بدون برنامه تجاری و تخصص اجرای تجارت ثبت شرکت در کانادا برایتان گران تمام می‌شود

0

امروزه ورود در بازار تجارت آمریکای شمالی با 500 میلیون مشتری بالقوه برای ایرانیان ممکن شده است، اما اگر بدون داشتن تخصص لازم ورود کنید شما فقط پرداخت کننده مالیات خواهید بود و هزینه های سرباری که به شما تحمیل می‌شود.

راه انداز ی کسب و کار و ثبت شرکت در کانادا دارای مزایای متعددی است که میتوان به طور عمده به موارد زیر اشاره کرد:

 • اعتبارسازی از طریق تجارت با کل دنیا با قابلیت تجارت نامحدود در راستای رعایت قوانین کانادا
 • صاحب شغل بودن از همان بدو ورود و نیز ایجاد فرصت های شغلی برای دیگران
 • افتتاح حساب بانکی و حساب اعتباری (کریدیت کارت) و امکان تعاملات تجاری با تمام دنیا به عنوان بازرگان کانادایی
 • داشتن حساب های پس انداز دلار کانادا و دلار آمریکا
 • امکان دریافت وام های بانکی با بهره های خیلی کم (3%)
 • امکان دریافت کمک های دولتی برای طرحهای کار آفرینی
 • امکان اخذ اقامت کانادا برای خود و خانواده به عنوان کار آفرین

انواع ثبت شرکت در کانادا

Sole proprietorships

این روش ثبت بسیار ساده است. در این روش کسب و کار آزاد به اسم یک نفر به ثبت میرسد. اشکال بزرگ این روش این است که درآمد شرکت با درآمد شخصی جمع میشود که موجب افزایش بالای مالیات پرداختی سالانه می شود. همچنین در چنین شرکتی فرد در قبال آن کسب و کار مسئولیت کامل دارد. بعنوان مثال اگر شرکت ورشکست شود ممکن است فرد دارایی های شخصی خود را نیز از دست بدهد.

Partnership

همانطور که از نامش پیداست دو یا چند شخص و یا شرکت با یکدیگر درباره انجام پروژه یا خدماتی شراکت می کنند.

Corporation

این نوع ثبت شرکت را می توان همانند شرکت های سهامی خاص ایران که حتی در آینده تبدیل به سهامی عام هم می شوند تعریف نمود. در این روش شرکت ثبت شده بعنوان یک شخصیت حقوقی تلقی می گردد. در نتیجه مسئولیت آن با شرکت است و نه افراد مالک آن شرکت! بعنوان مثال اگر چنین شرکتی ورشکسته شود صاحبان آن ورشکسته تلقی نمی گردند.

شرکت فرعی Subsidiary :

شرکتهایی که در کشورهای مختلف مشغول به فعالیت هستند شرکتی را می توانند در کانادا به ثبت رسانده تحت این نام و فعالیت خود را گسترش دهند مانند Citibank که در کانادا شرکتهایی را با این نام تاسیس کرده است.

سرمایه گذاری مشترک Joint Venture:

که همان روش فرنچایزها می باشد و برای گسترش نمایندگی ها به کار میرود.

شعبه Branch Office :

بعضی شرکتها اقدام به تاسیس شعبه در کانادا می کنند . مانند بانک انگلیسی HSBC که در کانادا نیز تحت این قالب مشغول به فعالیت می باشد. این شرکتها را می بایست دولت فدرال و استانی تائید نماید.

تاسیس شعبه برای شرکتهای ایرانی تحت قوانین کانادا

سهام داران شرکتهای ایرانی میتوانند در کانادا با استفاده از خدمات حقوقی و مشاوره ای انجمن سیبا اقدام به تاسیس نمایندگی یا شعبه کنند. اگر چه این شرکت ها در کانادا دارای هویت قانونی مستقل خود می باشند و طبق قوانین تجارت کانادا فعالیت خواهند کرد اما در عمل تابع شرکت مادر خود هستند.

اقدامات اولیه برای ثبت شرکت :

 • جستجو برای نام شرکت که قبلا ثبت نشده باشد.
 • آماده سازی مدارک و اساسنامه شرکت بر اساس نوع شرکت و تعداد افرادی که شریک خواهند بود.
 • گرفتن و اعلام آدرس رسمی برای شرکت
 • ثبت شرکت و گرفتن تاییدیه سازمان های مربوطه
 • تنظیم و ثبت اولین گزارش مربوط به جلسه مدیران شرکت و آخرین تغییرات در ماه اول بعد از تاسیس
 • ثبت رسمی وب سایت شرکت
 • گرفتن شماره مالیاتی
 • در صورت تمایل به استخدام افراد، گرفتن شماره مخصوص مالیاتی برای کارمندان
 • در صورت تمایل به واردات و صادرات، گرفتن شماره مالیاتی گمرک
 • در صورت نیاز شماره مالیاتی استانی / ایالتی (در صورت نیاز برای فروش داخلی)
 • آماده سازی دفاتر و مدارک رسمی شرکت
 • برگه های رسمی سهام شرکت
 • آماده سازی مهر شرکت و ثبت آن
 • ثبت آرم و لوگوی شرکت

 

تسهیلات بلاعوض دولتی برای بیزینسهای خصوصی در کانادا

خوشبختانه همه روزه شاهد موفقیتهای هموطنان زیادی در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در آمریکای شمالی و مخصوصا در کانادا هستیم.

روی سخنمان با افراد متخصص ایرانی است که در زمینه های فنی و مهندسی و پزشکی فعال می باشند. این گونه افراد ممکن است در استخدام شرکتهای بزرگ کانادایی باشند، اما خود برای پیشبرد، ایده های خلاقانه در گذشته فعالیتهای بسیار داشته اند. اما بنا به مشکلات مالی از گسترش و تکمیل طرح خود بطور موقت صرف نظر کرده اند و به دنبال یافتن راهکارهای جدیدی هستند تا بتوانند در ادامه کار به کمک آنها بیاید.

به قول معروف هزار راه نرفته در پیش روی همه افراد قراردارد که به طور قطع بسیاری از این راهکارها می تواند کمک حال بیزنس باشد. به عنوان نمونه، استفاده از کمکهای مالی و اعتباری دولتی برای بسیاری از افراد و بیزینسهای کانادایی ناشناخته است.

به عنوان نمونه بسیاری از متخصصین و کارشناسان ایرانی در زمینه های کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار)، الکترونیک، مکانیک، پزشکی، کشاورزی، مواد غذایی و سایر رسته های دانش محور High Tech در کانادا هستند که دارای سوابق کاری طولانی در بازار کار کانادا می باشند. این متخصصین در کنار ارائه خدمات فنی و مهندسی به شرکتهای بزرگ کانادایی، خود نیز یک شرکت کوچک به ثبت رسانده اند و فعالیتهای اقتصادی خود را در قالب شرکت خصوصی کوچک خود انجام می دهند.

در کنار انجام خدمان فنی به شرکتهای بزرگ، این دوستان معمولا به انجام پروژه های خاصی برای خودشان نیز می باشند تا بتوانند ایده های اولیه ای را که در سر می پرورانند را به اجرا در بیاورند. به عنوان نمونه یک متخصص نرم افزار در کنار ارایه خدمات فنی به دیگران، خود نیز ممکن است به گسترش و تکمیل یک سیستم نرم افزاری خاص با قابلیتها و امکانات و کارکردهای مخصوص به خود باشد، به این امید که در آینده بتواند در بازار مصرف رو به گسترش کنونی ارایه نماید.

اما یکی از بزرگترین مشکلات این گونه افراد و متخصصین، تامین مالی بخشی از هزینه های تکمیل پروژه های شخصی خود می باشد. متناسب با نوع پروژه، ممکن است نیاز به همکاری و استفاده از سایر متخصصان (مثلا کارشناس سخت افزار، الکترونیک و…) وجود داشته باشد.

در این گونه موارد، با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، معمولا پروژه های مورد نظر متوقف می گردد. اما با استفاده از امکانات و برنامه های حمایتی دولت کانادا می توان از مرحله هزینه بر تکمیل فنی و تکنولوژیکی پروژه های فنی و مهندسی آسانتر عبور نمود تا محصول نهایی سریعتر و بهتر به بازار مصرف ارایه شود.

 

این گونه تسهیلات مالی دولتی، عمدتا به شرکتهای خصوصی کانادایی پرداخت می شود. بنابراین اگر شما نیز جزو آن دسته از متخصصین فنی و مهندسی هستید که در کنار ارائه خدمات به دیگر شرکتها، خود دارای پروژه های تخصصی و فنی می باشید، به احتمال فراوان، شما نیز می توانید از این گونه کمکها بهره ببرید.

شرکتهای مذکور از چند هزار دلار تا چند صد هزار دلار کمک مالی بلاعوض دولتی در راستای تقویت فعالیت خود دریافت داشته اند. میانگین کمک دریافت شده برای هر بیزنس در حدود پنجاه هزار دلار بوده است که این مبلغ متناسب با بزرگی بیزنس و میزان فنی بودن آن بیزنس بوده است. لازم به ذکر است که هر چه صاحب بیزنس دارای خلاقیت بیشتری در زمینه فعالیت خود بوده است این کمک مبلغ بیشتری را به وی اختصاص داده.

این گونه فعالیتهای تشویقی اقتصادی در برنامه های دولت کانادا بسیار مهم می باشند.

بزرگترین و مهمترین تسهیلات بلاعوض مالی که دولت کانادا به بیزنسهای خصوصی کوچک (حتی یکنفره) پرداخت می کند، برنامه (SR&ED) می باشد. در این برنامه سالانه بیش از 5 میلیارد دلار به شرکتهای خصوصی در کلیه زمینه ها و رشته های کاری پرداخت می گردد. دریافت این تسهیلات به شرط ارائه مدارک کامل تضمین شده می باشد، جهت اطلاع بیشتر در این خصوص می توانید به وب سایت رسمی به نشانی ذیل مراجعه نمایید.

http://www.cra-arc.gc.ca/sred

فقط بیان این نکته نیز بسیار مهم می باشد که چنانچه طرح شما رد شود این شانس برای مدتی از شما گرفته می شود.

 

آیا میزان سود بالای پانصد درصدی در صادرات ممکن است؟ چقدر دسترسی به بازار 500 میلیون نفری آمریکای شمالی ممکن است؟

در این روزها، افراد زیادی از اعضای محترم هستند که ویزای کانادا نیز ندارند و صرفاً صاحب کسب و کاری در داخل ایران هستند. وقتی در جلسات مشاوره انجمن هستیم، تصمیم به راه‌اندازی کسب و کار خود در کانادا می‌گیرند. پس از ثبت شرکت‌ در کشور کانادا و بازگشایی کدهای مالیاتی و سپس دریافت کد واردات و صادرات به نام شرکتشان (مانند کارت بازرگانی ایران) و بازگشایی حساب بانکی و آموزش اینکه چطور از داخل ایران تنها خودشان به حساب‌شان دسترسی داشته باشند، اقدام به ثبت محصول و ثبت برند در آمریکای شمالی می‌کنند.

 

ما پس از ثبت برند برای آنها و ارائه مشاوره جهت قوانین لیبلینگ کار خود را تازه با آنان آغاز می‌کنیم.

 

اما اهمیت برند در چیست و برندینگ به ویژه در ساختار OEM در چیست؟

محصول کانادا – ساخت کانادا – به سفارش کانادا – مورد تایید کانادا

این چهار عبارت روی بسته بندی چه تفاوت هایی دارند؟

 

اینها مباحثی است که هر روزه کارشناسان انجمن بازرگانی ایران و کانادا درگیر آن هستند. مدل ها و مثال های بسیار موفقی وجود دارد که بنا به دلیل اصل رازداری اعضای محترم امکان بازگو کردن آن را نداریم.

 

اما سئوال اصلی اینجاست؟

 • آیا واقعا می‌شود کالایی برای ما در داخل ایران 2 دلار تمام شود و 50 سنت نیز هزینه گمرک حمل و نقل و… را برای آن در نظر بگیریم، اما قیمت آن در آمریکای شمالی برای مصرف کننده بالای 23 دلار باشد؟
 • چطور امکان دارد بیش پانصد درصد سود کرد؟
 • چه هزینه‌ای باید برای سرویس‌های تبلیغات، پخش و بازاریابی در آمریکای شمالی کنار بذاریم؟
 • از کجا باید شروع کنیم؟
 • فرایند تجاری‌سازی محصول ایرانی در آمریکای شمالی چطور ممکن است؟

 

تمامی این دست از سوالات نکاتی هستند که ما روزانه با اعضای خود در حال کار بر روی آنها هستیم و هر کدام از آنها ساعت‌ها بحث و تحلیل دارد.

خوشبختانه امروز جامعه ایرانی به درک بالایی از رشد و جدایی از ساختارهای سنتی محور در صادرات رسیده است.

اما آیا واقعا باید ما بعنوان یک تولید کننده وارد قرارداد با یک شرکت EMC (مدیریت صادرات) شویم یا خودمان می‌توانیم؟

 

خوشبختانه انجمن پس از 8 سال فعالیت و با وجود رزومه‌ای که بعنوان یک ایرانی احساس غرور می‌کنیم که توانستیم سهمی حتی کوچک در خدمت به ایران عزیزمان در حوزه تخصصی خود داشته باشیم، اعلام می‌کنیم که امروزه انجمن ترکیبی از یک اتاق بازرگانی بخش خصوصی، EMC و شرکت شتاب دهنده شده است و تمامی این سرویس‌ها و خدمات را انجام می‌دهد.

اگر علاقمند به آغاز یک حرکت با ما شدید، ما تنها یک قانون ساده داریم، مسیری که شروع می‌کنیم یک مسیر یک‌طرفه است، یا نتیجه می‌گیریم یا باید نتیجه را بگیریم! پس اگر با ما همراه هستید، در جستجوی “یا” دیگری نباشید.

به همین دلیل است که می‌گوییم: “یک رابطه طولانی بایک درود و سلام آغاز می‌شود”

پس اگر قرار است همراه شوید، ما در انتهای این متن به شما سلام می‌کنیم و برای شما درود می‌فرستیم به دلیل این تصمیم مهم.

 

درباره خدمات انجمن بازرگانی ایران و کانادا بیشتر بدانید روی این عبارت کلیک کنید.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

بازیگران سریال به‌یادماندنی «آفیس» را در قالب تصویری گیم GTA یا سریال گیم آو ترونز ببینید!

سریال دفتر یا "The Office" یک سریال کمدی تلویزیونی محبوب آمریکایی بود که از سال 2005 تا 2013 پخش شد. این سریال توسط گرگ دانیلز ساخته شد و توسط ریکی جرویز و استفان مرچنت که در اصل نسخه بریتانیایی سریال را ایجاد کرده بودند، توسعه یافت. سریال…

جشن ۷۵۰ سالگی برلین در آلمان شرقی و رژه رایانه‌های قابل حمل

در سال ۱۹۸۷، برلین ۷۵۰مین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت و شهر پر از هیجان بود. دولت کمونیستی آلمان شرقی، که در آن زمان بر نیمه شرقی شهر حکومت می‌کرد، می‌خواست این مناسبت را با رژه بزرگی که دستاورد‌های کشور را به نمایش می‌گذاشت، جشن بگیرد.…

گالری- تصاویر تبلیغاتی خودروهای ایمپریال کرایسلر در سال‌های 1969 تا 1973

ما بیشتر این عکس‌ها را در فیلم‌ها و کارتون‌ها دیده‌ایم و راستش تعجب می‌کنیم که زمانی خودروی کرایسلر با این طول و عرض و طراحی تولید می‌شد. ایمپریال برند خودروهای لوکس کرایسلر در بازه زمانی سال‌های 1955 تا 1975 و نیز در بازه زمانی سال‌های…

کودکی که از کتابخانه عمومی شهر می‌خواستند بیرون بیندازندش، اما فضانورد شد!

دو برادر به نام‌ها رونالد (چپ) و کارل مک نیر (راست) با 10 ماه اختلاف در جنوب جدا شده به دنیا آمدند. این دو در دوران کودکی تا بزرگسالی جدایی‌ناپذیر بودند. در سال 1959، رونالد مک نیر 9 ساله به یک کتابخانه عمومی در لیک سیتی در کارولینای…

عکس‌های پراکنده جالب که دقایقی شما را سرگرم خواهند کرد

این ساعت آفتابی زمان را به صورت دیجیتالی نشان می‌دهد کریم عبدالجبار و مربی جان وودن : هرگز فراموش نکنید که چه کسی به شما کمک کرده و باعث پیشرفت شما شده. فقط به دقت نگاه کنید آتش نشانان آمریکایی در حال خاموش کردن آتش در…

همکاران سمی چه بلایی می‌توانند سرتان بیاورند + گالری عکس

همکاران شما ممکن است زیاد آدم‌های بدی به نظر نرسند و جلوه خارجی‌شان خیلی محبوب و موجه هم باشد. اما باید کسی مدتی نزدیک آنها کار کرده باشد تا بداند که چه بلایی سر زندگی و آسایش شما می‌توانند بیاورند. هیچ وسیله‌ای را نباید به آنها قرض داد و…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / کمربند پلاتینر / کلینیک درمان دیابت / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5