واکسن گارداسیل چیست؟ راهنمای خرید واکسن و مشاوره رایگان

0

این روزها با فراگیر شدن ویروس HPV و ابتلای بسیاری از افراد در دنیا به زگیل تناسلی، راه‌های پیشگیری و مراقبت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. چرا که انواع پر خطر این ویروس می‌تواند در صورت عدم درمان به سرطان تبدیل شود.

واکسیناسیون بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی یا زگیل تناسلی است. بهترین واکسنی که برای این هدف وجود دارد، واکسن گارداسیل است.

اما ویروس HPV دقیقا چیست و چه خطری دارد؟ تزریق واکسن اچ پی وی چه فایده‌ای دارد و چطور عمل می‌کند؟ واکسن گارداسیل چیست و چه انواعی دارد؟ آیا تزریق این واکسن بعد از فعالیت جنسی باز هم مفید است؟ واکسن گارداسیل را از کجا بخریم؟

در این نوشته به نقل از متخصصین آزمایشگاه کیوان درباره ویروس اچ پی وی و واکسن گارداسیل صحبت کرده و راهی برای تهیه این واکسن ضروری را به شما معرفی می‌کنیم.

واکسن گارداسیل

ویروس HPV چیست و چه خطراتی دارد؟

ویروس پاپیلومای انسانی که HPV نیز نامیده می‌شود، از طریق فعالیت جنسی منتقل می‌شود. برخی از گونه‌های HPV باعث ایجاد زگیل تناسلی می‌شوند و همچنین تعدادی از انواع خطرناک این ویروس در صورت عدم درمان ممکن است به سرطان تبدیل شوند.

در بیشتر مواقع، بدن می‌تواند HPV را پیدا کرده و از بین ببرد. اما اگر ویروس برای مدت طولانی در بدن بماند، می‌تواند باعث سرطان شود. واکسینه شدن در برابر HPV به پیشگیری از سرطان در مردان و زنان کمک می‌کند.

واکسن HPV چه می‌کند؟

واکسن HPV از فرد در برابر ابتلا به ویروس زگیل تناسلی و بیشتر موارد سرطان دهانه رحم، سرطان واژن، فرج، آلت تناسلی یا مقعد ناشی از HPV محافظت می‌کند. واکسن HPV همچنین از سرطان‌های دهان، گلو، سر و گردن ناشی ویروس اچ پی وی محافظت می‌کند .

این واکسن راهی ایمن برای ایجاد آگاهی سیستم ایمنی در مورد برخی از گونه‌های پر خطر HPV به بدن می‌دهد . این بدان معناست که اگر فرد بعداً آن‌ها را بگیرد، بدن راحت‌تر می‌تواند آن گونه‌های ویروس را از بین ببرد.

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن Gardasil توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای مقابله با ویروس اچ پی وی تایید شده است. این واکسن در دو نوع Gardasil 4 و Gardasil 9 وجود دارد. گارداسیل چهار ظرفیتی در مقابل چهار نوع خطرناک ویروس اچ پی وی که عامل اغلب موارد زگیل تناسلی هستند از بدن دفاع می‌کند و گارداسیل نه ظرفیتی تایپ‌های بیشتری که شیوع بیشتری هم دارند را نیز پوشش می‌دهد.

واکسن گارداسیل برای چه کسانی است و چه زمانی باید تزریق شود؟

واکسن گارداسیل Gardasil را می‌توان به افراد 9 سال و بالاتر تزریق کرد. این واکسن را می‌توان همزمان با سایر واکسن ها تزریق کرد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) واکسیناسیون روتین HPV را در سن 11 یا 12 سالگی پیشنهاد می‌کند. سن ایده آل برای واکسیناسیون قبل از شروع فعالیت جنسی است.

طبق تحقیقات اخیر گارداسیل بین 1 تا 3 دوز قابل تزریق است و می‌تواند تا سن 45 سالگی برای ایمن کردن بدن در مقابل ویروس اچ پی وی مفید باشد.

افراد 9 تا 15 سال را می‌توان با دو دوز واکسن گارداسیل به فاصله 6 تا 12 ماه واکسینه کرد. افرادی که تزریق واکسن را دیرتر شروع می‌کنند، در سنین 15 تا 21 سالگی، باید سه دوز از واکسن را با فاصله 0-2-6 ماه دریافت کنند. افراد بیش از 21 سال نیز 1 یا 2 دوز واکسن برایشان کفایت خواهد کرد.

CDC واکسیناسیون HPV را برای همه افراد تا سن 45 سالگی که به طور کامل واکسینه نشده‌اند، پیشنهاد می‌کند . FDA نیز استفادهاز گارداسیل 9 ظرفیتی را برای مردان و زنان 9 تا 45 ساله تایید کرده است.

 

واکسن HPV - آزمایشگاه کیوان

تزریق واکسن گارداسیل در مبتلایان به HPV

اگرچه کارکرد آمپول گارداسیل برای پیشگیری است، بسیاری از پزشکان به مبتلایان نیز توصیه می‌کنند این واکسن را دریافت کنند. اول به علت اینکه احتمال دارد واکسن روند درمان را تسریع کند و دوم برای پیشگیری از ابتلا به سایر تایپ‌های پرخطری که فرد مبتلا نشده است.

چه کسانی نباید واکسن HPV را دریافت کنند؟

واکسن HPV در دوران بارداری تزریق نمی‌شود. اگر فردی پس از اولین واکسن گارداسیل واکنش آلرژیک نشان داده باشد یا اگر فردی آلرژی شدید و خطرناک داشته باشد، واکسن HPV توصیه نمی‌شود .همچنین، افرادی که بیماری متوسط ​​یا شدید دارند باید منتظر بمانند تا رو به بهبود روند و سپس واکسن گارداسیل را دریافت کنند.

اگر از قبل فعالیت جنسی داشته باشید، واکسن گارداسیل فایده‌ای دارد؟

پاسخ این سوال نیز بله است، همچنین افراد می‌توانند با پزشک خود مشورت کنند و با انجام آزمایش HPV مطلع شوند که آیا به تایپ‌های ویروس اچ پی وی مبتلا هستند یا خیر.

اکثر افراد بلافاصله پس از شروع فعالیت جنسی با افراد مختلف به HPV مبتلا می‌شوند. اما حتی اگر یک سویه HPV دارید، ممکن است همچنان از واکسن سود ببرید. واکسن گارداسیل می تواند از شما در برابر سایر گونه‌هایی که هنوز ندارید محافظت کند یا روند درمان را تسریع کند.

اما هیچ یک از واکسن‌ها نمی توانند عفونت HPV موجود را درمان کنند. واکسن‌ها فقط از شما در برابر سویه های خاصی از HPV که ندارید محافظت می‌کنند.

آیا واکسن گارداسیل خطرات یا عوارضی برای سلامتی دارد؟

در بسیاری از مطالعات مشخص شده است که واکسن HPV ایمن است. به طور کلی، اثرات خفیف هستند. شایع‌ترین عوارض جانبی واکسن گارداسیل شامل درد، تورم یا قرمزی در محل تزریق است. این عوارض پس از مدت کوتاهی از بین می‌روند.

گاهی اوقات پس از تزریق، سرگیجه رخ می‌دهد. نشستن به مدت 15 دقیقه پس از تزریق می‌تواند خطر را کاهش دهد. همچنین سردرد، حالت تهوع، استفراغ، خستگی یا ضعف نیز بعد از تزریق طبیعی است.

CDC و FDA همواره به نظارت بر واکسن‌ها برای مشکلات غیرمعمول یا شدید ادامه می‌دهند.

گارداسیل 9 ظرفیتی آمریکایی

آیا زنانی که واکسن گارداسیل را دریافت کرده‌اند همچنان نیاز به انجام تست پاپ اسمیر دارند؟

بله. واکسن HPV جایگزین تست پاپ اسمیر نیست. غربالگری سرطان دهانه رحم با آزمایش پاپ اسمیر منظم که از سن 21 سالگی شروع می‌شود، بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه است.

در صورت مشاهده علائم سرطان دهانه رحم فوراً به پزشک مراجعه کنید. برخی از این علائم، خونریزی واژینال بعد از رابطه جنسی، بین قاعدگی یا بعد از یائسگی، درد لگن؛ یا درد حین رابطه جنسی است.

خرید واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل را از کجا تهیه کنیم؟

متاسفانه با توجه به محدود بودن واردات این واکسن به ایران و وجود برخی فروشندگان سودجو، خرید واکسن گارداسیل به دغدغه بزرگی برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. هنگام تهیه، از رعایت زنجیره سرد این واکسن و اصالت کالا مطمئن شوید.

ما خبر خوبی برای شما داریم. متخصصان مجله سلامت کیوان مشاوره خرید واکسن گارداسیل 4 و 9 ظرفیتی را به صورت رایگان برای شما انجام خواهند داد. درصورتی که هرگونه سوالی درخصوص تهیه این واکسن دارید می‌توانید همین حالا به مجله سلامت کیوان مراجعه کنید یا با شماره زیر تماس بگیرید:

09021969607

جمع بندی

تزریق واکسن گارداسیل می‌تواند راهی مطمئن برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی و ویروس HPV و همچنین کاهش گسترش این ویروس باشد. شما با تزریق این واکسن در واقع خود و دیگران را در برابر ابتلا به این ویروس محافظت می‌کنید. پس پیش از آنکه دیر شود برای تزریق این واکسن ضروری اقدام نمایید.

منبع مطالب علمی: آزمایشگاه کیوان

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.