فیلم سیرک نامریی The‌ Invisible Circus – معرفی و بررسی

0

کارگردان: آدام بروکس، فیلمنامه: آدام بروکس براساس داستانی به قلم جنیفر اگان، بازیگران: کامرون دیاز (فیث)، جوردانا بروستر (فوئب)، کریستوفر اکلستون (ولف)، بلیث دانر (گیل)، کامیلا بلا (فوئب نوجوان)

زمان:۹۲ دقیقه و ۴۶ ثانیه، مناسب برای سنین پانزده سال به بالا، محصول:۲۰۰۰-آمریکا

سان‌فرانسیسکو-سال ۱۹۷۶، دختری نوجوان به نام فوئب برخلاف مخالفت‌های مادرش، به تنهایی به اروپا سفر می‌کند. شش سال پیش، خواهرش، فیث در اروپا مرده است. فوئب قصد دارد با استفاده از کارت‌پستال‌های ارسالی خواهرش، آخرین سفر فیث را دنبال کرده و از راز مرگز او سردربیاورد. (جسد فیث پای صخره‌هایی در پرتغال پیدا شده است).

فوئب، در پاریس دوست سابق خواهرش، ولف را پیدا کرده و با او دوست می‌شود. ولف تعریف می‌کند که او فیث جزو یک گروه تئاتر سینمایی بوده‌اند، اما از آنجایی که از طبیعت محدود اعتراض‌های آن گروه خسته شده بودند، فیث به برلین می‌رود تا به شاخه‌ای رادیکال‌تر بپیوندد. ولف ادامه می‌دهد که برای آخرین‌بار، فیث را در جولای سالی دیده که فیث مرده است. اما فوئب از خواهرش تصویری پیدا می‌کند که با این گفته ولف در تناقض است. بنابراین ولف اعتراض می‌کند که در برلین، همراه فیث بوده است. فیث در برلین به یک گروه تروریستی ضدسرمایه‌داری می‌پیوندد و از آنجایی که ولف با عقاید آن گروه مخالف بوده، برلین را به قصد پاریس ترک می‌کند.

فوئب قصد دارد به دهکده‌ای در پرتغال برود که محل مرگ فیث است. ولف با شنیدن این موضوع، تصمیم می‌گیرد که او را تا آن دهکده همراهی کند. دوستی آن دو در این سفر، صمیمانه‌تر می‌شود. در هنگامی که فوئب به صخره‌هایی نگاه می‌کند که خواهرش از آنجا به پایین افتاده، ولف اعتراف می‌کند که در زمان مرگ فیث، همان‌جا بوده است. ولف راز مرگ فیث را برملا می‌سازد: فیث هنگام انفجار دفتر شرکتی در برلین که توسط گروه انجام می‌شود به شکلی غیرعمد، کارمند آن شرکت را می‌کشد. فیث معذب از بار این گناه، درحالی‌که با ولف در تعطیلات بوده، اقدام به خودکشی می‌کند. ولف که نتوانسته فیث را از مرگ نجات دهد، احساس گناه می‌کند، اما فوئب او را می‌بخشد و به خانه برمی‌گردد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.