همه چیز درباره ماساژور چشم؛ فواید و تاثیرات آن بر روی سلامت چشم

0
رپورتاژ

سلامت و مراقبت چشم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. ماساژ، یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای مراقبت از چشم‌ها به حساب می‌آید. در حوزه صنعت زیبایی و تجهیزات پزشکی، دستگاه ماساژور چشم طراحی و تولید شده که امکاناتی بی نظیر را برای سلامت و زیبایی چشم‌های افراد فراهم می‌آورد. ماساژ چشم‌ها با این دستگاه، فواید بسیار زیادی را به دنبال دارد. ماساژور برقی ظاهری شبیه به عینک داشته و استفاده از آن بسیار راحت است. این ماساژور با توجه به اینکه باعث سلامت و زیبایی چشم‌های شما می‌شود، قیمت بسیار مناسبی هم دارد. و میتوانید جهت خرید انواع ماساژور چشم به سایت کی ام کالا مراجعه کنید

آیا چشم ها هم نیاز به ماساژ دارند؟

امروزه افراد ساعت زیادی از وقت خود را بر روی گوشی، لپ‌تاپ، کامپیوتر و تبلت می‌گذرانند؛ حال بعضی به اقتضای کاری که دارند به صفحه مانیتور یا گُوشی نگاه می‌کنند و برخی دیگر در اوقات فراغت از این وسیله‌ها استفاده می‌کنند. همچنین ممکن است افراد در طول روز به مطالعه کتاب به مدت طولانی بپردازند. این موضوع باعث می‌شود که چشمان افراد خسته شوند. با ماساژ چشمان می‌توان باعث آرامش چشم‌ها شد. شاید با خود بگویید که مگر چشم‌ها هم نیاز به ماساژ دارند؟ باید گفت که بله. در واقع برای دیدن محیط پیرامون، همواره نیاز به تغییر جهت قرنیه و حرکت دادن آن است؛ خستگی چشم، به خستگی این عضلات و پلک‌ها برمی‌گردد. بنابراین برای رفع انقباض از عضلات چشم، باید نواحی اطراف و عضلات متصل به چشم‌ها را ماساژ داد. ماساژور چشم به طور دقیق همین کار را انجام می‌دهد.

ویژگی های دستگاه ماساژور چشم

ماساژور چشم در شکل‌های مختلف طراحی شده‌ است. ماساژور، به صورت ماسک یا چشم بند بر روی چشم‌ها قرار داده می‌شود و با گرفتن جلوی نور به فرد آرامش و لذت بیشتری می‌دهد. این دستگاه بر اساس تکنیک نقاط فشاری در ماساژ درمانی، به ماساژ اطراف چشم‌ها می‌پردازد؛ این کار افزایش خون رسانی به چشم و مغز را به دنبال دارد. ماساژور برقی چشم، دارای ریموت کنترلی است که فرد می‌تواند به تنظیم ویژگی‌های دلخواه خود بپردازد؛ فشار هوا، کمپرس گرمایی، لرزش و پخش موسیقی حالت‌های مختلفی هستند که ماساژورهای چشمی دارند. شما با فشار دادن تنها یک دکمه می‌توانید حالت‌های ماساژ را تغییر دهید؛ همچنین می‌توان از یک برنامه یا ترکیب چند برنامه ماساژی استفاده کرده و مدت و شدت ماساژ را با استفاده از کنترل دستگاه تنظیم کنید. ماساژورهای چشم دارای باتری قابل شارژ هستند و شما می‌توانید آن را با خود حمل کنید.

 

فواید استفاده از ماساژور چشم

استفاده از ماساژور چشم فواید و تاثیرات بسیاری بر روی سلامت و زیبایی چشم‌ها دارد:

کاهش سردرد و تسکین خستگی چشم

بافت عضلات چشم به اندازه‌ای حساس است که وقتی فشاری به آن وارد شود، فرد احساس درد می‌کند. آستیگماتیسم، پیر چشمی و دوربینی هم باعث ایجاد سردرد می‌شود. دستگاه ماساژور چشم با درمان فشرده‌سازی حرارتی، موجب آرام شدن اعصاب و ماهیچه‌های ناحیه اطراف چشم می‌شوند. همچنین با خونرسانی بیشتر و رساندن مواد مغذی به چشم در نهایت باعث کاهش درد و خستگی خواهند شد. ماساژور چشم برای سردردهای میگرنی هم بسیار مناسب است.

کاهش فشار چشم

استفاده زیاد از کامپیوتر و گوشی باعث می‌شود تا به چشم‌ها فشار بسیاری وارد شود. برای زوم کردن بر روی تصاویر و نوشته‌ها، عدسی و قرنیه چشم بر روی شبکیه، با هم همکاری می‌کنند. در صورتی‌که میزان هماهنگی این دو مورد کافی نباشد، آنگاه عضلات چشم مجبور می‌شوند کار بیشتری انجام دهند؛ در نتیجه فشار بر روی چشم بیشتر می‌شود. زمانی‌که به چشم‌ها زیادی فشار وارد شود، بینایی آسیب خواهد دید. بنابراین شما نباید اجازه دهید که فشار چشمتان بالا رود. ماساژور چشم با ماساژ لرزشی و ضربه‌ای به عضلات آن قابلیت کاهش فشار چشم‌ را دارد. همچنین کمک زیادی به برداشتن فشار از روی چشم با داشتن کمپرس هوا و کمپرس گرما می‌کند.

داشتن خوابی آرام و راحت

ماساژور برقی کمک می‌کند تا شما خواب راحتی داشته باشید. ماساژور چشم باعث می‌شود تا به آرامی اطراف چشم‌هایتان منقبض و سفت شده و با هر ضربان، فشار و گرمای بیشتری به چشم‌ها وارد ‌شود؛ این حس از شقیقه‌ها به سمت چشم‌ها حرکت می‌کند و موجب می‌شود تا شما به خوابی آرام فرو روید.

از بین بردن خشکی چشم

مواردی مانند قرمزی و خارش، خشکی و خستگی چشم به دلیل خیره شدن طولانی مدت به صفحه نمایش دیجیتال مانیتور یا تلفن همراه است. ماساژور چشم با ماساژ ملایم موجب شادابی چشم شده و آن را هیدراته نگه می‌دارد. بنابراین می‌توان با کمک این دستگاه خشکی چشم را از بین برد.

کاهش دهنده‌ پف و سیاهی اطراف چشم

برخی افراد حلقه‌های تیره رنگ و پف آلودی در زیر چشم دارند. این موضوع به دلایل مختلفی همچون پیری، وراثت، رژیم غذایی نامناسب، کمبود خواب یا خستگی عمومی به وجود می‌آید. ماساژور چشم با فناوری فشرده‌سازی کیسه هوا می‌تواند پف و سایه‌های تیره‌ زیر چشم را کاهش دهد و از بین ببرد.

افزایش خاصیت ارتجاعی پوست اطراف چشم

هر چند که فرآیند پیری پوست مسئله‌ای اجتناب‌ناپذیر است، اما با کمک ماساژور چشم می‌توان به کاهش چین و چروک‌های ریز اطراف چشم و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست این ناحیه تا حد زیادی کمک کرد.

رفع خستگی و ایجاد حس شادی

ماساژ با ترشح هورمون‌هایی همچون اندورفین، اکسی توسین، سروتونین و دوپامین باعث ایجاد حس شادی و رفع خستگی در شما خواهد شد.

زیبایی چشم ها

استفاده از ماساژور چشم باعث زیبایی چشم‌ها می‌شود. فواید دستگاه ماساژور چشم در زمینه زیبایی چشم‌ها، به ماهیت اصلی ماساژ یعنی افزایش گردن خون و رفع استرس عضلات بر می‌گردد. این دستگاه با وارد کردن فشارهای معین و تعریف شده، با ماساژ عضلات اطراف چشم باعث افزایش گردش خون و تقویت عضلات مربوطه می‌شود؛ این امر در نتیجه باعث از بین رفتن چین و چروک‌‌های حاصله از افزایش سن در نواحی اطراف چشم و خطوط پنجه کلاغی، باز شدن خطوط پیشانی و افزایش گردش خون در ناحیه صورت خواهد شد. همچنین با افزایش گردش خون و دفع شدن سموم، غدد لنفاوی در صورت افزایش پیدا کرده و در نتیجه پوست صورت روشن می‌شود.

 

 

نکات استفاده از ماساژور چشم

ماساژور چشم باید به شکل صحیح و درست بر روی چشم‌ها قرار بگیرد. هنگام استفاده از ماساژور چشم باید نکاتی را برای داشتن عملکرد بهتر داشته باشید:

  • تنظیمات آن را بر سرعت کم بگذارید و سپس به آرامی مقدار شدت را بر حسب دلخواه بالا ببرید.
  • هنگام ماساژ چشمان، تنفس عمیق داشته باشید و عضلات صورت خود را رها کنید.
  • سر خود را به سمت بالا بگیرید.
  • هنگام استفاده هرگونه دغدغه و افکار منفی را از خود دور کنید.

 

تضمین سلامت چشم ها با خرید دستگاه ماساژور چشم

حفظ سلامت چشم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه افراد بسیاری ساعاتی از شبانه‌روز را به نگاه کردن در گوشی، لپ تاپ، کامپیوتر و تبلت می‌گذرانند. همین امر باعث می‌شود تا چشم‌ها خسته شوند و به مرور آسیب ببینند. ماساژور چشم وسیله‌ای است که طراحی ارگونومیک آن با ساختار صورت سازگار بوده و چشم و شقیقه‌ها را ماساژ می‌دهد. ماساژور چشم فواید بسیاری نظیر افزایش گردش خون، رفع خستگی و سردرد، خواب راحت، کاهش سیاهی و پف زیر چشم، از بین بردن میگرن، کاهش خشکی چشم و در نهایت زیبایی چشم‌ها را دارد. کار با این دستگاه بسیار راحت است و تنها با کمک ریموت می‌توان آن را تنظیم و کنترل کرد.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.