بزرگ‌ترین لانه‌های پرندگان

5

نویسنده مهمان: زهرا معبودی: اگر در کویر کالاهاری در جنوب آفریقا در حال قدم زدن باشید با صحنه‌ای جذاب روبرو می شوید! حتما فکر می کنید که بر روی ستون‌های تلفن یونجه‌گیر نصب شده است!اما در واقع چنین نیست.

چیزهایی که مشاهده می کنید درواقع آشیانه‌هایی است که پرندگان از پنبه، چوب و علف ساخته‌اند. سازندگان این لانه‌ها در حکم پرندگان اجتماعی و خوش مشربی می‌توان دانست! تعداد زیادی از پرندگان مختلف می‌توانند با هم در این لانه ها جمع شوند. درواقع این لانه‌ها محلی برای استراحت پرندگان مهاجر است که در برخی لانه‌ها بیش از ۱۰۰ پرنده به استراحت می‌پردازند .

به نقل از باغ وحش San Diego :

در این لانه‌ها بیش از سایر پرندگان می‌توان شاهین کوتوله آفریقای جنوبی را پیدا کرد، از سوی دیگر می‌توانیم در کنار آنها پرندگانی نظیر بربط رنگارنگ، فنچ موقرمز، مرغ عشق و … را هم پیدا کنیم.

کرکس‌ها، عقاب‌ها و جغدها نیز به تناسب جثه‌شان بر روی بام و دیواره‌های این خانه‌ها سکنی می‌کنند.

به راستی چرا این پرندگان خانه‌هایی را که به سختی می‌سازند با سایر پرنده‌ها به اشتراک می‌گذارند؟

شاید یکی از این دلایل این باشد که پرندگان در کنار هم بهتر می‌توانند متوجه خطرات احتمالی شوند. علاوه بر این پرندگان می‌توانند مکان‌های منابع غذایی را از یگدیگر بیاموزند.

در زیر تصاویری از این لانه ها را مشاهده می کنید:

 

آشیانه های اجتماعی پرندگان آشیانه های اجتماعی پرندگان آشیانه های اجتماعی پرندگان آشیانه های اجتماعی پرندگان آشیانه های اجتماعی پرندگان آشیانه های اجتماعی پرندگان آشیانه های اجتماعی پرندگان آشیانه های اجتماعی پرندگان آشیانه های اجتماعی پرندگان

 

منبع

 

 
5 نظرات
 1. daypdf می گوید

  عجب !!!
  اگه تو تهران بود برقمون برای یکسال قطع میشد :d

 2. شهاب الدین می گوید

  چقدر جالب بود! مرسی.

 3. سارا می گوید

  فوق العاده ه ه ه ه ه ه ه

 4. سعیده می گوید

  خیلی قشنگه 🙂

 5. خرید پارکت می گوید

  اگر تو یکی از شهرهای ایران بود
  میزدن خراب میکردن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.