فیلم‌هایی که جمع زیادی طرفدارش هستند مانند گیم آو ترونز یا سریال تازه‌تر مانی هایست خیلی زیاد است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.