معرفی و خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده! ۲۱ راه عملی برای مقابله با تنبلی | برایان تریسی

0

کتاب قورباغه ات را قورت بده!
۲۱ راه عملی برای مقابله با تنبلی
نویسنده: برایان تریسی
مترجم: گروه مترجمان نشر مسیر سبز رشد
نشر مسیر سبز رشد

از قدیم گفته‌اند: ((اگر اولین کاری که باید هرروز صبح انجام بدهی این باشد که قورباغهٔ زنده‌ای را قورت بدهی، در بقیهٔ روز خیالت راحت خواهد بود که سخت‌ترین اتفاقی را که ممکن است در تمام‌روز برایت پیش بیاید را پشت سر گذاشته‌ای.)) قورباغهٔ شما یعنی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید. کاری که اگر الآن آن را انجام ندهید به‌احتمال‌زیاد همین‌طور برای انجام آن تنبلی خواهید کرد، کاری که در حال حاضر بیشترین تأثیر را روی زندگی شما دارد.

خود را به‌صورت فردی که می‌خواهید در آینده باشید تصور کنید. این تصویر تأثیر زیادی بر روی رفتار شما خواهد داشت و نحوهٔ عملکرد شما در دنیای بیرون را تعیین می‌کند. جیم کتکارت که یک سخنران حرفه‌ای است می‌گوید: ((شما تبدیل به همان شخصی می‌شوید که به آن فکر می‌کنید.))

شروع کردن روز با انجام سخت‌ترین کار، یک آغاز بسیار پرانرژی و خوب برای شما خواهد بود و باعث می‌شود از این به بعد توانایی و کارایی بیشتری داشته باشید. در این روزها احساس بهتری نسبت به خود دارید و احساس توانایی بیشتری می‌کنید.

یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت و یک زندگی عالی این است که عادت شروع کردن کارهای مهم و تمام کردن آن‌ها را در خود ایجاد کنید. وقتی به این مرحله رسیدید، این عادت چنان قدرتمند می‌شود که به پایان رساندن کارهای مهم را آسان‌تر از رها کردن آن‌ها خواهید یافت

هرچه اهداف آینده شما روشن‌تر باشد تأثیرات بیشتری روی کارهایی که در زمان حال مشغول انجام آن‌ها هستید خواهد گذاشت. افراد موفق می‌توانند لذت‌های کوتاه‌مدت را به تعویق بیندازند و با کار و تلاش، نتایج باارزشی را در آینده به دست آورند.

داشتن هدف‌های مکتوب تأثیر بسیار زیادی روی قدرت تفکر شما دارد. به شما انگیزه می‌دهد و باعث می‌شود بر تنبلی خود پیروز شوید. هرچه هدف‌هایتان بزرگ‌تر و روشن‌تر باشد، برای رسیدن به آن‌ها مشتاق‌تر می‌شوید. هرچه به هدف‌هایتان بیشتر فکر کنید اشتیاق درونی‌تان برای رسیدن به آن‌ها بیشتر می‌شود. هرروز به هدف‌هایتان فکر کنید. هرروز صبح فعالیتتان را با مهم‌ترین کار آغاز کنید. این کار می‌تواند شما را به مهم‌ترین هدفی که در حال حاضر دارید برساند.

برای ایجاد عادت توجه بر روی مهم‌ترین کارها، به سه ویژگی اساسی نیاز دارید: تصمیم‌گیری، انضباط، اراده اول باید تصمیم بگیرید که عادت به انجام رساندن کارها را در خود ایجاد کنید. دوم باید در کارهایتان نظم ایجاد کنید تا اصول لازم برای ایجاد این عادت را آن‌قدر تمرین کنید تا مسلط شوید و در آخر باید هرکاری که بر اساس این اصول انجام می‌دهید را با استفاده از نیروی اراده تقویت کنید تا که این عادت ثبات پیدا کند و در ناخودآگاه شما بنشیند.

شروع کردن روز با انجام سخت‌ترین کار، یک آغاز بسیار پرانرژی و خوب برای شما خواهد بود و باعث می‌شود از این به بعد توانایی و کارایی بیشتری داشته باشید. در این روزها احساس بهتری نسبت به خود دارید و احساس توانایی بیشتری می‌کنید.

افراد موفق کسانی هستند که با صرف زمان فهمیده‌اند که چه‌کاری را خوب انجام می‌دهند و از آن لذت می‌برند. به همین دلیل فقط در همان کار متمرکز می‌شوند.

((شما کار خودتان را انجام دهید اما نه در حد وظیفه بلکه کمی بیشتر و از روی سخاوت. همین مقدار کم به‌اندازهٔ تمام کار ارزش دارد.))

((کسانی که توانایی متوسطی دارند هم می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند، اگر هر بار تمام انرژی خود را به‌طور خستگی‌ناپذیر روی یک‌چیز متمرکز کنند.))

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.