بهترین نوع سرمایه گذاری در استرالیا چیست؟

0
رپورتاژ

ویزا سرمایه گذاری در استرالیا یکی از بهترین و مطمئن‌ترین و البته سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت دائم استرالیا و مهاجرت به این کشور است. ویزای سرمایه گذاری در استرالیا برای سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به تولید شغل و کارآفرینی درواقع گزینه اول است؛ زیرا استرالیا به دلیل ارتباط تجاری قوی با جهان و صنعت پویا، دارای اقتصادی امن، رو به رشد، کم‌ریسک و مناسب برای سرمایه‌گذاری است. همچنین استاندارد بالای زندگی در این کشور موضوعی مهم برای سرمایه‌گذاران از اقصی‌نقاط جهان برای کسب ویزا سرمایه گذاری در استرالیا است. این کشور یکی از مهاجرپذیرترین کشورها است و بنا بر گزارش‌ها، سالانه چیزی حدود ۱۰۰ هزار مهاجر متناسب با شرایط خود پذیرش می‌کند که همانطور که شرح آن رفت اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا یکی از روش‌های مرسوم مهاجرت به این کشور است.

در این مقاله قصد داریم به شرایط اخذ ویزا سرمایه گذاری در استرالیا بپردازیم و به‌صورت تخصصی راه‌کارهای مناسب در این زمینه را به خوانندگان گرامی ارائه دهیم. تا انتها همراه ما باشید.

 

چرا باید در استرالیا سرمایه گذاری کنیم؟

یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های دریافت ویزا سرمایه گذاری در استرالیا و مهاجرت به این کشور از این طریق، اقتصاد باثبات استرالیا و نرخ تورم پایین است که سرمایه‌گذاران را به سمت سرمایه گذاری در این کشور سوق داده تا با خیال راحت آن را به‌عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کنند. طبق گزارش بانک جهانی در حال حاضر این کشور در میان ۱۹۰ کشور جهان از لحاظ آسان بودن انجام بیزینس در رتبه ۱۴ قرار گرفته است. این رتبه آن‌جایی چشمگیرتر می‌شود که در می‌یابیم استرالیا از این لحاظ بالاتر از کشورهایی نظیر آلمان، کانادا، اسپانیا، ژاپن و فرانسه قرار دارد. علاوه بر موارد قبل، این کشور از نظر سطح درآمد و رفاه زندگی، سطح بهداشت، مسکن، آموزش، اشتغال و امنیت، بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد که همه این دلایل توجیهی منطقی برای علاقه‌مندی به دریافت ویزا سرمایه گذاری در استرالیا است.

روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا

روش‌های متفاوتی برای سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد که هر شخص با توجه به توانایی و برنامه‌ریزی‌های خود می‌تواند یکی از این روش‌ها را برگزیند. به‌طور کلی ویزا سرمایه گذاری در استرالیا یک ویزای موقت و البته مشروط پنج ساله محسوب می‎شود. به این صورت که شما با این ویزا می‌توانید وارد خاک استرالیا شده و در سه سال اول ورودتان شغل یا کسب و کاری را به وجود بیاورید. شرط درخواست برای اخذ اقامت دائم استرالیا در این روش، سپری شدن دو سال از شروع این کسب و کار و وارد کردن دست‌کم ۲۰۰.۰۰۰ دلار استرالیا در این کسب و کار است. سپس در سال دوم این کسب و کار باید به جایی رسیده باشد که بتوانید دو کارمند که استرالیایی یا نیوزلندی باشند یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند در این کسب و کار استخدام کنید. در غیر این صورت روش‌های دیگری برای اخذ اقامت استرالیا وجود دارد که می‌توان به سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری استرالیا اشاره کرد.

انواع ویزا سرمایه گذاری در استرالیا

 

Business Visa یا ویزای سرمایه گذاری همانطور که از عنوانش مشخص است مخصوص کسانی است که به وسیله سرمایه خود قصد گرفتن اقامت در استرالیا را دارند. ویزا سرمایه گذاری در استرالیا به دو صورت دائم و موقت وجود دارد که در این بخش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

 

ویزای A۱۸۸  یا Business Innovation Stream

این نوع از ویزا سرمایه گذاری در استرالیا بدین صورت است که سرمایه و دارایی شخص و همسر او مجموعا باید به ۱.۲۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا و در ۲ سال از ۴ سال اخیر میزان گردش مالی بیزینس او دست‌کم سالیانه به مبلغ ۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا برسد. تعهد سرمایه گذاری حداقل ۲۰۰.۰۰۰ دلار استرالیا است و عموما امتیاز فرد باید به حداقل ۶۵ برسد. دانش زبان انگلیسی شرط لازم نیست اما کمک‌کننده است. این ویزا پنج ساله و از نوع موقت است.

 

ویزای B۱۸۸ یا Investor Stream

برای این ویزا سرمایه گذاری در استرالیا احتیاج به حداقل ۲.۵۰۰.۰۰۰ دلار استرالیا جهت ایجاد یک کسب و کار در یکی از ایالات استرالیا است. امتیاز لازم در این نوع ویزا حداقل ۶۵ و اعتبار آن ۵ سال است.

ویزای سرمایه گذاری ویژهC  ۱۸۸ یا Significant Investor Stream

این ویزا سرمایه گذاری در استرالیا برای سرمایه گذاری حداقل ۵.۰۰۰.۰۰۰  دلار استرالیا است. افراد متقاضی برای سرمایه گذاری این مبلغ و اخذ این ویزا که ۵ ساله و موقت است، باید تایید دولت یا ایالت یا کمیسیون تجارت و سرمایه گذاری استرالیا را بگیرند.

ویزای سرمایه گذاری ویژه E۱۸۸ یا Entrepreneur Stream

درواقع این ویزا سرمایه گذاری در استرالیا مربوط به استارت‌آپ‌ها بوده و بهترین گزینه برای افراد خلاق و خوش‌فکر و دارای ایده‌های نو است که ثمره این خلاقیت، سودآوری اقتصادی برای کشور استرالیا خواهد بود.  برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.
https://uniquevisa.net/immigration-to-australia/investment-visa-in-australia/

ویزای ۸۸۸ یاBusiness Innovation and Investment Permanent visa

این ویزا در واقع قدم بعدی ویزای ساب کلاس ۱۸۸ و در تکمیل آن است؛ به این صورت که متقاضیان این نوع از ویزا سرمایه گذاری در استرالیا در صورت کسب شرایط لازم می‌توانند ویزای موقت ۱۸۸ خود را به ویزای ۸۸۸ ارتقا دهند. به این منظور متقاضی باید سابقه مدیریتی و دارا بودن حمایت از دولت ایالتی و منطقه‌ای یا AUSTRADE را از سوی دولت استرالیا اثبات کند. همچنین متقاضی باید حداقل یکی از شرایط زیر را نسبت به مالکیت کسب و کار خود داشته باشد:

اگر گردش مالی بیزینس کمتر از ۴۰۰,۰۰۰ دلار باشد، متقاضی باید صاحب حداقل ۵۱ درصد سهام باشد.

اگر گردش مالی کسب ‌و کار بیشتر از ۴۰۰,۰۰۰ دلار باشد، باید صاحب حداقل ۳۰ درصد سهام باشد.

جدول امتیازبندی برای ویزا سرمایه گذاری در استرالیا

 

سن امتیاز
۱۸ تا ۲۴ ۲۰
۲۵ تا ۳۲ ۳۰
۳۳ تا ۳۹ ۲۵
۴۰ تا ۴۴ ۲۰
۴۵ تا ۵۴ ۱۵
۵۵ سال تا بیشتر ۰

 

مدرک امتیاز
دیپلم و زیر دیپلم ۰
لیسانس رشته‌های دیگر ۵
لیسانس رشته‌های علوم، تکنولوژی و بیزنس ۱۰

 

مدرک زبان امتیاز
آیلتس در هر مهارت ۵ یا معادل آن ۵
آیلتس در هر مهارت ۷ یا معادل آن ۱۰

 

سابقه مدیریت بیزنس امتیاز
۴ سال از ۵ سال اخیر ۱۰
۷ سال از ۸ سال اخیر ۱۵

 

دارایی امتیاز
حداقل ۱,۲۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۵
حداقل ۱,۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۱۵
حداقل ۲,۲۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۲۵
حداقل ۲,۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۳۵

 

گردش مالی امتیاز
حداقل ۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۵
حداقل ۱,۲۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۱۵
حداقل ۱,۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۲۵
حداقل۲,۲۵۰,۰۰۰  دلار استرالیا ۳۵

 

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.