شگفتی‌های زندگی – قسمت هفتم

0

۱۵۵ -مسابقهٔ بزرگ سالانهی دو ماراتون لندن یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین روی‌دادهای همه‌گانی روزش انگلستان است که هر ساله به بهانهٔ دویدن، اما با هدف جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای سازمان های خیریهٔ این کشور برگزار می‌شود. دو ماراتون سال ۱۹۸۱ میلادی لندن یکی از استثنایی‌ترین روی‌دادهای ورزشی تاریخ کشور انگلستان در جمع‌آوری کمک به سازمان‌های خیریه در کتاب رکوردهای جهانی ثبت شده است. در این سال مردم نیکوکار انگلستان به بهانهٔ شرکت در دو ماراتون مبلغ ۱۵۶ /۰۰۰۰ /۰۰۰ پوند معادل ۲۲۴ /۰۰۰ /۰۰۰ دلار آمریکایی و برابر ۱۸۴ /۰۸۰ /۰۰۰ /۰۰۰ تومان کمک‌های نقدی خودشان را برای کارهای خیریه اختصاص داده‌اند. به راستی، آیا کاری گروهی، شرافت‌مندانه، انسانی و.. یاری‌رسان نیست؟!

۱۵۶ -راجر-چاپ من وراجر مالین‌سون دو شهروند انگلیسی که برای پژوهش‌های علمی زیر اقیانوس‌ها در داخل کابین مخصوص کاووش‌های علمی زیر دریاها قرار گرفته بودند (در عمق ۴۸۰ متری کف اقیانوس و در زیر آب‌های سواحل ایرلند و در فاصلهٔ ۲۴۱ کیلومتری این کشور) در ۲۹ آگست سال ۱۹۷۳ میلادی دچار حادثه‌ای شدند که نتوانستند از داخل کابین خود خارج شوند. این دو کاووش‌گر در اطاقک مخصوص کاووش‌گری کف دریاها به مدت ۷۶ ساعت زندانی شدند. سرانجام پس از ردیابی‌های طولانی مدت جستجوگرانی که وسیلهٔ نقلیهٔ آن‌ها از راه دور کنترل می‌شد توانستند این دو کاووش‌گر را در تاریخ یکم سپتامبر سال ۱۹۷۳ میلادی از مرگ حتمی نجات دهند و نام دو نفر کاووش‌گر به عنوان کسانی که توانسته بودند به مدت ۶۷‌ ساعت در عمق ۴۸۰ متری زیر دریا با مرگ دست و پنجه نرم کنند در کتاب رکوردداران جهان ثبت گردید.

۷۵۱‌-جولیوس-رزن‌برگ پنج ساله تنها کودک خردسالی است که توانسته است به عنوان یکی از شجاع‌ترین بچه‌های کوچک جهان نام خود را در کتاب رکوردداران جهان ثبت کند. جولیوس در تاریخ ۰۲‌ سپتامبر ۱۹۹۲ در سن پنج سالگی در حالی که به اتفاق خواهر کوچک‌تر خود که سه سال بیش‌تر نداشت در یکی از پارک‌های ملی شهر تورنتو در کانادا مشغول گردش و بازی بود، ناگهان متوجه می‌شود که خواهرش مورد حملهٔ یک خرس بزرگ قرار می‌گیرد. جولیوس برای نجات خواهر کوچکش بدون این‌که بترسد و یا فرار کند با درآوردن صداهای وحشت‌ناک از خودش و حمله کردن به خرس، خرس خشمگین را فراری می‌دهد و خواهرش نیز از مرگ حتمی نجات پیدا می‌کند. جولیوس دو سال بعد و در تاریخ ۳۰ مارچ ۱۹۹۴ نشان شجاعت را از دولت کانادا دریافت می‌کند و نام او نیز زینت‌بخش

۱۵۸ -یک کارمند بازنشستهٔ انگلیسی به نام جان- اسپرلینگ به منظور جلب حمایت مردم انگلستان از انجمن حمایت حیوانات در تاریخ ۱۸ آوریل سال ۱۹۹۹ میلادی با برگزاری یک مسابقهٔ دو ماراتون توانست ۱۰۸۷۰۰۰ دلار معادل ۱۹۸‌/۳۴۰ /۰۰۰ تومان فقط در لندن اعانه جمع‌آوری کند. این بیش‌ترین کمک مالی است که یک نفر توانسته است به تنهایی از مردم جمع‌آوری کند و به همین علت نام وی در کتاب رکودهای استثنایی جهان ثبت شد است.

۱۵۹ -ریوبرتا-من‌چو تام Rigoberta‌ Menchu‌ Tum جوان‌ترین خانمی است که توانسته است به خاطر مبارزات بشردوستانه و فعالیت‌های شبانه‌روزی برای ایجاد صلح، امنیت، عدالت اجتماعی و رعایت حقوق انسانی در سرزمینش، گوآتمالا ۱ ، جایزه صلح نوبل را که یکی از معتبرترین جوایز جهانی است. به خود اختصاص دهد. ریوبرتا در هنگام دریافت جایزه صلح نوبل فقط ۳۳ سال سن داشت و به همین علت نام وی به عنوان جوان‌ترین دریافت‌کننده جایزه صلح نوبل در کتاب رکوردداران جهان ثبت شده است.

(۱ )-گوآتمالا با مساحتی حدود ۴۲۰۰۰ مایل مربع جمهوری کوچکی است که در بخش شمالی آمریکای مرکزی و در همسایه‌گی کشورهای مکزیک، هندوراس و ال سالوادور قرار گرفته و در بخش جنوبی آن اقیانوس آرام واقع شده است.

۱۶۰ -عبدل ستار-ادهی A.S.Edhi بنیان‌گذار شرکت سراسری آمبولانس پاکستان از سال ۱۹۴۸ کار خود را برای خدمت‌رسانی به مردم آغاز کرد. در حال حاضر ناوگان بزرگ اتومبیل‌های آمبولانس عبدل ستار که با سیستم پیام‌رسانی رادیویی سراسر پاکستان را زیر پوشش دارد سالانه بیش‌تر از ۵ /۰۰۰ /۰۰۰‌ دلار، معادل ۴ /۱۰۰ /۰۰۰ /۰۰۰ تومان درآمد دارد. عبدل ستار بزرگ‌ترین آمبولانس‌دار جهان تا این تاریخ می‌باشد که نامش در کتاب رکوردهای جهان ثبت شده است.

۱۶۱ -شاید حمل پنج لیوان بسیار بزرگ آب جو در هر دست و در مجموع ۰۱‌ لیوان آب جوی خیلی بزرگ در دو دست در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نظر کاری آسان بیاید. اما دان. اوسبرن آمریکایی در ۰۱‌ جولای سال ۱۹۹۲ میلادی کاری کرده است که نام او به عنوان یک رکورددار جهانی در کتاب رکوردداران شگفتی‌ساز ثبت شده است. شخص مذکور ۱۰ لیوان بسیار بزرگ آب جو را (هر دست پنج لیوان) از پیش‌خوان یک رستوران دریافت کرده و بعد از ۳ /۶۵ ثانیه (سه ثانیه و ۶۵ % ثانیه)۱۰ لیوان مذکور را در فاصلهٔ ۱۵ متری به میز مشتری‌ها رسانده و به آن‌ها تحویل داده است. امتحان کنید. ضرر ندارد. اگر شما توانستید این رکورد را بشکنید جایزهٔ نقدی چند صد هزار دلاری در انتظار شما است. با ما مکاتبه کنید.

۱۶۲ -پر کردن مخزن زغال سنگ بخاری‌های صنعتی با بیل‌های دستی در زمان دل‌خواه کار چندان مشکلی نیست. اما اگر این کار به مسابقه گذاشته شود، کاری بسیار مشکل و تقریبا غیرممکن است. وین. میلر Wayne M استرالیایی کاری کرده است که علاوه بر دریافت چند صد هزار دلار جایزه، نام وی نیز در کتاب شگفتی‌سازان جهان ثبت شده است. شخص یاد شده در تاریخ ۷۱‌ آوریل سال ۱۹۹۵ میلادی در شهر ویکتوریا در استرالیا یک مخزن سوخت ۵۰۸ کیلوگرمی را در مدت ۲۶ /۵۹ ثانیه (۲۶ ثانیه و ۵۹ % ثانیه) با بیل دستی از زغال سنگ پر کرده است. اگر شما نیز می‌توانید به این رکوردهای شگفت انگیز دست یابید، مانعی بر سر راه شما نیست.

۱۶۳ -در کشورهای پیش‌رفته برای آزمایش پرستاران بیمارستان‌ها در هنگام استخدام، کارهای عملی متفاوتی در نظر گرفته می‌شود که باید در مدت مشخصی انجام شود. متقاضیا کار چنان‌چه به حداقل مدت زمان تعیین شده نرسند، از گزینش رد می‌شوند. یکی از این کارهای عملی تعویض ملافه، بالش، روتختی، پتو و مرتب کردن تخت بیمار است که باید به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد. وندی. وال پرستار بیمارستان هبرشام Hebersham سیدنی پایتخت استرالیا نخستین کسی است که در تاریخ ۳۰ نوامبر سال ۱۹۷۸ میلادی موفق شد تمام این کارها را در مدت ۲۸ /۲ ثانیه (۲۸ و /۲ . ثانیه) انجام داده علاوه بر کسب بیش‌ترین امتیاز و نخستین رتبه نام خود را در کتاب رکوردداران جهان ثبت نماید.

۱۶۴ -موسیقی جاز و کسانی که تخصص بسیار بالایی در ضربه زدن به طبل‌های بزرگ و کوچک جاز دارند همیشه مورد توجه علاقه‌مندان و گروه کارشناسان جاز قرار داشته است. سرعت ضربه‌زدن به طبل‌های جاز یکی از زیباترین و در عین حال تخصصی‌ترین هنر طبل‌زن اصلی جاز (Jazz Master Drummer) به شمار می‌رود. در حال حاضر روری-بلک‌ول (Rory Blackwell) جازیست مشهور انگلیسی نخستین کسی است که در جهان موفق شده است در تاریخ ۱۹ مه سال ۱۹۹۵ در مدت ۱۶ /۲ ثانیه (شانزده و دو دهم ثانیه) تعداد ۴۰۰ ضربهٔ مستقل به طبل‌های مختلف جاز بنواد. این رکورد شگفت‌انگیز در کتاب رکوردداران جهان نیز ثبت شده است.

۱۶۵ -هر ساله در بین گله‌داران گوسفند در کشورهایی مانند برزیل، بولیوی، شیلی، نیوزیلند، استرالیا و کشورهای مختلف دیگر جهان مسابقات پشم‌چینی گوسفندان برگزار می‌شود که جایزه‌ای ارزنده به نفرات اول تعلق می‌گیرد. در حال حاضر گودفری-باون Godfrey Bowen شهروند نیوزیلندی نخستین کسی است که توانسته است در ماه ژوئن سال ۱۹۵۷ پشم یک گوسفند بزرگ را در مدت ۶۴ ثانیه با قیچی بچیند. عمل بسیار سریع و شگفت‌انگیز این گله دار نیوزیلندی به اندازه‌ای مورد توجه جهانیان ‌ قرار گرفته است که نام وی در کتاب رکودداران جهان ثبت شده است.

۱۶۶ -در یک مسابقهٔ هیجان‌انگیز بالا رفتن از درخت صنوبر که هر ساله در آمریکا برگزار می‌شود یک نفر آلاسکایی به نام گای-جرمن Guy German در تاریخ ۳ جولای سال ۱۹۸۸ میلادی موفق شد از یک درخت ۳۰ /۵ متری صنوبر در مدت ۲۴ /۸۲ ثانیه (۴۲‌ و هشتاد دو دهم ثانیه) بالا رفته و پایین بیاید. نام گای به عنوان نخستین و سریع‌ترین فرد جهان در بالا رفتن از درخت در کتاب رکوردداران جهان نیز ثبت گردید.

۱۶۷ -گرگوری-آراکلیان شهروند آمریکایی ساکن ویرجینیا نخستین شخصی است که توانسته است در مسابقه‌ای در تاریخ ۳ جولای ۱۹۸۸ میلادی در یک دقیقه ۱۵۸ کلمه را با فقط دو غلط تایپ کند. نام وی علاوه بر کسب مقام اول جهان، در کتاب رکوردداران جهان نیز ثبت گردیده است.

۸۶۱‌-سریع‌ترین فردی که توانسته است تاکنون روی دستان خود مسافتی را طی کند یک آمریکایی است به نام مبارک- کنی. مارک موفق گردید در تاریخ ۱۹ فوریه سال ۴۹۹۱‌ میلادی در یک مسابقهٔ هیجان‌انگیز مسافت ۵۰ متر را در مدت /۹۳ ۶۱ ثانیه (۶۱‌ ثانیه و ۹۳ صدم ثانیه) طی کرده و علاوه بر دریافت جایزه بزرگ این مسابقه، نام خود را در کتاب رکوردداران جهان ثبت نماید.

۱۶۹ -دیوید. جونز شهروند ایالت یورکشایر انگلستان در تاریخ یکم آوریل ۱۹۹۱ میلادی در یک مسابقهٔ سالانهٔ حمل زغال سنگ موفق شد ۵۰ کیلو زغال سنگ را در مدت ۴ دقیقه و ۶ ثانیه در فاصله ۱۰۱۲ /۵ متری جابه‌جا کرده و علاوه بر دریافت جایزه ممتاز نام خود را در کتاب رکوردهای جهان ثبت نماید.

۱۷۰ -در یک مسابقهٔ سرعت در صورت تراشی در تاریخ ۱۹ جون ۱۹۸۸ در شهر کنت در انگلستان یک سلمانی به نام دنی -روو موفق شد در مدت ۶۰ دقیقه ۱۰۰۴ صورت را با تیغ تاشو اصلاح کند. این سلمانی فقط صورت چهار نفر را برید و از آن خون آمد. نام دنی در کتاب رکوردداران جهان نیز ثبت گردیده است.

۱۷۱‌-دین-شلدون D.Sheldon آمریکایی یکی از آن آدم‌های استثنایی است که توانسته است در تاریخ ۲۴ نوامبر سال ۱۰۰۲‌ میلادی تعداد ۲۴ عقرب سمی و خطرناک را در مدت ۸۱‌ ثانیه در دهان و صورت خود نگاه دارد. این عمل شگفت‌انگیز شلدون به‌طور هم‌زمان از چند برنامهٔ تلویزیونی آمریکا نیز پخش شده است. شگفت‌انگیز نیست؟

منعب: شماره ۲۰ و ۲۱ مجله فردوسی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.