بهترین پروتئین وی برای حجم خشک

0
رپورتاژ

مقدمه

دنیای پرورش اندام و بدنسازی گاهی اوقات به میدان رقابت تبدیل می شود. رقابت نه بین دو نفر یا دو تیم بلکه مقایسه اندام امروز با دیروز. نمایان ساختن عضلات نیز یکی از همین پارامترهای زیبایی اندام محسوب می شود. معمولا بدنسازی مراحلی دارد که یکی پس از دیگر به خشک کردن عضلات و خطی شدن ماهیچه ها کمک می کند. مرحله ای که حجم خشک در آن اتفاق می افتد دوره کات نامیده می شود. در دوره کات عضلات اصطلاحا خشک شده و برجسته تر می شود. خرید پروتئین وی برای به دست آوردن حجم خشک به بدنسازان توصیه می شود. اما در این مقاله بیشتر با حجم خشک و بهترین پروتئین وی برای حجم خشک آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

حجم خشک چطور به دست می آید؟

برای به دست آوردن حجم خشک (هیکل عضلانی) اولین قدم افزایش توده عضلانی است. این کار با افزایش کالری روزانه و انجام تمرینات سخت انجام می شود. سپس هنگامی که به اندازه کافی عضله سازی انجام شد با افزایش تدریجی کالری دریافتی می توان ماهیچه ها را خشک کرد. هدف از کات کردن حذف چربی ها در عین حفظ توده عضلات به دست آمده از مرحله قبل است.

حجم خشک بعد از مرحله عضله سازی می باشد. در حجم خشک سعی می شود درصد بسیار زیادی چربی از بین برود و تنها بین ۶ تا ۱۰ درصد باقی بماند در عین حال حداکثر عضلات ساخته شده از مرحله قبل حفظ شود. این مرحله باید با صبر و حوصله بسیاری همراه باشد چرا که ممکن است ماهیچه هایی را که تا آن لحظه برای بدست آوردن آن تلاش زیادی شده است یکباره از دست برود.

همان طور که گفتیم فرایند عضله سازی با محدود کردن چربی هاست. افزایش حجم خشک با افزایش تدریجی کالری دریافتی است. درست است که این فرایند کُند و حوصله سر بر است اما امیدوارکننده خواهد بود که بعد از آن تحلیل عضلات رخ نخواهد داد.

پروتئین وی؛ بهترین مکمل برای حجم خشک

حال که متوجه شدیم هیکل عضلانی در نتیجه کاهش چربی ها رخ می دهد آن هم از طریق تمرینات خاص و رژیم غذایی بهتر است منطقی فکر کنیم. چنین تحول فیزیکی تنها با ورزش و غذا به دست نمی آید و مستلزم مصرف مکمل های ورزشی است.

بهترین مکمل برای حجم خشک پروتئین وی است. پروتئین وی برگرفته از آب پنیر است که محصول جانبی فرایند پنیرسازی است. آب پنیر طی پردازش هایی که انجام می شود به پودر پروتئین وی تبدیل می شود. پروتئین وی یکی از بهترین انواع مکمل بدنسازی برای تامین پروتئین موردنیاز بدن است.

اشتباه نکنید مکمل وی فقط پروتئین ندارد؛ مکمل های پروتئین وی حاوی درشت مغذی های پروتئین، کربوهیدرات، چربی و مقادیر ناچیز شکر، طعم دهنده، رنگ خوراکی و مواد نگهدارنده است. هر چقدر درصد پروتئین موجود در مکمل وی بیشتر باشد؛ اصطلاحا خالص تر باشد ارزش غذایی آن بالاتر است.

اما از بین انواع پروتئین وی کدام مناسب تر است؟ در این بخش انواع پروتئین وی را معرفی خواهیم کرد تا در ادامه بهترین و موثرترین پروتئین وی برای حجم خشک را انتخاب کنیم.

 

 

انواع پروتئین وی

پروتئین وی خود در سه نوع اصلی در بازار موجود است.

پروتئین وی ایزوله

پروتئین وی ایزوله خالص ترین شکل پودر وی در مقایسه با سایر مکمل های وی است. حاوی ۹۰-۹۵٪ پروتئین، چربی بسیار کمی (۰.۵-۱.۰٪) و لاکتوز بسیار کمی (۰.۵-۱.۰٪) است. این باعث می شود که پروتئین وی ایزوله منبع پروتئین خوبی برای افرادی باشد که لاکتوز را نمی توانند تحمل کنند یا مشکل هضم لاکتوز دارند.

یکی از مواردی که درباره پروتئین وی ایزوله باید به آن توجه کرد این است که طی پردازش آن اغلب اجزای مفید آن از جمله ایمونوگلوبولین ها و سایر موادی که خواص مفیدی برای سلامتی دارند، از بین می روند. بنابراین، انتخاب ایزوله پروتئین وی ممکن است بخشی از ماده جادویی را از دست بدهد.

پروتئین وی کنسانتره

کنسانتره پروتئین وی پروتئین کمتری دارد، زیرا معمولاً بین ۲۵ تا ۸۹ درصد متغیر است و اکثر کنسانتره‌های موجود در بازار حاوی حدود ۸۰ درصد هستند. کنسانتره پروتئین وی اغلب حدود ۴ تا ۸ درصد لاکتوز، چربی و سایر مواد معدنی دارد.

پروتئین وی هیدرولیز شده

پروتئین وی هیدرولیز شده یا از پیش هضم شده نوعی پروتئین است که در آن پروتئین های زنجیره طولانی به پروتئین های زنجیره کوتاه تر تجزیه شده است. این فرآیند باعث می شود پروتئین وی به راحتی توسط بدن جذب شود و ریسک واکنش های آلرژیک و مشکلات گوارشی را کاهش می دهد. به این ترتیب، پروتئین وی هیدرولیز شده اغلب در شیرخشک های مخصوص نوزادان و مکمل های ورزشی و غذایی گنجانده می شود.

پروتئین وی برای دوره کات

برندهای معروف پروتئین وی

هر چند انواع برندهای داخلی و خارجی تولید کننده مکمل وی هستند اما ما بر اساس نظرات مشتریان در فروشگاه مکمل ورزشی و داروخانه آنلاین بهترین مارک های پروتئین وی موجود در ایران را گرد آوری کرده ایم.

پروتئین وی (PNC)

شرکت داروسازی کارن اقدام به تولید پروتئین وی با محتوای پروتئین بالا و با کیفیت تحت نام تجاری پی ان سی کرده است. گلدن وی و ایزو وی دو تا از بهترین مکمل های وی کارن می باشد. ایزو وی حاوی ۱۰۰ درصد پروتئین وی ایزوله و تقریبا بدون کربوهیدرات است. گلدن وی حاوی ۱۰۰ درصد پروتئین وی کنسانتره می باشد.

پروتئین وی دوبیس

شرکت دوبیس یکی از بهترین شرکت های تولید کننده مکمل بدنسازی است. پودر پروتئین وی گلد دوبیس یکی از بهترین مکمل های پروتئین موجود در بازار ایران است. این مکمل حاوی پروتئین بالا و فاقد چربی های ترانس بالا است.

پروتئین وی کاله

پروتئین وی کاله دیگر مکمل وی ایرانی است که نیاز ورزشکاران به پروتئین وی تامین می کند. پودر پروتئین وی کاله حاوی ۱۰۰ درصد وی کنسانتره، ۲۴ گرم پروتئین، ۴ گرم گلوتامین، ۵ گرم بی سی ای ای و ۱۲۰ کالری در هر سروینگ می باشد. این مکمل پروتئین بدون لاکتوز بوده برای افراد حساس به لاکتوز مناسب می باشد.

پروتئین وی پگاه

شرکت پگاه دیگر برند تولید کننده مکمل پروتئین در ایران است. پودر پروتئین وی پگاه در مقایسه با برندهای خارجی و داخلی رضایت مصرف کنندگان را توانسته جلب کند. خریداران از طعم، کیفیت و حل شدن این مکمل راضی بوده اند.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله خواندیم پودر پروتئین وی بهترین مکمل ورزشی برای حجم خشک است. در بین انواع مختلف مکمل های پروتئینی، وی هیرولیز شده مناسب ترین است. برای خرید پودر وی انواع برندهای ایرانی مناسب هستند که در این مقاله به کارن، دوبیس، پگاه و کاله اشاره کردیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.