افزایش نرخ طراحی سایت در ایران طی 5 سال اخیر به گزارش تابان شهر

0

طراحی سایت از آن دسته خدماتی به حساب می آید که در چند سال اخیر بسیاری از کسب و کارها به سراغ آن رفته اند و کم کم دارد تبدیل به یک اصل برای هر کسب و کاری می شود. مفهومی که اعتبار یک کسب وکار را بیشتر می کند و در بیشتر مواقع به سوددهی بیشتر آن کسب و کار هم ختم می شود. اما چیزی که در اینجا می خواهیم به سراغ آن برویم، یک بخش مهمی از این مفهوم طراحی سایت است. در اینجا قصد داریم به افزایش نرخ طراحی سایت در ایران با توجه به 5 سال اخیر نگاهی بیندازیم و در این راه هم از شرکت تابان شهر کمک گرفتیم که یک گزارشی از این موضوع به ما می دهد.

نرخ طراحی سایت در ایران طی 5 سال اخیر چه تغییری کرده است؟

طبق نتایج تحقیقات به دست آمده نرخ طراحی سایت نسبت به 5 سال اخیر چیزی حدود 320 درصد افزایش پیدا کرده است و تقریبا بیش از 3 برابر شده است. البته که این موضوع را هم باید در نظر داشته باشیم که حوزه های طراحی سایت با یکدیگر متفاوت هستند و عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی یک سایت هم زیاد هستند. یعنی شما ممکن با اضافه کردن یک امکان به یک سایت، شاهد افزایش در قیمت آن سایت باشید و یا اینکه به طور مثال طراحی سایت برای یک سایت فروشگاهی ممکن است هزینه بیشتری نسبت به طراحی یک سایت خدماتی یا شرکتی داشته باشد.

بنا بر موارد گفته شده، ما افزایش نرخ طراحی سایت را باید با معیارهای مختلفی بسنجیم و عوامل موثر بر تغییر قیمت طراحی سایت را هم در این میان در نظر بگیریم. با این حال، حوزه های طراحی سایت و امکاناتی که یک سایت دارد را نمی شود دلیلی بر افزایش نرخ “طراحی سایت” دانست و موضوع کمی در ابعاد بزرگتر می رود که جلوتر به آن می پردازیم.

چه عواملی بر افزایش نرخ طراحی سایت تاثیر گذاشته اند؟

با وجود اینکه “سایت” یک کالای بیرونی نیست و یک فضایی در دنیای گسترده وب است، اما دلیل نمی شود که عواملی که روی بالا رفتن نرخ هر کالا و خدماتی تاثیر می گذارند، روی آن تاثیرگذار نباشند. طراحی سایت یک خدمتی است که یک شخص حقیقی یا حقوقی دارد ارائه می دهد و بابت آن هزینه ای دریافت می کند. حال این هزینه باید یک هزینه منطقی باشد که ارزش کاری که آن شخص یا شرکت انجام می دهند حفظ بشود. پس بد نیست به عوامل تاثیر گذار در افزایش نرخ طراحی سایت نگاهی بیندازیم که شاید خیلی از آن ها برایمان کاملا ملموس باشد:

 • مصوبه واحد های صنفی مرتبط
 • افزایش قیمت ارز
 • افزایش سالانه قیمت ها
 • افزایش قیمت ابزارها و نرم افزارهای طراحی سایت
 • نرخ تورم
 • و…

 

این موارد عواملی هستند که باعث شده اند نسبت به 5 سال اخیر، ما چنین افزایش نرخی را شاهد باشیم.

آیا افزایش نرخ طراحی سایت روی عرضه و تقاضا تاثیرگذار بوده است؟

با اطمینان می توان پاسخ این سوال را “خیر” داد. در واقع افزایش نرخ طراحی سایت هیچ تاثیری بر عرضه و تقاضا نگذاشته است و باعث نشده است که طی این پنج سال، حجم سفارش های طراحی سایت بیشتر نشود. در واقع هرچه جلوتر می رویم در همین کشور خودمان، تعداد وب سایت ها در حال افزایش هستند از کسب و کارهای کوچک و محلی تا برند های بزرگ دارای یک وب سایت هستند. چرا که طراحی سایت به روش های مختلفی انجام می شود که خیلی از این روش ها هزینه بسیار پایینی دارند و حتی تاثیر چندانی روی نتیجه کار ندارند. به جدول زیر نگاه کنید:

نوع طراحی سایتحدود قیمتامکان سود دهی و موفقیت
طراحی سایت اختصاصیاز کمتر از 45 میلیون تومان تا بالای 150 میلیون توماندارد
طراحی سایت وردپرسی/CMSاز کمتر از 8 میلیون تومان تا بالای 35 میلیون توماندارد
سایت سازهاکاملا رایگان منتهی با هزینه های جانبی احتمالیاحتمال کم اما وجود دارد

اینکه یک سایتی به موفقیت می رسد یا نمی رسد به قیمت آن بستگی ندارد و بلکه به کیفیت آن و فعالیتی که روی آن انجام می شود بستگی دارد. مزایا و معایب هر نوع از طراحی سایت در درون مایه آن است و هر کسی می تواند بالاخره آن چیزی که مناسب کار خودش است را انتخاب کند.

در نتیجه تمامی صحبت هایی که شد، می توان گفت افزایش نرخ طراحی سایت باعث نشده است که سفارش های طراحی سایت کمتر بشوند.

با توجه به افزایش نرخ طراحی سایت چه نکاتی را باید بدانیم؟

با توجه به افزایش نرخ طراحی سایت در 5 سال اخیر، باید حواسمان خیلی به مدیریت بودجه ای که می خواهیم روی طراحی سایت بگذاریم باشد. سایت تابان شهر : tabaneshahr.com یک سری توصیه هایی هم در این زمینه برای شما دارد که بهتر است در این مسیر حواسمان به آن ها باشد:

 1. شرکت طراحی سایت معتبر انتخاب کنیم
 2. به نمونه کارهای شرکتی که می خواهیم از آن ها خدمات طراحی سایت دریافت کنیم نگاهی بیندازیم.
 3. نیازمان از سایتی که می خواهیم مشخص باشد و هزینه اضافی پرداخت نکنیم.
 4. برای سوددهی مستمر سایتمان به دنبال روش های دیجیتال مارکتینگ باشیم.
 5. گاهی در نظر داشته باشیم که یک سایت وردپرسی می تواند همان کاری را کند که یک سایت اختصاصی انجام می دهد، منتهی هزینه کمتری دارد.
 6. مدیریت و پشتیبانی سایتمان را به دست فرد متخصص بسپاریم که هزینه ما به هدر نرود.

 

نتیجه گیری

افزایش نرخ طراحی سایت نسبت به 5 سال اخیر مانند افزایش نرخ هر خدمت دیگری نسبت به 5 سال اخیر یک موضوع عادی و کاملا قابل انتظار است. این موضوع را هم باید در نظر داشته باشید که خود طراحی سایت هم نسبت به 5 سال پیش پیشرفت چشمگیری داشته است و چیزی که در حال حاضر ارائه می دهد، خیلی قوی تر از آن چیزیست که 5 سال پیش ارائه می داد. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار بدهیم و اگر سوال داشتید می توانید با تابان شهر که این گزارش را تهیه کرده است مطرح کنید و پاسخ دریافت کنید.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.