نحوه اطلاع از بلیط هواپیما لحظه آخری

0

سفر با وسیله نقلیه راحت و مناسب، دغدغه همه ما در هنگام سفر است. قطعا برای مسیرهای بین شهری انتخاب‌های زیادی وجود دارد تا بتوانید به مقصد برسید. اما در سفرهای خارجی تنها وسیله نقلیه موجود هواپیماست. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بلیط هواپیما گران است و توان پرداخت آن را ندارند. اما اگر باهوش باشید، می‌توانید در یک زمان مناسب بلیط لحظه آخری تهیه کنید. این نوع بلیط از لحاظ قیمتی، اختلاف زیادی با بلیط‌های سیستمی دارد و می‌توانید بیشتر هزینه‌های خود را برای لذت و گردش در طول سفر ذخیره کنید. اما چگونه بلیط لحظه آخری پیدا کنیم؟

نحوه اطلاع از بلیط هواپیما لحظه آخری نیز نیاز به رعایت یک سری نکات دارد که در این مطلب به طور کامل به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. اما پیش از آن بهتر است با بلیط لحظه آخری آشنا شوید.

بلیط لحظه آخری چیست؟

امروزه چارترکنندگان با شرکت‌های هواپیمایی قرادادهای بلند مدتی را امضا می‌کنند تا بلیط‌های آن ایرلاین به حالت یکجا در اختیار آن‌ها قرار گیرد. به همین علت باید تمام صندلی‌ها را پیش از پرواز به فروش برسانند تا با ضررهای مالی روبرو نشوند. اگر تا یک روز قبل از پرواز به هر دلیلی همچنان صندلی‌های هواپیما ظرفیت داشته باشند، چارترکنندگان قیمت بلیط‌ها را با تخفیف بسیار مناسب در اختیار مسافران قرار می‌دهند. به این نوع بلیط‌ها، بلیط لحظه آخری می‌گویند.

بلیط لحظه آخری در میان مسافران بسیار محبوب است. زیرا تا حدودی به کاهش هزینه‌های سفر کمک می‌کند. البته در بسیاری از مواقع قیمت این نوع بلیط با کمی تفاوت از قیمت اصلی خود به فروش می‌رسد و ارزش ریسک کردن را ندارد. اما زمان‌هایی نیز هستند که می‌توانید این بلیط را با نصف قیمت بلیط اصلی تهیه کنید. در هر صورت این موضوع کاملا به شرایط شرکت چارترکننده، زمان سفر، تعداد ظرفیت باقیمانده و بسیاری از موارد دیگر بستگی دارد.

تفاوت بلیط لحظه آخری، چارتر و سیستمی

در هنگام خرید بلیط هواپیما با چند گزینه بلیط‌های سیستمی، چارتر و لحظه آخری روبرو می‌شوید. مدل سیستمی همان بلیطی است که همه ما تهیه می‌کنیم و توسط شرکت هواپیمایی مورد نظر به فروش می‌رسند. بلیط چارتری نیز همان بلیط سیستمی است اما توسط یک آژانس هواپیمایی یا تورهای گردشگری به طور یکجا خریداری می‌شود و با قیمت کمتری به فروش می‌رسد. حال اگر به زمان پرواز نزدیک شویم و همچنان بلیط‌های چارتر به طور کامل به فروش نرسند، چارترکننده تخفیف ویژه‌ای روی آن‌ها در نظر می‌گیرد و آن‌ها را به عنوان بلیط لحظه آخری به فروش می‌رساند.

 

نکات مهم در خرید بلیط لحظه آخری

همانطور که گفته شد یکی از بهترین راهکارها برای تهیه بلیط ارزان، خرید بلیط لحظه آخری است. بلیط‌هایی که با قیمتی استثنایی به فروش می‌رسند و به راحتی شما را به مقصد می‌رسانند. البته برای خرید این نوع بلیط‌ها باید یک سری نکات رعایت شود که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

عدم استرداد بلیط لحظه آخری

بلیط‌های سیستمی را می‌توان با پرداخت درصد کمی به عنوان جریمه، کنسل کرد. اما این نکته را باید بدانید که بلیط‌های لحظه آخری قابل بازگشت نیستند. زیرا این بلیط‌ها درست چند ساعت یا نهایت یک روز قبل از پرواز به فروش می‌رسند و چارترکنندگان نمی‌توانند مسافر جدیدی را جایگزین صندلی خالی شما کنند. پس اگر این بلیط را کنسل کنید، مبلغی به شما بازگشت داده نخواهد شد.

خرید در زمان مناسب

بلیط لحظه آخری طرفداران زیادی دارد. به همین علت باید برای رزرو آن‌ها دقت و سرعت عمل بالایی داشته باشید. به ویژه در فصل‌های سفر که مسافران بیش از حد معمول هستند و نه تنها بلیط لحظه آخری، بلک بلیط‌های عادی نیز با سرعت بالایی به فروش می‌رسند.

پیش‌بینی زمان سفر

برای سفر با بلیط لحظه آخری باید چمدان خود را از قبل ببندید و هر لحظه آماده سفر باشید. زیرا ممکن است تنها ۵ ساعت قبل از پرواز چارترکنندگان روی بلیط‌ها تخفیف بگذارند و زمانی برای جمع‌آوری وسایل نداشته باشید.

خرید از پلتفرم‌های معتبر

برای خرید بلیط لحظه آخری بهتر است از طریق پلتفرم‌های معتبری چون اسنپ تریپ اقدام کنید. زیرا این سامانه‌ها به سرعت بلیط‌های لحظه آخری را به شما نشان داده و پیشنهادات خوبی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

مزایای خرید بلیط لحظه آخری چیست؟

بلیط لحظه آخری را تنها یک روز قبل از پرواز می‌توانید تهیه کنید. به همین علت اگر برای سفر خود زمان مشخصی را در نظر دارید، بهتر است این ریسک را نپذیرید. اما برای سفرهایی که محدودیت زمانی ندارند، قطعا یک انتخاب عالی است و مزایای زیادی خواهد داشت که در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم:

  • یکی از مزایای بزرگ خرید این نوع بلیط، صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر است. قطعا اگر مبلغ کمتری برای خرید بلیط هواپیما بپردازید، هزینه‌های اضافی را می‌توانید در طول سفر و برای گردش و تفریح خرج کنید. توجه به این موضوع به ویژه در فصل‌های پرتردد سال اهمیت بیشتری دارد.
  • افرادی که برنامه‌ریزی دقیقی برای سفرهای خود ندارند، بهتر است با بلیط لحظه آخری سفر کنند تا ضمن لذت از هیجان سفر، هزینه‌های خود را نیز کاهش دهند.
  • امکانات بلیط لحظه آخری با یک بلیط سیستمی یا چارتر کاملا مشابه و یکسان است. پس چه بهتر که با هزینه کمتر، از این امکانات استفاده کنید.

اسنپ تریپ یک پلتفرم معتبر برای اطلاع از بلیط لحظه آخری

 

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری یک روش آسان و البته قیمت مناسب برای سفرهای داخلی و خارجی است. به ویژه در این سال‌ها که به دلیل افزایش قیمت بلیط‌های هواپیما، سفر بسیار سخت شده است. این بلیط با امکانات کاملا مشابه با بلیط سیستمی، در اختیارتان قرار می‌گیرد و اگر در زمان مناسبی آن را خریداری کنید، به شدت می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های سفر شود.

در هر صورت اگر شما هم قصد رزرو بلیط هواپیمای لحظه آخری را دارید، پیشنهاد می‌شود به وبسایت اسنپ تریپ سر بزنید. این پلتفرم اینترنتی یک مرجع معتبر برای رزور‌ انواع بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و… است. کافیست در قسمت پرواز، مبدا، مقصد و تاریخ پرواز خود را مشخص کنید تا بهترین و قیمت مناسب‌ترین بلیط‌های لحظه آخری به شما نشان داده شود.

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.