تفاوت بین یک لاک پشت آبی و یک لاک پشت خاکی چیست؟

0

لاک‌پشتهای آبی، خاکی و terrapin» » ها، به گروهی از خزندگان ۴ پا که دارای لاک سخت بیرونی و پوست فلس‌دار و پوزه سخت هستند، تعلق دارند. بیشتر مردم این سه لغت را با یکدیگر اشتباه می‌کنند. علیرغم این، دانشمندان گاهی این اختلافات را مشخص می‌کنند،turtle » » خزنده‌ای دریایی و tortoise» » خزنده خشکی است و «terrapin» خزنده آبهای سرد می‌باشد و صحیح است که هر سه را turtle» » بنامیم.

همه آنها از طریقه ریه تنفس نموده و دارای پوششی هستند که از جعبه‌ای استخوانی با صفحات سخت و با پوسته نرم تشکیل شده است. این پوسته‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود. یک بخش پشت را می‌پوشاند و بخش دیگر قسمت زیر بدن را می‌گیرد. از میان قسمت‌های بازبین دو بخش، این جانور می‌تواند سر، گردن، دم و پاها را بیرون بیاورد.

این جانوران از نظر بینایی، چشایی و لامسه بخوبی تکامل یافته‌اند ولی حس شنوایی آنها بسیار ضعیف است. بیشتر آنها همه چیز خوارند، نوع ماده آن می‌تواند صدایی مانند هیس که شبیه صدای مار است، تولید کند که جانور نر صدایی شبیه صدای خرخر خوک را از خود تولید می‌کند. بعضی از گونه‌های عظیم الجثه این جانور حتی می‌تواند صدایی شبیه نعره گاو را ایجاد کنند.

بزرگترین تورتل زنده، تورتل دریایی است که بنام Leather back» » مشهور می‌باشد. وزن آن معمولاً ۴۵۰ کیلوگرم و بزرگترین نمونه آن دارای رکورد بیش از ۲ متر طول و وزنی برابر ۶۸۰ کیلوگرم می‌باشد. سوپ تورتل از گوشت تورتل سبز تهیه می‌شود که آنهم تورتل دریایی است. این جانور همیشه در دریاهای گرمسیر یافت می شود و وزن آن ممکن است به ۲۲۵ کیلوگرم برسد. پوسته لاک پشت خشکی بسیار گرانقیمت است و از تورتل‌ها و hawksbill» » بدست می‌آید. این موجود کوچکترین توریل دریایی است و بندرت بیش از یک متر طول دارد. پوسته آن شامل قطعات سخت کاملا مجزاست و برنگ قهوه‌ای تیره بوده که دارای رگه‌های زرد رنگ جالب و متعددی می‌باشد.

بزرگترین تورتل آمریکای شمالی لاک پشت بزرگ آبزی «alligator snapping Turtle» می‌باشد، که می تواند تا ۷۰ کیلو وزن داشته و در نواحی می‌سی‌سی‌پی زندگی می‌کند. این تورتل‌ها که در آبهای سرد زندگی می کنند. دم بلند و بزرگ و آرواره‌های قوی و تیز دارند.

معمول‌ترین تورتل زمینی شمال آمریکا «وود» است که پوستی آجری رنگ دارد. این جانور را می‌توان اهلی کرد و می‌آموزد که از انگشتان شخص غذا بگیرد.

تورتل‌ها در زمستان با پنهان شدن در زیر دریاچه‌ها و یا در شکافهای زمین بخواب می‌روند. آنها گاهی تا ۲۰۰ سال یا بیشتر عمر می‌کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.