شگفتی‌های زندگی – قسمت یازدهم

0

۱-طناب یکی از وسایل موردنیاز و بسیار مهم در ورزش کوه‌نوردی است. کوه‌نوردان با استفاده از طناب برای بالا رفتن از شیب‌های تند و تخته‌سنگ‌های بزرگ خطر سقوط را کاهش می‌دهند. در یک حالت معمولی طول طناب‌های مورد استفاده در کوه‌نوردی بین ۱۰۰‌ تا ۲۰۰ متر و در ارتفاعات سخت تا ۵۰۰-۶۰۰ متر هم می‌رسد. اگر غیر از این باشد جمع کردن و کنترل دو سر طناب بسیار سخت می‌شود. اما در تاریخ ۳۱ آگست ۱۹۹۴ دو نفر کوه‌نورد حرفه‌ای انگلستان به نام‌های پیتر-بالدوین peter baldwin و استوارت- لگت steuwart leggett در یک برنامهٔ از پیش تعیین شده کوه‌نوردی در ارتفاعات جبل الطارق کانادا, mount of‌ gibraltar‌ canada از طنابی به طول ۱۷۴۶ متر و ۵۰ سانتیمتر استفاده کرده‌اند. این دو نفر توانسته‌اند با سرخوردن (از دستگاهی به نام قرقره در این‌گونه موارد استفاده می‌شود) از این سر طناب تا سر دوم آن ۱۷۴۷ متر را طی کنند و رکورددار این حرکت بشوند.

۲-در تاریخ ۲ و ۳ فوریهٔ سال ۲۰۰۱ میلادی یک گروه جاز (نوازنده‌گان طبل) تشکیل شده از سه نفر به نام‌های:۱-پاسکارام، سری کارام ۲-سلوا پاندیان، سوندارام از کشور مالزی و ۳-میراج کار، نواز از کشور هندوستان موفق شدند در یک مسابقهٔ ماراتون نواختن طبل در مدت ۲۷ ساعت و ۴۵‌ دقیقه به صورت پیوسته به نواختن طبل ادامه داده و رکوردار جهانی این رشته تا این تاریخ بشوند.

۳-به هوا فرستادن بالون (بادکنک‌های بزرگ) در جشن‌ها و مراسم بازگشایی نمایش‌گاه‌های بازرگانی در سرتاسر جهان امری عادی به نظر می‌رسد. اما برای نخستین‌بار در تاریخ تعداد شگفت‌انگیز ۴۱۲۴۱ بالون در رنگ‌های مختلف که به شکل یک قایل غول‌پیکر در آسمان درآمده بودند در نمایش‌گاه بازرگانی سی‌ام اکتبر سال ۱۹۹۶ در شهر ویلا-نوا vila nova‌ در پرتقال به نمایش گذاشته شدند. شگفت‌انگیز نیست؟

۴-در تاریخ ۲۶ نوامبر سال ۱۹۹۳ میلادی در یک مسابقهٔ آماده کردن تخت‌خواب بیماران در بیمارستان رویال ماسونیک لندن خانم شارون-استرینگر و مایکل-بن‌کل (m.benkel‌) از شهروندان بریتانیایی موفق شدند در مدت ۱۴ ثانیه یک تخت‌خواب بیمارستان را شامل یک پتو، دوملافه، یک زیرملافه‌ای، یک بالش نامرتب، یک روکش بالش و یک لحاف کاملا مرتب کرده و به صورت گوشه‌دار آماده استفاده بیماران نمایند و این عمل و این سرعت زمان برای مرتب کردن یک تخت‌خواب بیمارستانی تاکنون بی‌سابقه بوده است (مرتب کردن تخت‌خواب در ایران و در اصطلاح سربازی به آن کادره کردن تخت‌خواب مشهور است و در اصلاح انگلیسی آن را تخت‌خواب گوشه‌دار بیمارستانی (به تصویر صفحه مراجعه شود) hospital corners می‌گویند)

۵-به این رکورد بسیار زیبا و شگفت‌انگیز توجه کنید. گروهی از روستاییان انگلیسی در روستای چلمس‌فورد-اسکس chelmsford essex در انگلستان موفق شدند در یک کار گروهی بسیار جالب زنجیری به طول ۲۱۲ کیلومتر از گل‌های زیبای داوودی درست کنند. مردم روستای یاد شده این زنجیر زیبا را در مدت هفت ساعت و در تاریخ ۲۷‌ ماه مه سال ۱۹۸۵ درست کردند و نام خود را در کتاب رکوردداران شگفتی‌های جهان ثبت نمودند.

۶-در ۱۹‌ سپتامبر سال ۱۹۹۲ میلادی در شهر شلی در ایالت آیداهو در آمریکا پنج نفر کمک آشپز آمریکایی با نام‌های: مارچ-کیلیان، تربی-آندرسون، باربارا-پیرسون، مارلین-اسمال و جین-اوت کین برای تهیهٔ غذا جهت برگزاری یک جشن سالگرد مقدار ۴۸۳ کیلوگرم سیب‌زمینی را در مدت ۴۵ دقیقه با چاقوی معمولی آشپزخانه پوست کرده و آماده تهیهٔ غذا کردند. نام این افراد در کتاب رکوردداران جهان ثبت شده است.

۷-یک تیم از مهندسان ساختمامی به رهبری جو-میز joe maize، جورج-پناک george pennock‌ و تد-سیبرت ted siebert در ایالت بریتیش کلمبیا در کانادا در تاریخ ۲۶ سپتامبر سال ۱۹۳۳ میلادی موفق شدند با دست و با استفاده از بیل‌چه‌های معمولی و چند سطل، بزرگ‌ترین ساختمان ماسه‌ای را به ارتفاع ۵ متر و ۵۶ سانتیمتر در شهر هاریسون بسازند. نام این تیم به عنوان شگفتی‌آفرینان کارهای خارق العاده در کتاب عجایب دنیا ثبت گردیده است.

۸-چهار نفر جوان ورزش‌کار آمریکایی به نام‌های: مایکل-لی، جف -هورن، درک-لوی و مایکل شافنسی در تاریخ ۲۳ ژوئن سال ۲۰۰۰ میلادی موفق شدند با یک قایق پایی (پدالو)  طول ۱۸۰‌ کیلومتری باریکهٔ ساحلی فلوریدا را که از هاوانا در کوبا و تاکی وست key west ادامه دارد در مدت ۱۹ ساعت و ۱۹‌ دقیقه و ۵۲ ثانیه بپیمایند و رکورد بی‌سابقه‌ای از خود باقی بگذارند.

۹-در تاریخ ۱۸ آگست سال ۱۹۹۶ میلادی در یک برنامه‌ریزی از قبل تعیین شده و بسیار زیبا تعداد ۶۶۵۴ نفر به مناسبت آغاز به کار فروشگاه مکیز macy’s departmnent store در نیویورک با لباس‌های بسیار زیبا و یک شکل به رقص و پای‌کوبی پرداختند. جمع کردن این تعداد آدم برای رقصیدن حتا در فیلم‌های سینمایی پرخرج هم تا امروز سابقه نداشته است.

۱۰-در تاریخ ۲۱ و ۲۲ ژوئن سال ۱۹۹۷ یک تیم ۸۶ نفره هلندی در شهر آن کلاس وگ anklaarsewg هلند موفق شدند با ۹۵۵/۵۳ جعبهٔ آب‌جو در مدت ۱۵ ساعت و ۵۷ دقیقه یک هرم غول‌پیکر بسازند و شگفتی جهانیان را برانگیزند و نام خود را نیز در کتاب رکورد داران جهان ثبت نمایند.

۱۱-یکی از باشگاه‌های جوانان سنگاپور در یک اقدام بی‌سابقه و بسیار جالب موفق شد با استفاده از نیروی جوانان عضو باشگاه در تاریخ ۲۵ اکتبر سال ۱۹۹۵ در مدت ۲۰ ساعت بدون توقف زنجیری از کلیپس‌های نامه به طول ۱۵ کیلومتر و ۲۰۰‌ متر بسازد و نام خود را به عنوان رکورددار این اقدام شگفت‌انگیز در کتاب رکوردداران جهان ثبت کند.

۱۲-یک تیم انگلیسی متشکل از ۱۰‌ جوان از کالج موسیقی رویال- مرین انگلستان در یک مسابقهٔ کالسکه (کالسکهٔ بچه) رانی موفق شدند یک کالسکهٔ بچه‌گانه را با مقداری لباس که به شکل و به وزن یک کودک در آورده و درآن‌جای داده بودند طول مسیر ۴۳۷ کیلومتر و ۳۰۰ متری مسابقه را در مدت ۲۴ ساعت از تاریخ ۲۲ تا ۲۳ نوامبر سال ۱۹۹۰ میلادی طی کنند. تا امروز هیچ‌کس نتوانسته است این مسیر طولانی را با این مدت زمان طی کند.

۱۳-درست کردن ستون‌های بلند از سکه‌های مختلف یکی از سرگرمی‌های کشورهای مختلف است. اما درست کردن بلندترین ستون از سکه‌های گران‌قیمت کار چندان آسانی نیست. یک مؤسسهٔ کانادایی در شهر سور جنوبی south surrey واقع در ایالت بریتیش کلمبیا موفق شد در تاریخ ۸ سپتامبر سال ۱۹۹۶ میلادی ستونی از گران‌ترین سکه‌ها به ارتفاع یک متر و ۸۵ سانتیمتر و به ارزش ۳۹۸۹۸ پاند معادل ۸۵۶۱۸ دلار کانادا، حدود ۰۰۰,۰۰۰,۷۰ تومان درست کند و رکورددار این کار شود.

۱۴-در یک مسابقهٔ بسیار عجیب در یکی از ایالت‌های شمالی کانادا در تاریخ ۲۲‌ اکتبر سال ۲۰۰۰ میلادی یک گروه شرکت‌کننده در مسابقه با تجهیز یک‌سورتمه و نصب چند کابین یدک‌کش به آن درحالی که سورتمه به ۲۱۰ سگ متصل شده بود موفق شد محموله‌ای را به وزن ۶۵ (به تصویر صفحه مراجعه شود) تن و ۹۱۰ کیلوگرم (نزدیک به ۶۶ تن) در یک فاصلهٔ کوتاه و با سرعتی معادل ۱۵ کیلومتر در ساعت جابه‌جا کرده و رکورد شگفت‌انگیزی برجای گذارد و نشان بدهد که سگ‌های سورتمه‌کش از قدرت زیادی برخوردارند.

۱۵-در تاریخ ۱۳ و ۱۴ سپتامبر سال ۱۹۹۷ میلادی چهار نفر انگلیسی باهم‌کاری یک‌دیگر موفق شدند با یک چمن‌زن استاندارد مقدار ۱۶۲‌ کیلومتر و ۹۳۶ متر (۱۶۳ کیلومتر) چمن را در مزرعهٔ چیلتون در ناحیهٔ سافولک انگلستان در مدت ۴۸ ساعت بزنند و با این کار شگفت‌انگیز خود رکورد بزرگ و بی‌مانندی از خود برجای گذارند.

۱۶-به این خبر شگفت‌انگیز نیز توجه کنید. سازمان جهانی حفاظت از طبیعت-شاخهٔ مستقر در مالزی برای جلب هم‌کاری‌های بین المللی موفق شد با ابتکار اعضای خود در تاریخ ۶ آگست سال ۱۹۹۵ میلادی در شهر کوآلالامپور با ۲۳۴/۳۶۷/۲ سکهٔ ۲۰ سنتی مالزیایی خطی از سکه‌ها به طول ۵۵ کیلومتر و ۶۳۰ متر بسازد. تاکنون کسی موفق به چنین کاری نشده است.

۱۷-در تاریخ ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۰۰‌ میلادی یک تیم ۶۰ نفره از نیروی پلیس شهر لندن موفق شد یک هواپیمای غول‌پیکر ۷۴۷ بوئینگ را در مدت ۵۳‌ ثانیه و ۳۳% ثانیه به مقدار ۱۰۰ متر به جلو بکشد. کار شگفت‌انگیز و بی‌سابقه‌ای بوده است. به همین سبب این کار تیم ‌ ‌۶۰ نفری پلیس لندن در کتاب رکوردداران جهان ثبت شده است.

۱۸-در تاریخ ۲۸ ماه مه سال ۱۹۹۲ میلادی یک مؤسسهٔ خدماتی در شهر واشینگ‌تان (واشنگتن) آمریکا موفق شد کوهی از سکه‌های مختلف به ارزش ۴۶۳/۱۲۶‌ دلار فراهم آورد که جمع‌آوری این تعداد از سکه توسط یک سازمان غیر بانکی تا امروز سابقه نداشته است.

۱۹-به این کار عجیب توجه کنید:۱۰ نفر از شهروندان هلندی در ۲۸ و ۲۹ نوامبر سال ۱۹۹۸ میلادی موفق شدند در یک مسابقه یک بشکهٔ ۶۳‌ کیلو و ۵۰۰ گرمی را در مدت دو روز به فاصلهٔ ۹/۲۶۳(۲۶۴) کیلومتر به جلو برانند. این کار شگفت‌انگیز در کتاب رکوردهای جهان ثبت شده است.

۲۰-در تاریخ دوم ژانویهٔ سال ۱۹۸۸ میلادی دانش‌جویان دانشکده فنی دانشگاه آیندهون eindhoven کشور هلند موفق شدند در یک مسابقهٔ دومینو، تعداد ۰۰۰,۵۰۰,۱ دومینو را برای شرکت در مسابقه در شکل‌های مختلف در کنار هم قرار دهند. تاکنون هیچ‌کس موفق به جمع‌آوری این تعداد دومینو برای شرکت در یک مسابقه نشده است.

منبع: شماره ۴۳ و ۴۴ مجله فردوسی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.