۳ کتاب با موضوع زندگی سیاه پوستان

0

پیاده‌ها 

جان لوییس و اندرو آیدین

ترجمه محمد جباری

نشر اطراف

۸۵ هزار تومان

در طول تاریخ مسیر پرفراز و نشیبی را برای به دست آوردن حقوق برابر طی کرده‌اند. کتاب «پیاده‌ها» روایتی مستند و مصور از جنبش حقوق مدنی و مبارزات سیاه پوستان آمریکا است. این داستان واقعی از روز‌های اول شکل‌گیری این جنبش آغاز می‌شود و جان لوییس یکی از رهبران آن جنبش و نماینده‌ی فعلی کنگره آن را روایت می‌کند. نسخه اصلی کتاب با عنوان اصلی March و در سه جلد منتشر شده است

دلبند

تونی موریسون

ترجمه‌ شیریندخت دقیقیان

نشر چشمه

۶۲ هزار تومان

تونی موریسون، اولین زن سیاهپوست آمریکایی برنده جایزه نوبل است. او در این رمان که مضمون اصلی آن رنج‌های زندگی برنگان است، سرگذشت برد‌های سیاهپوست به نام دست» را روایت می‌کند که فرزند چندماهه خود را می‌کشد تا او را از بردگی نجات بدهد. این کتاب سال ۱۹۸۸ برنده جایزه پولیتزر شده است و سال ۱۹۹۸ فیلم آن به کارگردانی جاناتان دمی» و با بازی «اپرا وینفری» ساخته شد.

آواز اجساد بی‌گور 

جزمین وارد

ترجمه سعید کلاتی

نشر کتاب کوچه

۳۶۰ هزار تومان

زنی سیاهپوست با دو فرزندش به سفر می‌رود تا همسر سفیدپوستش را بعد از آزادی از زندان به خانه بازگرداند. این کتاب روایت آن چیزی است که در این سفر برای آن‌ها اتفاق می‌افتد. موارده در این کتاب به زندگی سیاه پوستان و سفیدپوستان در کنار هم می‌پردازد. این رمان جزمین و ارد، نویسنده سیاه پوست آمریکایی سال ۲۰۱۷ برنده جایزه ملی کتاب آمریکا شد، عنوان بهترین رمان سال مجله تایم را به دست آورد، یکی از کتاب‌های انتخابی باراک اوباما در سال ۲۰۱۷ بود و به مرحله نهایی جایزه انجمن منتقدان ادبی آمریکا هم راه پیدا کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.