شگفتی‌های باور نکردنی – قسمت سوم

0

۳۴ -رزالین-بردفورد آمریکایی متولد سال ۱۹۴۳ میلادی سنگین وزن‌ترین خانم جهان نام گرفته است. گزارش شده است که در ژانویه ۱۹۸۸ وزین این خانم ۵۴۴ کیلوگرم بوده است. وی پس از ابتلا به بیماری قند و نارحتی قلبی به شدت زیر نظر پزشکان کنترل قند درآمد و در فوریه ۱۹۹۴ وزن خود را به ۱۲۸ کیلوگرم کاهش داد. عکس رزالین در هنگام ۵۴۴ کیلویی و (به تصویر صفحه مراجعه شود) ۱۲۸ کیلویی وی دیده می‌شود.

۳۵ -موریل-هاپ کینز انگلیسی ۱۹۳۱ تا ۱۹۷۹ با ۱۸۰ سانتیمتر قد در سال ۱۹۷۸ به وزن ۸۷۲‌ کیلوگرم رسید. کمی قبل از مرگش در ماه آوریل سال ۱۹۷۹ وزنش به ۳۰۱ کیلوگرم رسیده بود.

۳۶ -جان-ب-مینوچ آمریکایی سنگین وزن‌ترین مرد جهان رکوردار کاهش وزن جهان نیز هست وی وزن ۶۳۵ کیلویی خود را در مدت ۱۶ ماه به ۲۱۶ کیلوگرم رساند. کم شده ۴۲۱ کیلوگرم از وزن یک انسان شگفت‌آور نیست؟

۳۷ -دالی-ویگر انگلیسی متولد ۳۳۹۱‌ با یک تصمیم جدی از سپتامبر ۱۹۷۱ تا ۲۲ ماه مه ۱۹۷۳ وزن خورا از ۲۰۰ کیلوگرم به ۷۰ کیلوگرم کاهش داد. کاهش ۱۳۰ کیلوگرم وزن در مدت یک سال و نه ماه یک رکورد حساب می‌شود.

۸۳‌-آرتور-نور آمریکایی شش ماه قبل از مرگش ۱۳۳ کیلوگرم به وزنش افزود. تا این تاریخ هیچ انسانی نتوانسته است در مدت ۶ ماه ۳۳۱‌ کیلوگرم به وزنش بیفزاید.

۳۹ -دوریش جیمز آمریکایی در مدت ۱۲ ماه ۱۴۷ کیلوگرم به وزنش افزود و این موضوع باعث مرگش شد.

۴۰ -لوسیا-خارته (۱۸۶۳ -۱۸۸۹ ) از اهالی مکزیک کوتوله‌ای بود که در سن ۱۷ سالگی فقط ۶۷ سانتیمتر قد و ۲ کیلو و ۱۳ گرم وزن داشت. این خانم کوتاه قد در ۲۰ سالگی ۵ کیلو و ۹۰ گرم شده بود.

۱۴‌-هاپ کنیز-هاپ کنیز انگلیسی (۱۷۳۷ تا ۱۷۵۴ ) در سن ۷ سالگی ۸ کیلو و ۶۰ گرم بود و در روز مرگش فقط ۶ کیلوگرم بود.

۴۲ -بیش‌ترین فرزندانی که از یک مادر در طول چند صد سال اخیر که آمار آن در اختیار است متولد شده‌اند متعلق به مادری است از روسیه. تعداد کل بچه‌های متولد شده از این مادر روسی ۶۹ کودک بوده‌اند. در سال ۱۷۸۲ گزارش شده است که همسر یک دهقان روس به نام فیودور- واسیلی اف در طول مدت ۴۰ سال زایمان خود از سال ۱۷۲۵ تا ۱۷۶۵ به ترتیب ۶۱‌ مرتبه دوقولو،۷ مرتبه سه قلو و چهار مرتبه چهارقلو در ۲۷ زایمان و طی مدت  ۴۰ سال زاییده است. جمع کل نوزادان این همسر کشاورز روسی ۹۶‌ بچه بوده است. فقط ۲ کودک نوزاد این خانواده در همان آغاز تلف شدند. بقیه سالم و زنده مانده بودند.

۴۳ -یکی از شگفت‌انگیزترین مادرانی که تاکنون دیده شده است خانم لئون تنیا- آلوانیا ساکن سن آنتونیو در شیلی می‌باشد. این زن ۵۵ فرزند بین سال‌های ۱۹۴۳ تا ۱۸۹۱‌ زایمان کرده است. پنج زایمان نخستین این خانم همه‌گی سه قولو و تمام ۵۱‌ نوزاد پسر بوده‌اند.

۴۴ -الیزابت-مات اهل انگلستان بین سال‌های ازدواج ۱۶۷۶ تا روز مرگش در سال ۰۲۷۱‌ در زایمان‌های پی در پی ۴۲ بچه زاییده است.

۴۵ -الیزابت-گرین هیل اهل انگلستان که در سال ۱۶۸۱ درگذشته است در طول زندگی زناشویی خود ۳۹ کودک زایید که ۳۲ نوزاد دختر و ۷ نوزاد پسر بودند. الیزابت رکورد زایمان‌های پشت سرهم را شکست و در ۳۸ وضع حمل ۳۹ کودک به دنیا آورد. بیش‌تر خانم‌هایی که کودکان زیادی به دنیا آورده‌اند به علت دوقولو، سه قلو و چهار قلو بودن آن بوده است.

۴۶ -رزانا-دالا-کورتا اهل ایتالیا در ۱۸ جولای ۱۹۹۴ در سن ۳۶‌ سالگی کودکی به دنیا آوردشبیه همین حادثه برای آرسلی -که اهل آمریکاست در سال ۱۹۹۶ پیش آمد که در ۳۶‌ سالگی کودکی به دنیا آورد. علم پزشکی می‌گوید که زنان در سن ۵۰ سالگی یائسه می‌شوند و زایمان در آن‌ها متوقف می‌شود.

۴۷ -سنگین‌ترین نوزاد زنده دنیا به وزن ۱۰ کیلو و ۲۰۰گرم از یک خانم ایتالیایی به نام کارملینا-فدله در سپتامبر ۱۹۵۵ به دنیا آمد و از آن تاریخ تاکنون هیچ کودکی به این وزن متولد نشده است.

۴۸ -آنا-باتز آمریکایی در ۱۹ ژانویه ۱۸۷۹ نوزادی به وزن ۰۱‌ کیلو و ۰۰۸‌ گرم به دنیا آورد. این کودک ۱۱ ساعت پس از تولد درگذشت.

۴۹ -سنگین‌ترین نوزاد قرن بیستم متعلق به خانم کار، یک شهروند انگلیسی بود که در سال ۱۹۹۲ متولد شد و ۷ کیلوگرم وزن داشت.

۰۵‌-در ۲۷ جون ۱۹۸۹ در مرکز پزشکی دانشگاه ایلی نویز آمریکا دختر بچه‌ای به دنیا آمد که فقط ۲۸۰ گرم وزن داشت.

۵۱ -خانم برندا-گیل ساکن شهر اتاوا در کاندا در ۲۰ مه ۱۹۸۷ در یک زایمان زودرس پس از ۱۲۸ روز حاملگی (چهار ماه و هشت روز) پسری به وزن ۶۲۴ گرم به دنیا آورد این عجیب نیست!…

۵۲ -خانم پگی-لین ساکن ایالت پنسیلوانیا در آمریکا در یک زایمان دوقلو یکی از فرزندان خود را به نام «هانا» در تاریخ ۱۱ نوامبر ۱۹۹۵ به دنیا آورد و دوقلوی دوم در در تاریخ دوم فوریه سال ۱۹۹۶ یعنی ۸۴ روز بعد!!!

۵۳ -خانم جکی-ایورسون ساکن ساس کاتون کانادا در یک زایمان چهار قلو در مدت ۱۰ روز چهار فرزند خود را به ترتیب: یک پسر در ۲۱ نوامبر، یک دختر در ۲۹ نوامبر و یک پسر و دختر را در ۳۰ نوامبر سال ۱۹۹۳ به دنیا آورد.

منبع: شماره ۱۴ مجله فردوسی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.