بازیگران فیلم جدید کریستوفر نولان -اوپنهایمر – چه کسانی هستند؟

0

کریستوفر نولان در حالی این روز‌ها آماده ساخت جدیدترین فیلم خود با نام «اوپنهایمر» می‌شود که با انتخاب ترکیبی از ستاره‌های سرشناس س ینما برای نقش آفرینی در این فیلم حسابی مخاطبان را هیجان‌زده کرده است. طبق گزارش هالیوودریپورتر، مت دیمون و رابرت داونی جونیور جدیدترین ستاره‌هایی هستند که نولان برای ایفای نقش در فیلم جدید خود انتخاب کرده است. بازیگرانی که قرار است در کنار کیلین مورفی در فیلم زندگینامه کریستوفر نولان از جی. رابرت اوپنهایمر، پدر بمب اتم بازی کنند.

این اولین همکاری نولان با داونی جونیور در یک فیلم است اما دیمون پیش از این نقشی کوتاه در فیلم «میان ستاره‌ای» نولان ایفا کرده و درباره همکاری با این کارگردان گفته است: «من در هر فیلمی که کریستوفر نولان کارگردانی کند، حتما بازی خواهم کرد. پیش از این اعلام شد، کیلین مورفی، بازیگر «پیکی بلایندرز))، ((تلقین))، ((بتمن آغاز می‌کند))، ((دانکرک) و… نقش اول این فیلم را بر عهده دارد و امیلی بلانت هم از قبل برای ایفای نقش همسر او به مخاطبان معرفی شده بود، اما پیوستن دیمون و داونی جونیور به جمع بازیگران فیلم «اوپنهایمر»، این اثر را به یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های سال‌های اخیر از نظر پرستاره بودن، تبدیل کرده است. کمپانی یونیورسال که تولید این پروژه را بر عهده دارد، در تازه‌ترین بیانیه خود درباره «اوپنهایمر»، این فیلم را به عنوان‌تریلری حماسی که مخاطبان را وارد پارادوکس هیجان‌انگیز مردی مرموز می‌کند که باید برای نجات دادن دنیا ریسک نابودی آن را بپذیرد، توصیف کرده است.

کیلین مورفی در این فیلم نقش فیزیکدانی را ایفا می‌کند که در قالب پروژه منهتن کمک به ساخت نخستین بمب اتم کرد و بلانت نقش کاترین، همسر او را بر عهده دارد. هرچند هنوز اطلاعات دقیقی از نقش مت دیمون و رابرت داونی جونیور منتشر نشده است اما برخی از منابع آگاه اعلام کرده‌اند این بازیگر قرار است نقش جنرال الزلی گرووز، مدیر پروژه منهتن را بازی کند و داونی جونیور هم نقش لوییس استراوس، رئیس بدنام کمیسیون انرژی اتمی ایالات متحده آمریکا را ایفا خواهد کرد که وفاداری اوپنهایمر را زیر سؤال برد و این دانشمند را از پروژه کنار زد.

نویسنده فیلمنامه این اثر خود نولان است که علاوه بر کارگردانی، تهیه کنندگی فیلم را هم به همراه اما توماس، همسر و همکارش در کنار چارلز روون از شرکت اتلس انترتینمنت بر عهده خواهد داشت. این فیلم بر اساس کتاب «پرومتئوس آمریکایی: پیروزی و فاجعه جی. رابرت اوپنهایمر» س اخته خواهد شد، اثری به قلم کای برد و مارتین جی. شروین که در سال ۲۰۰۵ جایزه پولیتزر را دریافت کرد. دیمون به تازگی در فیلم درام تاریخی «آخرین دوئل» ساخته ریدلی اسکات نقش آفرینی کرد که در باکس آفیس عملکرد بسیار ضعیفی داشت و نتوانست توجه علاقه مندان به سینما را جلب کند. داونی جونیور هم اخیر با نقش مرد آهنی در فیلم ابرقهرمانی « انتقام جویان: پایان بازی محصول کمپانی‌های دیزنی و مارول که تقریبا تمام رکورد‌های باکس آفیس تاریخ را شکست، خداحافظی کرد. او بزرگ‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم حرفه‌ای‌اش را با ماجراجویی خانوادگی کمپانی یونیورسال به نام «دولیتل» دنبال کرد که در اکران شکست خورد و در گیشه فروش چندان قابل توجهی نداشت.

نولان پیش از این هرگز درام بیوگرافی نساخته است، اما از کارگردان نامزد اسکار نباید انتظار داشته باشیم که مسیر سنتی بیوگرافی‌ها را طی کند، بلکه مانند تمام فیلم‌های پیشین نولان باید منتظر اتفاقاتی غیرمنتظره در فیلم « اوپنهایمر» هم باشیم.

ساخت فیلم جدید نولان طبق برآورد سازندگان، ۱۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت و از روز جمعه ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۳ (۳۰ تیر ۱۴۰۲) اکران خود را در سینما‌های آمریکای شمالی آغاز خواهد کرد، فیلمی که با این ترکیب بازیگران حسابی دیدنی خواهد بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.