کابل شبکه Cat6 در مقایسه با Cat6a و Cat7

0

چکیده : کابل شبکه Cat5 و Cat5e دیگر با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه عرضه نمی‌شوند. این امر نیازمند مشخصات جدید کابل‌ شبکه مسی است. کابل اترنت با پهنای باند بالاتر مانند کابل های Cat6، Cat6a و Cat7 برای کاربردهای پرسرعت 10GBASE-T معرفی شده است

 

تقاضا برای پهنای باند بالا به شدت در حال افزایش است. کابل شبکه Cat5 و Cat5e دیگر با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه عرضه نمی‌شوند. این امر نیازمند مشخصات جدید کابل‌ شبکه مسی است. کابل اترنت با پهنای باند بالاتر مانند کابل های Cat6، Cat6a و Cat7 برای کاربردهای پرسرعت 10GBASE-T معرفی شده است.

تفاوت بین کابل Cat6 و Cat6a در مقابل Cat7 چیست؟ آیا باید Cat7، Cat6 یا Cat6a را به عنوان کابل اترنت 10G انتخاب کنم؟

 

کابل-شبکه-کالوات

معرفی مختصر کابل شبکه Cat6 و Cat6a و Cat7

به بیان ساده، مشخصات کابل شبکه: Cat6 (کلاس E)، Cat6a (کلاس EA) و Cat7 (کلاس F) همگی از برنامه های کاربردی 10GBASE-T با عملکرد متفاوت پشتیبانی می کنند.

cat6-cat6a-cat7

Cat6 از استانداردهای 10BASE-T، 100BASE-TX، 1000BASE-T، و 10GBASE-T، فرکانس تا 250 مگاهرتز پشتیبانی می کند و می تواند تا 10 گیگابیت بر ثانیه را در شرایط توان با حداکثر طول کابل 55 متر تحمل کند.

Cat6a یک اترنت 10 گیگابیتی بر روی مس برای استاندارد Cat6 است. کابل Cat6a برای پشتیبانی از فرکانس‌هایی تا 500 مگاهرتز، دو برابر Cat6، طراحی شده است که می‌تواند تا 100 متر را هنگام ارسال 10 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی کند.

شما می توانید جهت دریافت قیمت کابل شبکه cat6 sftp با برند کالوات، بر روی لینک کلیک نمایید.

Cat7 چیست

کابل Cat7 از فرکانس های انتقال تا 600 مگاهرتز پشتیبانی می کند. این اترنت 10GBASE-T در طول 100 متر کامل با کاهش نویز تداخلی بهبود یافته پشتیبانی می کند.

توجه داشته باشید:

همه این کابل ها نسل قبل را پشتیبانی می کند – می توانید یک کابل شبکه از نوع جدیدتر را به دستگاهی که برای کابل قدیمی تر طراحی شده است وصل کنید.

Cat6 در مقایسه Cat6a، چگونه انتخاب کنیم؟

به طور کلی، کابل Cat6a 10GbE عملکرد شبکه بهتری نسبت به کابل Cat6 10GbE دارد. کابل کشی Cat6a 10GBASE-T می تواند عملکرد 10G را در فرکانس های بالاتر (500 مگاهرتز) و با طول پیوند بیشتر (100 متر) نسبت به کابل کشی Cat6 (250 مگاهرتز، 55 متر) ارائه دهد. کابل اترنت Cat6 از 10GBASE-T فقط در فاصله بین 37 تا 55 متر بسته به محیط تداخل بیگانه پشتیبانی می کند.

در مقایسه با Cat6a، Ca6 دارای پوشش قوی تری است که تداخل بیگانه را کاهش می دهد و نسبت سیگنال به نویز را بهبود می بخشد. علاوه بر این، استفاده از کابل Cat6 با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه نمی‌تواند از حالت کم‌دسترس صرفه‌جویی در مصرف انرژی استفاده کند. حالت دسترسی کوتاه می تواند مصرف برق را به میزان 1 وات در هر پورت در هنگام استفاده از Cat6 30 متری یا کمتر کاهش دهد. بنابراین کابل 10GBASE-T Cat6 به اندازه کافی مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست برای کاربرد 10GBASE-T نیست. علاوه بر این، کابل Cat6 نمی تواند گرما را به خوبی کابل Cat6a 10GBASE-T دفع کند زیرا کابل Cat6 10GBASE-T دارای هادی با قطر کمتر است.

 

کابل-کشی-cat6

کابل کشی Cat6 10GbE در واقع کمتر از کابل کشی Cat6a 10GbE هزینه دارد. با این حال، بگویید که اگر روی کابل کشی Cat6 با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه قمار می کنید، باید تمام اجزای Cat6 از قبیل پچ کورد شبکه، کیستون و … را در صورت کار نکردن تعویض کنید، که هزینه آن بسیار بیشتر از استفاده مستقیم از کابل کشی Cat6a خواهد بود.

در یک کلام، کابل 10GBASE-T Cat6 در مقابل Cat6a، اولی به دلیل محدودیت هایی که دارد برای استفاده در برخی از برنامه های 10GBASE-T پیشنهاد نمی شود. حداقل درجه کابل کشی که باید در شبکه 10GBASE-T مستقر شود باید کابل Cat6a باشد. در مورد اینکه از چه نوع کابل Cat6a 10GBASE-T استفاده کنید، می توانید به نحوه انتخاب کابل رده 6a مناسب برای شبکه های 10G خود مراجعه کنید.

Cat6a در مقایسه Cat7، چگونه انتخاب کنیم؟

در واقع، استاندارد Cat7 برای پشتیبانی از سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه بیش از 100 متر زودتر از Cat6a تصویب شد. مزیت اصلی کابل Cat7 این است که دارای محافظ برای هر یک از چهار جفت سیم و برای چهار جفت به طور کلی است، که باعث می شود در مقاومت در برابر نویز بهتر باشد اما انعطاف پذیری و مدیریت کمتری نیز دارد. بنابراین، نصب کابل 10 گیگابایتی روی Cat7 نسبت به کابل Cat6a آسان تر است، در حالی که قیمت کابل Cat7 نیز بسیار گران تر است.

در آزمایشگاه، سرعت کابل Cat7 پتانسیل دستیابی به سرعت داده 40 گیگابیت بر ثانیه، 50 گیگابیت بر ثانیه و 100 گیگابیت بر ثانیه را نشان داده است. اما خود کابل Cat7 فقط قدرت و سرعت تجهیزات و نوع اینترنت که با آن کار می کند را ارائه می دهد. وقتی فقط به کابل سریع‌تر تغییر می‌دهید اما همچنان از تجهیزات کم‌سرعت استفاده می‌کنید، سرعت اینترنت بهبود نمی‌یابد. یعنی اگر از یک سوئیچ مسی 10GBASE-T برای اتصال سرور 10G خود استفاده می کنید، چه جایگزین Cat6a با Cat7 یا نه، حداکثر 10G دریافت خواهید کرد.

 

کابل-کشی-cat7

نوع کانکتور Cat7 کمی متفاوت از دو کانکتور GG45 سازگار با RJ45 است. اگرچه کابل Cat7 می تواند از کانکتور RJ45 نیز استفاده کند، ترمینیشن این کابل با روکش ضخیم به کیستون شبکه در میدان آسان تر خواهد بود. بنابراین، ممکن است نیاز داشته باشید که یک برقکار متخصص استخدام کنید یا زمان زیادی را صرف وصل کردن کیستون شبکه RJ45 به کابل های Cat7 به تنهایی کنید.

بنابراین، Cat7 یا Cat6a، کدام را انتخاب کنیم؟

اکثر مردم تصور می کنند که Cat7 به طور قابل توجهی پهنای باند بیشتری از نیاز آنها ارائه می دهد، بنابراین Cat6a یا Cat6 را انتخاب می کنند. با این حال، از آنجایی که خانه‌های بیشتری فناوری‌های اضافی را برای کابل‌های اترنت خود اضافه می‌کنند، مانند اتوماسیون، دستگاه‌های امنیتی مدار بسته، و سرورهای شخصی، و فناوری خانه هوشمند، Cat7 ممکن است مناسب‌تر باشد. به همین دلیل، افرادی که افزایش استفاده از پهنای باند خود را پیش بینی می کنند ممکن است کابل سریعتر Cat7 را انتخاب کنند، در حالی که کسانی که به ندرت فناوری را به روز می کنند ممکن است از Cat6a استفاده کنند که کاملاً کافی است.

نتیجه گیری

چگونه تصمیم بگیریم که از کدام سیستم کابل کشی ساخت یافته استفاده کنیم؟ آیا باید Cat6، Cat6a یا Cat7 را نصب کرد؟ به سوالات زیر پاسخ دهید تا متوجه شوید:

چه برنامه های فعلی در حال استفاده هستند؟

پیش بینی می کنید که سازمان شما چه برنامه هایی را در آینده وارد کند؟

عمر مورد انتظار ساختمان چقدر است؟ 5، 10، 20 یا حتی 25 سال؟

بودجه یا هزینه مورد انتظار شما چقدر است؟

چه رشدی برای شبکه خود در پنج سال آینده از نظر داده های ارسالی و تعداد کاربران انتظار دارید؟

هزینه نصب مجدد یک شبکه جدید که بتواند با سرعت های آینده کنار بیاید چقدر خواهد بود؟

طراحی استاندارد اترنت Cat6، Cat6a، یا Cat 7 برای کابل کشی، همگی برای استفاده در شبکه مسی 10GBASE-T برای به حداکثر رساندن استفاده از کابل کشی ساختاری مسی موجود هستند. برای ایجاد تعادل مناسب بین عملکرد و هزینه، Cat6a کابل ترجیحی برای اترنت 10GBASE-T در Cat6 در مقابل Cat6a در مقابل Cat 7 است. در دراز مدت، Cat6a به عنوان یک انتخاب ایده آل در نظر گرفته می شود زیرا به عنوان یک کابل مقاوم در آینده دیده می شود.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.