آیا بعد از عمل نوک بینی میتوان عینک زد؟

0
رپورتاژ

عمل نوک بینی جز عمل هایی است که افراد زیادی برای داشتن ظاهری بهتر به سراغ آن می روند. ولی در این بین ممکن است بعد از جراحی افراد نیاز باشد از برخی موارد منع شوند. افرادی که به صورت مداوم از عینک استفاده می کنند در بین این افراد زیاد هستند و سوالات زیادی در این زمینه مطرح می کنند. به همین جهت در این مقاله قصد داریم در مورد زمان شروع عینک زدن بعد از جراحی نوک بینی و چگونگی استفاده از آن مطالبی را بیان کنیم. برای اینکه شما نیز اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید همراه ما باشید.

 

عمل نوک بینی

تا چند وقت بعد از عمل نوک بینی نمی‌توان عینک زد؟

بعد از انجام جراحی به دلیل اینکه بر روی بینی شما از گچ استفاده شده تا فرم بینی ثابت بماند قادر به استفاده از انواع عینک در فرم های سبک تر هستید. می توانید برای بهتر ماندن عینک بر روی بینی خود پدهای آن را از هم باز کنید.

زمانی که آتل و گچ بینی برداشته می شود با توجه به نظر پزشک بین 6 هفته تا 3 ماه بعد از جراحی نوک بینی، شما قادر به استفاده از عینک نخواهید بود. به همین جهت جراحی نوک بینی برای افرادی که به صورت مداوم از عینک استفاده می کنند با چالش های زیادی همراه خواهد بود.

عینک زدن بعد از عمل نوک بینی به چه صورت است؟

بعد از جراحی نوک بینی یا تیپ پلاستی با توجه به توصیه های پزشک تا مدتی نمی توان از عینک استفاده نمود؛ ولی اگر بنا به دلایلی نمی توان از عینک دوری کرد باید در انتخاب عینک توجه کافی داشته باشید.

انتخاب عینک با فریم سبک تر می تواند فشاری که به بینی وارد می شود را کمتر کرده و به نوک بینی نیز فشار کمتری وارد شود. در ضمن باید عینک به صورت درست بر روی بینی قرار بگیرد تا بر روی فرم نوک بینی تاثیر نداشته باشد.

همچنین در حین استفاده از عینک توجه داشته باشید که شما جراحی نوک بینی انجام داده اید و باید مانع از ورود فشار زیاد به بینی خود شوید. این روال تا چندین هفته باید ادامه داشته باشد و بعد از مشورت با پزشک می توانید به صورت مداوم از عینک استفاده کنید.

https://dr-hosnani.com/%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C/

عمل نوک بینی

نگهدارنده عینک بعد از عمل نوک بینی چیست؟

بعد از جراحی نوک بینی به دلیل اینکه عینک باید جای ثابتی داشته باشد و باعث تغییر فرم بینی نشود نیاز است تا از نگهدارنده عینک استفاده شود. این نگهدارنده در شکل های مختلف و قیمت های متفاوتی وجود دارد که در صورت نیاز می توانید خریداری نمایید. این محصول باعث می شود تا عینک در جای خود ثابت باقی بماند و بعد از جراحی دوره نقاهت به صورت کامل طی شود.

زمان عینک زدن بعد از عمل نوک بینی باید چه مواردی را رعایت کنیم؟

زمانی می توانید از عینک بعد از عمل جراحی نوک بینی استفاده کنید که پزشک به شما اجازه داده باشد. در این بین حتما باید به فریم عینک، محل قرار گیری آن توجه کافی داشته باشید.

برای بهتر نگه داشتن عینک، استفاده از نگهدارنده یک امری ضروری محسوب می شود. پس در صورتی که نیاز مبرم به استفاده از عینک دارید راهکارهای مناسب را استفاده کرده تا جراحی نتیجه بخشی داشته باشید.

ویژگی های عینک مخصوص بعد عمل بینی

در صورتی که از عینک بعد از جراحی نوک بینی استفاده می کنید باید به ویژگی هایی که عینک مناسب دارد توجه نمایید. این ویژگی ها عبارت اند از:

1- داشتن پد نرم: عینک برای اینکه بر روی بینی فشار وارد نکند بهتر است که پد نرمی داشته باشد تا مانع از فشار زیاد بر روی بینی شود.

2- قابل تنظیم: با توجه به شرایط بینی، عینک باید قابلیت تنظیم را داشته باشد تا در هر شرایطی بتوانید تنظیمات را با توجه به فرم صورت و بینی خود انجام دهید.

3- داشتن وزن سبک: فریم انتخابی باید سبک باشد تا بر روی بینی فشار زیادی وارد نشود و نگهداری و استفاده از آن راحت باشد.

با تمام این موارد بهتر است برای هر مرحله با پزشک خود مشورت نمایید. تماس با پزشک و مشورت در مورد استفاده از عینک می تواند به شما کمک نماید.

عمل نوک بینی

سخن پایانی

بعد از عمل نوک بینی توجه داشتن به شرایط در روند درمان تاثیر گذار است. برای اینکه از عینک استفاده کنید حتما با متخصص در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهید. اگر جز افرادی هستید که استفاده از عینک برای شما ضروری نیست تا جایی که امکان دارد به سراغ استفاده از عینک های طبی و دودی تا کامل شدن روند درمان نروید.

dr-hosnani.com

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.