چند نوع گل سُرخ وجود دارد؟

0

گل سرخ در مدت صدها سال گل محبوب و مورد علاقه بشر بوده و شاعران هیچ گلی را اینچنین در اشعارشان بکار نبرده‌اند. در زبان گل‌ها: گل سرخ همیشه سمبل و نشانه دوستی بوده است.

گل سرخ در تاریخ نیز نقش مهمی داشته است. در انگلستان، هنگامی‌که خاندان یورک و لنکستر برای تصاحب قدرت می‌جنگیدند، آن‌ها بترتیب گل سفید و سرخ را بعنوان نشان خانوادگی خود انتخاب نمودند. جنگ آن‌ها را: جنگ گل‌ها نامیده‌اند.

گل سرخ صدها سال است که کشت می‌شود. تنوع در آن بقدری است که بدرستی نمی‌توان گفت که چند نوع گل سرخ وجود دارد. انواع آن بین ۳۰ تا ۲۰۰ نوع تخمین زده می‌شود. این گل محدود به یک کشور خاص نبوده، بلکه در نیمکره شمالی و حتی در کوهستان‌های نواحی گرمسیری نیز رشد می‌کند.

این گل دارای رنگ‌های متنوعی است و شامل سفید، صورتی، زرد، نارنجی، قرمز تیره و سرخ می‌باشد. اندازه گل‌های آن نیز متفاوت است. گل‌های کوچک که نوع وحشی خودرو می‌باشند و گل‌های پرورش‌یافته.

بااین‌حال در انواع مختلف آن، گل‌ها بر روی شاخه‌های قوی و بلند شکوفا شده و یا بصورت رونده می‌باشند. ساقه‌ها معمولاً با خار پوشیده شده که مانع خوردن آن‌ها توسط حیواناتی می‌شود که ممکن است غذای لذیذی برای آن‌ها بحساب آیند.

گل‌های سرخ پرورشی به دو دسته تقسیم می‌شوند. گل‌های تابستانی که فقط یکبار آنهم در اوایل تابستان گل داده و گل‌های سرخ دائمی که در فصول مختلف چندین بار گل می‌دهند، حتی در اواخر پائیز. گل‌های سرخ تابستانی اغلب شامل گل‌های بادوام و قدیمی چون حریری، گل سرخ خزه‌ای، رز رونده و زرد خاردار می‌باشند. گل‌های سرخ دائمی معمولاً دوام کمتری داشته و شامل گل‌های چینی، خوشبو و همیشه سبزند و به زیبایی گل‌های چایی می‌باشند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.