پرطرفدارترین جراحی های زیبایی سرپایی

0

رپورتاژ

امروزه توجه به عمل های جراحی زیبایی در سراسر جهان روز به روز افزایش پیدا می کند. بطوریکه در کشور عزیزمان ایران برخی از این عمل های جراحی بسیار پرطرفدار هستند. انجام برخی از این اعمال جراحی نیازمند حضور در بیمارستان و بیهوش شدن زیباجوست اما برخی از آنها بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی بصورت سرپایی در کلینیک یا حتی مطب جراح قابل انجام هستند. عمل های بدون بیهوشی را اصطلاحاً عمل جراحی سرپایی می گویند. در این مطلب قصد داریم تعدادی از عمل های جراحی زیبایی سرپایی که در ایران پرطرفدار هستند یا به تازگی مورد توجه زیباجویان قرار گرفته اند را به شما معرفی کنیم. پس با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

عمل زیبایی گوش یا جراحی اتوپلاستی یک جراحی زیبایی سرپایی است که برای افراد دارای گوش های برجسته تجویز می شود. به افرادی که گوش هایشان از سر فاصله زیادی دارد گوش بل یا بلبل می گویند. معمولا این افراد مورد تمسخر دیگران قرار می گیرند و از اینرو داشتن گوش های بل بعنوان یک معظل بزرگ در زندگی آنها محسوب می شود. به لطف پیشرفت علم راهکار خوبی برای از این بردن این مشکل وجود دارد.

 

جراح طی این عمل با ایجاد یک برش، پشت گوش فرد را باز کرده و با حذف پوست و غضروف اضافه گوش ها را به سر نزدیک می کند. این عمل کاملا بدون درد بوده و دوران نقاهت خاصی ندارد. طی سالهای گذشته افرادی که تمایل به انجام عمل اتوپلاستی پیدا کرده اند بصورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است. بطوریکه امروزه هزاران نفر روزانه در شهرهای مختلف کشور زیر تیغ جراحان جهت برطرف کردن برجستگی گوش هایشان قرار میگیرند.

جراحی زیبایی لب یا سانترال لب

یکی دیگر از عمل های زیبایی سرپایی که بدون بیهوشی در مطب جراح قابل انجام است جراحی لیفت لب یا سانترال لب است. سانترال لب یکی از انواع جراحی لیفت لب است اما از آنجا که پرطرفدارترین آنها نیز است از همه شناخته شده تر و معروف تر نیز است. افرادی که دارای لب های باریک هستند یا فاصله بین لب و بینی آنها بیشتر از حد استاندارد است بهترین کاندیدا برای انجام این جراحی هستند. سانترال لب در کمتر از نیم ساعت با بی حسی موضعی و کاملا بدون درد انجام می شود. دوران نقاهت بسیار ساده از جمله مزایای این عمل محسوب می شود هرچند که عوارض خاصی ندارد.

 

جراح برای انجام لیفت سانترال لب از یک برش زیر پره های بینی شروع می کند. با ایجاد این برش و جدا کردن پوست از بافت زیرین، جراح پوست اضافه را از آن ناحیه برمی دارد و زمینه را برای کم کردن فاصله لب و بینی محیا می کند. سپس با ایجاد بخیه های ظریف و پلاستیک پوست را به زیر بینی متصل کرده و باعث لیفت بخش صورتی رنگ لب می شود.

این جراحی عوارض و خطری ندارد. صرفا باید طی دو هفته که بخیه ها در حال جوش خوردن هستند یک سری مراقبت های توصیه شده را رعایت کنید. از جمله مراقبت های پیشنهادی، کمتر صحبت کردن، کمتر جویدن و کمتر سیگار کشیدن است. شاید برای شما جالب باشد که علاوه بر خانم ها، آقایان زیادی نیز طی این سالها مخاطب این عمل زیبایی شده اند.

عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

افرادی که دارای پوست و چربی اضافه در زیر پلک های خود هستند کاندیدای عمل زیبایی پلک یا اصطلاحاً بلفاروپلاستی هستند. حتما در بین آشنایان شما هم هستند کسانی که از پف پلک های خودشان خسته شده اند. مخاطبان این عمل اکثرا بانوان جوان هستند چرا که پف پشت پلک یا پوست اضافه پشت پلک باعث می شود چشم های فرد خواب آلوده به نظر برسد و آرایش چشم ها آنچنان جذب به نظر نرسد. عمل زیبایی پلک نسبت به دو عمل زیبایی که قبل تر معرفی شد قدت بیشتری دارد و در بین مردم شناخته شده تر است اما باز در طی سالهای گذشته بر محبوبیت آن افزوده شده است.

 

عمل بلفاروپلاستی در مدت زمانی کمتر از یک ساعت با بی حسی موضعی در کلینیک یا مطب جراح قابل انجام است. این عمل بصورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی ندارد. برخلاف تصور بعد از اتمام جراحی نیازی به پانسمان روی چشم ها نیست و فرد می تواند با چشمانی باز به منزل برگردد. در واقع از یک پماد بعنوان پانسمان روی بخیه ها استفاده می شود.

بخیه های مورد استفاده در این جراحی از نوع بخیه های پلاستیک و کشیدنی هستند و لازم است که فرد قبل از دو هفته برای کشیدن بخیه ها به مرکز زیبایی ملینیک مراجعه کند. برای اینکه نتیجه بعد از عمل عالی شود باید فرد زیباجو مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیرد. از جمله مراقبت های پیشنهاد شده برای عمل بلفاروپلاستی می توان به استفاده کمتر از موبایل، تلویزیون و انواع مانیتور ها اشاره کرد. همچنین فرد نباید در مدت یک ماه بعد از عمل کارهای سنگین یا ورزش انجام دهد.

نتیجه گیری

در این سالها با توجه به پیشرفت روزافزون علم و گسترش ارتباطات بین افراد جامعه شاهد فراگیر شدن عمل های زیبایی در سراسر جهان هستیم. پیشرفت های پزشکی باعث شده اند روش های جدید برای رفع عیوب ظاهری افراد ابداع شوند و این امر به سرعت در بین افراد ترند می شود. در این مقاله سه مورد از عمل های جراحی زیبایی که بصورت سرپایی قابل انجام هستند را بررسی کردیم. و دریافتیم که با پرداخت هزینه ای اندک و صرف یک وقت کم برای جراحی و گذراندن دوران نقاهت می توان عیوب ظاهری خود را برطرف نموده و بر اعتماد به نفسمان افزوده شود. واقعا تنها چیزی که در این دنیا قیمت ندارد لذت بردن از لحظه هاست چون این لحظه ها به هیچ وجه باز نخواهند گشت. پس چرا باید بخاطر وجود یک گوش برجسته مورد تمسخر بقیه قرار گرفت؟ چرا بخاطر داشتن لب های باریک و چشمان پف کرده و خواب آلود وقتی به آینه نگاه می کنیم احساس رضایت نداشته باشیم؟

از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. از شما خواهش می کنم نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را برای کسانی که فکر می کنید به آن نیاز دارند ارسال کنید.

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.