«بلاد هوند» چیست؟

0

البته بلاد هوند، نوعی سگ می‌باشد، ولی از کجا آمده و چگونه به شکل فعلی تکامل یافته است؟ تاریخ این مسئله به صدها هزار سال قبل باز می‌گردد. برخی دانشمندان باور دارند که سگ‌ها در نتیجه جفت‌گیری اجدادشان، یعنی گرگ‌ها و شغال‌ها بوجود آمده‌اند و اعتقاد بر این است که اجداد سگ‌های فعلی و گرگ‌ها یکی بوده است.

در طی سالیان درازی که سگ‌ها رام انسان شده‌اند، بشر بیش از ۲۰۰ نوع سگ تولید کرده است. گاهی آنها را برای قدرتشان پرورش می‌دهند مانند بولداگ، گاهی برای سرعت، مانند گری هوند و با بخاطر شامه تیزشان مانند بلاد هوند.

بلاد هوند شاخص و معرف نوعی از سگ بنام هوند می‌باشد و ممکن است از نژاد سگی باشد که زمانی از «سنت هوبرت» نامیده می‌شده است. هوندها معمولاً دارای پشم نرم، وزنی سنگین و دارای گوش‌های آویخته و لب زیرین می‌باشند.

مانند دیگر اعضای این خانواده، بلاد هوند با شامه تیز خود بهتر از هر نوع سنگ دیگری به تعقیب شکار خود می‌رود. این سگ‌ها تندرو نیستند، ولی براحتی از دنبال کردن شکار مأیوس نمی‌شوند، چنانچه صید خویش را گم کنند، دوباره بازگشته و از اول رد پا را دنبال می‌کنند. این دو ویژگی آنها را برای تعقیب جانیان و جنایتکاران فراری و سایر موارد مورد نیاز پلیس، ایده‌آل ساخته است.

انواع جالب دیگری نیز در میان هوندها وجود دارد، برای مثال: اوترهند، هریرها، بیگل‌ها و باستها که کوچکتر از بلاد هوندها بوده و برای شکارهای کوچک مانند خرگوش بکار می‌رود.

پونیتر نیز یکی از هونداهاست و از بهترین شکارچیان پرنده می‌باشد، این نام را بدین جهت به او دادند که با حرکت بدن خود شکار را نشان می‌دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.