شگفتی‌های زندگی – قسمت دهم

0

۲۲۱-آلن-مک دونالد به اتفاق دوست رمه‌دار دیگرش کیت ویلسون با استفاده از ماشین پشم‌چینی گوسفندان موفق شدند در مدت ۲۴ ساعت در تاریخ ۲۶ ژوئن ۱۹۸۸ تعداد ۲۲۲۰ رأس گوسفند را در ایالت آک‌لند در کشور نیو-زیلند پشم‌چینی کنند و به رکورد بی‌سابقه‌ای دست یابند. پشم‌چینی گوسفندان، حرفهٔ بسیار پر درآمدو درعین‌حال بسیار دشواری است که در بین رمه‌داران سرزمین‌های سرسبز دنیا که پرورش گوسفندان در آن نواحی به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود، رواج دارد. شرکت‌های بزرگ خدمات گله‌داری با بستن قرارداد پشم‌چینی با گله‌داران سعی می‌کنند در مدتی کوتاه‌تر و با سرعتی بیش‌تر کار پشم‌چینی گله‌های چند صد هزار رأسی را سریع‌تر به پایان برسانند.

در کشورهایی مانند استرالیا، نیو-زیلند، آرژانتین، شیلی، برزیل، اسکاتلند، ایرلند، اسپانیا، پرتقال، مکزیک، آلمان و آمریکا گله‌دارانی با میلیون‌ها رأس گوسفند به کار گله‌داری مشغول هستند که خدمات جانبی و نگاه‌داری این گله‌های بی‌شمار از نظر آدم‌های غیرحرفه‌ای چندان مهم به نظر نمی رسد.

سرعت در پشم‌چینی گوسفندان یکی از امور بسیار مهم در بین گله‌داران است. هنوز وسیله‌ای اختراع نشده است که گوسفندان را بدون دخالت دست انسان پشم‌چینی کند.

۲۲۲-در یک مسابقهٔ رسمی کوتاه کردن پشم گوسفندان، آلن-مک-دونالد نیو-زیلندی در تاریخ ۲۰ دسامبر سال ۱۹۹۰‌ میلادی موفق شد با استفاده از ماشین پشم‌چینی (قیچی برقی) در مدت ۹ ساعت پشم ۸۰۵ رأس گوسفند را بچیند. یعنی هر ساعت ۴/۸۹ گوسفند.

۲۲۳-بیش‌ترین مسافتی را که تاکنون یک گروه موفق شده‌اند با لاستیک از مسیرهای آبی عبور کنند، رکوردی است متعلق به افسران زندان الدینگ‌تون در انگلستان. این گروه موفق شده‌اند در تاریخ ۲۸ و ۲۹ مه سال ۱۹۸۳‌ میلادی در مدت ۲۴ ساعت به وسیلهٔ یک تویوپ بادی ۱۴۵ کیلومتر و ۶۰۰ متر را طی کنند. گروه یاد شده از ۱۳ عضو باشگاه افسان الدینگ‌تون تشکیل گردیده بود.

۲۲۴‌-یک تیم ۱۰ نفره لهستانی در تاریخ یکم و دوم سپتامبر سال ۱۹۹۵‌ موفق شدند یک بشکهٔ آهنی به وزن ۵/۶۳ کیلوگرم را ۲۰۰ کیلومتر و ۱۱ متر و در مدت ۲۴‌ ساعت روی زمین به حرکت درآورند و رکورد قهرمانان قبلی را بشکنند. حرکت بشکه در روی زمین هموار یا ناهموار (غلتانیدن) به کمک دست و پا ورزش سنتی کشورهای اروپایی است. برای این که تماس شبکه با زمین راحت‌تر صورت گیرد حلقه‌های لاستیکی بسیار محکم در محور چرخش بشکه قرار می‌گیرد که بشکه راحت‌تر روی زمین بغلتد.

۲۲۵-تری-کد انگلیسی در تاریخ ۲۷ و ۲۸ ژانویه سال ۱۹۹۶ میلادی موفق شد در فارم-اسپرت-گراند لندن با یک توپ بسکت در مدت ۲۴ ساعت ۹۰ مایل (بیشتر از ۱۴۴ کیلومتر) راه را در یک سالن دریبل کند. دریبل تری کد در یک سالن انجام شده است، نه در طول مسیر ۱۴۴ کیلومتری. تاکنون کسی نتوانسته است به چنین رکورد عجیبی دست پیدا کند.

۲۲۶-یک تیم ۱۰ نفره از یک گروه آتش‌نشانی در ایالت زولو در آفریقای جنوبی در تاریخ ۱۴ و ۱۵ ژوئن سال ۱۹۹۶ میلادی در مدت ۲۴ ساعت موفق شد از یک نردبان عمودی استاندارد آتش‌نشانی برای تمرین‌های حرفه‌ای ۹۰ کیلومتر و ۴۹‌ متر ارتفاع را بپیماید و به بالاترین رکورد در این رشته برسد.

۲۲۷-رکورد هل دادن کالسکهٔ بچه‌گانه تا این تاریخ متعلق به یک تیم ۶۰ نفره از ورزش‌کاران یک باشگاه شهر لید در بلژیک است. این تیم موفق شده است در تاریخ ۱۵ اکتبر سال ۱۹۹۸ در مدت ۲۴ ساعت ۵۶۳‌ کیلومتر و ۶۲‌ متر راه را با کالسکه طی کند.

۲۲۸‌-بیش‌تین مسافتی را که یک انسان توانسته است با درد دست گرفتن یک آجر به وزن ۵/۴ کیلوگرم در دستان لخت و بدون دست‌کش طی کند مربوط است به جیمی-بورگز ساکن ردآیلند در آمریکا. جیمی موفق شده است در تاریخ ۱۳ و ۱۴ مه سال ۱۹۹۶‌ میلادی فاصلهٔ ۱۱۸ کیلومتری را با آجر ۵/۴ کیلویی بپیماید و رکورددار جهانی این رشته بشود.

۲۲۹-در یک مسابقهٔ جهانی چمن‌زنی که در انگلستان برگزار شد، یک تیم سه نفره چمن‌زنی وابسته به”انجمن ورزشی چمن‌زنان انگلستان”به نام: جان-گیل، رابرت-جونز و استیو-ریچاردسون موفق شدند در تاریخ یکم و دوم آگست سال ۱۹۹۲ میلادی در مدت ۱۲ ساعت ۴۶۸ کیلومتر چمن را کوتاه کرده و به بالاترین رکورد جهانی دست یابند.

۲۳۰‌-برخی از مسابقه‌های بومی، سنتی و ملی که در کشورهای مختلف جهان وجود دارد شاید برای بسیاری از کشورهای دیگر جهان بسیار عجیب و یا ناشناخته باشد. از جملهٔ این مسابقه‌ها رکوردگیری گذاشتن ظرف باز مایعات در روی سرو طی مسافت مسابقه است.

در تاریخ ۴ و ۵ ژوئن سال ۱۹۹۶ میلادی در یک مسابقهٔ ماراتون حمل شیشهٔ شیر روی سر، تری-کول از شهرک‌های حومه لندن موفق شد مسافت ۱۱۵ کیلومتر و ۸۷ متر اطراف لندن را در مدت ۲۵ ساعت طی کرده و رکوردار جهانی این رشته بشود.

۲۳۱-نلسون ماندلا رهبر بزرگ و مبارز خسته‌گی‌ناپذیر قرن بیستم را کسی نسبت (شخصیت بزرگ جهانی که به پیامبر آزادی قرن بیستم مشهور شده است در بسیاری از شگفتی‌های جهانی رکورددار و بی‌رقیب است. نلسون ماندلا قهرمان تسلیم‌ناپذیر قرن بیستم که مدت ۲۷ سال از بهترین دوران زندگی خودش را در زندان استعماری آفریقای جنوبی گذرانده است.

وی از سال ۱۹۶۴‌ تا ۱۱ فوریه ۱۹۹۰ در زندان رژیم آپارتایدی آفریقای جنوبی بود. وی نخستین رییس جمهوری آفریقای جنوبی است که در یک انتخابات کاملا دموکراتیک توانست به اکثریت آرای مردم دست یابد و در تاریخ ۱۰ مه سال ۱۹۹۴‌ میلادی به‌عنوان رییس جمهوری این کشور انتخاب شد.

۲۳۲-نام پرنسس آن، همسر ولیعهد انگلیس که در یک تصادف مشکوک در زیر گذر کانال مانش جان خود را از دست داد در امور خیریه و کمک به کودکان بی‌سرپرست نامی بسیار آشنا است.

تا ماه دسامبر سال ۲۰۰۰ میلادی، پرنسس آن سرپرستی افتخاری ۲۳۳ انجمن خیریه خدمت‌رسانی را در سراسر انگلستان برعهده داشته است که تا همین امروز هیچ‌کس نتوانسته است به این رکورد شگفت‌انگیز در رسیده‌گی به امور محرومان دست یابد. پرنسس آن یکی از محبوب‌ترین چهره‌های اروپا در مواظبت، سرپرستی، نگهداری و پشتیبانی از کودکان محروم و بی‌سرپرست انگلستان است که از سال ۱۹۷۰ ریاست افتخاری انجمن سراسری حمایت از کودکان نیازمند انگلیسی را بر عهده داشته است.

آمارهای اعلام شده مشخص کرده‌اند که پرنسس آن حداقل ۶ میلیون  نفر از کودکان و افراد نیازمند را در انجمن‌های خیریهٔ مختلف و سراسری انگلستان زیر پوشش رفتارهای نیکوکارانهٔ خود داشته است.

۲۳۳-در ۱۶ مارچ سال ۱۹۲۶ نخستین فردی که موفق شد یک موشک را به هوا بفرستد یک آمریکایی بود به نام: دکتر رابرت-هاچینگز-گودارد.

دکتر گودارد با نگاهی امیدوار به آینده موشکی ساخت که از بنزین مایع تغذیه می‌شد. وی در نخستین آزمایش خود موفق شد این موشک دست‌ساز را تا ارتفاع ۵/۱۲ متری و فاصلهٔ ۵۶ متری پرتاب کند. بدون تردید این موشک برای تسخیر فضا و یا مسافرت انسان به کره‌های دیگر طرح‌ریزی نشده بود، اما راه را برای آزمایش‌های بعدی هموار کرد.

۲۳۴-یک برنامهٔ سخن‌رانی مذهبی رادیویی در آمریکا رکورد رقابت‌ناپذیری از خود بر جای گذاشته است. یک کشیش مسیحی آمریکایی به نام بیلی-گراهام از سال ۱۹۵۷ میلادی به این سو به صورت پیوسته و روزانه در یکی از رادیوهای مذهبی آمریکا به پخش سخن‌رانی پرداخته است. وی تاکنون موفق شده است به آمار رقابت‌پذیر ۰۰۰/۰۰۰/۲۰ شنونده در این سال‌ها برسد که یک رکورد بی‌نظیر در تاریخ می‌باشد که به نام بیلی-گراهام کشیش ثبت شده است.

۲۳۵-با مرگ دلخراش، تأسف‌بار و مشکوک پرنسس دایانا، همسر طلاق‌گرفتهٔ ولیعهد انگلستان سیل نامه‌های هم‌دردی، تأسف و تسلیت از سراسر جهان از طریق شبکهٔ اینترنتی به انگلستان رسید.

۰۰۰‌/۵۸۰‌ نفر از مردم جهان در پیام‌های ارسالی اینترنتی خود به خاطر بزرگ‌داشت ‌ مرگ پرنسس دایانا در سایت سلطنتی انگلستان فقط در سپتامبر سال ۱۹۹۷ میلادی با خاندان سلطنتی و مردم انگلستان ابراز هم‌دردی کرده‌اند. ارسال این تعداد پیام از سوی مردم جهان برای درگذشت یک پرنسس جوان تاکنون سابقه نداشته و بدون رقیب است.

۲۳۶-نام فوتبالیست بزرگ تاریخ جهان “پله”بسیار مشهورتر از آن است که احتیاج به معرفی داشته باشد. ادسون-آرانتس- دوناسی منتو Arantes do Nascimento Edson شهروند برزیلی و مشهور به”پله” از هفتم سپتامبر سال ۱۹۵۶ میلادی تا یکم اکتبر سال ۱۹۷۷ میلادی به مدت ۲۱ سال در ۱۳۶۳ مسابقهٔ رسمی فوتبال شرکت داشت. بهترین سال درخشش پله سال ۱۹۵۹ میلادی بود. در این سال پله موفق شد ۱۲۶‌ گل به ثمر برساند.

یک هزارمین گل پله در بازی تیم باشگاه سانتوس (باشگاه پله) از نقطهٔ پنالتی در تاریخ ۱۹ نوامبر ۱۹۶۹ میلادی در استادیوم ماراکانا (Maracana‌) واقع در ریودوژانیرو (پایتخت برزیل) و در نهصد و نهمین بازی وی به ثمر رسید. در همین بازی پله موفق شد دو گل دیگر به حریف خود بزند.

پله یکی از شخصیت‌های برجستهٔ ورزشی و انسانی است که علاوه بر درخشش بی‌همتا در ورزش جهان به صورت پیوسته و بسیار جدی در خدمت انجمن مبارزه با بیماری جذام در برزیل، و سازمان دفاع از حقوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز بوده است و از هیچ تلاشی در این راه کوتاهی نکرده است.

از تاریخ کناره‌گیری او از ورزش فوتبال در سال ۱۹۷۷ میلادی، پله به‌عنوان سفیر بین‌المللی ورزش همواره سعی کرده است که در راه استقرار و استحکام صلح جهانی خدمات شایسته‌ای به بشریت تقدیم کند. پله ورزش جهانی را پیوسته به‌عنوان یک پل ارتباطی برای گسترش صلح جهانی در بازی‌های ورزشی بین‌المللی در نظر داشته است. پله به مرد شگفتی‌ساز در فوتبال جهانی مشهور است.

۲۳۷-بدون تردید بزرگ‌ترین، بی‌سابقه‌ترین و غیرحرفه‌ای‌ترین سازمان داوطلب انجام یک اقدام خیرخواهانه سازمان داوطلب انجام یک اقدام خیرخواهانه تا کنون، کار بزرگ و شگفت‌انگیز ۱۴۰۰ دانش‌آموز دبیرستان سان-ماتئو در ایالت کالیفرنیای آمریکا بوده است.

دانش‌آموزان این دبیرستان در یک کار غیرحرفه‌ای و بدون وابسته‌گی به هیچ‌یک از سازمان‌های خیریه و بدون کمک گرفتن از افراد متخصص و حرفه‌ای در یک اقدام بی‌نظیر و بسیار گسترده از تاریخ سوم تا هفدهم دسامبر سال ۱۹۹۹ میلادی با مراجعهٔ شخصی به افراد حقیقی و حقوقی موفق شدند مقدار ۸۹۲‌/۹۷ کیلوگرم مواد غذایی فاسدنشدنی برای افراد نیازمند، فقیر و بدون خانه در حومهٔ شهر سان-ماتئو San-Mateo جمع‌آوری و بین آنان تقسیم کنند.

۲۳۸‌-بزرگ‌ترین و بی‌سابقه‌ترین کمک خیرخواهانه به یک مؤسسهٔ فرهنگی در تاریخ جهان در آمریکا صورت گرفته است. در ژانویه سال ۲۰۰۱ میلادی مدیر و بنیان‌گذار موسسهٔ کامپیوتری System BEA، بیل کلمن و همسرش کلودیا مبلغ شگفت‌انگیز ۰۰۰/۰۰۰/۲۵۰ دلاری را به منظور تأسیس کالج کلمن برای رفع موانع علمی و تحصیلی در دانشگاه کلرادو اختصاص دادند.

۲۳۹-نام کمپانی فیلم‌سازی کارتونی و بعدا سازنده شهرک‌های بی‌مانند تفریحی و سرگرمی ابتدا برای کودکان و سپس برای بزرگ‌سالان توسط نابغهٔ قرن والت- دیسنی نامی بسیار دیر آشنا و معتبر است. این مرد بزرگ با کارهای بزرگ‌ترش انقلابی جهان در رفتار و کردار و فرهنگ مردم جهان ایجاد کرده است. والتر (به  (والت) الیاس. دیسنی Walter Elias Disney آمریکای یکی از مردان استثنایی تاریخ سینمای جهان است که در طول عمر هنری خود ۲۶ مرتبه معتبرترین جایزه سینمایی جهان (اسکار Oscar‌) را ربوده است. در این ماراتون بردن جایزه اسکار ۶۴ اثر این هنرمند بزرگ نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند.

۲۴۰-جان-اف-کندی ۷۱۹۱-۱۹۶۳ John Fitzgrald Knnedy سی و پنجمین رییس جمهور آمریکا ۱۹۶۳-۱۹۶۱ که به صورت مشکوکی ترور شد و قاتلان او نیز یکی پس از دیگری ترور شدند و سرار مرگش در هاله‌ای از پنهان‌کاری‌های مافیایی باقی ماند، جوان‌ترین رییس جمهوری تاریخ آمریکا است.

جان-اف-کندی وقتی که فقط ۴۳ سال داشت به‌عنوان جوان‌ترین رییس جمهوری تاریخ آمریکا به‌عنوان نامزد حزب دموکرات در سال ۱۹۶۰ در انتخابات عمومی به این مقام برگزیده شد. کندی نخستین رییس جمهوری آمریکا است که از شاخهٔ مسیحی رومن کاتولیک‌ها (ژوزئیت‌ها) به این مقام رسیده است. کندی با اختلاف بسیار کمی از ریچارد نیکسون (بعدها ۱۹۷۴-۱۹۶۹ به‌عنوان سی و هفتمین رییس جمهوری آمریکا برگزیده شد) پیشی گرفت. پس از ترور اسرارآمیز جان-اف-کندی، زمزمه‌هایی از شرکت نیکسون و دخالت سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) در ترور کندی شنیده می‌شد که در هیاهوی جنگ وحشتناک ویتنام و درگیری شدید آمریکا در منطقهٔ آسیایی جنوب شرقی، جنگ سرد و بحران موشکی جهان دههٔ ۶۰-۷۰ میلادی و بحران کوبا به فراموشی سپرده شد. بسیار گفته شده است که گریز کندی از سیستم سیاست سنتی آمریکا و ریشهٔ مذهبی و خانواده‌گی او در رومن کاتولیک‌ها باعث نابودی وی و بعدها برادرش و خانواده‌اش از سیاست کلیدی آمریکا شد. سیاست‌های فرادستی و قدرت‌های تعیین‌کننده و تصمیم گیرنده در نظام سرمایه‌داری آمریکا همیشه از بین مسیحیانی انتخاب می‌شوند که از نظر ریشه‌ای با لابی یهودیان نزدیکی سنتی داشته باشند.

به هر جهت، کندی درعین‌حال جوان‌ترین رییس جمهوری آمریکا است که در دوران خدمت ریاست جمهوری‌اش ترور شده است.

۲۴۱-بزرگ‌ترین راه‌پیمایی ضدنژادپرستی و برابری نژادهای انسانی و رعایت حقوق مساوی برای تمام انسان‌ها به دور ازنژاد و رنگ پوست در تاریخ ۲۸‌ آگست سال ۱۹۶۳ میلادی در شهر واشنگتن دی-سی آمریکا برگزار شد. رهبر این جنبش برابری نژادهای انسانی سیاه‌پوستی آزاده به نام دکتر مارتین-لوترلینگ بود که توانسته بود با سخن‌رانی‌های دل‌چسب و بشردوستانهٔ خود جمعیتی بیش‌تر از ۰۰۰/۲۵۰ نفر را برای این راه‌پیمایی بزرگ قرن هم آواز نماید.

۲۴۲-در یک مسابقهٔ شگفت‌انگیز سیب‌چینی از درخت سیب در آمریکا، یک نفر آمریکایی به نام جورج-آذریان موفق شد در تاریخ ۲۳ سپتامبر سال ۱۹۸۰ میلادی در یک مزرعهٔ سیب در شهر ایندیانا پولیس در ایالت ایندیانا در مدت ۸ ساعت و در یک روز مقدار ۱۸۰/۷ کیلوگرم (۸۳۰/۱۵ پاند) سیب بچیند و به این رکورد شگفت‌انگیز دست یابد.

۲۳۴-بیش‌ترین تعداد از داوطلبان پاک‌سازی محیط زیست و فضاهای آلوده به آشغال و زباله که تاکنون در تاریخ جهان برای انجام این کار شایسته فراخوانده شده‌اند، مربوط است به تاریخ دوم اکتبر سال ۱۹۹۳ میلادی. در یک فراخوان عمومی ۵۰۴۰۵ نفر آمریکایی داوطلب شدند که در یک روز سرتاسر ساحل کالیفرنیا را از آشغال و زباله‌های ریخته شده توسط افراد بی‌توجه پاک‌سازی کنند. این اقدام به دنبال اقدام جهانی باری پاک‌سازی سواحل دریاهای جهان صورت پذیرفت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.