نمایشگر لمسی 98 اینچ یا ویدئو پروژکتور؟

0
رپورتاژ

نمایشگرها در اشکال مختلف آن اقدام به ارائه یک کارکرد مشخص می‌کنند و آن پخش محتوا برای بینندگان است. این یک تعریف ساده از دستگاهی است که شما برای هر فضایی مانند سالن‌های همایش خریداری کرده‌اید. اما آیا این به تنهایی می‌تواند رضایت مخاطب شما را به همراه داشته باشد؟ پاسخ این سوال یک نه بزرگ است و آیتم‌های متعددی برای بیننده امروزی مهم محسوب می‌شوند. آن‌ها به شدت دنبال تصاویر باکیفیت هستند، به هیچ عنوان تصاویر کم نور و محو را قبول ندارند و همچنین باید نسبت به تصویر زاویه دید درستی داشته و کاملا مسلط باشند. هر یک از این موارد نشان می‌دهد که شما باید در انتخاب نمایشگر لمسی خود فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار دهید و خریداری چنین سیستمی به هیچ عنوان ساده نیست.

ویدیو پروژکتورها از جمله دستگاه‌های رایج و پرسابقه در فضاهای بزرگ با تعداد افراد زیاد هستند. نمایشگرهای لمسی اما چنین حالتی را ندارند و آن‌ها در سال‌های اخیر به دلایلی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌ و کاربران به سراغ استفاده از آن‌ها رفته‌اند. در مورد اینکه خرید مانیتور تاچ یا پروژکتور می‌تواند برای سالن همایش مناسب باشد می‌توان بحث کرد. آنچه که پرواستور از نظرات مخاطبان و همچنین بازخوردهای آن‌ها به دست آورده است شامل خطوط زیر خواهد بود که شما را به مطالعه آن دعوت می‌کنیم.

ویدیو پروژکتور سالن کنفرانس چیست؟

دستگاهی که تحت عنوان پروژکتور خریداری می‌شود دارای مختصات و مشخصات فنی خاص خود است که به هیچ عنوان در نمایشگرهای دیگری مانند انواع لمسی و حتی عادی پیدا نخواهید کرد. پروژکتورهای سالن همایش در بین سایر دستگاه‌های مشابه خود از توان و قدرت بیشتری برخوردار هستند. آن‌ها در فضایی بزرگ با وسعت و مساحت بیشتر راه‌اندازی خواهند شد و همچنین فاکتورهای مختلفی می‌تواند عملکرد آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. بینندگان زیادی در مقابل این ویدیو پروژکتور می‌نشینند تا تصاویر را در بهترین شکل ممکن تماشا کنند.

دیتا پروژکتورهای سالن همایش دارای مشخصات و ویژگی‌های زیر هستند :

  • این دستگاه‌ها معمولا شدت روشنایی بالایی دارند و نور پس زمینه مورد نیاز آن‌ها برای پخش تصاویر با کیفیت به بیش از ۵۰۰۰ انسی لومن هم می‌رسد. عدم وجود شدت روشنایی کافی خصوصا در سالن‌هایی که نور محیطی کنترل شده ندارند، عامل اصلی در عدم رضایت بیننده از تصاویر خواهد بود.
  • کیفیت تصاویر در این دستگاه‌ها معمولا از مقدار فول اچ دی آغاز می‌شود. چنین تراکمی برای پخش تصاویر در شرایط ایده‌آل کافی است و قطعا دقت در جزئیات به اندازه خواهد بود که بینندگان از فواصل مختلف و در زوایای گوناگون امکان مشاهده جزئیات را خواهند داشت.
  • زاویه دید گسترده به عنوان یک آیتم مهم برای سالن‌های همایش مطرح است که Projector مخصوص آن نیز دقیقا به دنبال همین موضوع بوده‌اند. معمولا مقدار زاویه دید در چنین دستگاه‌هایی به اندازه ۱۷۸ درجه می‌رسد.
  • در مورد سایز تصاویر هم می‌توان اینگونه گفت که آزادی عمل بسیار بالایی در اختیار کاربر خواهد بود و می‌تواند تصاویر را با دستکاری در تنظیمات و حتی لنز سیستم تا بیش از ۵۰۰ اینچ نیز برساند.
  • قابلیت اتصال متنوع از قبیل درگاه‌های اتصال فیزیکی و تکنولوژی‌های بی‌سیم مانند وای فای بر روی این سیستم‌ها تعبیه شده است تا امکان انتقال داده به ساده‌ترین شکل ممکن فراهم شود.

 

قیمت مانیتور لمسی

مانیتور لمسی اتاق جلسه و سالن کنفرانس

مانیتورها ماهیت متفاوتی دارند و رایج‌ترین شکل از نمایشگرها در دنیای امروز محسوب می‌شوند. آشنا بودن کاربر با مفهوم مانیتور و همچنین راحتی استفاده از آن سبب شد تا برندهایی تولیدکننده به سراغ ساخت مانیتور لمسی برای سالن‌های همایش بروند. این دستگاه‌ها با مشخصاتی به شرح زیر عرضه شده‌اند :

  • پیاده‌سازی یک مانیتور لمسی عملا ساده‌ترین کار ممکن است و از آن به عنوان یک سیستم Plug & Play یاد می‌شود. تنها کافی است تا شما یک دستگاه نمایشگر لمسی با سایز مشخص را تهیه کنید و آن را در محل قرار داده و به منبع برق متصل کنید. دستگاه آماده به کار است و می‌توانید انواع امکانات مختلف موجود بر روی آن را برای هدف خود مورد استفاده قرار دهید. این دقیقا نقطه مقابل ویدئو پروژکتورها است که برای پیاده‌سازی قابلیت تعامل نیاز به اتصالات متعددی با سیستم‌های کامپیوتری و حتی استفاده از پنل‌های مخصوص به عنوان پرده نمایش خواهند داشت.
  • مانیتورهای لمسی 98 اینچی یا با هر سایز دیگری، مقدار نور پس زمینه کافی برای مشاهده توسط افراد متعدد را دارند. سازندگان چنین سیستم‌هایی به خوبی می‌دانند که باید چنین ویژگی را به صورت خاص بر روی این دستگاه در نظر بگیرند وگرنه عملا کارایی خاصی نخواهد داشت.
  • استفاده از صفحه نمایش لمسی برای تعامل با کاربر نیازمند به کارگیری تکنولوژی‌های پربازدهی در این زمینه است. نمونه‌های مختلفی مانند استفاده از اشعه مادون قرمز و تابش نور از لبه‌های Interactive Touchscreen جز مواردی هستند که به شدت توسط تولیدکنندگان مورد استقبال قرار گرفته و اغلب مدل‌های موجود در بازار هم با استفاده از همین دو مفهوم پیاده‌سازی شده‌اند.
  • مانیتورهای لمسی شکل یکپارچه‌ای دارند و تمامی خواسته‌های کاربر و عملکردها در قالب یک دستگاه ارائه شده‌اند.
  • نمایشگرهای تاچ اسکرین در سایزهای ثابت به بازار عرضه می‌شوند به امکان افزایش و کاهش آن‌ها وجود نخواهد داشت مگر اینکه به سراغ خریداری مدل دیگری بروید. بنابراین با توجه به وسعت سالن همایش باید به سراغ بزرگ‌ترین اندازه‌ها رفت که معمولا در حد 98 اینچ یا کمی بیشتر از آن خواهد بود. سوال اینجا مطرح می‌شود که آیا این اندازه برای یک سالن بزرگ کافی است؟

مقایسه پروژکتور و نمایشگر تاچ

به نظر نمی‌توان مقایسه آیتم با آیتم انجام داد و این عمل کار بیهوده‌ای خواهد بود. نیازهای کاربر و حتی محیط نصب دستگاه نشان می‌دهد که کدام یک از این سیستم‌ها می‌توانند کارکرد بهتری از خود نشان دهند. در گام اول به این نکته اشاره کنیم که اگر شما با یک سالن بزرگ با وسعت زیاد روبرو هستید استفاده از یک مانیتور لمسی 98 اینچ قطعا کارآمد نخواهد بود. بخش بزرگی از سالن همایش و تعداد زیادی از افراد تسلط کافی بر محتوایی در حال پخش نخواهند داشت و این به معنای شکست سیستم می‌باشد. بنابراین مانیتورهای لمسی 98 اینچی را برای سالن‌های کوچک و متوسط همایش انتخاب کنید تا بتوانید به طور کامل از مزیت‌های آن برخوردار شوید.

از سوی دیگر ویدیو پروژکتور‌ها دردسرهای زیادی دارند. منبع روشنایی یا همان لامپ این دستگاه‌ها معمولا نیاز به تعویض در مدت زمان کوتاهی خواهند داشت و این به معنای صرف هزینه‌های زیاد و زمان برای تعمیر و نگهداری می‌باشد. این در حالی است که مانیتورهای لمسی عملا از این قاعده مستثنا هستند و تا سال‌ها بدون بروز هرگونه خطا و ایرادی می‌توانند کار کنند. برای حل مشکل می‌توانید به سراغ پروژکتورهای مدرن امروزی بروید به صورت لیزری و با تکنولوژی‌های روز ساخته شده‌اند و عمر مفید لامپ به آن‌ها به بیش از ۳۰ هزار ساعت نیز می‌رسد.

 

نمایشگر تاچ اسکرین جی پلاس

پیاده‌سازی قابلیت تعاملی در مانیتورها کار بسیار ساده‌تر و البته همراه با بازدهی بیشتری است. در صورتی که بخواهید چنین قابلیتی را در یک ویدیو پروژکتور به دست آورید، باید به سراغ استفاده از دوربین‌های مخصوص بر روی پروژکتور، فناوری مادون قرمز در قلم و همچنین یک پنل مخصوص برای انعکاس تصویر بروید. از سوی دیگر قطعا باید دستگاه دیتا پروژکتور شما در ارتباط با سیستم کامپیوتری قدرتمندی باشد تا پردازش لازم برای داده‌ها را انجام داده و خروجی را تولید کند. چنین حالتی علاوه بر دردسر راه‌اندازی همراه با هزینه‌های فراوان دیگری هم خواهد بود که شاید چندان به صرفه نباشد. در نهایت اینکه پروژکتورها تصاویر بسیار بزرگی را تولید می‌کنند که شاید حتی به بیش از ۵۰۰ اینچ هم برسد، در حالی که مانیتورهای تاچ مانند نمایشگر لمسی جی پلاس 98 اینچ نهایتا بتوانند تا ۱۰۰ اینچ باشند و کاربر هیچ اختیاری در تغییر سایز آن‌ها نخواهد داشت.

نمایشگر لمسی از کجا بخرم؟

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم انتخاب از میان این دو دستگاه موضوعی کاملا وابسته به خواسته‌های کاربران و همچنین شرایط محل استفاده از آن‌ها است. برتری خاصی را نمی‌توان به هر یک از این موارد داد چون نقاط ضعف و قوت زیادی برای هر یک از این موارد قابل ذکر است. هوشمندانه‌ترین کار این است که شما به عنوان یک کاربر به سراغ شناخت کافی از نیازهای خود بروید و با توجه به آن‌ها دست به انتخاب از بین این دو بزنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش محصول خود با شماره 52472000 با پرو استور در تماس باشید.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.