بهترین کتاب‌های صوتی یا گویا که می‌توانید تهیه کنید و گوش کنید

0

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام

نویسنده: نادر ابراهیمی
گوینده: پیام دهکردی
نوین کتاب گویا

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام اثر نویسنده محبوب معاصر، نادر ابراهیمی، درباره زندگی یک زوج است. مردِ داستان با نوشتن نامه‌های عاشقانه به همسرش سعی می‌کند تا زندگی‌شان دچار روزمرگی نشود. این کتاب در ۴۰ سال اخیر جزء کتاب‌های پرمخاطب نادر ابراهیمی بوده است.

شنیدن یک عاشقانه آرام با صدای پیام دهکردی و آهنگسازی کریستف رضایی لذت دیگری دارد.


کتاب صوتی مغازه‌ی خودکشی

نویسنده: ژان تولی
مترجم: احسان کرم‌ویسی
گوینده: هوتن شکیبا
رادیو گوشه

کتاب صوتی مغازه خودکشی نوشته‌ی ژان تولی، در سبک فانتزی سیاه یکی از درخشان‌ترین و تکان‌دهنده‌ترین آثار است. این رمان عجیب در سال 2007 برای اولین بار منتشر شد و مورد توجه بی‌نظیر مردم قرار گرفت و تا امروز به بیش از 20 زبان ترجمه شده است.


کتاب صوتی ۱۹۸۴

نویسنده: جورج اورول
مترجم: کاوه میرعباسی
گوینده: علی تاج‌میر
رادیو گوشه

بعد از شهرتی که کتاب «قلعه حیوانات» برای جورج اورول به ارمغان آورد، ۱۹۸۴ شاهکار وی به شمار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید و به بیش از ۶۵ زبان مختلف ترجمه و میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده‌است.

این اثر که همیشه جزء ده رمان برتر قرن بیستم شناخته شده و طبق نظرخواهی از خوانندگان مجلۀ تایم به عنوان برترین رمان در طول تاریخ انتخاب شده، رمانی است که مانند «قلعه حیوانات»، پس خوانده شدن، همیشه با شما خواهد بود.


کتاب صوتی دروغگویی روی مبل

نویسنده: اروین د. یالوم
مترجم: حسین کاظمی‌یزدی
گوینده: گروه گویندگان
نشر جیحون

دروغگویی روی مبل نوشته اروین یالوم، نویسنده و روان‌پزشک معاصر هستی‌گرا است.

درباره کتاب صوتی دروغگویی روی مبل

اروین د. یالوم، نویسنده و روانپزشک هستی‌گرا که در ایران با کتاب معروف «وقتی نیچه گریست» شناخته می‌شود، در دروغگویی روی مبل به رابطه میان پزشک و بیمار می‌پردازد و داستان سه پزشک با تیپ‌های شخصیتی متفاوت را بیان می‌کند.

کتاب با داستان روان‌درمانگری به نام دکتر تراتر آغاز می‌شود. یکی از بیمارانش زنی است که چهل سال از او جوان‌تر است و تراتر با او رابطه‌‌ای بیش از رابطه‌ی پزشک و بیمار برقرار می‌کند. کمیته اخلاقی متوجه مسئله می‌شود و پزشکی به نام ارنست لش را مسئول پیگیری قضیه می‌کند اما بعد از مدتی خود این پزشک با توطئه همسر یکی از بیماران خود روبرو می‌شود، زنی که می‌خواهد با اغوا کردن ارنست او را به دردسر بیندازد، داستان آخر درباره پزشک پول‌پرستی به نام مارشال است که از قضا بیماری ثروتمند به مطبش می‌آید. مارشال تلاش می‌کند با ترفندهای مختلف، بیمار را مشتری دائمی خود نگه دارد.

یالوم در این سه داستان که درهم گره خورده‌اند با ترکیب واقعیت‌های روان کاوی، روابط پیچیده میان روانپزشک و بیمار را نشان داده‌است. پزشکانی که بیمارانشان را مداوا می‌کنند اما در زوایای پنهان روح و ذهنشان، خود هم دچار بیماری هستند.


کتاب صوتی ملت عشق (اجرای جدید)

نویسنده: الیف شافاک
مترجم: ارسلان فصیحی
گوینده: احمد گنجی – شیما درخشش
آوانامه

کتاب صوتی ملت عشق با اجرای جدیدی از جمعی از گویندگان نشر آوانامه، داستان شمس و مولانا، یکی از شگفت‌انگیزترین داستان‌های عرفانی دنیا است عشقی که با گذشت هشتصد سال هنوز طراوت و تازگی خود را حفظ کرده است و هربار خواندنش، شوری جدید در سر می‌اندازد. اجرای جدید کتاب صوتی ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک و ترجمه‌ی روان ارسلان فصیحی، هم اکنون در اختیار شما است.


کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی ها

نویسنده: رابین شارما
مترجم: رضا اسکندری آذر
گوینده: شاهین علایی‌نژاد
نشر نون

کتاب صوتی باشگاه پنج صبحی ها اثری از رابین شارما با ترجمه رضا اسکندری آذر و صدای شاهین علایی نژاد می‌شنویم. با خواندن این کتاب درمی‌یابیم که چگونه می‌توانیم با ایجاد یک تغییر در سبک زندگی خود، و سحرخیز شدن، خلاقیت و موفقیت را به زندگی خود دعوت کنیم.


کتاب صوتی بوستان سعدی

نویسنده: شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی
گوینده: ساعد باقری
انتشارات کتاب نیستان

کتاب صوتی بوستان سعدی با صدای ساعد باقری توسط انتشارات نیستان منتشر شده است. بوستان کتابی تعلیمی در ده فصل است که شاعر زبان شعر را برای آن انتخاب کرده است.


کتاب صوتی سمفونی مردگان

نویسنده: عباس معروفی
گوینده: حسین پاکدل
آوانامه

کتاب صوتی سمفونی مردگان نه تنها معروف‌ترین اثر عباس معروفی که یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار ادبیات معاصر فارسی‌زبان در بیرون از ایران است. داستان زندگی اعضای خانواده‌ی اورخانی و رقابت آیدین و اورهان، دو برادر است که شخصیت‌های بسیار متفاوتی دارند.

این رمان جایزه بنیاد غیردولتی کگدوپ و جایزه سال ۲۰۰۱ از بنیاد انتشارات ادبی فلسفی سورکامپ را گرفته است. سمفونی مردگان را با صدای حسین پاکدل از انتشارات آوانامه بشنوید.


کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

نویسنده: اروین د. یالوم
مترجم: سپیده حبیب
گوینده: آرمان سلطان‌زاده
آوانامه

رمان وقتی نیچه گریست نوشته اروین د. یالوم، روان‌پزشک و استاد دانشگاه استنفورد، است که در سال ۱۹۹۲ به زبان انگلیسی منتشر شد. این کتاب روایتی از روانکاوی افراد مهم و سرشناس قرن ۱۹ مانند نیچه است. این کتاب تلفیقی از خیال و واقعیت است. داستان از دیدار خیالی نیچه، فیلسوف آلمانی، و دکتر برویر که یک روان درمانگر است شروع می‌شود‌.


کتاب صوتی جنایت و مکافات

نویسنده: فئودور داستایفسکی
مترجم: اصغر رستگار
گوینده: آرمان سلطان‌زاده
آوانامه

کتاب صوتی جنایت و مکافات از فئودور میخاییلوویچ داستایفسکی نویسنده مشهور و تأثیرگذار اهل روسیه است. در داستان جنایت و مکافات داستان دانشجویی به نام «راسکولنیکف» را می‌خوانیم که بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای مرتکب قتل می‌شود.

اصغر رستگار مترجم کتاب است و نسخه صوتی آن را با صدای آرمان سلطان‌زاده می‌شنوید.


کتاب صوتی برادران کارامازوف (با صدای سه بعدی)

نویسنده: فئودور داستایفسکی
مترجم: پرویز شهدی
گوینده: آرمان سلطان‌زاده
آوانامه

کتاب صوتی برادران کارامازوف یک رمان کلاسیک بلند معمولی نیست. این اثر شاهکار نویسنده بزرگ روس فئودور داستایفسکی است که برخی از منتقدان آن را نه‌تنها متعلق به ملت روسیه بلکه متعلق به همه ملت‌های جهان دانسته‌اند.

فئودور داستایفسکی این اثر را تقریبا در پایان عمرش نوشت، دو سال پیش از مرگش، البته پیش از نوشتن و انتشار، سال‌ها روی آن کار کرده بود. می‌گویند فئودور این داستان را بر اساس ماجرایی واقعی که در زندان از زبان یک همبندی شنیده بود، نوشته است. داستان کشته شدن پدری و اتهام ناحق قتل، به پسری که هسته اصلی داستانش شد.


کتاب صوتی حرمسرای قذافی

نویسنده: آنیک کوژان
مترجم: بیژن اشتری
گوینده: معصومه عزیزمحمدی
انتشارات ماه آوا

کتاب صوتی حرمسرای قذافی نوشته‌ی آنیک کوژان یک افشاگری تاریخی درباره‌ی سرنوشت زنان و دخترانی است که سال‌ها مورد تجاوز و خشونت یکی از بزرگترین دیکتاتورهای تاریخ، معمر قذافی بوده‌اند.

نسخه صوتی کتاب حرمسرای قذافی را با ترجمه‌ی بیژن اشتری و صدای گرم معصومه عزیزمحمدی می‌شنوید.


کتاب صوتی هنر رزم

نویسنده: سون تزو
مترجم: فاطمه مشایخی
گوینده: منوچهر زنده‌دل
نوین کتاب گویا

کتاب هنر رزم اثر سون تزو، کتابی که در قرن ششم پیش از میلاد نوشته شده و مهم‌ترین کتابی است که تا به حال درباره‌ی استراتژی‌های جنگاوری و مدیریت جنگی نوشته شده است. این کتاب را فاطمه مشایخی به فارسی برگردانده است و انتشارات نوین کتاب گویا، نسخه صوتی آن را منتشر کرده است.

سون تزو، ارتشیار و نویسنده‌ی چینی کتاب هنر رزم در قرن ششم پیش از میلاد دست به نوشتن این کتاب زد. در سال ۱۷۲۲ به فرانسوی ترجمه شد و در اروپا نیز مشهور و شناخته شد. اما این کتاب همچنان جز مهم‌ترین کتاب‌هایی است که در زمینه مدیریت میدان جنگ، استراتژی‌های جنگی و آرایش‌های جنگی سپاه نوشته شده است. هرچند که از آموزه‌های کتاب هنر رزم در زمینه‌های مدیریت، سیاستمداری و موفقیت در کسب و کار هم استفاده می‌شود. سون تزو در کتاب هنر رزم که در سیزه فصل نوشته شده است به مسائل مختلفی از جمله نقش قوی فرمانده، آرایش جنگی، راه‌هایی برای فریب دادن دشمنان، حمله‌ی مدبرانه و شناسایی نقاط قوت و ضعف می‌پردازد.


کتاب صوتی قلعه حیوانات (خلاصه کتاب)

نویسنده: جورج اورول
مترجم: نیلوفر شیرازیان
گوینده: ایمان اصفهانی
انتشارات نوژین

قلعه‌ی حیوانات داستان جذاب و خواندنی انقلاب حیوانات مزرعه‌ی آقای جونز برای رسیدن به برابری و رفاه، نوشته جورج اورول، نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است.

شنیدن نسخه‌ی صوتی قلعه‌ی حیوانات (خلاصه کتاب) با ترجمه‌ی نیلوفر شیرازیان و صدای ایمان اصفهانی تجربه‌ای لذت‌بخش و جذاب است.

داستان کتاب قلعه‌ی حیوانات درباره‌ی گروهی از جانوران اهلی است که در اقدامی انقلابی، صاحب مزرعه، آقای جونز را فراری می‌دهند تا خود اداره‌ی مزرعه را به‌دست گرفته و «برابری» و «رفاه» را در جامعه‌ی خود برقرار سازند. در ابتدا رهبری این جنبش در دست گروهی از خوک‌ها است، ولی پس از مدتی این گروه جدید نیز به رهبری خوکی به نام ناپلئون همچون آقای جونز به بهره‌کشی از حیوانات مزرعه می‌پردازند و هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کنند…

در مقدمه‌ نسخه‌ اوکراینی قلعه‌ی حیوانات که در سال ۱۹۴۷ به چاپ رسید، جورج اورول این‌گونه نوشت که قصد داشته است کتابی با زبان ساده بنویسد تا به مردم عادی انگلستان، که قرن‌ها از سنت آزادی و عدالت بهره‌مند بودند، نشان بدهد یک نظام تمامیت‌خواه چه‌گونه نظامی است.


کتاب صوتی هنر ظریف بیخیالی

نویسنده: مارک منسون
مترجم: گروه مترجمان نشر مسیر سبز رشد
گوینده: لیا عرفانی
نشر مسیر سبز رشد

کتاب صوتی هنر ظریف بیخیالی نوشتهٔ مارک منسون و تهیه‌شده توسط گروه مترجمان نشر مسیر سبز رشد و با صدای لیا عرفانی است و نشر مسیر سبز رشد آن را منتشر کرده است.

ذهن انسان دارای یک ویژگی منحصربه‌فرد است که اگر نتوانید آن را کنترل کنید می‌تواند شما را به دردسر بیندازد. مثلا شما از اینکه در مهمانی با شخص خاصی مواجه شوید احساس اضطراب دارید. این اضطراب شما را اذیت می‌کند. بعد شروع می‌کنید به این فکر که چرا آن‌قدر مضطربید. عالی است، حالا از اینکه اضطراب دارید مضطرب شده‌اید. لعنت به این وضعیت. اضطراب دو برابر! و خود این قضیه باعث می‌شود که بیشتر مضطرب شوید یا شاید آن‌قدر نگران این هستید که کار درست را انجام دهید که به خاطر آن همیشه نگران هستید. آن‌قدر در مورد اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید شرمنده می‌شوید که از این حس شرم، شرمگین می‌شوید و یا آن‌قدر حس غم و تنهایی به سراغتان می‌آید که صرفاً با فکر کردن درموردش بیشتر غمگین می‌شوید و احساس تنهایی بیشتری می‌کنید. به چرخه بازخورد جهنمی خوش‌آمدید. احتمالاً تاکنون چندین بار گرفتارش شده‌اید. این قسمتی از اعجاز انسان است که می‌تواند دربارهٔ فکرهایش نیز فکر کند. ولی شاید وقتش فرا رسیده باشد که هنر ظریف بی‌خیالی را فرا بگیرید تا از تمام این فکر و خیال‌ها خلاص شوید. مارک منسون در این کتاب به شما می‌آموزد چگونه بی‌خیال شوید.


کتاب صوتی عقاید یک دلقک

نویسنده: هاینریش بل
مترجم: سارنگ ملکوتی
گوینده: آرمان سلطان‌زاده
آوانامه

کتاب صوتی عقاید یک دلقک اثر معروف هاینریش بل و داستان زندگی، افکار و عقاید دلقکی است به نام هانس شنیر که از سوی همه حتی خانواده‎‌ی خود طرد شده است.

هانس شنیر راوی رمان عقاید یک دلقک است که دیگر دلقکی شکست خورده است و هیچ پولی ندارد. او برای گرفتن مقداری پول به سراغ آشنایان قدیمی خودش می‌رود تا از آن‌ها کمک بخواهد. هانس شنیر ذهنی آشفته‌ دارد و دچار افسردگی هم شده است. او در کار خود شکست خورده و از سوی معشوقه‌ای که عاشقش بود نیز ترک شده است. هانس بعد از تمام این اتفاقات دچار اعتیاد به الکل شده است و به همین دلیل ذهن آشفته‌ای دارد و در دیدار با آشنایان قدیمی مدام یاد خاطرات قدیمی و معشوقه‌ی از دست رفته‌اش می‌افتد و در ذهنش آن خاطرات را مرور می‌کند و در این رفت و آمدهای زمانی بین خاطرات هانس است که ما دلیل اصلی طرد شدن او را از سوی جامعه و اطرافیانش متوجه می‌شویم.


کتاب صوتی جزء از کل

نویسنده: استیو تولتز
مترجم: پیمان خاکسار
گوینده: پوریا رحیمی سامرامین بیرق‌دار
رادیو گوشه

کتاب صوتی جز از کل نوشته استیو تولتز است که با ترجمه پیمان خاکسار و صدای پوریا رحیمی سام و رامین بیرق‌دار منتشر شده است. این کتاب در سال ۲۰۰۸ منتشر و همان سال نامزد جایزه بوکر شد. تولتز برای نوشتن این کتاب ۵ سال زمان صرف کرده است. این کتاب ماجرای یک پدر و پسر و درگیری‌های عجیب آنها است.

کتاب صوتی جزء از کل از نادر کتاب‌های پر حجمی است که به نهایت ارزش خواندن دارند. داستان در میانهٔ شورشی در زندان آغاز و در یک هواپیما تمام می‌شود و حتا یک صحنهٔ فراموش‌شدنی در این بین وجود ندارد. کمدی سیاه و جذابی که هیچ چاره‌ای جز پا گذاشتن به دنیای یخ‌زده‌اش ندارید. جسپر دین پسر مارتین دین راوی داستان است. رابطه جسپر و پدرش اصلا خوب نیست. آنها به شدت با هم مشکل دارند، پدر مارتین بسیار باهوش است که دوست دارد فلسفه‌ی زندگی و عقایدش را به پسرش منتقل کند؛ اما جسپر از این عقاید بیزار است و سعی می‌کند از آن‌ها فرار کند. او نمی‌خواهد شبیه پدرش شود. جسپر پدرش را باعث زندگی سخت خودش در کودکی می‌داند، او با تربیت عجیب و زخم‌زبانش کودکی را از او گرفته است، برای همین سعی می‌کند دور از پدرش زندگی و کار کند، کمی بعد، تری عموی جسپر هم که مردی خوش تیپ، ورزشکار و خوشرو اما با یک اشتباه بزرگ است، وارد ماجرای آنها می‌شود و کش و قوس و چالش در روابط جسپر با پدر و در کنار او، عمویش، اوج می‌گیرد.

وال استریت ژورنال کتاب جزء از کل را هم‌پایه کتاب «اتحادیه ابلهان» جان کندی تول، برنده جایزه پولیتزر ۱۹۸۱ معرفی کرده و لس‌آنجلس تایمز شخصیت‌های جذاب این کتاب را به شخصیت‌های داستان‌های چارلز دیکنز و جان ابروینگ مانند کرده است.

اِینت ایت کول نیوز هم درباره کتاب گفته است «جزء از کل کاری کرده است که بیشتر نویسنده‌ها تا پایان عمر خود هم نمی‌توانند انجامش دهند … کشفی بی‌اندازه اعتیادآور در عمق روح انسان و شاید یکی از درخشان‌ترین و طنزآمیزترین رمان‌های پست‌مدرن»


کتاب صوتی کوزت

نویسنده: ویکتور هوگو
مترجم: گروه مترجمان
گوینده: مرات بهنام
شنیدار

کتاب صوتی کوزت، چکیده داستانی به یاد ماندنی و جاودانه نوشته ویکتور هوگو، نویسنده‌ی مشهور فرانسوی است. کوزت، نام دختر کوچکی است که زندگی سختی را می‌گذراند و در نهایت با ژان‌والژان آشنا می‌شود و زندگی‌اش تغییر می‌کند.

بینوایان با عنوان اصلی Les Misérables در سال ۱۸۶۲ منتشر شد و خیلی زود به محبوبیت زیادی بر روی صحنه نمایش رسید و بعدها فیلم‌ها و انیمیش‌هایش ساخته شد. نسخه صوتی چکیده داستان کوزت را با صدای مرآت بهنام در اختیار دارید.


کتاب صوتی پیرمرد و دریا (خلاصه کتاب)

نویسنده: ارنست همینگوی
مترجم: نیلوفر شیرازیان
گوینده: ایمان اصفهانی
انتشارات نوژین

در میان تمام آثار ادبی تاریخ، کتاب‌هایی وجود دارند که نامشان به گوش همه‌ی ما آشناست؛ کتاب‌هایی که نه تنها در ادبیات از نقشی غیرقابل‌کتمان برخوردارند، بلکه رد پای آن‌ها در جای‌جای زندگی‌مان به چشم می‌خورد. با این حال در شلوغی و ازدحام عصر حاضر، کم‌تر فرصتی برای مطالعه‌ی این آثار ضروری دست می‌دهد. خلاصه‌سازی (abridgement) در سراسر جهان پیشینه‌ای بسیار طولانی دارد و مهم‌ترین آثار ادبی جهان به دست نویسندگان و پژوهشگران به صورت خلاصه بازنویسی شده‌اند. در مجموعه‌ی صوتی «خلاصه بهترین رمان‌های جهان» کوشیده‌ایم که با استفاده از منابع اصلی و چندین‌ و چند منبع خلاصه‌شده‌ی معتبر، لذت گوش‌دادن به مهم‌ترین و زیباترین آثار ادبی جهان را در مدت‌زمانی کوتاه فراهم کنیم. امید داریم که این تجربه‌ی شنیداری، لذت راستین ادبیات را برای تمام مخاطبان بازآفرینی کند. «پیرمرد و دریا» مهمترین و آخرین رمان ارنست همینگوی(۱۹۶۱-۱۸۹۹)، نویسنده آمریکایی است. این داستان، که یکی از مشهورترین آثار اوست، شرح تلاش‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی است که در دل دریاهای دور برای به دام انداختن یک نیزه‌ماهی بسیار بزرگ با آن وارد مبارزه‌ی مرگ و زندگی می‌گردد. نوشتن این کتاب یکی از دلایل اهدای جایزه ادبی نوبل سال ۱۹۵۴ به ارنست همینگوی بوده‌است.


کتاب صوتی صد سال تنهایی

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز
مترجم: بهمن فرزانه
گوینده: مهدی پاکدل
نوین کتاب گویا

کتاب صوتی صد سال تنهایی برجسته‌ترین اثر گابریل گارسیا مارکز نویسنده‌ی نام‌آشنای کلمبیایی و برنده جایزه نوبل سال ۱۹۸۲ است. بهمن فرزانه، این کتاب را به فارسی ترجمه کرده است. کتاب صوتی صد سال تنهایی با صدای مهدی پاکدل در دسترس شما قرار دارد.

کتاب صوتی صد سال تنهایی از صحنه اعدام سرهنگ آئورلیانو بوئندیا آغاز می‌شود. آئورلیانو مقابل جوخه اعدام ایستاده و خاطرات گذشته‌اش را مرور می‌کند؛ از زمان آغاز ایجاد دهکده ماکوندو، یعنی زمانی که جهان چنان تازه بود که بسیاری چیزها هنوز اسمی نداشتند.

گابریل گارسیا مارکز در کتاب صدسال تنهایی، داستان شش نسل از خانواده‌ی بوئندیا را روایت می‌کند که نسل اول آن‌ها در دهکده‌ای به نام ماکوندو ساکن می‌شوند. سرهنگ آئورلیانو بوئندیا، فرزند دوم اورسولا و خوزه آرکادیو بوئندیا که اولین فرزندی است که در ماکوندو به دنیا می‌آید. او فاقد هرگونه احساس عشق، نفرت، ترس، تنهایی و امید است. آئورلیانو از کودکی تحت تأثیر برادر بزرگتر خود خوزه آرکادیو قرار دارد و در اوج داستان توسط برادرش که در نقطه مقابل دیدگاه سیاسی وی قرار دارد و به نوعی نماینده تمام نمای دشمنان او نیز به حساب می‌آید از اعدام نجات پیدا می‌کند. وی بارها و بارها از مرگ می‌گریزد. نه جوخه اعدام و نه زخم و سم و خودکشی نمی‌تواند وی را به دام مرگ بکشاند. سرهنگ آئورلیانو بوئندیا نماد شخصیت کسی است که باید زنده بماند و عذاب بکشد تا پلی میان سنت و مدرنیته در شهر خیالی ماکوندو باشد. سبک این کتاب، رئالیسم جادویی است و بسیاری تولدو بالندگی رئال جادویی را با این کتاب می‌دانند.


کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

نویسنده: مت هیگ
مترجم: امین حسینیون
گوینده: نگین خواجه نصیر
انتشارات ماه آوا

کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب نوشته مت هیگ است، این کتاب با ترجمه امین حسینیون و صدای نگین خواجه‌نصیر منتشر شده است. این کتاب به شما می‌گوید اگر زندگی دیگری داشتید چه اتفاقی می‌افتاد.

خط اصلی داستان با کنجکاوی نورا شروع می‌شود. نورا زندگی خوشایندی ندارد. او مسیر شغلی‌اش را اشتباه رفته است، روابطش شکست خورده و رویاهای کودکی‌اش از بین رفته است. او می‌خواهد بداند زندگی‌اش چطور خواهد شد. اما اوضاع تغییر می‌کند.

اما در این کتابخانه فرصتی برایش فراهم می‌شود تا اوضاعش را روبه راه کند. او این انتخاب را دارد که زندگی کنونی‌اش را با زندگی جدیدی عوض کند. شما با خواندن این رمان به نوعی افسون خواهید شد تا به دنیای دیگری فرار کنید. نویسنده با داستانش این نکته مهم را گوشزد می‌کند که نباید آثاری را که دیگران بر زندگی ما می‌گذارند، نادیده بگیریم.


کتاب صوتی قمارباز

نویسنده: فئودور داستایفسکی
مترجم: سروش حبیبی
گوینده: آرمان سلطان‌زاده
آوانامه

کتاب صوتی قمارباز اثری جالب و تاثیرگذار نوشته فئودور داستایفسکی با ترجمه سروش حبیبی است. این داستان درباره مردی است که به قماربازی کردن معتاد شده است و در نهایت بی‌پولی و بدشانسی پولی پیدا می‌کند تا دوباره به دور برگردد.

فئودور داستایفسکی زمانی که ۴۵ ساله بود و مهلت کوتاهی برای پرداخت یکی از بدهی‌هایش داشت، در مدت زمان ۲۶ روز این داستان را آفرید؛ از روی زندگی خودش.

رمان قمارباز درباره‌ قمار است. قمار یک ویژگی دارد و آن این است که افراد را حریص می‌کند: هر چقدر بیشتر ببرید، حریص‌تر می‌شوید و از هیچ باختی هم پیشمانی به دل راه نمی‌دهید. این ویژگی قمار است و این داستان درباره‌ آدم‌هایی است که همه زندگی خود را به پای شانس می‌گذارند.

الکسی ایوانویچ، الکسی معلم سرخانه‌ای است که وارد خانواده‌‌ای اشرافی می‌شود. اما این خانواده هم ثروتش را از دست داده و به امید ارثی زندگی می‌کند که قرار است بعد از مرگ عمه ژنرال به آن‌ها برسد.

الکسی به پولینا، خواهر زن ژنرال دل می‌بازد اما پولینا به او اعتنایی ندارد. با این حال وقتی الکسی به پول نیاز دارد، پولینا به او پول برای قمار می‎دهد. بار اول شانس با او یار است. شهوت برد او را به سمت قمارهای دوباره و دوباره می‎کشاند تا حدی که تمام پول خود را می‎بازد.

در همین زمان، عمه، که همه منتظر مرگش هستند، وارد می‌شود؛ گویی تازه با جذابیت قمار آشنا شده است و تمام ثروتش را در قمار می‌گذارد.

اعضای این خانواده گویی هیچ راه دیگری به جز قمار نمی‌بینند. آن‌ها در قماربازی سرنوشتشان را می‌جویند و این حتی درباره الکسی هم صدق می‌کند. او سخت عاشق پولینا است اما از نظرش تنها راه رسیدن به او، قمار است.


کتاب صوتی ابله

نویسنده: فئودور داستایوفسکی
مترجم: سروش حبیبی
گوینده: آرمان سلطان‌زاده
آوانامه

کتاب صوتی ابله یکی از برجسته‌ترین آثار فئودور داستایفکسی است. داستانی که در فضایی سرشار از بی اخلاقی رخ می‌دهد و معصومیت قهرمان داستان را به تصویر می‌کشد. معصومیتی که از او، یک ابله تمام عیار ساخته است.

این کتاب در فهرست برترین کتاب‌های تاریخ ادبیات به انتخاب انجمن کتاب نروژ قرار دارد و بارها مورد اقتباس‌های سینمایی و تلویزیونی قرار گرفته است. نسخه صوتی این داستان را می‌توانید با ترجمه روان سروش حبیبی و صدای زیبای آرمان سلطان‌زاده بشنوید.

ابله، داستان زندگی شاهزاده میشکین است. او که به بیماری صرع مبتلا شده و گاه‌گاه رفتارهای جنون آمیزی از خود نشان می‌داد برای درمان به آسایشگاهی در سوییس می‌رود و حالا درحال بازگشت به روسیه است. شاهزاده میشکین همیشه معصوم و بخشنده است و در هرحال تلاش می‌کند تا معصومیتش را حفظ کند. این داستان تا جایی ادامه پیدا می‌کند که همه به او به چشم یک ابله نگاه می‌کنند و تحقیرش می‌کند.

میشکین می‌خواهد نزد همسرش و ژنرال اپانچین برود. تنها حامیانی که دارد. در این میان، با راگوژین آشنا می‌شود. همسفر او که نشان می‌دهد در یک جامعه، برای کسی که همیشه معصوم و نیک باقی مانده است، واقعا چه پیش می‌آید.

رمان ابله، یکی از شناخته شده ترین و تأثیرگذارترین آثار داستایفسکی است و به عنوان شاهکاری فراموش نشدنی در میان برترین آثار ادبی جهان، جاودان شده است. این اثر را همسر دوم او، برای چاپ آماده کرد. زمانی که داستایفکسی درحال نوشتن این داستان بود، دختر کوچکش را از دست داد. غم این ماجرا سبب شد تا او به قمار روی بیاورد و تا سرحد مرگ قماربازی کند. شاید دلیل اینکه ابتدای داستان، نثر قوی و روایت پخته او را می‌بینیم و در ادامه با پریشان‌گویی‌ها مواجهیم نیز، همین باشد. هرچند که همین‌ هم به غنا و زیبایی داستان اضافه کرده است.


کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری

نویسنده: میچ البوم
مترجم: ماندانا قهرمانلو
گوینده: آرمان سلطان‌زاده
آوانامه

میچ آلبوم رمان «سه‌شنبه‌ها با موری» را برای همه آنهایی نوشته‌است که می‌خواهند طعم زندگی را آن‌گونه که باید بچشند. این کتاب روایت انس استاد پیری با شاگردش در واپسین روزهای زندگی را بیان می‌کند. پروفسور شوارتز موری به بیماری ای ال اس دچار است. بیماری‌ای که به تدریج بدن را از کار می‌اندازد و سلول‌ها و بافت‌های ماهیچه‌ای را تخریب می‌کند. شاگرد هر سه‌شنبه به دیدار استاد می‌رود و از او و با او درس زندگی می‌آموزد. کلاسی که شاید امتحان و درس پس دادن‌های معمول دانشگاه را ندارد اما یک کلاس بی‌نظیر است. کلاسی که راهبر و راهرو هردو با هم در آن رشد می‌کنند و به کمال می‌رسند. هر سه‌شنبه میج درباره موضوعی با استاد خود صحبت می‌کند: دنیا، مرگ، زندگی، خانواده، فرهنگ، بخشش، دانایی، ازدواج و هر مفهومی که راجع به زیستن و چگونه زیستن است. میج در این سه‌شنبه‌ها همراه استادش مراحل متفاوتی از کمال انسانی را می‌پیماید. بر اساس این رمان، فیلم سینمایی موفقی ساخته شده است: از او پرسیدم آیا برای خودش احساس تأسف می‌کند؟ گفت: «صبحها، گاهی برای خودم عزاداری می‌کنم. به بدنم نگاه می‌کنم. همان قدر که می‌توانم دستها و انگشتهایم را تکان می‌دهم و به آنچه از دست داده‌ام تأسف می‌خورم. برای مرگ کند و دردناک خودم عزاداری می‌کنم. ولی بعد تمام می‌شود.» به همین سادگی؟ ‌«اگر لازم باشد خوب گریه می‌کنم. ولی بعد توجهم را به سمت تمام چیزهای خوبی که هنوز در زندگی‌ام هست جلب می‌کنم. کسانی که هنوز به دیدنم می‌آیند. قصه‌هایی که خواهم شنید. اگر سه‌شنبه باشد، به تو. آخر ما اهل سه‌شنبه هستیم.» خنده‌ام گرفت. اهل سه‌شنبه. ‌«بیشتر از این به خودم اجازه تأسف و ناراحتی نمی‌دهم. فقط صبحها چند قطره اشک می‌ریزم. همین.» به آدمهایی فکر کردم که بیشتر ساعات بیداریشان به تأسف خوردن به حال خودشان می‌گذرد. چه خوب است انسان برای تأسف روزانه‌اش حدّی بگذارد. چند قطره اشک بریزد و بعد برود دنبال زندگی‌اش. اگر موری، با این بیماری وحشتناکش، می‌تواند این کار را بکند…


کتاب صوتی کار عمیق

قوانینی برای تمرکز در دنیایی آشفته
نویسنده: کال نیوپورت
مترجم: ناهید ملکی
گوینده: محمد ولیان
نشر نوین

کتاب صوتی کار عمیق نوشته کال نیوپورت استاد درس علوم کامپیوتر در دانشگاه جُورج‌تاون است. این کتاب از زمان انتشار در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و آمازون قرار گرفته است.

درباره کتاب صوتی کار عمیق
کار عمیق کتابی دربارهٔ قدرت تمرکز کردن بر کار است. تمرکز و عاداتِ کاری باهم چیزی را می‌سازند که نیوپُورت آن را تمرکز مختل نشده می‌نامد. مسأله‌ای که انجام روانِ کار را با خود به دنبال دارد. با این حال، مسائل بسیاری وجود دارند که به برهم‌خوردنِ تمرکزِ ما منجر می‌شوند. مثلا کافی است به محل کار خود کمی دقت کنیم تا متوجه عوامل برهم‌زنندهٔ تمرکزمان شویم. تفاوتی هم ندارد، چه در خانه، چه در محل کار و چه در مکان‌های دیگر، عوامل بسیاری ما را دربرگرفته‌اند که هرکدام به نوعی توجه ما را به خود جلب می‌کنند.

مواردی چون پیامک‌ها و ایمیل‌ها هم از مهمترین موارد محسوب می‌شوند. حتی خود اینترنت که امروزه در هر مکانی قابل دسترس است و تبدیل به جزیی جداناپذیر از زندگی روزمره ما شده است، عاملی انکارناپذیر در پَرتیِ حواسِ ما به حساب می‌آید. در این کتاب، نیوپُورت می‌خواهد به ما آموزش دهد که چطور بر این مشکلات غلبه و بر روی مسائل مهم زندگیمان بهتر تمرکز کنیم.


کتاب صوتی دو قرن سکوت

سرگذشت حوادث و اوضاع تاریخی ایران در دو قرن اول اسلام
نویسنده: عبدالحسین زرین‌کوب
گوینده: اکرم پریمون
آوانامه

کتاب صوتی دو قرن سکوت نوشته عبدالحسین زرین‌کوب روایت سرگذشت ایرانیان پس از حمله اعراب در صدر اسلام است. دو قرن سکوت گزارشی است از دو صده سکوت ادبی، هنری و فلسفی ایرانیان پس از ورود اسلام.

کتاب دو قرن سکوت نخستین بار در نشریه «مهرگان» به صورت پاورقی چاپ شد و سپس در سال ۱۳۳۰ به صورت یک کتاب کامل منتشر شد. این کتاب با سرعت فروش رفت و در بازار کتاب نایاب شد اما عبدالحسین زرین‌کوب به چاپ مجدد کتاب رضایت نداد و اعلام کرد قصد دارد کتاب را برای چاپ‌ها بعدی بازنویسی کند. سرانجام پس از پنج سال بررسی منابع متعدد در سال ۱۳۳۶ متن کامل‌تر و جامع‌تری را در انتشارات امیرکبیر چاپ کرد. او در مقدمه این ویرایش دوم به برخی از انتقادات بر کتاب اول پاسخ داد و آن را ناشی از جوانی و تعصب خود دانست.

زرین‌کوب در کتاب دو قرن سکوت به تفسیر شرح می‌دهد که ایرانیان پس از حمله اعراب برای نشر اسلام چنان در بهت و حیرت فرو رفتند که امکان واکنش منطقی را نداشتند پس چیزی جز زبان شمشیر نشناختند و دو قرن جز با شمشیر سخن نگفتند. زرین‌کوب در این کتاب از برخی شواهد تاریخی صحبت می‌کند که در اصالت آن‌ها شک است اما این کتاب هم‌چنان به‌عنوان یکی از منابع معتبر و محبوب در بین ادیبان و پژوهشگران شناخته می‌شود.


کتاب صوتی رومئو و ژولیت

نویسنده: ویلیام شکسپیر
گوینده: راضیه اسدیمهدی افشاریان
گردآورنده: گروه گردآوری و ترجمه سبکتو
سبکتو

کتاب رومئو و ژولیت اثری از ویلیام شکسپیر با ترجمهٔ گروه گردآوری و ترجمهٔ سبکتو منتشر شده است. این کتاب میکروکتابی از اثر کامل رومئو و ژولیت است. گویندگی این کتاب صوتی را مهدی افشاریان و راضیه اسدی به‌عهده داشته‌اند.

رومئو و ژولیت یکی از تراژدی‌های عاشقانهٔ شکسپیر است که به‌صورت نمایشنامه نوشته شده است. در اصل شکسپیر این عشق باستانی را از روی شعری به همین نام گرفته و با اضافه‌کردن جزئیاتی دلچسب این نمایشنامه را تبدیل به یکی از محبوبترین آثار خود کرده است. داستان از جایی شروع می‌شود که دو خاندان بزرگ ورونایی با هم دچار اختلافاتی می‌شوند و مشکلات زیادی در سایه این اتفاقات پدید می‌آیند. نکتهٔ جالب این است که تمام این داستان در ورونا روایت می‌شود در حالی که شکسپیر هرگز آنجا را ندیده است.

رومئو پسری از خاندان مونتیگو برای دیدن دختری که بسیار دوستش داشت به اسم رزالین به مهمانی لرد کپیولت می‌رود، آنجا ژولیت دختر لرد کپیولت را ملاقات کرده و دل‌باخته‌اش می‌شود، آنها برای رسیدن به یکدیگر تلاش می‌کنند و به بن‌بست می‌خورند و در همین میان اختلاف میان این دو خانواده بالا می‌گیرد. در داستان رومئو و ژولیت حس عشق این دو و حس نفرت خاندانشان را می‌توانیم به‌طور کامل حس کنیم.


کتاب صوتی بیگانه (خلاصه کتاب)

نویسنده: آلبر کامو
مترجم: نیلوفر شیرازیان
گوینده: ایمان اصفهانی
انتشارات شکیب

در میان تمام آثار ادبی تاریخ، کتاب‌هایی وجود دارند که نامشان به گوش همه‌ی ما آشناست؛ کتاب‌هایی که نه تنها در ادبیات از نقشی غیرقابل‌کتمان برخوردارند، بلکه رد پای آن‌ها در جای‌جای زندگی‌مان به چشم می‌خورد. با این حال در شلوغی و ازدحام عصر حاضر، کم‌تر فرصتی برای مطالعه‌ی این آثار ضروری دست می‌دهد. خلاصه‌سازی (abridgement) در سراسر جهان پیشینه‌ای بسیار طولانی دارد و مهم‌ترین آثار ادبی جهان به دست نویسندگان و پژوهشگران به صورت خلاصه بازنویسی شده‌اند. در مجموعه‌ی صوتی «خلاصه بهترین رمان‌های جهان» کوشیده‌ایم که با استفاده از منابع اصلی و چندین‌وچند منبع خلاصه‌شده‌ی معتبر، لذت گوش‌دادن به مهم‌ترین و زیباترین آثار ادبی جهان را در مدت‌زمانی کوتاه فراهم کنیم. امید داریم که این تجربه‌ی شنیداری، لذت راستین ادبیات را برای تمام مخاطبان بازآفرینی کند. «بیگانه» یکی از مشهورترین آثار آلبر کامو(۱۹۶۰-۱۹۱۳)، نویسنده فرانسوی برنده جایزه نوبل ادبیات است.در بخشی از خلاصه این کتاب صوتی می‌شنویم: «طی تلگرافی دریافتم که مادر پس از سه سال اقامت در خانه‌ی سال‌مندان درگذشته است. خانه‌ی سال‌مندان در هشتاد کیلومتری الجزیره قرار داشت، به همین خاطر مرخصی دو روزه‌ای گرفتم و راهی شدم. مادرم را در اتاقی به دور از سایر سال‌مندان گذاشته بودند تا تماشای جنازه‌اش بقیه را به تکاپو نیاندازد. پرستاری عرب کنار تابوت او نشسته بود. سرپرست پشت سرم وارد اتاق شد تا پیچ‌های روی تابوت را باز کند و جسد مادرم را نشانم دهد، اما او را از این کار بازداشتم. او سردرگم کنارم نشست و پرسید: «چرا؟»


کتاب صوتی دوباره فکر کن

قدرت دانستن چیزهایی که نمی‌دانیم
نویسنده: آدام گرانت
مترجم: تیم ترجمه نشر نوین
گوینده: تایماز رضوانی
نشر نوین

کتاب صوتی دوباره فکر کن اثری از آدام گرانت، نویسنده و استاد مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا است. اهمیت تجدیدنظر در باورها و عقاید و پیش‌فرض‌ها، هدف اصلی آدام گرانت در کتاب دوباره فکر کن است. این کتاب با صدای تایماز رضوانی منتشر شده است.

گرانت در تمام کتاب از جنبه‌های مختلف به چالش‌های دوباره فکر کردن می‌پردازد و راه‌حل‌هایی برای غلبه بر این چالش‌ها ارائه می‌دهد. در اولین بخش کتاب، تمرکز گرانت بر باز کردن ذهن است. همچنین در این بخش خواهید فهمید که چرا یک کارآفرین آینده‌نگر در دام گذشته‌اش گیر می‌کند، چگونه یک دانشمند برنده‌ی جایزه‌ نوبل از اشتباه کردن لذت می‌برد، چگونه بهترین پیش‌بینی‌ کنندگان جهان دیدگاه‌هایشان را به‌روز می‌کنند.

موضوع دومین بخش کتاب، بررسی راهکارهای تشویق دیگران به تجدیدنظر است. مثال‌های متنوعی در این بخش گردآوری شده است. از جمله، قدرت گونه‌ خاصی از گوش دادن را خواهید دید که کمک حال یک پزشک برای تغییر ذهنیت والدین نسبت به واکسن شد و به یک قانون‌گذار کمک کرد تا فرماندهی ارتش اوگاندا را متقاعد به حضور در مذاکرات صلح کند.

سومین بخش درباره‌ ساختن جوامع تشکیل شده از یادگیرنده‌های همیشگی است. نقش معلم‌ها در مدارس را می‌بینید که چگونه می‌توانند با تشبیه فضای کلاس به موزه، قدرت تجدیدنظر را به دانش‌آموزان بیاموزند. رویکرد خلق فرهنگ یادگیری در محیط کار با اولین زن هیسپانیک در فضا را خواهید دید که چطور کنترل ناسا را در دست گرفت تا مانع شکل‌گیری حوادث متعاقب پس از فاجعه‌ی شاتل فضایی کلمبیا شود. این بخش با بازتاب اهمیت تجدیدنظر درباره‌ی بهترین طرح‌ها به اتمام خواه رسید.


کتاب صوتی مردی به نام اوه

نویسنده: فردریک بکمن
مترجم: حسین تهرانی
گوینده: آرمان سلطان‌زاده
آوانامه

کتاب صوتی مردی به نام اوه اثر فردریک بکمن اولین رمان این نویسنده و روزنامه‌نگار سوئدی است. رمان مردی به نام اوه سرگذشت پیرمرد تنهایی است که می‌خواهد خودکشی کند اما اتفاقاتی که برایش می‌افتد، مانع خودکشی او می‌شوند.

این اثر تا کنون به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده و موفقیت‌های چشمگیری مانند پرفروش‌ترین رمان کمدی- تراژیک نیویورک تایمز و رمان سال سوئد داشته است. نسخه صوتی کتاب مردی به نام اوه را با صدای گیرای آرمان سلطان‌زاده می‌شنوید.


کتاب صوتی عشق در زمان وبا (عشق سال های وبا)

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز
مترجم: بهمن فرزانه
گوینده: آرمان سلطان‌زاده
آوانامه

کتاب صوتی عشق در زمان وبا (عشق سال های وبا) عاشقانه‌ای دلنشین از گابریل گارسیا مارکز، نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات است که با ترجمه روان بهمن فرزانه در دست دارید. این داستان زیبا از عشقی حرف می‌زند که آتشش تا سال‌های سال شعله‌ور است.

مایک نیوول در سال ۲۰۰۷ فیلمی با اقتباس از این رمان ساخت. خاویر باردم، جیووانا متزوجیورنو و بنجامین پرت در این فیلم ایفای نقش کردند و شکیرا، خواننده کلمبیایی موسیقی این فیلم را اجرا کرد.

شنیدن نسخه صوتی کتاب عشق در زمان وبا با صدای زیبا و گرم آرمان سلطان‌ زاده می‌تواند شما را به دنیایی شگفت‌انگیز در سال‌های پایانی قرن نوزدهم ببرد.

عشق در زمان وبا داستانی است که در سال‌‌های پایانی قرن نوزدهم اتفاق می‌افتد و داستانی عجیب و عاشقانه را روایت می‌کند. فرمینا داثا به همراه پدر و عمه خود به شهری بندری در حوزه کارائیب نقل مکان می‌کنند تا زندگی تازه‌ای را شروع کنند. در همین هنگام فلورنتینو آریثا که به همراه مادرش زندگی می‌کند در تلگراف‌خانه شهر مشغول به کار می‌شود. یک روز وقتی برای رساندن تلگرافی به خانه لورنثو داثا وارد می‌شود، فرمینا داثا را می‌بیند و چنان عاشق او می‌شود که پنجاه و سه سال و هفت ماه و یازده روز بعد همچنان عشق او در وجودش شعله‌ور است.

اما زمانی که پدر فرمینا متوجه این عشق می‌شود دخترش را به محلی دیگر می‌برد. فرمینا به بیماری وبا دچار می‌شود و در جریان درمان بیماری‌اش با دکتر اوربینو ملاقات می‌کند. مردی که مورد پذیرش پدر فرمینا است و او هم دخترش را تشویق می‌کند تا با دکتر ازدواج کند.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نقشه واقعی جهان: این نقشه‌های هوشمندانه، اندازه واقعی کشورهای روی کره زمین را نشان می‌دهند

وقتی به نقشه جهان نگاه می کنید، منطقی است که فرض کنید گرینلند و آفریقا از نظر اندازه مشابه هستند. اما در واقعیت، قاره آفریقا 14 برابر وسعت خشکی یخی شمال است.با احتساب تعدادی از جزایر فراساحلی، مساحت کل گرینلند 2.16 میلیون کیلومتر مربع…

اولم، یکی از عجیب‌ترین جانداران روی زمین – شبیه جنین نارس یا موجودات سری فیلم‌های بیگانگان

جانداری به نام Proteus anguinus که همچنین به عنوان اولم olm شناخته می‌شود، گونه‌ای سمندر است که بومی آب‌های زیرزمینی آلپ در جنوب شرقی اروپا است. این جاندار از معدود مهره‌داران غارنشین است و به دلیل شکل سر و دست‌ها  رنگ سفید مایل به صورتی و…

منتخبی از تصاویر تاریخی کمتر دیده شده

با اینکه دسترسی به مستندهای خوب این روزها خیلی زیاد شده و به سبب وجود اینترنت (یا شبحی از اینترنت!) ما عکس تاریخی بسیار زیاد می‌بینیم (و می‌توانیم حدس بزنیم که که کئام عکس‌های معاصر روزی تبدیل به عکس تاریخی خواهند شد)، اما باز هم حجم…

پرتره‌های بیماران از بیمارستان روان‌پزشکی بدنامی در بریتانیا در قرن نوزدهم

‌ این عکس‌ها چهره بیمارانی را نشان میدهد که در بیمارستان سلطنتی بیتلم در لندن - که یکی از بدنام‌ترین بیمارستان روانپزشکی بریتانیا در قرن نوزدهم به شمار می‌رفت- تحت درمان قرار گرفتند.عکاسی به نام هنری هیرینگ از تعداد زیادی از بیماران…

خوشمزه‌ترین غذاها در کشورهای مختلف دنیا از دید میدجرنی

ذائقه مردم کشورهای مخالف متناسب با فرهنگ و مواد غذایی اولیه در دسترس به میزان زیادی با هم متفاوت است تا آن حد که گاه باعث شگفتی ما می‌شود که چطور به خوردن این غذاها می‌شود فکر کرد. اما به صورت متناسب ممکن است برخی غذاهای ما هم برای شهروندان…

کارخانه متروکی در پرتغال با ماشین‌های کلاسیک قدیمی در آن کشف شد و سوژه عکاسی شد

متروک بودن هم زیبایی خاص خودش را دارد. خانه و هتل و امارت متروک انگار یک تونل زمان است. یک موزه خاک گرفته دست نخورده.اما این بار کارخانه‌ای با ده‌ها ماشین کلاسیک رها شده در پرتغال با کوشش عکاسان سوژه شده.«داخل این ساختمان صنعتی دو…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.