15 استراتژی قوی برای تولید محتوای پزشکی در اینستاگرام

0

در عصر رایانه و اطلاعات؛ صنعت پزشکی و درمان نیز مانند سایر حوزه‌ها برای گسترش خدمات در بین آحاد مردم نیازمند شناسایی و معرفی خود به افراد مختلف است. در واقع از این طریق قادر خواهد بود تا ارتباط بهتری با بیماران خود برقرار کرده و کسب و کار خود را توسعه بخشد. در بستر اطلاعات و کسب و کارهای اینترنتی که دیجیتال مارکتینگ نامیده می‌شود؛ راهکارهای متعددی برای دستیابی به تولید محتوا پزشکی اینستاگرام در نظر گرفته شده است. یک استراتژی تولید محتوا در حوزه های مختلف؛ تولید محتوا اینستاگرام است که نقش بسیار مهمی در توسعه بازاریابی اینترنتی دارد.

اینستاگرام یکی از پلتفرم‌های رایج در جهان است که در ایران نیز بین مردم از اقبال خوبی برخوردار شده است. لذا تولید محتوا در صنعت پزشکی در این بستر خاص؛ می‌تواند در جهت شناسایی و جلب مشتریان بیشتر برای پزشکان و فعالان صنعت بهداشت و درمان نقش گسترده‌ای ایفا نماید. در نوشتار پیش‌رو تلاش می‌کنیم ضمن بررسی مزایا و نقش برجسته اینستاگرام در استراتژی تولید محتوا ؛ نحوه استفاده و نکات برجسته آن در حوزه پزشکی و درمان را بررسی نماییم.

چگونه از طریق اینستاگرام پیج پزشکی خود را معرفی نماییم؟

اهمیت و مزایای تولید محتوای پزشکی در اینستاگرام

ارتباطات آنلاین یکی از وجوه جدایی ناپذیر زندگی در عصر حاضر به شمار می‌آید. در واقع ارتباطات بین انسان‌های امروزی در هزاره سوم؛ از دو وجه حقیقی و مجازی خارج نیست. به دلیل امکانات ویژه‌ای که اینستاگرام در بستر توسعه دیجیتال مارکتینگ؛ در دنیای امروز ارائه می‌کند کاربری آن‌ در این خصوص در سراسر جهان با رشد چشمگیری به ویژه در سال‌های اخیر مواجه بوده است. در حال حاضر افراد در تمامی سنین در صورت داشتن گوشی هوشمند؛ به یک اکانت اینستاگرام شخصی دسترسی دارند که با آن قادر هستند انواع پیج‌های تبلیغاتی، خدمات، فروش محصولات، امور فرهنگی و طیف گسترده‌ای از تولید محتواهای افراد مختلف را ببینند. امروزه این ابزار نوین دسترسی به اطلاعات در بین جوانان؛ محبوبیت فوق العاده‌ای دارد.

لذا بخش بهداشت و درمان نیز از این قافله عقب نمانده است و با توجه به ویژگی‌های خاص اینستاگرام و جایگاه آن در قلب دیجیتال مارکتینگ اقدام به استفاده از این ابزار خاص کرده است. امکان ساخت محتوای پزشکی، قابلیت مصاحبه دیداری با کاربران، امکان اشتراک گذاری نکات پزشکی از طریق استوری و امکان گفتگوی خصوصی با کاربران یا بیماران از مزایای این پلتفرم محبوب است.

انواع محتوای پزشکی در اینستاگرام

از روش‌های مختلفی در اینستاگرام می‌توان ارتباط بین کلینیک و بیماران را در حوزه‌های مختلف پزشکی اعم از درمانی، زیبایی و سلامت برقرار کرده و سپس این ارتباط را تقویت کرد. بر این اساس استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام بسیار متعدد و متنوع است. در واقع به اشتراک گذاری پست‌های با مضامین آموزشی، اطلاعات در مورد روش‌های پزشکی، آشنایی بیشتر با پزشکان و مصاحبه‌های دوستانه و صمیمانه با آنان، معرفی تجهیزات جدید پزشکی وارد شده در کلینیک، روزمرگی‌های پزشکان و کادر درمان می‌تواند روند ارتباط و آشنایی بیمار با پزشک را تسهیل نماید. این اقدام ضمن اعتماد سازی بیشتر در بیمار؛ پروسه گزینش پزشک و کلینیک مناسب‌تر را برای انتخاب امور درمانی او هموارتر می‌نماید.

استراتژی تولید محتوای پیج‌ های پزشکی

نکات مهم در تولید محتواهای پزشکی در اینستاگرام

استراتژی تولید محتوا در حوزه مسائل درمان و پزشکی؛ قطعا با ملاحظات ویژه‌ای همراه است. این امر در حیطه تخصص کارشناسان دیجیتال مارکتینگ است که به این مهم اشراف داشته و توانایی خلق استراتژی‌های راهبردی و کسب نتایج مطلوب در حوزه‌های مختلف از تخصص آنان محسوب می‌شود. در این قسمت به معرفی 15 استراتژی قوی برای ایجاد محتوای پزشکی در اینستاگرام می‌پردازیم:

1-ایجاد یک اکانت بیزنس پزشکی؛ یک استراتژی تولید محتوا

در واقع اولین قدم برای وارد شدن به فضای اینستاگرام؛ ساخت یک اکانت است. لذا در این خصوص به جای ساخت از اکانت شخصی؛ اقدام به ساخت یک اکانت بیزنس که قابلیت آن در اینستاگرام وجود دارد راهکار مناسب‌تری است. در نظر داشته باشید که امکانات حساب‌های تجاری قطعا از حساب‌های شخصی افزون‌تر است.

2-استفاده صحیح از بیو پیج

 به عنوان یک استراتژی تولید محتوا، از بیو برای ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص مطب و کلینیک به بیماران استفاده می‌شود. در بیو می‌توان ساعات کار مطب، اطلاعات تماس و شماره‌های همراه، آدرس کلینیک و سایر شعبات وابسته را به اشتراک گذاشت. یک بیوی اکانت تجاری موفق لازم است اطلاعات بیشتری در خصوص لوکیشن، آدرس تارنما، هشتگ‌های مارک‌دار و شعارهای تبلیغاتی ارائه دهد.

 3-مدیریت پیج با ادمین  

 پیج‌های پزشکی به دلیل حجم بالای بازدید و انواع مختلف کامنت‌های کاربران؛ قطعا نیازمند مدیریت از طریق یک ادمین هستند. زیرا پزشکان به دلیل مشغله زیاد لازم است؛ مدیریت پیج را به یک فرد آشنا با پلتفرم‌ها و الگوریتم‌های اینستاگرام بسپارند که به آپدیت‌ها نیز آگاه و هوشیار باشد.

4-تولید پست‌های مرتبط با نوع تخصص پزشکی؛ مهمترین استراتژی تولید محتوا

 دیگر استراتژی تولید محتوا این است که محتوا بایستی منحصرا در خصوص تخصص کلینیک یا مطب پزشک باشد. بنابراین تولید محتوا برای اطلاعات پزشکی در خصوص سایر تخصص‌های پزشکی اغلب کاری بی‌فایده است. این محتوا می‌تواند در خصوص اقدامات پزشکی انجام شده در کلینیک باشد؛ مثل تولید محتوای قبل و بعد از عمل جراحی یا در خصوص اطلاع رسانی به بیماران درباره معرفی و آشنایی با موضوعات درمانی و دارویی باشد.

5-ارائه کپشن‌های متناسب با پست و استوری

 نحوه انتخاب کپشن‌ها یا زیرنویس‌های پست‌های اینستاگرامی در معرفی بهتر پست در راستای نیل به اهداف دیجیتال مارکتینگ اهمیت فوق العاده‌ایی دارند. نکته قابل توجه این است که از اطلاعات خصوصی بیمار، نام و تصویر آنان بدون رضایت خودشان در پست‌ها و کپشن‌های اینستاگرام نباید استفاده شود.

6-ایده‌های جذاب برای جلب مشتری

داشتن ایده‌های جالب در ذهن برای تولید و اشتراک گذاری پست‌های جذاب بسیار می‌تواند در جلب بیماران به سمت کلینیک تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال ارائه پست‌ها و کپشن‌های متنوع در خصوص خدمات کلینیک، آشنایی با پزشک و نحوه کار پزشک، پست‌های آموزشی یا اطلاعاتی و پست‌های دارویی می‌تواند در تصمیم بیمار برای انتخاب کلینیک بسیار حائز اهمیت باشد.

7-استراتژی تولید محتوا با ایجاد استایل یا قالب مخصوص پست

استفاده از یک روند یا چهارچوب مشخص که نمایان‌گر پیج اینستاگرام و برندینگ سازی است اهمیت زیادی دارد. به این دلیل که می تواند برای شناسایی بیشتر در بین پیج‌های دیگر عملکرد مثبتی ایفا نماید. ضمنا می‌تواند به شکیل‌تر شدن جلوه ظاهری پیج کمک شایانی نماید.

 8- استفاده از هشتگ‌های پر بازدید

یک امر مهم در بکارگیری صحیح استراتژی تولید محتوا استفاده از هشتگ است. هشتگ‌ها در واقع ابزاری کاربردی برای جستجوی محتوا توسط کاربران هستند. استفاده از هشتگ در مقابل کلمات قادر است آن‌ها را به لینک‌های قابل جستجو تبدیل نماید. استراتژی استفاده از هشتگ یک راه مهم برای جذب کاربران اینستاگرامی است که پیج مورد نظر را به صورت فالو ندارند. این کاربران با هشتگ کلمات مدنظر خود می‌توانند پیج‌های ارائه کننده پست‌های مرتبط با هشتگ را به سهولت پیدا کرده و سپس دنبال نمایند. به این صورت در نهایت احتمال تبدیل آنان به مشتری‌های بالفعل افزایش می‌یابد. می‌توان برای استفاده از هشتگ‌های بهتر به هشتگ‌های ترند شده در این خصوص نگاهی انداخت؛ این دسته از هشتگ‌ها توسط طیف وسیعی از کاربران دنبال می‌شوند.

نقش دیجیتال مارکتینگ در پزشکی

9-اشتراک گذاری مرتب و منظم پست؛ مهمترین استراتژی تولید محتوا

برای این‌که یک پیج بتواند در فضای دیجیتال مارکتینگ جای مناسبی برای خود بیاید؛ لازم است که به طور منظم و مرتب به اشتراک گذاری مطالب خود در فضای اینستاگرام اقدام نماید. این اقدام در واقع راهبردی مهم به سمت افزایش بازدید پیج است.

10-انتشار استوری‌های مرتب و منظم

 اشتراک استوری در جهت جلب توجه افراد به پیج می‌تواند بسیار موثر واقع شود. لذا اشتراک استوری باید به صورت مرتب و منظم در ساعت‌های مختلف روز به کار گرفته شود. در استوری‌های خود می‌توانید از مشتریان در خصوص مطلب به اشتراک گذاشته شده نظرخواهی کنید تا تعامل بیشتری با آنان برقرار نمایید. برگزاری نظرسنجی و آزمون، لایو اینستاگرامی با بیماران یا همکاران و استیکر لوکیشن مطب در استوری می‌تواند کارگشا باشد.

11-رعایت حریم خصوصی بیماران؛ دیگر استراتژی تولید محتوا

حفظ حریم خصوصی بیماران در فضای مجازی بسیار اهمیت دارد و اشتراک هر گونه اطلاعاتی در این خصوص تنها بایستی با مجوز از سمت بیمار صورت بگیرد. لذا در ضمن تصویربرداری یا گرفتن عکس از فضای کلینیک یا ارائه اطلاعات در مورد بیماری یک فرد خاص؛ لازم است که حریم خصوصی وی به شدت رعایت شود. در این‌گونه موارد بایستی تصویر بیماران را پنهان کرد.

12-تبادل یا تبلیغات پیج در پیج همکاران یا پیج‌های پر بازدید

استفاده از تبلیغات اینستاگرامی در فضای اینستاگرام در پیج‌های همکاران یا پیج‌های با فالورهای خیلی بالا خیلی می‌تواند در شناسایی پیج کلینیک موثر واقع شود. برای تبلیغات به صورت پست یا استوری؛ لازم است از هشتگ‌های مناسب و کپشن‌های تبلیغاتی مناسب آمار بازدید را افزایش داد.

13-پاسخگویی به کامنت، دایرکت و بازخورد بیماران

یکی از اقدامات مطلوب پیج‌های پزشکی در جهت شناسایی برندینگ خود و جذب مشتریان بیشتر پاسخگویی دقیق و منظم به سوالات و ابهامات مطرح شده از سوی کاربران است. این اقدام در راستای گسترش دیجیتال مارکتینگ؛ سبب توسعه آگاهی کاربران و بیماران از برند پزشکی مورد نظر خواهد شد.

14-نوبت دهی از طریق پیج

پس از شناسایی پیج و افزایش تعداد فالوورها؛ گروهی از کاربران می‌توانند از طریق اطلاعات موجود در پیج مثل شماره‌های تماس با شما تماس گرفته و یا از طریق دایرکت؛ شیوه‌های دریافت نوبت ویزیت را مطرح نمایند.

15-استفاده از ویدئو و ریلز؛ دیگر استراتژی تولید محتوا

از قابلیت‌های تصویر سازی در قالب ساخت ویدئو IGTV و یا امکانات جدیدتری تحت عنوان REELS می‌توان برای ساخت پست‌های پزشکی که دارای افکت‌های تصویری و صوت هستند؛ در جهت معرفی برندینگ پزشکی خود استفاده کرد. این ریلزها قابلیت اشتراک گذاری از طریق کاربران را بین خود دارا هستند لذا بسیار می‌توانند آمار بازدید را افزایش دهند. از این‌رو یکی از اقدامات مهم در استراتژی تولید محتوا محسوب می‌شوند.

نحوه تولید محتوای پزشکی در فضای مجازی و سوشیال مدیاها

کلام پایانی

در پایان لازم است به این نکته توجه داشت که در دنیای امروز استفاده از فضای سوشیال مدیا و روش‌های نوین دیجیتال مارکتینگ در حرفه پزشکی علاوه بر افزایش درآمد در راستای انجام تعهدات و رسالت پزشکی؛ باعث افزایش سطح آگاهی مردم با اطلاعات مفید در خصوص درمان و سلامت آنان خواهد شد. لذا لازم است استراتژی تولید محتوا در این خصوص را جدی تلقی کرد.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.