راهنمای نرم افزار واسط سامانه مودیان: یاس فاکتور

0
رپورتاژ

تغییرات قانون مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی، در سال 1402 اهمیت بالایی داشته است. از این روی در اینجا راهنمای یکی از مهمترین و پرکاربردترین نرم افزارهای واسط سامانه مودیان را خدمت شما ارائه کردیم.

نرم افزار واسط سامانه مودیان را میتوانید از این لینک دانلود کنید.

نحوه ورود و ثبت نام :

درصورتیکه قبلا در سامانه یاس فاکتور ثبت نام کرده باشیم ، کافیست برای ورود به سامانه ارسال صورتحساب الکترونیک یاس فاکتور، “ورود به سامانه ” را کلیک کنیم (2) و نام کاربری و رمز ورود را وارد نماییم ولی درصورتیکه ثبت نام نکرده باشیم ، برای شروع ثبت نام ، کافیست؛ بر روی کلید “ثبت نام و خرید اشتراک” (1) این فرم کلیک نمایید.

در فرم ثبت نام ، ابتدا یکی از انواع اشتراکها را انتخاب کنید .

 

در ادامه برای استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان وارد فرم ثبت نام می شوید. آدرس ایمیل مورد نظر و شماره موبایل و نیز پسوردی را که درنظر گرفته اید، ثبت کنید. کد تایید به آدرس ایمیل ثبت شده ارسال می گردد که می بایست ، ایمیل مربوطه را باز کرده و آن را تایید نمایید.

 

پس از انتخاب کلید”ثبت نام و خرید اشتراک” مجدداً وارد فرم خرید اشتراک شده و اشتراک مورد نظر ) بسته اشتراک مورد نظر یکماهه، سه ماهه، شش ماهه، یکساله)، را انتخاب و فرآیند واریز را انجام دهید.

درفرم ورودی درقسمت ” ناحیه کاربری “ ، کلیدهای ذیل قابل مشاهده است :

پس از ثبت نام با استفاده از کلید ورود به سامانه به کارپوشه یاس فاکتور خود وارد می شوید.

خوش آمدی ……

با این گزینه، وارد پروفایل می شوید و می توانید نام کاربری و یا شماره موبایل خود را ویرایش نمایید. سپس کلید ” ذخیره “را جهت ثبت تغییرات؛ کلیک نمایید.

پشتیبانی

با استفاده از این گزینه وارد سامانه پشتیبانی گروه آرک شده و می توانید با درج نام کاربری و پسورد مربوط به سامانه پشتیبانی، جهت دریافت خدمات پشتیبانی ، تیکت ثبت نمایید.

راهنما

با استفاده از این گزینه می توان فایل راهنمای یاس فاکتور را باز نمود.

آکادمی مالی یاس

با استفاده از این کلید می توانید به آکادمی مالی یاس وارد شده ویا آنرا برای گوشی همراه خود دانلود نموده و از آخرین اطلاعات مالی استفاده کنید.

آخرین قوانین و مقررات

با این کلید، می توانید به بخش قوانین و مقررات وارد شده و از آخرین قوانین و مقررات مطلع شوید.

فایلهای الگو

این کلید، فایلهای اکسل نمونه برای انواع الگوهای مختلف صورتحساب را باز نموده و جهت اطلاع از نحوه درج اطلاعات، می توانید از کامنت راهنما در هر سلول استفاده کنید.

 

کسب درآمد

با این گزینه وارد پنل مالی خود می شوید. شما با معرفی یاس فاکتور به همکاران، می توانید برای خود درآمد کسب کنید. پس از ثبت نام اولیه در یاس فاکتور، کد تخفیفی به شما تخصیص داده می شود که می توانیدآنرا در اختیار شرکت یا شخص ثالث قرار دهید. در این صورت آن شخص یا شرکت از تخفیف در نظر گرفته شده ، بهره مند می گرددو مبلغی نیز بعنوان جایزه در کیف پول شما شارژ می شود. شرکت آرک در پایان هر ماه ، مبلغی را که در منوی کسب درآمد ، برای شما جمع آوری گردیده به شماره شبا و یا شماره حسابی که ثبت نموده اید ، واریز می کند.

تنظیمات

با انتخاب این کلید به پروفایل شخصی خود وارد می شوید.

پروفایل

1)

در این قسمت ، نام کاربری و شماره موبایل کاربر نمایش داده می شود. درصورت نیاز می توان اطلاعات پروفایل را تغییر داده و کلید ” ذخیره ” را کلیک نمود.

2)

ایمیل

از این قسمت برای تغییر آدرس ایمیل کاربر استفاده می شود. درقسمت “New Email” ، آدرس ایمیل جدید کاربر درج شده و با استفاده از کلید ” تغییر ایمیل” ، آدرس ایمیل جدید ثبت می گردد.

3)

رمزعبور

برای تغییر رمز عبور می توانید از این قسمت استفاده نمایید.

درقسمت (1) رمز عبور فعلی را درج نموده و در قسمت (2) رمز عبور جدید را درج و جهت تثبیت آن در قسمت (3) رمز عبور جدید انتخابی را مجددا ثبت می نماییم و برای نهایی شدن آن کلید بروز رسانی رمز عبور را کلیک می کنیم.

4)

اطلاعات منحصر بفرد شما

دراین قسمت اطلاعات مالیاتی مودی را ثبت نموده و درصورتی که بخواهیم ، فاکتورها را به سند باکس ارسال کنیم ، شناسه یکتای سند باکس را درج نموده و تیک “استفاده از محیط سند باکس”را فعال نموده و کلید “ذخیره ” را کلیک می نماییم . درصورتیکه بخواهیم فاکتور ها را به پرونده مالیاتی ارسال نماییم ، کافیست شناسه یکتای مالیاتی را ثبت نموده و گزینه استفاده از محیط سند باکس را غیر فعال کنیم.

5)

نگاشت فایل اکسل شخصی

دراین قسمت، عناوین و یا سرستونهای فایل اکسل شما با عناوین تعریف شده در سیستم مشابه سازی می شود تا اطلاعات فاکتور بدرستی انتقال یابد.

ورود به کارپوشه مالیاتی

با استفاده از این کلید به درگاه الکترونیک سازمان امور مالیاتی ، لینک شده و امکان ورود به کارپوشه مالیاتی خود را خواهید داشت.

در این قسمت اطلاعات کارفرما درج می گردد و با کلید ” ذخیره ” در سیستم؛ ذخیره می گردد.

نحوه ارسال صورتحساب :

برای ارسال صورتحساب ها می بایست بروش ذیل اقدام نمود. با استفاده از زبانه ” صفحه اصلی” وارد فرم ذیل می شویم.

  1. برای ارسال فاکتورهای درج شده در اکسل کافیست کلید ” فایل اکسل صورت حساب های خودرا بارگذاری کنید ” را کلیک نموده و وارد فرم بارگذاری شویم. این فرم را می توان با استفاده از زبانه ” ارسال صورتحساب ” نیز باز نمود. (حسابداری شرکتی و حسابداری فروشگاهی)

سپس با کلیک بر روی کلید ” بارگذاری فایل اکسل ” مسیر فایل را نمایش داده و کلید ارسال را کلیک می نماییم.

درصورتیکه از اکسل نمونه یاس فاکتور استفاده نکرده باشیم، پس از بارگذاری فایل ، سیستم با نمایش فرمی ، عناوین سرستونهای اکسل شما را با عناوین سیستم منطبق می نماید.

برای تطبیق سرفصل ها کافیست بر روی عنوان “تاریخ فاکتور” کلیک نموده و عنوان مشابه اکسل را با تیتر کنارآن انتخاب کنیم . بعنوان مثال ، عنوان مشابه در اکسل را در ردیف اول با عنوان ” شماره صورت حساب نزد شما ” تطبیق می دهید.

این کار را برای فیلدهای اجباری و درصورت صلاحدید برای فیلدهای اختیاری می بایست انجام داد. سپس در پایین صفحه کلید” ذخیره ”

را کلیک می نماییم.

سیستم بصورت خودکار مجددا شما را به صفحه انتخاب فایل انتقال داده و مجدد با استفاده از کلید ” بارگذاری فایل اکسل” و انتخاب مسیر فایل، آن را انتخاب و کلید ارسال را کلیک می کنیم. بهمین سادگی، ارسال انجام می شود .

با استفاده از راهنمای معانی رنگ صورت حسابها ، می توانید وضعیت صورتحساب ها را بررسی فرمایید.

درصورتیکه ارسال با خطا مواجه شده باشد ، می بایست با کلیک بر روی نوار قرمز رنگ آن خطای نمایش داده شده را بررسی نمایید . درصورتی که پیام خطا برای شما گویا نباشد و نتوانید خطا را بر طرف کنید، می توانید از صفحه اصلی کلید “پشتیبانی ” را کلیک نمایید تا شما را به سامانه پشتیبانی گروه آرک جهت ثبت تیکت درخواست پشتیبانی، لینک نماید.

درصورتیکه ردیف اکسل ارسالی برنگ طوسی و به معنای ارسال نشده نمایش داده شود، برای ارسال مجدد می توان از کلید ” ارسال به سامانه مودیان(کارپوشه) ” استفاده نمود و درصورتیکه بخواهیم از سامانه یاس فاکتور حذف کنیم ، می بایست کلید ” حذف از سامانه یاس فاکتور ” را کلیک نماییم.

  1. برای بررسی و رویت فاکتورهای ارسال شده ، می توانید از کلید ” مشاهده صورت حساب های ارسالی ” استفاده نمایید.

با این کار لیست کاملی از فایلهای ارسالی شما نمایش داده خواهد شدکه با کلیک بر روی هر ردیف می توانید اطلاعات فایل را ملاحظه نمایید.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.