عجیب‌ترین دشمنی‌های خانوادگی در تاریخ

0

اگر تا‌به‌حال سر میز شام خانواده‌ای نشسته باشیدکه چشم دیدن همدیگر را ندارند می‌دانید چقدر هولناک است فامیل با هم دشمن باشند.
تاریخ پر از خانواده‌هایی است که در پی قدرت و شهرت مدام با هم نزاع کرده‌اند. بعضی از این درگیری‌ها از فیلم‌های امروزی تلویزیون هم بدتر بوده است. از این درگیری‌ها اطلاعات خوبی در مورد نحوهٔ زندگی افراد در آن دورهٔ تاریخی به دست‌ می‌‌آوریم. اینکه چه رسم و رسومی رواج داشته‌ است و قدرتمندان با هم چطور رفتار می‌کردند.

در اینجا ماجرای دشمنی تاریخی سه خانواده را نقل می‌کنیم که هر‌کدام جریان جالبی دارد.

برادران داسلر و شهری که دو قسمت شد

آدولف داسلر و کفش‌های ورزشی که طراحی کرده

دعوای خواهر و برادر‌ها چیز عجیبی نیست، اما وقتی آدولف (آدی) و رودلف (رودی) با هم دعوا کردند شهر هرتسوگن‌آوراخ، در ایالت بایرن آلمان به دو قسمت تقسیم شد. حتماً نام دو شرکت آنها را می‌دانید: آدیداس و پوما.

در سال ۱۹۲۴، آنها با هم شرکتی به راه انداختند تا کفش‌های ورزشی و فوتبال تولید کنند. کسب‌و‌کارشان مدام رونق می‌گرفت و هم‌زمان با المپیک ۱۹۳۶ برلین، آنقدر مشهور شده بودند که جسی اونز، قهرمان آمریکایی نامدار دوی سرعت، کفش‌های داسلر را در مسابقه به پا کرد و چندین مدال طلا گرفت.

در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن رابطهٔ دو برادر تیره شد، شاید به دلیل شخصیت و نگرش سیاسی مختلفی که داشتند. در سال ۱۹۴۸، از یکدیگر جدا شدند. هر کدام کارخانهٔ تولید کفش ورزشی خود را دریک طرف رودخانهٔ شهر هرتسوگن‌آوراخ راه انداخت. آدی، آدیداس و رودی، پوما را تأسیس کرد.

طرفداران آدیداس تلاش می‌کردند فقط سراغ کسب‌و‌کارهایی بروند که به مارک آدیداس وفادار باشد و طرفداران پوما هم همین‌کار را می‌کردند. در شهر هرتسوگن‌آوراخ فروشگاه‌ها و هتل‌ها و رستوران‌هایی بود که فقط به یک طرف شهر خدمات ارائه می‌دادند.

رقابت این دو در جام جهانی فیفا سال ۱۹۷۰ وقتی پله، بازیکن برزیلی فوتبال کفش پوما پوشید به اوج خود رسید، هرچند هر دو شرکت توافق کرده بودند با او قرار‌دادی امضا نکنند.

حتی پس از مرگ هم اختلاف ادامه داشت. آدی و رودی در دو گورستان در دو طرف شهر هرتسوگن‌آوراخ و دور از یکدیگر دفن شدند.

اکنون هیچ‌یک از این دو شرکت را خانوادهٔ داسلر اداره نمی‌کند اما در سال ۲۰۰۹ دو شرکت در مسابقهٔ فوتبالی در هرتسوگن‌آوراخ به طور رسمی با هم آشتی کردند. هر تیم از هر دو مارک آدیداس و پوما استفاده کرده بود و توپ فوتبال هم نشان هر دو شرکت را داشت.


این مطلب را هم بخوانید:

چگونه اختلاف خانوادگی باعث ایجاد دو شرکت بزرگ لوازم ورزشی “آدیداس” و “پوما” شد


کلئوپاترای هفتم و خواهران و برادران بیچاره‌اش

اگر خواهر کلئوپاترای هفتم، ملکهٔ مصر باشی ممکن است عواقب وخیمی در انتظارت باشد.

کلئوپاترا پس از مرگ پدرش در سال ۵۱ قبل‌از‌میلاد به سلطنت رسید. هرچند بنا بر رسم مصر باستان او باید همراه با فرمانروای مذکری حکمرانی کند از این رو کلئوپاترا با برادر خردسالش بطلمیوس سیزدهم ازدواج کرد.

وقتی بطلمیوس در سال ۴۹ قبل‌ازمیلاد به ۱۳ سالگی رسید نقشه کشید که خواهرش را از سر راه بردارد و به تنهایی حکومت کند. کلئوپاترا ناچار شد از کشور فرار کند و لشکری برای خودش راه انداخت و مصر را درگیر جنگ داخلی کرد. هم‌زمان جنگ داخلی در روم هم جریان داشت که در آن ژولیوس سزار با سردار رومی، پومپه می‌جنگید.

دو خواهر و برادر درگیر جنگ داخلی روم شدند و هر کدام در یک طرف ماجرا بودند. کلئوپاترا از سزار حمایت می‌کرد که رابطهٔ عاشقانه‌ای با او آغاز کرده بود. ماجرا با مرگ بطلمیوس پایان یافت که پس از شکست لشکرش از نیرو‌های سزار رومی در نبرد نیل در حال گریز بود.

الیزابت تیلور بازیگر نقش کلئوپاترا

خواهر کلئوپاترا، آرسینوی چهارم پس از مخالفت با خواهرش در جنگ اسیر شد. او را به معبد آرتمیس در اِفِسوس تبعید کردند و چند سال بعد به فرمان مارک آنتونی معشوقهٔ دیگر کلئوپاترا کشته شد.

برادر دیگر او، بطلمیوس چهار‌دهم، به طور اسرار‌آمیزی جان خود را از دست داد، گمان بر این است که کلئوپاترا او را مسموم کرده باشد. خواهر و برادر‌های دیگر پس از مرگ برادر به جانشینی او فکر کردند اما کلئوپاترا پسر سه‌سالهٔ خود سزار بطلمیوس پانزدهم (سزاریون) را جانشین خود اعلام کرد.

هنری دوم و پسران سرکش

پادشاه انگلستان هنری دوم و ملکه الینور آکیتن چهار پسر داشتند که به بزرگسالی رسیدند: هنری (پادشاه جوان)، شاه ریچارد اول، جفری و شاه جان. داشتن چند فرزند پسر بقای سلطنت را تضمین می‌کند اما باعث مشکلاتی هم برای هنری دوم شد.

تا پیش از مرگ هنری دوم هر کدام از آنها در قلمروی خود فرمانروایی می‌کردند و تا آن زمان نفوذ و قدرت آنها محدود بود.

مجسمهٔ ریچارد اول

در سال ۱۱۷۳، هنری پادشاه جوان سرانجام کاسهٔ صبرش لبریز شد و همراه با ریچارد و جفری بر ضد پدرش شورش کرد. دشمنان هنری دوم هم از آنها حمایت کردند از جمله لویی دوازدهم پادشاه فرانسه و همسر سابق ملکه الینور که پدرزن پادشاه جوان هم شده بود.

ملکه الینور در این منازعه طرفِ پسرانش را گرفت اما میزان مشارکت و انگیزه‌های او کاملاً روشن نبود. اوایل سال ۱۱۷۴ نیرو‌های شوهرش او را دستگیر کردند و در انگلستان به مدت ده سال زندانی کردند.

هنری دوم در جنگ با پسرانش پیروز شد اما شورش‌های آنها تا هنگام مرگ او در سال ۱۱۸۹ ادامه داشت. پس از مرگ او شاه ریچارد اول به سلطنت رسید که دستور آزادی ملکه الینور را از زندان صادر کرد و املاک و دارایی‌ها و قدرت سیاسی انگلستان را به او بازگرداند.

منبع: بی‌بی‌سی


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

این عکس‌های تاریخی را یا ندیده‌اید یا احتمالش کم است که دیده باشید!

پسرک «بانجو» نوا» با سگش -  تقریباً در اوایل دهه 1900جورج لوکاس قبل از تکامل جلوه‌های کامپیوتری، 1984فضای داخلی خطوط قطار اورینت اکسپرس،  سال 18831947. دختری در حال بازی با ماشین اسباب‌بازی، شهر نیویورک، عکس از فرد…

آیا می‌توانید در این عکس شیر کوهی را در حال تعقیب الک (گوزن شمالی) ببینید؟

یک دوربین خودکار راه‌اندازی شده توسط سرویس حیات وحش ایالات متحده، عکس‌هایی از یک شیر کوهی را در حال تعقیب یک گوزن شمالی ثبت کرد. از این عکس‌ها مشخص است که این شکارچی بسیار دشوار است.پس اگر گوزن بزرگ شکار شده باشد و متوجه خطر نشده باشد،…

بهترین سایت‌ها برای پیدا کردن کتاب‌هایی که با سلیقه شما جور هستند

آیا می‌خواهید از مطالعه کتاب لذت ببرید؟ در اینجا سایت‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که کتاب‌هایی خوبی بر مبنای مطالعات لذت‌بخش قبلی به شما توصیه می‌کنند.هیچ چیز دلهره آورتر از رفتن به یک کتابفروشی بدون فهرست خرید نیست. شما کلی وقت…

سلاح‌های مخفی و شگفت‌انگیز آلمان نازی در طی جنگ جهانی دوم

در طول جنگ جهانی دوم، آلمان نازی سرمایه گذاری زیادی در تحقیق و توسعه تسلیحات مخفی انجام داد تا بتواند بر دشمنان خود برتری یابد. برخی از برجسته ترین سلاح های مخفی که توسط آلمانی ها ساخته شده اند عبارتند از:موشک V-2: V-2 اولین موشک…

10 عکس بسیار زیبا از درخت – انتخاب شده از عکاسان خلاق

درخت‌ها زندگی‌بخش زمین و مایه زیبایی آن هستند. انسان‌ها هزاران سال است که آنها بهره می‌برند و تا توانسته‌اند پهنه زمین برخوردار از زیبایی‌شان را کمتر و کمتر کرده‌اند. درختان متنوع با شکل و آرایش متفاوت ریشه، تنه، شاخه‌ها و برگ‌ها، چشم‌نواز…

کشف خانه‌ای متروکه در فرانسه که پر از عروسک‌های به ظاهر شیطانی است!

برایان سانسیرو می‌نویسد که خانه‌ای متروک در فرانسه کشف کرده که به‌طور کامل توسط درختان انگور پوشانده شده  بود و گویی از دنیا پنهان بود. خود خانه عادی است، اما برخی آن را می‌توانند بدترین کابوس خود بدانند. اتاق‌ها مملو از چیزهای غیرعادی…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.