میزان استقبال از جراحی پلاستیک در ایران و جهان در سال گذشته | آمار رسمی

0

آمار رسمی میزان استقبال از جراحی پلاستیک در ایران و جهان در سال گذشته

به جرات می‌توان گفت جراحی‌های پلاستیک و زیبایی بیشترین آمار در میان عمل‌های جراحی دنیا را در اختیار دارند. اهمیت جراحی زیبایی این روزها بیشتر از گذشته است و تنوع عمل‌های جراحی در این زمینه باعث شده بیشتر افراد برای داشتن ظاهری زیباتر از این روش استفاده کنند.

در ادامه به بررسی میزان استقبال از جراحی پلاستیک در ایران و جهان و پرطرفدارترین جراحی‌هایی زیبایی، به خصوص در سالی که گذشت می‌پردازیم.

نتایج نظرسنجی در مورد میزان استقبال از جراحی‌های پلاستیک

ISAPS یا کنگره انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی و پلاستیک که هر سال در کشورهای مختلف برگزار می‌شود، آماری از میزان استقبال مردم دنیا از جراحی‌های پلاستیک و زیبایی ارائه می‌کند. طبق آمار این انجمن که به لطف عضویت 2400 پزشک مشهور از سراسر دنیا یکی از معتبرترین تشکل‌های بین‌المللی است، میزان استقبال از جراحی‌های زیبایی و پلاستیک در سال 2022 نسبت به سال قبل، 11.2 درصد افزایش داشته است.

در نتایج این نظرسنجی آمده که تنها در سال 2022 چیزی حدود 14.9 میلیون جراحی زیبایی و 18.8 میلیون روش‌های غیرجراحی یا جراحی‌های کم تهاجم در زمینه زیبایی انجام شده که نشان از استقبال بیشتر مردم از زیبایی‌های فوری و نتیجه‌بخش از طریق جراحی دارد. بدیهی است که از زمان این نظرسنجی تا به حال این آمار رشد زیادی داشته باشند، چرا که در چهار سال گذشته آمار جراحی‌های پلاستیک 57.8 درصد افزایش داشته است. برای اطلاع از آمار دقیق‌تر و جدیدتر باید منتظر نتایج جدید و نظرسنجی‌های بعدی بود که در اواخر تابستان و اوایل پاییز سال آینده انجام می‌شود.

جراحی‌های پلاستیک پرطرفدار در دنیا

در آمارهای ISAPS، علاوه بر میزان استقبال از جراحی‌های زیبایی در دنیا اطلاعات دقیقی از جراحی‌هایی که طرفداران بیشتری داشته و بیش از بقیه انجام شده‌اند هم ارائه می‌شود. این اطلاعات کمک می‌کنند که پزشکان فعال در این حوزه مانند دکتر مهدی احمدی، عضو انجمن بین المللی جراحی پلاستیک ISAPS در ایران، متناسب با نیاز جامعه، اطلاعات خود را در مورد عمل‌های جراحی به روز کرده و خدمات را به بیماران ارائه کنند.

 • طبق این آمار درست مانند سال 2021، جراحی زیبایی لیپوساکشن پرطرفدارترین عمل جراحی دنیا بوده است و تقریبا 2.3 میلیون عمل جراحی در ارتباط با آن انجام شده که میزان رشد آن نسبت به سال قبل 21.1 بوده است. به جز این جراحی زیبایی که یکی از پرطرفدارترین عمل‌های دنیا است، 5 جراحی برتر دیگر هم در دنیا وجود دارد که بیشترین میزان را به خود اختصاص داده‌اند و عبارتند از:
 • جراحی بزرگ کردن سینه
 • جراحی پلک
 • ابدومینوپلاستی
 • لیفت سینه

آمار استقبال از روش‌های غیر تهاجمی یا کم تهاجم

جالب است بدانید پیش از این آمار پرطرفدارترین جراحی دنیا به جراحی رینوپلاستی اختصاص داشته است اما در 2 سال اخیر، این آمار جابجایی و تغییرات زیادی داشته است که یکی از آن‌ها تنزل جایگاه جراحی زیبایی بینی در دنیا است. همان‌طور که گفته شد این انجمن تنها به بررسی این عمل‌های جراحی نمی‌پردازید و روش‌های کم تهاجم را نیز بررسی می‌کند طبق آمار عمل‌های کم تهاجم، درمان‌های زیر یعنی:

 • بوتاکس
 • تزریق اسید هیالورونیک
 • لیزر موهای زائد
 • لایه‌برداری شیمیایی
 • و کاهش چربی با روش‌هایی مانند فریز یا مزوتراپی

پرطرفدارترین جراحی‌های کم تهاجم در حوزه زیبایی در دنیا هستند. طبق نظر دکتر جیانلوکا کمپیلیو، سردبیر نظر سنجی جهانی و یکی از زبده‌ترین جراحان پلاستیک در ایتالیا، «آمار جراحی‌های پلاستیک و میزان استقبال آن‌ها در دنیا به فرهنگ و شرایط اجتماعی آن کشور هم بستگی دارد. در واقع در هر کشور نوع خاصی از جراحی پلاستیک با توجه به شرایط آن پرطرفدار است و دیگر انواع استقبال کمتری دارند.»

سن و جنسیت بیماران

در نظرسنجی ISAPS و آماری که این کنگره همه ساله منتشر می‌کند، به جز آمار و میزان استقبال از روش‌های مختلف جراحی در مورد سن بیماران هم صحبت می‌شود. در حال حاضر بیشترین جراحی‌های زیبایی در سنین 18 تا 24 سالگی انجام می‌شود که بیشتر آن‌ها تجربه عمل بزرگ کردن سینه و رینوپلاستی را داشته‌اند.

در مورد جراحی‌های کم تهاجم نیز بیشتر متقاضیان جوانان هستند. درمان‌هایی مانند تزریق بوتاکس یا لیپوساکشن در میان افراد 35 تا 50 ساله محبوبیت بیشتری دارند و آمار این محبوبیت تا این لحظه 47 درصد است. به طور متوسط می‌توان گفت که این آمار بیشتر مربوط به کشورهایی مانند مکزینک، کلمبیا، ترکیه و تایلند است که بیشترین میزان جراحی‌های پلاستیک را به خود اختصاص می‌دهند.

علل افزایش آمار متقاضیان جراحی پلاستیک

یکی دیگر از موضوعاتی که همه ساله در کنگروه ISAPS مورد بحث قرار می‌گیرد، علت افزایش روزافزون آمار متقاضیان جراحی‌های پلاستیک است. از جمله دلایل افزایش آمار متقاضیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تبلیغات گسترده‌تر در حوزه زیبایی
 • ایمن‌تر شدن روش‌های جراحی
 • تنوع بیشتر روش‌های جراحی و غیر جراحی
 • تغییر دیدگاه جامعه نسبت به جراحی‌های زیبایی
 • دسترسی بیشتر به پزشکان مجرب؛

چناچه در ایران می‌توانید به راحتی از خدمات متخصصان برتر زیبایی مانند دکتر محمد احمدی، نفر برتر بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک ایران استفاده کنید.

کدام جراحی پلاستیک در ایران پرطرفدارتر است؟

در کنگره جهانی جراحی‌های پلاستیک دنیا علاوه بر آمار کلی، آمار کشورهای مختلف هم به طور جداگانه مورد بررسی قرار می‌گیرند تا پزشکان و متخصصان هر کشور بر اساس آمار، تجهیزات و توانمندی‌های خود را به روز کنند. مطابق این آمار در ایران هم جراحی‌های زیبایی از طرفداران زیادی برخوردار بوده است. از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی بینی با حدود 24 هزار مورد
 • بزرگ‌ کردن سینه با حدود 15 هزار مورد
 • لیپوساکشن با حدود 22 هزار مورد
 • جراحی پلک با چیزی حدود 12800 مورد
 • لیفت صورت 12 هزار مورد

بهترین دکتر لیفت صورت

مطابق این آمار پیشرو بودن ایران در حوزه عمل‌های جراحی و پلاستیک کاملا مشخص است که روز به روز هم در حال افزایش است. ایران در رتبه بیستم پرمتقاضی‌ترین بیماران برای جراحی زیبایی قرار دارد.

کیفیت جراحی پلاستیک در ایران

خوشبختانه در کشور ما کیفیت جراحی‌های زیبایی به لطف داشتن پزشکان متخصص و مجرب مانند دکتر مهدی احمدی، بهترین جراح پلاستیک تهران که فوق تخصص جراحی پلاستیک هستند، بسیار مناسب است. بیشتر بیماران و متقاضیان جراحی زیبایی در کشور ما، انجام جراحی پلاستیک در تهران و زیر نظر بهترین متخصصین را ترجیح می‌دهند.

این کار در کشور ما هم در کلینیک‌های تخصصی و هم در بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شود که کیفیت ارائه خدمات در آن‌ها بسته به نوع بیمارستان و کلینیک متفاوت است. البته در کشور ما یک فاکتور دیگر هم برای انتخاب پزشک و محل جراحی در نظر گرفته می‌شود که آن هزینه جراحی پلاستیک است.

 

انجام جراحی پلاستیک در تهران

سخن پایانی

جراحی‌های زیبایی پلاستیک جزو پرطرفدارترین جراحی‌های دنیا هستند و آمار متقاضیان آن‌ها روز به روز در حال افزایش است. این جراحی‌ها در کشور ما هم جایگاه ویژه‌ای دارند و توسط متخصصان برتری مانند دکتر مهدی احمدی، بهترین جراح پلاستیک در تهران با بهترین کیفیت و به ایمن‌ترین شکل ممکن انجام می‌شوند.

کلیدواژه: جراحی پلاستیک

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.