پذیرش آگهی

مقدمه:

«یک پزشک» رویکردی تجاری ندارد، به همین علت، حتی وقتی از آگهی و پذیرش تبلیغ در «یک پزشک» صحبت می‌کنیم، هدف فراهم آوردن بستر و یک شرایط اولیه، برای توسعه محتوایی این سایت در آینده است. مسلما میزبانی، حق‌التحریر، هزینه عوامل فنی که گاه به ما یاری می‌رسانند، باید از جایی تأمین شوند و ما مثل همه نشریات آنلاین و کاغذی دیگر، پذیرش آگهی را جزئی از کار رسانه می‌دانیم.

سایت «یک پزشک» محل مناسبی برای درج آگهی شماست. یک پزشک در بین وبلاگ‌های فارسی، یکی از پربازدیدشونده‌ترین وبلاگ‌هاست.

– وبلاگ یک پزشک دارای پیج رنک ۴ است.

– به طور متوسط هر هفته، حدود ۳۰ تا ۴۰ پست در این وبلاگ نوشته می‌شود.

– «یک پزشک» از بیش از ۱۲سال پیش، یعنی دقیقا از ۲۹ مرداد سال ۸۴ آغاز به کار کرده است و تا کنون بدون وقفه به کار خود ادامه داده است.

– – در این بازه زمانی ۸ ساله، بیش از ۱۰ هزار پست در این وبلاگ نوشته شده است که نشاندهنده سرعت بسیار بالای به روز شدن وبلاگ می‌باشد.

– از نظر تعداد خوانندگان فیدی، «یک پزشک» در حال حاضر صاحب بیش از ۳۱ هزار مشترک فیدی است. در وب فارسی کمتر سایت یا وبلاگ خبری صاحب این تعداد مشترک می‌باشد.

– از لحاظ میزان تأثیرگذاری، این وبلاگ از سوی شمار زیادی از وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های معتبر و مطرح فارسی، لینک شده است. کافی است در گوگل «وبلاگ یک پزشک» را جستجو کنید.

– گرچه مخاطبان یک پزشک را بیشتر نسل جوان و علاقه به آی‌تی و گجت‌ها تشکیل می‌دهند، اما در میان خوانندگان این وبلاگ هر قشری را می‌توان پیدا کرد، از پزشکان گرفته تا ژورنالیست‌های حرفه‌ای و از علاقه‌مندان دنیای سینما تا کتاب و کتاب‌خوانی.

– درجه تأثیرگذاری «یک پزشک» روی مخاطب: اما چیزی که فراتر از اعداد و میزان کلیک‌هاست و معمولا توسط آگهی‌دهنده‌ها جدی گرفته نمی‌شود، درجه تأثیرگذاری و برد رسانه‌‌ای سایت‌هاست. چیزی که برای یک آگهی‌دهنده مهم است، میزان افزایش فروش محصول یا فرضا خوب خوانده شدن مطالب یک سایت یا وبلاگ اطلاعاتی بعد از درج آگهی است.

خوشبختانه «یک پزشک» توانسته است در مدت  ۱۲ سال فعالیت‌اش اعتبار بسیار زیادی میان مخاطبان خود کسب کند، از همین رو است که درموارد زیادی میزان موفقیت آگهی‌های درج شده در «یک پزشک»، حتی از خبرگزاری‌ها هم بیشتر بوده است و «میزان خرید به ازای کلیک» آگهی‌های یک پزشک چشم‌گیر بوده است.


شرایط عمومی درج آگهی:

۱- «یک پزشک» و اصولا هر نشریه آنلاین یا کاغذی دیگر، راهی برای آزمایش و اطمینان از راستی و صحت اطلاعات مندرج در آگهی‌ها ندارد. «یک پزشک» هیچگونه رابطه کاری با صاحبان آگهی‌ها ندارد و هیچ مسئولیتی در قبال آگهی‌های درج شده ندارد و نمی‌پذیرد. با این همه ما آگهی‌هایی را که به صورت آشکار ناقض قوانین داخل کشور هستند، پذیرش نمی‌کنیم و در مواردی هم مثل تبلیغات مربوط به پزشکی و کالاهای بهداشتی، مجوز تبلیغ از نظام پزشکی درخواست می‌کنیم.

۲- یک پزشک در رد یا قبول آگهی‌ها مختار است.

۳- در مورد بنرها و آگهی‌های متنی معمولا ظرف ۲۴ ساعت بعد از واریز مبلغ، آگهی‌ها درج می‌شوند. اما در مورد رپورتاژ – آگهی‌ها باید از چند روز قبل اقدام فرمایید.

۴- لطفا قبل از به پایان رسیدن مهلت آگهی، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید، البته ما به پایان رسیدن مهلت را به شما یادآوری می‌کنیم، اما ارجح است که از چند روز مانده به پایان زمان آگهی، برای تمدید اقدام کنید.

۵- قبل از هماهنگی با ما، لطفا مبلغی واریز نکنید.

۶- تخفیف فقط در موارد خاص مثل سفارش آگهی به مدت سه ماه و بیشتر و یا درخواست آگهی با تعداد زیاد، ممکن است.


 پلن‌های تبلیغات در وب‌سایت «یک پزشک» –به‌روز شده در فروردین ۹۷

۱- تبلیغات همسان یا Native

در سال‌های اخیر میزان تأثیرگذاری و کلیک بر روی آگهی‌های بنری خیلی کم شده است. به صورت ساده و مختصر و مفید، کاربرها از بنرها زده شده‌اند. حتی خیلی‌هاشان با استفاده از افزونه‌های بلاک‌کننده بنر، جلوی نمایش بنرها در صفحه مرورگرشان را می‌گیرند. دیگر کاربرها هم عادت کرده‌اند که فقط به محتوای اصلی نگاه کنند. در این میان طراحی کسل‌کننده و بد بنرها، به ویژه در ایران را باید از دلایل افول دوره حکمرانی بنرها در بازار تبلیغات آنلاین دانست.

چاره کار چیست؟

چاره کار این است که صاحبان کالاها/خدمات، از شیوه نوینی از تبلیغ، موسم به تبلیغات همسان یا native استفاده کنند. در این شیوه تبلیغی؛ تبلیغ دقیقا مثل یک مطلب روتین سایت نمایش داده می‌شود.

مثلا تصور کنید که در بخشی از یک سایت، پست‌های برتر چند ماه اخیر، در یک بلوک نمایش داده می‌شوند. اگر در کنار این بلوک یا در داخل آن؛ تبلیغ مورد نظر را با شکل ظاهری نوشته‌های سایت نمایش دهیم، احتمال بسیار بیشتری دارد که کاربر روی آن تأمل و سپس کلیک کند.

البته باید تأکید کنم که این فقط پوسته کار است. صاحب آگهی باید هوشمندانه و صادقانه با مشتری‌ها برخورد کند و سعی کند واقعا تبلیغش مفید؛ دانش‌افزا یا سرگرم‌کننده باشد تا کاربر از کلیک روی آن پشیمان نشود.

یک پزشک پذیرش تبلیغات همسان را به صورت “مستقل” و با سبک ویژه خود از فروردین ۹۷ شروع کرده است.

سفارش تبلیغ همسان اصلا چیز پیچیده‌ای نیست. شما باید یک تصویر باکیفیت برای کالا و خدمات خود +  یک تیتر در حد حداکثر ۱۴ کلمه +لینک خودتان را برای ما ارسال کنید تا در محل مناسب درج بشود.

خوبی تبلیغات همسان ویژه یک پزشک این است که شما در آن واحد در واقع دارید یک بنر + تبلیغ متنی یا بک لینک فالو در تمام صفحات سایت سفارش می‌دهید که میزان تأثیرگذاری این تبلیغ را بسیار زیاد می‌کند.

محل‌ها و شیوه‌های نمایش تبلیغات همسان در یک پزشک، بسیار متنوع هستند.

لازم به تذکر است که تبلیغات همسان یک پزشک را به صورت زمانی می‌توانید سفارش بدهید. (یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه)

الف- تبلیغ همسان سایدبار به صورت تصویربندانگشتی + متن + لینک

ویژه کسانی که بودجه چندان زیادی ندارند. این  تبلیغ به صورت یک تصویربندانگشتی + متن مورد نظر + لینک فالو تمام صفحات است.

در سایدبار یک پزشک، اگر دقت کنید، نمونه این تبلیغ را می‌بینید.

توجه داشته باشید که برای رعایت عدالت به صورت تصادفی یا رندم مکان نمایش این آگهی از بالا به پایین تغییر پیدا می‌کند. یعنی این طور نیست که یک آگهی همیشه در بالا و آگهی دیگر در پایین نمایش داده شود. بلکه به صورت رندم، مکان آگهی‌های دگرگون می‌شود.

ب- تبلیغ همسان سایدبار به صورت تصویر بزرگ+ متن + لینک:

این تبلیغ ویژه کسانی است که بودجه بیشتری دارند و می‌خواهند تبلیغشان به صورت متمایز و برجسته دیده شود.

اگر تا به حال به صورت سنتی، بنر سفارش می‌دادید؛ توصیه می‌کنیم که به جای این روش قدیمی، از این نوع تبلیغ استفاده کنید.

در این نوع آگهی تصویر انتخابی شما به صورت خیلی بزرگ‌تر نمایش داده می‌شود و به علاوه شما باز هم یک متن در حد ۱۴ کلمه می‌دهید که در زیر تصویر نمایش داده می‌شود و باز هم بک لینک فالو در تمام صفحات را خواهید داشت.

همان طور که در تصاویر زیر می‌بینید؛ بسته به علاقه و بودجه شما این نوع تبلیغ در دو اندازه تصویر بزرگ و خیلی بزرگ قابل نمایش است.

ج- تبلیغ همسان زیر پست‌ها:

یک تصویر در سایز متوسط + متن در حد ۱۴ کلمه + بک لینک فالو در تمام صفحات

این تبلیغ در زیر همه پست‌های یک پزشک نمایش داده می‌شود.

باز هم برای رعایت عدالت و تساوی بین آگهی‌دهنده‌ها، به صورت رندم و تصادفی مکان نمایش آگهی چرخش داده می‌شود.

د- تبلیغ همسان بین پستی:

این تبلیغ بین پست شماره ۳ و ۴ در صفحه اول (یا در صورت علاقه و سفارش شما در مکان بالاتر)؛ نمایش داده می‌شود.

این تبلیغ خیلی در معرض دید است.

در این نوع تبلیغ تصویر انتخابی شما با سایز بزرگ در حد ۷۸۰ پیکسل نمایش داده می‌شود. عنوان انتخابی شما باید در حد ۱۲ کلمه باشد.

تازه می‌توانید در ادامه در حد ۳- ۴ جمله هم توضیح بنویسید.

این آگهی به لینک مورد نظر شما مرتبط می‌شود. لینک هم فالو خواهد بود.

ه- تبلیغ همسان به صورت یک بنر عریض در زیر منوی اصلی سایت در تمام صفحات + متن + لینک:

در این نوع تبلیغ تصویر شما در اندازه حدود ۱۲۰۰ در ۳۰۰ پیکسل نمایش داده می‌شود. فونت تبلیغ شما هم بسیار بزرگ خواهد بود. باز هم در این نوع تبلیغ بک‌لینک فالو در تمام صفحات را خواهید داشت.

حداکثر کلمات عنوان آگهی شما باید ۱۰ کلمه باشد.

 


۲- رپورتاژ- آگهی

رپورتاژ-آگهی‌ها به صورت یک پست معمول در یک پزشک منتشر می‌شوند و بنابراین به صورت گسترده‌ای توسط خوانندگان یک پزشک خوانده می‌شوند. شما در این بخش می‌توانید به صورت مشروح در مورد کالا و خدمات خود توضیح بدهید و هر میزان نیاز داشتید، عکس منتشر کنید.

تبلیغات خشک و بی‌روح اصلا فایده‌ای ندارند و شما برای افزایش کارایی تبلیغات خود باید سعی کنید هوشمندانه و نرم تبلیغ کنید.

متأسفانه به خاطر کمبود وقت؛ فعلا خود ما نمی‌توانیم متن تبلیغات رپورتاژ – آگهی را برای شما آماده کنیم. شما خودتان باید متن‌ها را به صورت کاملا آماده به ما بدهید تا برایتان منتشر کنیم.

08-02-2013 08-03-11 PM

 

توجه:

-در هر رپورتاژ حداکثر ۵ لینک فالو می‌توانید سفارش بدهید.

– رپورتاژ – آگهی بعد از ۲۴ ساعت پاک نمی‌شوند، فقط با انتشار پست‌های تازه، به تدریج پایین‌تر می‌روند.

– رپورتاژ – آگهی‌ها برای همه مشترکان فید و خبرنامه ایمیلی ما با بیش از ۳۱ هزار مشترک فرستاده می‌شوند و در توییتر هم بازنشر می‌شوند.

برای دیدن نمونه رپورتاژ – آگهی‌هایی که تا به حال در «یک پزشک» درج شده‌اند، به اینجا بروید.


۳- تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی

کانال تلگرامی یک پزشک و صفحات توییتر و اینستاگرام و سه پیج فیس‌بوکی که ما در اختیار داریم، محیط بسیار مناسبی برای تبلیغ شما هستند.

شما می‌توانید با سفارش بسته تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان زیاد در طیف‌های گوناگون تماس برقرار کنید و کالا ، خدمات و برند خود را به آنها بشناسانید.


۴- بنر زیر منوی اصلی

این بنر بزرگ، کاملا جلوی چشم است و سفارش دادن آن جذابیت بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. حداکثر عرض این بنر ۱۱۰۰ پیکسل و حداکثر ارتفاع آن می‌تواند ۲۰۰ پیکسل باشد. از پذیرش بنرهای چشمک‌زن معذور هستیم.

 


۵- به صورت تبلیغ متنی در داخل هر پست:

شما می‌توانید آگهی متنی خود را در داخل هر پست‌ نمایش دهید. این طوری هم لینک فالو دریافت می‌کنید و هم بازدیدکننده‌های زیادی به سایت شما می‌آیند. این تبلیغ فالو چون در داخل بدنه همه پست‌های سایت به نمایش درمی‌آید از نظر سئو فوق‌العاده برای شما ارزشمند خواهد بود.

 


۶- سایر انواع آگهی متنی

ما سه نوع دیگر آگهی متنی هم پذیرش می‌کنیم.

تبلیغ متنی عادی و ویژه در زیر صفحه نخست یک پزشک نمایش داده می‌شوند. هر دو فالو هستند، اما تبلیغ متنی ویژه در کادر بالاتر نمایش داده می‌شود:

یک تبلیغ متنی فالوی دیگر هم داریم که این یکی در زیر «همه» صفحات سایت نمایش داده می‌شود. (هم زیر صفحه نخست و هم زیر همه صفحات دیگر)

شما بسته به بودجه خودتان می‌توانید تبلیغ متنی داخل پستی، عادی؛ ویژه یا تمام صفحات را سفارش بدهید.


۷ – به صورت تبلیغ در زیر فید وبلاگ

این تبلیغ قابل رؤیت در همه فیدخوان‌ها است و به صورت روزانه برای همه مشترکان خبرنامه ایمیلی ما هم ارسال می‌شود.

شما ممکن است اصلا ندانید که فید یعنی چه! در این صورت اینجا را بخوانید. «یک پزشک» مشترکان فیدی بسیار زیادی دارد که در حال حاضر حدود ۳۱ هزار نفر هستند. تبلیغ در فید «یک پزشک»، راهی ارزان برای تبلیغ کالا و خدمات شما است.

در تصویر زیر، اسکرین‌شاتی از فیدخوان «فیدلی» را می‌بینید. همان طور که دیده می‌شود، کسی که فید یک پزشک را می‌خواند در زیر هر پست، می‌تواند تبلیغات درج شده را ببینید.

تبلیغ در زیر فید، به دو صورت ممکن است: به صورت متنی و به صورت آگهی بنر. سایز آگهی بنر در این قسمت ۴۶۸ در ۶۰ باید باشد، اما در صورت نیاز می‌توانیم سایز اندکی بیشتر را هم بپذیریم.

08-02-2013 07-35-18 PM


۸- درج عناوین به‌روز شده سایت/وبلاگ شما در ستون کناری

فرض کنید که می‌خواهید بازدیدکننده سایت/وبلاگ خود را بالا ببرید. در یک پلن تبلیغی جدید که در وب فارسی تازگی دارد، ما می‌توانیم آدرس فید شما را بگیریم و با کمک آن عنوان‌های تازه‌ترین پست‌های شما را در ستون کناری نمایش دهیم!

4-6-2015 11-50-54 AM


هزینه تبلیغات:

در هر مورد باید هزینه تبلیغات را با رفتن به صفحه تماس با من هماهنگ کنید. هزینه آگهی ثابت نیست و متغیر است.

در «یک پزشک»، ما به منصفانه بودن بهای آگهی‌ها معتقدیم، از همین رو است که هزینه آگهی‌ها در یک پزشک نسبت به سایت‌هایی با درچه اعتبار و جایگاه مشابه، بسیار مناسب‌تر هستند.

قیمت‌های ما مقطوع هستند و واقعا عادت نداریم که مثل خرده‌فروش‌ها یا برخی سایت‌ها؛ نخست قیمتی غیرواقعی ارائه بدهیم و بعد متعاقب چانه‌زنی تخفیف‌های کذایی چند ده درصدی ارائه کنیم!


مراحل ثبت آگهی:

۱- مراجعه به صفحه تماس یا ایمیل به آدرس alirezamajidi‌ در جی میل.
۲- توضیح نوع آگهی
۳- ایمیل شما بررسی خواهد شد و در صورت نبود مشکل، تعرفه دقیق و شماره حساب به شما ایمیل خواهد شد.
۴- واریز هزینه
۵- و در نهایت درج آگهی شما.