شگفتی‌های زندگی – قسمت اول

0

این شگفتی‌های واقعی، اما باورنکردنی را که از همین شماره در مجلهٔ فردوسی چاپ می‌شود با دقت بخوانید و باور کنید.

پس از خواندن این شگفتی‌ها هیچ‌گونه تردید به خود راه ندهید و به هیچ وجه نیندیشید که ممکن است این روی دادها غیر واقعی و یا دروغ بود ۹ خ باشند.

۱ -آقای هانس-ان«لانگ‌ست Hans N.Langseth فرد محترمی بود که در شهر ایدز رول در کشور نروژ زندگی می‌کرد. او به آمریکا مهاجرت کرد و سرانجام در سال ۱۹۲۷ میلادی درگذشت. ارزشمندترین میراث هانس در هنگام مرگ و خاک‌سپردنش، ریش‌های عجیبش بودند. شگفت‌زده نشوید. تمام مردان به هنگام مرگ و خاک سپردن ریش دارند، کوتاه و یا بلند. اما طول ریش‌های این شخص در وقت مرگ به پنج متر و ۳۷ سانتیمتر می‌رسید. یعنی طول ریش‌هایش چیزی در حدود یک ساختمان سه طبقه بود میراث شگفت‌انگیز هانس در سال ۱۹۶۷ یعنی چهل سال پس از مرگش به سازمانی به نام اسمیت سونین Smithsonian در واشنگتن د-سی هدیه شد.

۲ -خانم جنیس-دی وری Janice Deveree ساکن شهر برکن کانتی واقع در ایالت کنتاکی آمریکا وقتی در سال ۱۸۸۴ میلادی درگذشت ریشی به طول ۳۶ سانتیمتر داشت. تا این تاریخ خانمی که (به تصویر صفحه مراجعه شود) چنین ریشی داشته باشد گزارش نشده است ۳ -کالیان-رامجی-سان- Kalvan Ramji Sain ساکن شهر ساندراگارت هندوستان موفق شد با نتراشیدن سبیل‌هایش از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۹۳ به مدت ۱۷ سال بلندی آن‌ها را به سه متر و ۳۹ سانتیمتر برساند. طول سبیل سمت راست این آقا یک متر و ۷۲ سانتیمتر و طول سبیل چپ وی یک متر و ۶۷ سانتیمتر بود. بلند کردن ریش، سبیل و مو در بین برخی از فرقه‌های مذهبی هندوستان هم نوعی اجرای مراسم مذهبی، هم‌عبادت، هم‌عادت، هم‌رسم، هم‌عقیده و هم سرگرمی است. بسیاری از مردان این فرقه‌ها با نتراشیدن موهای سر و صورت خود با رقیبان خود مسابقه می‌گذارند و در شرطبندی‌ها شرکت می‌کنند. (عکس شماره ۱ )

۴ -تد-سدمن Ted‌-Sedman ساکن شهر سنت-آلبانز انگلستان سال‌ها سبیل خودش را نتراشید تا این‌که طول دو طرف سبیل‌های وی به ۱۶۰ سانتیمتر رسید. جالب است بدانید که سبیل این آقا که در اصطلاح سبیل‌داران اروپایی فرمان دو چرخه‌ای نامیده می‌شود در تاریخ مردان سبیل‌دار انگلستان بی‌سابقه بوده است. در اروپا سبیل فرمان دوچرخه‌ای به سبیلی گفته می‌شود که دو طرف آن در اصطلاح فارسی تاب داده و به صورت دو لنگه سبیل سیخکی باشد.

۵ -جان-ری John Roy ساکن شهر ویلی از ایالت اسکس انگلستان رکورددار بزرگ‌ترین سبیل‌دار انگلستان در طول تاریخ است. جان از سال ۱۹۳۹ سبیل خودش را بلند کرد و تا دوم آوریل ۱۹۷۶ یعنی به مدت ۷۳‌ سال طول سبیل وی به ۱۸۹ سانتیمتر رسید. جان در سال ۱۹۸۴ به طور اتفاقی ۴۲ سانت از طول یک طرف سبیلش را از دست داد و ناچار شد طرف دیگر را نیز به همین نسبت کوتاه کند.

۶ -کودکان زیادی در دنیا وجود داشته و یا دارند که در هنگام تولد یک و یا دو دندان در دهانشان بوده است. اما دربین تمام آفریده شدگان خدا کودکی به نام سین- کین Sean‌-Keaney‌ در شهر نیوبری انگلستان در تاریخ ۱۰ آوریل سال ۱۹۹۰ میلادی به دنیا آمد که در هنگام تولد ۲۱‌ دندان در دهانش وجود داشت. دندان‌های این نوزاد برای جلوگیری از عواقب بعدی با تشخیص پزشکان کشیده شدند.

*دندان‌های آسیاب انسان به طور طبیعی از ۴۲‌ ماهگی شروع به روییدن می‌کنند. درگزارش‌های پزشکی سال ۰۷۹۱‌ میلادی در دانمارک نیز مشاهده شده است که کودکی نوزاد پس ۶ هفته ۸ دندان درآورده است که چهار دندان آن آسیاب و چهار دندان دیگر در جلوی دهان کودک روییده بودند. ۷ -گلدیز-ترنر Gladys‌ Turner نوزاد متولد شده در شهر کاپ تورن در ایالت وسکس انگلستان در هنگام تولد در سال ۱۹۹۷ دندان‌های شیری عجیبی داشت. دندان‌پزشکان پس از آزمایش‌های بسیار دقیق بر روی دندان‌ها متعلق به سال ۱۹۲۲ می‌باشند. یعنی ۷۵ سال طول عمر دندان‌های این نوزاد برآورد شده است. عجیب نیست!! ۸ -ریختن دندان‌های انسان در طول عمرش و درآمدن دوباره آن در برخی از انسان‌ها چیز شگفت‌انگیزی نیست. دندان‌های شیری تمام کودکان می‌ریزد و به جای آن‌ها دندان‌های دایمی درمی‌آید.

تعداد کمی از انسان‌ها در ۲۰۰ سال اخیر از طریق آزمایشگاه‌های پزشکی معتبر جهان معرفی شده‌اند که برای مرتبهٔ سوم به جای دندان‌های قبلی آن‌ها، دندان‌های جدید روییده شده است. باورنکردنی و شگفت‌انگیزتر این‌که در سال ۱۸۹۶ یکی از شهروندان فرانسوی به نام لیسون Lison پس از ریختن دندان‌هایش برای مرتبهٔ چهارم دندان درآورده است.

۹ -دورکمر والتر-هردسون Walter Hudson ساکن نیویورک آمریکا ۳ متر و دو سانتیمتر است. تعجب نکنید. وزن آقای والتر نیز در حال حاضر ۵۴۵‌ کیلوگرم می‌باشد. مقایسه کنید وزن آقای والتر را با وزن ۷۰ کیلوگرمی یک انسان معمولی و دور کمر ۸۰ سانتیمتری وی!!

۱۰ -در مقابل وزن غول آسا ودور کمر فیل مانند والتر هودسون آمریکایی، یک خانم ظریف و شکننده انگلیسی به نام اتل- گرنجر Ethel Granger در سال ۱۹۳۳ میلادی توانسته است با رژیم لاغری قطر کمر خود را از ۵۶ سانتیمتر به ۳۳ سانتیمتر برساند. مقایسه کنید دور کمر ۳۰۲ سانتیمتری آن آقا را با دور کمر ۳۳ سانتیمتری این خانم!! شگفت‌انگیز نیست؟! ۱۱ -هنرپیشهٔ مشهور فرانسوی به نام خانم مل-پولیر Mille‌ Polaire‌ (۱۹۳۹ -۱۸۹۱‌ میلادی) نیز کمری داشته است ب قطر ۳۳ سانتیمتر. یعنی همانند اتل-گرنجر انگلیسی. چیزی در حدود یک وجب و چهار انگشت مردانه و یا دو وجب زنانه!!…

۱۲ -زنان قبیله‌های مختلف آفریقایی به ویژه زنان کشور میان مار علاقهٔ فراوانی دارند که با گذاشتن لوله، پاچه‌های مخصوص و یا حلقه‌های متعددفلزی، چوبی و پلاستیکی و افزایش این حلقه‌ها با گذشت زمان، گردن خود را در اصطلاح به صورت گردن زرافه‌ای درآورند. داشتن گردن دراز و کشیده در بین زنان قبیله‌های مختلف آفریقایی نوعی زیبایی محسوب می‌شود. گردن درازترین زنی آفریقایی و متعلق به قبیلهٔ کارنی از کشور میان مار است که درازای گردنش به ۴۰ سانتیمتر رسیده است. اگر می‌خواهید بدایند که داشتن گردن ۴۰ سانتیمتری یعنی چه، با یک خطکش و یا متر خیاطی درازی گردنتان را از روی شانه تا زیر چانه اندازه بگیرید و آن وقت قضاوت کنید!…

منبع: شماره ۱۲ مجله فردوسی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.