بررسی تفاوت شامپو فری سولفات و سولفات دار

0
رپورتاژ

هنگامی‌ که شما به ‌دنبال محصول مناسب برای شستشوی موهای خود می‌گردید، شاید بین انتخاب محصولات سولفات دار و فری سولفات دودل شوید. ما در این محتوا سعی داریم برای شما در رابطه با تفاوت شامپو فری سولفات و سولفات دار صحبت کنیم. در حال‌ حاضر، موها به ‌عنوان مهم‌ترین بخش در زیبایی شناخته می‌شوند که می‌توانند تأثیر مستقیمی در اعتماد به ‌نفس ما نیز داشته باشند. به واسطه آلودگی‌های محیطی که در حال ‌حاضر ما روزانه با آن سروکار داریم، شستشوی مناسب و تمیزی موها یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه شود.

 

اصلا سولفات چیست؟

به استناد وبسایت معتبر وانی کرم : سولفات‌ها نوعی ساختار شیمیایی هستند که اغلب در سورفکتانت‌ها ترکیب می‌شوند که می‌توانند در محصولات خانگی، عمدتاً به عنوان یک عامل پاک‌کننده یا کف‌کننده استفاده شوند. سورفکتانت‌ها باعث می‌شوند محصولات شوینده مانند شامپو، آسان‌تر با آب مخلوط شود و کف ایجاد شود تا روغن‌ها و چربی ها را در آب حل کنند و فرآبند شستشو بهتر انجام شود. منبع : link

 

همان‌طور که همه شما می‌دانید، در ترکیبات شامپوها مواد طبیعی و شیمیایی زیادی استفاده می‌شود که یکی از این مواد سولفات‌ها هستند. سولفات در کنار تمیز کنندگی مناسب می‌تواند نکات منفی را نیز در بر داشته باشد. به‌ همین دلیل شناخت تفاوت شامپو فری سولفات و سولفات دار به شما به عنوان مصرف ‌کننده کمک می‌کند تا انتخاب عاقلانه‌ای داشته باشید و از میان گزینه‌های موجود، بهترین را برای خود انتخاب کنید. بیایید با یکدیگر در ادامه بیشتر در رابطه با تفاوت این دو نوع شامپو صحبت کنیم تا راهنمای شما در مسیر تهیه بهترین و باکیفیت‌ترین انواع این محصولات باشیم.

 

تفاوت ترکیبات شامپو های فری سولفات و سولفات دار

مهم‌ترین فاکتوری که می‌تواند به‌ عنوان تفاوت شامپو فری سولفات و سولفات دار شناخته شود ترکیبات استفاده ‌شده در ساخت این محصولات می‌باشد. در شامپوهای حاوی سولفات معمولاً از مواد شیمیایی زیادی بهره گرفته می‌شود که قدرت بسیار بالایی در پاک کردن آلودگی‌های کف سر شما دارند. سولفات ها می‌توانند به‌ خوبی چربی ها، ذرات گرد و غبار و آلودگی های گوناگون را از کف سر شما پاک کنند. در مقابل، در شامپو‌های بدون سولفات از ترکیبات شیمیایی نسبتاً ملایم‌تری بهره گرفته می‌شود تا علاوه ‌بر پاک‌سازی کامل سر، کمترین میزان آسیب به پوست سر و موها وارد شود. قاعدتاً اگر پوست کف سر شما زیادی چرب و آلوده می‌شود، استفاده از شامپوهای سولفات دار انتخاب عاقلانه‌ای است. اما اگر موهای شما به ‌صورت کاملاً معمولی و طبیعی چرب و آلوده می‌شوند، استفاده از شامپوهای فری سولفات برای شما بهتر است.

 

میزان پاک‌کنندگی

پیشتر اشاره کردیم که سولفات‌ها موادی هستند که به‌ عنوان شوینده های بسیار قوی شناخته می‌شوند. این محصولات می‌توانند کف بسیار زیادی ایجاد کنند و همین نکته می‌تواند به شسته شدن عمقی و کامل پوست سر شما کمک کند. از طرف دیگر، شامپوهای فری سولفات شویندگی نسبتاً خوبی دارند و می‌توانند به‌ خوبی آلودگی‌ها را از کف سر شما پاک کنند و در عین‌ حال، رطوبت طبیعی موهای شما را حفظ می‌کنند. قاعدتاً برای آن دسته از افرادی که کف سر و موهایشان زیادی چرب آلوده می‌شود، شامپوهای بدون سولفات قدرت خوبی برای پاک‌کنندگی نخواهند داشت و این‌گونه افراد نیاز دارند تا از شامپوهای سولفات دار بهره ببرند.

ایجاد و تحریک حساسیت‌های پوستی

شامپوهای سولفات دار جزو محصولات قدرتمندی هستند که به‌ خوبی آلودگی‌های کف سر را پاک می‌کنند. اما از طرف دیگر این‌ گونه محصولات به‌ هیچ ‌عنوان برای افرادی که پوست حساسی دارند گزینه‌ی مناسبی نیستند. در صورت داشتن برخی حساسیت‌ها، استفاده از شامپوهای سولفات دار ممکن است مشکلات زیادی را به وجود بیاورد و حتی حساسیت شما را تشدید کند. اما از طرف دیگر شامپوهای بدون سولفات شامپوهایی هستند که برای هر نوع پوستی با هر شرایطی گزینه‌ی کاربردی و مناسبی می‌باشد و به ‌هیچ ‌عنوان باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی و تشدید حساسیت‌ها نمی‌شوند‌.

بررسی ویژگی‌های شامپو سولفات دار

حال که شما با تفاوت شامپو فری سولفات و سولفات دار آشنا شدید، بهتر است که به‌ صورت جداگانه ویژگی‌های این محصولات را بدانید تا تصمیم خود را مبنی‌بر استفاده از انواع متفاوت این محصولات را نهایی کند. مهم‌ترین مزیت شامپوهای سولفات دار همان‌ طورکه پیش‌تر نیز بارها برای شما گفتیم، قدرت تمیز کنندگی این محصولات می‌باشد. این محصولات می‌توانند مقدار کف زیادی تولید کنند و به شما کمک کنند به طور کامل آلودگی‌ها را از روی پوست سر خود پاک کنید. قاعدتاً استفاده از محصولات سولفات دار مقرون ‌به ‌صرفه‌تر است. مقدار کمی از این محصول میتواند میزان کف زیادی را تولید کنند و به‌ خوبی پوست سر شما را از آلودگی پاک می‌کند.

اما شامپوهای بدون سولفات آنقدر قدرت پاک‌کنندگی ندارند و همین موضوع ممکن است شما را ترغیب کند تا بیشتر از شامپو استفاده کنید و این موضوع اصلاً از نظر اقتصادی مقرون‌ به‌ صرفه نیست. اما خب در کنار این ویژگی‌ها، شامپو‌های سولفات دار شوینده های بسیار خشنی هستند و می‌توانند در صورت استفاده مداوم دردسرساز شوند. فاکتورهایی مثل از دست رفتن براقی مو، خارش، کدر شدن یا شکننده شدن موها جزو آن دسته از فاکتورهایی هستند که به‌ عنوان معایب این شامپو‌ها شناخته می‌شوند.

بررسی ویژگی‌ شامپو فری سولفات

در مقایسه با شامپوهای سولفات دار، شامپو‌های فری سولفات پاک‌کنندگی کمتری دارند و به ‌صورت ملایم و آرام سعی می‌کنند موهای شما را از آلودگی پاک کنند. این شامپوها خشن نیستند و باعث آسیب رسیدن به موهای شما نمی‌شوند. اگر موهای نازک و شکننده ای دارید، این محصولات انتخاب خوبی برای شما هستند. اما خب این محصولات هیچ‌گاه نمی‌تواند به ‌اندازه شامپو سولفات دار موهای شما را از آلودگی‌ها پاک کنند و احساس سبکی زیادی به شما بدهند. این نوع موها شما و ترجیح شما، تعیین می‌کنند استفاده از کدام محصول انتخاب عاقلانه‌ای می‌باشد.

چه زمانی نیاز به استفاده از شامپو فری سولفات دارید؟

اگرمشکلات پوستی دارید، شامپوهای سولفات می توانند شرایط را تشدید کنند. اگر اگزما، درماتیت تماسی، رزاسه یا سایر مشکلات پوستی دارید، شامپو بدون سولفات یک جایگزین عالی است. این به این دلیل است که هرگونه اثر بالقوه کف کردن شامپوهای سولفات می تواند این شرایط پوستی را بیشتر تحریک کند. همچنین اگر به محصولات مبتنی بر سولفات حساس هستید، ممکن است واکنش های آلرژیک ایجاد کنید. در این صورت، ممکن است پزشک استفاده از شامپو بدون سولفات را نیز به شما توصیه کند. برخی از علائم بارز حساسیت به سولفات عبارتند از: • خارش • بثورات • سرخی • التهاب علائم آلرژیک ممکن است به دلیل عوامل دیگری نیز رخ دهد. با پزشک خود صحبت کنید تا بررسی کند که آیا به سولفات حساسیت دارید یا خیر.

چگونه متوجه شویم شامپوی ما فری سولفات است؟

بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا از شامپوهای بدون پارابن و سولفات استفاده می کنید، خواندن برچسب مواد تشکیل دهنده است. ترکیبات زیر نشان دهنده ی وجود سولفات در محصول است: • سدیم لوریل سولفات (SLS) • سدیم لورت سولفات (SLES) • پارابن • فتالات ها • تری اتانول آمین (TEA) به دنبال سورفکتانت های مشتق شده از گیاه مانند ساپونین، گلوکوزیدها، سولفوسوکسینات ها یا گلوتامات ها باشید. این سورفکتانت های طبیعی به طور موثر آلودگی، مواد زائد، چربی را از موهای شما پاک می کنند و برای پوست ملایم تر هستند.

آیا می‌توانید هر روز موهای خود را با شامپوهای فاقد سولفات بشویید؟

شستشوی روزانه مو فقط زمانی لازم است که موهای شما بسیار چرب باشد. اینکه موهای شما خشک یا چرب باشد بستگی به میزان ترشح چربی اسکالپ شما دارد. معمولاً موهای صاف و ظریف از موهای ضخیم و مجعد چرب ترند. در حالی که استفاده طولانی مدت و روزانه از شامپوهای سولفاته می‌تواند مو را زبر و شکننده کند، شامپو و نرم کننده بدون سولفات را می‌توان هر روز بدون آسیب رساندن به مو استفاده کرد.

 

خرید باکیفیت‌ترین شامپوهای فری سولفات و سولفات دار

در کنار صحبت در رابطه با تفاوت شامپو فری سولفات و سولفات دار، معرفی یک برند با کیفیت برای تهیه این محصولات بسیار ضروری است. برند الی ژن برندی است که به‌ خوبی در زمینه تولید محصولات بدون سولفات و سولفات دار قدم برداشته است. شما می‌توانید انواع متفاوت شامپو‌های این محصول را برای موها با ویژگی‌های متفاوت در انواع سولفات دار و بدون سولفات تهیه نمایید و از آن برای برطرف کردن نیاز خود به‌ طور کامل بهره ببرید. محصولات الی ژن بسیار کاربردی و مناسب هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا به ‌خوبی آلودگی‌ها را از روی موهای خود پاک کنید و از آسیب رسیدن به موهای خود نیز تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.