چگونه از رمزارزها نگهداری کنیم؟

0

دانستن این نکته که چگونه رمزارز خود را به صورتی ایمن محافظت کرده و در خصوص آرزو‌هایتان با افراد نزدیک خود صحبت کنید، همان طور که در خصوص سایر دارایی‌های با ارزش خود این کار را می‌کنید، اهمیت دارد.

شما رمزارز را در کیف پول‌ها ذخیره و مبادله می‌کنید، اما این کیف پول به شکل کیف پول‌های عادی نیست. کیف پول‌های رمزارزی می‌توانند دیجیتالی باشند و روی یک اپلیکیشن یا وب سایت مدیریت شوند، یا مانند یک فلش USB فیزیکی باشند. اینکه کدام نوع را انتخاب می‌کنید بستگی به این دارد که قصد دارید با رمزارز خود چه کنید. به صورت کلی دو نوع کیف پول رمزارز وجود دارد.

اول، کیف پول‌های داغ: این کیف پول‌ها برای خرید و فروش رمزارز استفاده می‌شوند. از مزایای آن‌ها این است که معمولا رایگان و در دسترس هستند، اما عیب آن‌ها این است که از آنجا که همیشه به اینترنت متصل هستند، از ایمنی کمتری برخوردارند.

دوم، کیف پول‌های سرد: این کیف پول‌ها به منظور ذخیره رمزارز برای طولانی مدت استفاده می‌شود. می‌توان این کیف پول را به فریزر تشبیه کرد. کیف پول داغ مانند حساب جاری شما است – که مدام در آن پول وارد و خارج می‌شود در حالی که کیف پول سرد بیشتر شبیه به یک حساب پس انداز است، که پول خود را برای مدت طولانی‌تری در آن ذخیره می‌کنید. همزمان می‌توانید هر دو نوع کیف پول را در اختیار داشته باشید. هر فردی که رمز عبور را در اختیار دارد – یعنی آن ش خصی که رمز عبور متشکل از یک سری عدد و حروف تصادفی دارد- به رمزارز شما دسترسی دارد. حال این شخص ممکن است خود شما، یک صرافی رمزارزی یا ترکیبی از هر دو باشد.

یک کیف پول سرد می‌تواند دستگاه ذخیره کوچکی باشد که گم کردن آن دور از انتظار نیست. برای دسترسی به کیف پول سرد به یک پین کد نیاز است. علاوه بر این، یک عبارت بازیابی به عنوان پشتیبان برای زمانی که رمز عبور خود را گم کرده باشید لازم است. با توجه به رشد چشمگیر بازار رمزارز‌ها و نامشخص بودن اینده آن، بهتر است برای دارایی‌های رمزارزی خود نیز وارثی را مشخص کنید و از طرفی روشی مطمئن برای نگهداری از آن‌ها در نظر داشته باشید. اگر صرفا در حال محک زدن بازار رمزارز‌ها هستید و به قول معروف تنها انگشتانتان را در استخر بزرگ رمزارز‌ها فرو برده‌اید، تصور اینکه رمزارز شما به آنچنان ارزشی برسد که با یک مشاور املاک و دارایی در خصوص آن صحبت کنید، دشوار است. اما همان ۱۰۰ دلار پولی که جهت سرگرمی کنار گذاشته‌اید، گاهی حتی یک شبه می‌تواند به درصد چشمگیری از کل سرمایه‌گذاری‌های شما تبدیل شود. از این رو، بهتر است برنامه‌ای برای رمزارز خود پس از مرگ داشته باشید.

حساب‌های رمزارزی مانند حساب‌های سرمایه‌گذاری سنتی نیستند. آن‌ها می‌توانند نسبت به مسائل امنیتی بسیار آسیب‌پذیر باشند و شما معمولا نمی‌توانید از وارث نام ببرید. برای مثال، اگر رمزارز خود را روی یک دستگاه فیزیکی در خانه ذخیره کردید و شمار معدودی از دوستانتان رمز شما را می‌دانند رمز عبور اجازهی دسترسی به کیف پول رمزارزی را می‌دهد – یکی از آن‌ها ممکن است دست به سرقت رمزارز شما بزند. از طرفی، اگر رمز عبور کیف پول رمزارز خود را | با کسی در میان نگذاشته باشید، رمزارز شما برای همیشه از دست خواهد رفت. به گفته یکی از نمایندگی‌های کوین بیس فرآیندی در نظر گرفته شده که وارث را بلافاصله راهنمایی می‌کند؛ از جمله دریافت مشاوره حضوری از یک تحلیلگر کوین بیس نیز شامل آن می‌شود. از آن شخص، یک گواهی فوت و حق وکالت به منظور انتقال اموال حساب فرد متوفی مطالبه می‌شود.

به گفته این نمایندگی: «ما امیدواریم که این فرآیند را در اینده س اده‌تر کنیم. از این رو در حال کار روی اضافه کردن حساب وارث به پلتفرم خود هستیم. )) با به روز کردن برنامه‌ی دارایی‌های خود، اطمینان حاصل کنید که دارایی‌های ش ما به خصوص پس از تغییری در زندگی همچون ازدواج یا طلاق، به شخص درستی منتقل می‌شود. دستورالعمل‌های به روزی را فراهم کنید؛ به گونه‌ای که وارثان بتوانند به دارایی‌های ش ما دسترسی داشته باشند. کیف پول‌های سرد نیز نیازمند حفظ و نگهداری به شکل به روزرسانی‌های سفت‌افزاری (ترکیبی از نرم‌افزار و س خت‌افزار) هستند. با این کار به کاهش فشار از روی افراد نزدیک خود کمک کرده و از این رو می‌توانید از کشمکش‌هایی که بر سر دارایی‌های شما پس از مرگ به وجود می‌آید، جلوگیری کنید.

منبع: روزنامه سازندگی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.