درمان نازایی در زنان

0
رپورتاژ

درمان نازایی در زنان روش های مختلفی دارد که هر یک از این روش ها با توجه به نوع مشکل هر شخص متفاوت است. داشتن فرزند می تواند زندگی را شاد و آینده را قشنگ تر کند. ولی در برخی از موارد به دلیل مشکلاتی که وجود دارد شرایط باروری در زنان با اختلال مواجه می شود که نیاز است برای درمان و داشتن فرزند اقدام به رفع این مشکل نمود.

افراد زیادی هستند که به مشکل نازایی و ناباروری دچار می شوند که برای درمان آن به متخصصین در این زمینه مراجعه می کنند. اگر شما نیز می خواهید در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

آیا درمان نازایی در زنان امکان پذیر است؟

بله درمان ناباروری در زنان با تشخیص پزشک امکان پذیر است. چرا که مشکلات نازایی با توجه به مشکلات هورمونی، فیزیکی و یا روانشناختی ایجاد می شود که با کمک پزشک متخصص و انجام آزمایشات مختلف می توان علت بروز آن را تشخیص داده و سپس برای رفع آن اقدام نمود.

نوع درمان با توجه به نیاز هر بیمار متفاوت است. اگر مشکل نازایی با تغییر سبک زندگی و مصرف دارو حل نشود نیاز است که بیمار برای درمان های جراحی اقدام نماید. به همین خاطر حتما باید برای درمان از پزشک های مجرب استفاده نمایید تا تشخیص درستی در مورد علت ناباروری و چگونگی رفع آن به دست آورید. (مشاوره با دکتر سوزان پیروان)

تکنیک های درمان نازایی در زنان شامل چه مواردی می شود؟

تکنیک هایی که برای درمان نازایی در زنان مورد استفاده قرار می گیرد در هر شخصی متفاوت است. با این حال به بررسی برخی از این تکنیک ها و روش ها می پردازیم:

تغییر سبک زندگی: یکی از عواملی که می تواند در درمان نازایی بانوان کمک کند تغییر سبک زندگی است. داشتن رژیم غذایی مناسب، ورزش کردن، استراحت مناسب و … می تواند نوع سبک زندگی را تغییر داده و به رفع سریعتر مشکل نازایی کمک کند.

استفاده از دارو: بعد از انجام آزمایشات و با توجه به نوع مشکل، پزشک مربوطه برای درمان نازایی در زنان می تواند از داروهای مختلف هورمونی و … استفاده نماید. چرا که این داروها باعث تحریک پذیری تخمک ها شده و احتمال باردار شدن را بیشتر می کند.

جراحی: در صورتی که مشکل نازایی با دریافت دارو رفع نشود نیاز است تا جراحی های مختلفی مثل لاپارسکوپی و هیسترکتومی انجام شود.

لقاح مصنوعی: اگر مشکل نازایی در زمینه تخمک گذاری و انتقال آن به رحم باشد می توان از لقاح مصنوعی برای درمان استفاده نمود.

 

انواع روش های درمانی ناباروری در زنان

در ادامه مقاله در مورد انواع روش های درمانی که می تواند در درمان نازایی زنان کمک کند می پردازیم:

تحریک تخمک گذاری برای درمان نازایی زنان

اگر نازایی در زنان به دلیل تنبلی تخمدان و یا تخمک گذاری نامناسب باشد نیاز است تا با کمک برخی از داروهای تحریک تخمک گذاری و هورمونی به رفع این مشکل کمک نمود.

بعد از تحریک، تخمک های آزاد شده با تزریق مستقیم وارد رحم می شود و یا اینکه با کمک جراحی تخمک ها را به رحم انتقال می دهند.

استفاده از این روش درمانی باید توسط متخصص ناباروری تشخیص داده شود. همچنین بهتر است قبل از اقدام به تحریک تخمک گذاری از هزینه های طول درمان و مزایا و معایب آن مطلع شوید.

توضیح تکنیک های IUI  و IVF در درمان ناباروری بانوان

به جز روش تحریک پذیری تخمدان، می توان از روش های دیگر مثل IUI و IVF نیز برای درمان ناباروری در زنان استفاده کرد. در ادامه به صورت کامل در مورد این دو روش توضیح خواهیم داد.

بارداری به روش IVF

اگر علت ناباروری در زنان مشخص نشود پزشک می تواند از روش IVF برای بارداری اقدام نماید. در این روش، تخمک ها توسط اسپرم در بیرون از رحم و در آزمایشگاه بارور شده و سپس به داخل رحم منتقل می شوند.

برای انجام IVF پزشک با کمک داروهای تحریک پذیر تخمدان، اقدام کرده و سپس از طریق راه واژن و یا با کمک سونوگرافی تخمک های بالغ را خارج می کند.  سپس اسپرم های مرد نیز بعد از جمع آوری و شستشو در آزمایشگاه به تخمک های موجود اضافه شده و عمل باروری خارج رحمی انجام می شود.

بعد از انجام فرایند لقاح و تقسیم سلولی، یک یا چند تخمک لقاح یافته توسط ابزاری وارد رحم می شود. در برخی از موارد نیز به خواست زن و مرد تخمک های لقاح یافته منجمد می شوند تا در صورت نیاز مجددا از آن ها استفاده شود.

 

تکنیک IUI برای درمان ناباروری

در صورتی که بعد از مراجعه به پزشک، علت ناباروری نرسیدن اسپرم به لوله های رحم و یا دهانه رحم باشد می توان از روش درمان ناباروری با IUI و یا تلقیح داخل رحمی استفاده نمود. در این روش اسپرم های مرد جمع آوری شده و بعد از شستشو توسط کاتتر پلاستیکی و بلند از راه دهانه رحم به سمت رحم رفته و اسپرم ها را در داخل رحم خالی می کند.

در برخی از موارد نیز پزشک متخصص برای جوابدهی بهتر این روش، از داروهای تحریک پذیر تخمدان برای نتیجه بخشی سریعتر استفاده می کند.

سخن پایانی

درمان نازایی در زنان توسط متخصصین زنان و زایمان انجام می شود. برای این کار حتما باید از یک متخصص با تجربه استفاده نمود. روش های دارو درمانی و جراحی می تواند آرزوی هر زن و مردی را برای بچه دار شدن برآورده سازد. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.