فرار از زندان را این آدم‌ها ممکن کردند؟ ماجراهای جالب

0

از زمانی که زندان وجود دارد، محبوسین با وجود موانعی مانند دیوارهای بلند، نرده های فولادی و نگهبانان موفق به فرار شده اند. به تازگی یک جنایتکار در فرانسه موفق به فرار شد. در این گالری نگاهی به جالب ترین موارد می اندازیم.

فرار فیلمی

جنایتکاری که زمانی تمام کشور در تعقیب او بود، در ماه جولای سال ۲۰۱۸از زندانی واقع در ناحیه رئوی فرانسه با هلیکوپتر فرار کرد. فرار رضوان فاید فقط چند دقیقه به طول انجامید: سه مرد تا دندان مسلح با هلیکوپتر در حویلی داخلی زندان فرود آمدند و او را با خود بردند. این هلیکوپتر بعدا در نزدیکی پاریس پیدا شد. پولیس در سرتاسر فرانسه او را جستجو می کند.

فرار یک خلافکار باسابقه

در ماه جولای سال ۲۰۰۷ یک سارق بانک نیز به همین طریق فرار کرده بود. همدستان پاسکال پایه او را با هلیکوپتر و سلاح سنگین از زندانی در شهر گراس فراری دادند. پایه که به ۳۰ سال زندان محکوم شده بود، پیش از آن در سال ۲۰۰۱ از یک ناحیه دیگر در فرانسه با هلیکوپتر فرار کرده بود.

زندان های مستحکم در مکزیکو

در ماه جولای سال ۲۰۱۵ خواکین گوزمن، رئیس باندهای مواد مخدر در مکزیک از طریق یک تونل از زندان التی پلانو فرار کرد. این دومین بار در عرض ۱۴ سال بود که گوزمن از زندان فرار می کرد.

فرار از طریق لوله های تخلیه

در ماه جون سال ۲۰۱۵، دو قاتل از یک زندان بسیار مستحکم با تجهیزات امنیتی بسیار زیاد در نیویارک موفق به فرار شدند. آن ها به این منظور دیوارها را سوراخ کردند، در لوله های تخلیه خزیدند و از طرف دیگر دیوارهای زندان از یک راه آب سر در آوردند.

یک چمدان بسیار سنگین

در سال ۲۰۱۱، همدستان خوان رامیرز تیرینا که به جرم قاچاق مواد مخدر به زندان محکوم شده بود، سعی کردند او را از زندانی در مکزیک فراری دهند. اما زندانبانان به چمدان چرخ داری که گفته می شد لباس های کثیف زندانی در آن است، مشکوک شدند. آن ها طی بازرسی زندانی را که در چمدان پنهان شده بود، پنهان کرده بود.

نبرد میز

این بزرگترین مورد فرار از زندان در تاریخ بریتانیای کبیر بود. به تاریخ ۲۵ دسمبر سال ۱۹۸۳، ۳۸ زندانی سیاسی از سازمان ملیشه ای اردوی جمهوری خواه ایرلند موفق به فرار از زندان مستحکم «میز پریزون» در ایرلند شمالی شدند.

به دنبال تخم مرغ های عید پاک

کلماتی که یک ملت را به خنده انداخت. والتر اشتورم، سارق بانک در نامه ای که پیش از فرار از خود به جای گذاشت، نوشته بود «در جستجوی تخم مرغ (های عید پاک) هستم». او در تعطیلات عید پاک سال ۱۹۸۱ از زندان فرار کرد. این مرد خلافکار در مجموع هشت بار موفق به فرار از زندان شد.

گرسنگی برای فرار

قاتل زنجیره ای در امریکا، تئودور باندی به تاریخ هفتم جولای سال ۱۹۷۷ موفق به فرار از زندان شد، اما پس از مدتی دوباره دستگیر شد. شش ماه بعد او دوباره از زندان فرار کرد. باندی پیش از فرار ده کیلو وزن کم کرده بود تا بتواند از سوراخی که در سقف سلولش کنده بود، به بیرون فرار کند.

فرار افسانه ای از الکاتراز

از قصه فرار آن ها فلم ساخته شد. فرانک لی موریس و برادران کلارنس و انگلین توانستند در سال ۱۹۶۲ از زندان با استفاده از یک دستگاه مته که خودشان ساخته بودند، فرار کنند. این سارقان بانک برای این که زندانبانان را فریب دهند، آدم های ساختگی در تخت های شان گذاشته بودند. برای فرار از طریق آب آن ها از بالاپوش های پلاستیکی یک قایق پلاستیکی ساخته بودند.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.