شگفتی‌های باور نکردنی – قسمت دوم

0

۱۰ -رابرت-ارل-هاف (۱۹۵۶ -۱۹۲۶ ) یک شهروند آمریکایی رکورد سینه پهن‌ترین مرد دنیا را تا همین امروز شکسته است. پهنای سینهٔ این مرد عجیب و غریب سه متر و ۱۵ سانتمتر اندازه‌گیری شده است.

۱۱ -سینه فراخ‌ترین مرد انگلستان که تاکنون گزارش شده است شخص است به نام ویلیام-کمپ-بل با سینه‌ای به فراخی دو متر و ۴۴‌ سانتیمتر.

۲۱‌-رکورد طول ناخن‌های پنج انگشت یک انسان که تاکنون در کره زمین زندگی می‌کرده است در حال حاضر متعلق به شریدهار-چیلار هندی می‌باشد به این شرح:

۱ -انگشت شصت یک متر و ۰۴‌ سانتیمتر

۲ -انگشت اول یک متر و ۹ سانتیمتر

۳ -انگشت دوم یک متر و ۱۷ سانتیمتر

۴ -انگشت سوم یک متر و ۲۵ سانتیمتر

۵ -انگشت چهارم (انگشت کوچک) یک متر و ۲۲ سانتیمتر

طول تمام ناخن‌های چیلار که در پایان ماه مارچ ۱۹۹۷ اندازه‌گیری شده است شش مترو ۱۳ سانتیمتر می‌باشد. وی آخرین مرتبه در سال ۲۵۹۱‌ ناخن‌های خود را کوتاه کرده است.

۱۴ -عجیب‌ترین دست و پاهایی که از یک نوزاد تاکنون گزارش شده است متعلق به یک نوزاد متولد شده در لندن می‌باشد. این نوزاد پسر که در ۱۶ سپتامبر ۱۹۲۱ متولد شده بود دارای چهاده انگشت دست و پانزده انگشت پا بوده است.

۱۵ -بزرگ‌ترین پای یک انسان که تاکنون گزارش شده است متعلق به شخصی است به نام آقای ماتیو-مک‌گروی ساکن ایالت پنسیلوانیا در آمریکا اندازه پای آقای ماتیو ۶۲‌(بیست و شش) است. توجه داشته باشید که اندازه پای معمولی یک مرد بزرگ‌پا ۹ (نه) تا ۱۰ (ده) یعنی ۴۲ -۴۴ می‌باشد.

بنابراین اندازه پای این آدم استثنایی باید چیزی نزدیک به ۱۰۰ باشد. آن قالبی که بتواند کفش سایز ۱۰۰ را در روی خود جای دهد چه‌گونه تهیه خواهد شد، موضوعی است که سازنده کفش آقای ماتیو باید جواب بدهد.

۶۱‌-بزرگ پاترین مرد ساکن انگلستان شخصی است به نام جان-تروپ. سایز پای آقای جان ۲۱ (بیست و یک) می‌باشد یعنی چیزی در حدود ۶ فوت و ۱۱ اینچ. شگفت انگیز نیست؟!

۷۱‌-بلند قدترین شخصی که تاکنون در روی کره زمین دیده شده است، فردی است به‌نام آقای رابرت-پرشینگ-وادلو متولد سال ۱۹۱۸ ایلی نویز آمریکا. قد این انسان غول‌نما در تاریخ ۸۲‌ جون سال ۱۹۴۰ میلادی ۲ (دو) متر و ۷۲ سانتیمتر بوده است بیش‌ترین وزن آقای رابرت در طول زندگی‌اش ۲۲۲ کیلو و هفت گرم بوده است که در سن ۲۱ سالگی وزن شده است. رابرت در ۱۵ جولای سال ۱۹۴۰ درگذشت. وی در هنگام مرگ هم‌چنان در حال قد کشیدن بود و آخرین طول قدش ۲ متر و ۴۷‌ سانتیمتر اندازه‌گیری شده است.

۱۸ -بلندترین اسنان طبیعی جهان یک انگلیسی متولد ۱۸۲۳ بوده است که طول قد او در اندازه دو متر و ۳۶ سانتیمتر متوقف شده است.

۱۹ -بلندقدترین زن جهان زنگ- جین لیان چینی (۲۸۹۱‌-۴۶۹۱‌) نام داشت که در هنگام مرگ دو متر و ۴۸ سانتیمتر قدش بود. زنگ وقتی فقط چهار ماهه بود قدش به ۱ /۶۵‌ سانتیمتر رسیده بود و قبل از چهار سالگی طول قدش به ۲ متر ۱۷ سانتیمتر رسیده بود.

۲۰ -بلندقدترین زن انگلیسی خانم جین-بان‌فورد (جینی)۲۹۹۱‌-۱۸۹۵ بود. درحال حاضر اسکلت این خانم در موزه آناتومی دانشکده پزشکی دانشگاه بیرمنگام انگلستان نگاهداری می‌شود. آخرین رشد قد جینی دو متر و ۲۳۵ میلیمتر بود. رشد غیر طبیعی قد جینی از ۱۱ سالگی و به دنبال یک ضربهٔ مغزی آغاز شد. وی در سن ۳۱‌ سالگی یک مترو ۹۸ سانتیمتر قد داشت. مدتی پیش از مرگش قد او روی دو مترو ۱۳‌ سانتیمتر متوقف شد و با همین طول قد درگذشت. جینی در صورتی که می‌توانست بدنش را کاملا راست نگاه دارد طول قدش به دو مترو ۴۱ سانتیمتر می‌رسید.

۲۱ -درحال‌حاضر بلندقدترین انسان زنده دنیا مردی پاکستانی است به نام حاجی محمد علم متولد ۱۹۵۶ . طول قد این شخص دو مترو ۳۱۷ میلیمتر است.

۲۲ -بلندقدترین مرد زنده انگلیسی شخصی است به‌نام کریستوفر-پال-گرینر متولد ۱۹۴۳ که درحال‌حاضر ۶۰ ساله می‌باشد. قد کریستوفر دو مترو ۲۹ سانتیمتر و وزن او ۱۶۵ کیلو گرم می‌باشد.

۲۳ -بلندقدترین زن دنیا خانمی است به نام سندی-آلن متولد ۱۹۵۵ میلادی که در آمریکا زندگی می‌کند و اینک ۴۷ سال دارد. طول قد سندی دو متر و ۳۱۷ سانتیمتر است. رشد غیر طبیعی قد سندی از همان دوران نوزادی وی آغاز گردید. در سن ۱۰ سالگی به یک مترو ۹۰۵ میلیمترو در سن ۱۶ سالگی به دو متر و ۱۶ سانتیمتر رسید.

وزن سندی در حال حاضر ۲۰۹ کیلوگرم است و سایز کفش سندی ۴۱‌/۵ می‌باشد. یعنی ۴ /۵ نمره بزرگ‌پاترین مرد معمولی نیز بزرگ تر است.

۲۴ -رکورد بلند قدترین زوج جهان متعلق به خانم آنا-هنن-سوآن کاندایی است که با همسرش آقای مارتین-ون-بورن-بیتز آمریکایی در سال ۱۸۷۱ زندگی می‌کردند. طول قد آنا: دو متر و ۲۷ سانتیمتر و طول قد مارتین دو مترو ۲۰ سانتیمتر گزارش شده است. گزارش‌های غیر رسمی قد آنا را دو مترو ۴۶ سانتیمتر گفته‌اند.

۲۵ -رکورد اختلاف قد یک زوج جهان متعلق به آقای فابین-پرتو متولد ۱۹۶۸ میلادی با قدی به طول یک متر و ۸۸۵ میلیمتر و خانم ناتالی -لوسیس متولد ۶۶۹۱‌ میلادی با قدی به طول ۹۴ سانتیمتر اختلاف قد عروس خانم و آقا داماد. این زوج در ۱۴ آوریل ۰۹۹۱‌ در فرانسه ازدواج کردند. و به عنوان رکورد دار اختلاف قد همسران در دنیا مشهور شدند.

۲۶ -آدام-رینر اتریشی رکورد دار کوتاه قدترین (کوتوله) و بلندقدترین (غول) دنیا تاکنون نام گرفته است. آدام در سال ۱۸۹۹ متولد شد و در سن ۲۱ سالگی فقط یک متر و ۱۸ سانتیمتر قد داشت. آدام ناگهان شروع به رشد کرد و در سن ۳۲ سالگی طول قدش به دو مترو ۱۸ سانتیمتر رسید. یعنی ۱۰۰ سانتیمتر قد کشیدن در ۱۰ سال و هر سال ۱۰ سانتیمتر. آدام به سختی بیمار شد و ناچار گردید تا آخر عمرش در تخت بیماری استراحت کند. وی در سن ۵۱ سالگی و هنگام مرگش ۲ مترو ۳۴ سانتیمتر قد داشت آدام به عنوان کوتوله-غول نخستین کسی است که به این رکورد دست یافته است.

۲۷ -رکورد دار کوتاه قدترین آدم روی کره زمین شخصی است به نام گل محمد متولد سال ۱۹۵۷ نیودهلی در هندوستان. گل محمد در ۱۹ جولای ۱۹۹۰ میلادی در بیمارستان رام-منوهر دهلی اندازه‌گیری شد. طول قد وی ۵۷ سانتیمتر و وزن او ۱۷ کیلوگرم بود.

۲۸ -کوتاه قدترین انسان موجود در انگلستان شخصی است به نام میشل-هن بری-بالان متولد ۱۹۵۸ . درحال‌حاضر این شخص ۹۴ سانتیمتر قد و ۳۵ کیلوگرم وزن دارد.

۲۹ -کوتاه‌ترین قد زن جهان خانم ماد- بستر متولد ۱۹۶۳ یوهانسبورگ آفریقای جنوبی است که ۶۵ سانتیمتر قد دارد. وی از بیماری استخوان در رنج است و روی ویل‌چر حرکت می‌کند.

۳۰ -کوتاه قدترین زن جهان که تاکنون دیده شده است از هلند گزارش شده است. خانم پولین-موسترز که ‌ با عنوان پرنسس پولین خوانده می‌شد در ۲۶ فوریه سال ۱۸۷۶ به هنگام تولد فقط ۰۳‌ سانتیمتر بود. در ۹ سالگی طول قدش به ۵۵ سانتیمتر رسید و فقط ۱ /۵ کیلوگرم وزن داشت آخرین اندازه‌گیری طول قدش نشان داده است که وی ۶۱ سانتیمتر بوده است.

۳۱ -سنگین وزن‌ترین آدم جهان شخصی بوده است به‌نام جان-ب-مینوچ آمریکایی (۱۹۸۳ -۱۹۴۱ ). قد وی یک متر و ۸۵ سانتمیتر و وزن او به ۱۷۸ کیلوگرم در سال ۱۹۶۳ و ۳۱۷ کیلوگرم در سال ۶۶۹۱‌ و ۲۴۴‌ کیلوگرم در سپتامبر سال ۱۹۷۶ و ۶۳۵ کیلوگرم در سال ۱۹۷۸ رسید که به علت ناراحتی قلبی و تنفسی به بیمارستان منتقل شد. پس از یک مراقبت ویژه پزشکی در بیمارستان به علت بیماری قند و استفاده از داروهای ضد قند وزن جان به ۲۱۶ کیلوگرم رسید. دومرتبه وزن جان رو به افزایش گذاشت و در ۱۰ سپتامبر ۱۹۸۳ و در هنگام مرگ وزنش به ۳۶۲ کیلوگرم افزایش پیدا کرده بود.

۳۲ -پیتر-یارنال ساکن لندن در سن ۴۳‌ سالگی در ۳۰ مارچ سال ۱۹۸۴ با وزن ۳۶۸ کیلوگرم درگذشت.۱۰ مرد قوی هیکل آتش‌نشان به مدت پنج ساعت مشغول خراب کردن دیوار اطاق خواب پیتر شدند تا بتوانند جسد این غول را با جرثقیل به سطح خیابان منتقل نمایند.

۳۳ -این دو موتور سوار غول آسا با نام بیلی و بنی مک گری (عکس بالا) دو برادر دوقولو متولد هفتم دسامبر ۱۹۶۴ و ساکن شمال کالیفرنیا در آمریکا تا سن ۶ سالگی وزن طبیعی داشتند. این دو نفر به عنوان قهرمانان کشتی حرفه‌ای با وزن ۳۴۹ کیلوگرم و دور کمر دو متر و ۱۳ سانتیمتر از چاق‌ترین دوقلوهای دنیا هستند. بیلی در ۱۳ جولای سال ۱۹۷۹ در آبشار نیاگار جان خود را از دست داد و بنی هنوز زنده است.

منبع: شماره ۱۳ مجله فردوسی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.