رپورتاژ: اندروید و درآمد 100 میلیونی توسعه دهندگان ایرانی

29

تصور شما از درآمدهای چند ده میلیونی چگونه است؟ فکر می کنید برای رسیدن به همچنین درآمدهایی نیاز به داشتن کارخانه و سرمایه زیاد است؟و یا حتماٌ باید بساز بفروش باشید؟ یا شایدم دلال؟ اصلا به نظرتان در ایران کسی می تواند با خلاقیت، ایده و سواد به درآمد های چند ده میلیونی برسد؟

احتمالا درباره توسعه دهنده های خارجی که در یک هفته ثروت میلیون دلاری کسب کرده اند را شنیده اید و یا خوانده اید! در ایران وضع چکونه است؟

اجازه دهید با یک مثال به سوالهای بالا پاسخ دهیم:

همین الان اپلیکیشن کافه بازار را در گوشی اندرویدی خود اجرا نمایید و به گشت و گذاری در بین اپلیکیشن های پرفروش هفته بپردازید! برای نمونه:

10-10-2014 10-02-27 PM

اپلیکیشن کدها و رازهای مخفی اندروید، با قیمت 2000 تومان در بازار عرضه شده است و تا به امروز بیش از 50 هزار فروش داشته است. با یک حساب سرانگشتی می توان متوجه شد که توسعه دهنده این اپلیکیشن بیش از 100 میلیون تومان درآمد کسب کرده است!

برای یک نمونه دیگر به اپلیکیشن قانون سر می زنیم که با قیمت 5999 تومان عرضه شده و بیش از 20 هزار فروش داشته؛ که معادل 120 میلیون تومان می شود!

صد ها اپلیکیشن دیگر با درآمدهایی مشابه را می توان در کافه بازار مثال زد که در آمدهایی از ده تا صد میلیون تومان داشته اند، اگر با خودتان فکر می کنید که تولید اپلیکیشن هایی با چنین درآمدی خیلی سخت و زمان بر می باشد سخت در اشتباهید!

در ادامه برای شما شرح می دهیم که برای رسیدن به این درآمدها چه مسیری را باید طی کنید:

مرحله اول: ایده (3 روز)

ابتدا باید یک ایده برای تولید اپلیکیشن برسید ایده ای که به نظرتان پر فروش و کاربردی باشد.

مرحله دوم: تولید محتوا(7 روز)

حال نوبت به تولید محتوا می رسد؛ برای ایده ای که به آن رسیده اید، محتوایی مطلوب و قابل قبول تهیه کنید.

مرحله سوم: برنامه نویسی اپلیکیشن(2 الی 3 هفته)

اگر پیش از این برنامه نویسی اندروید را آموخته اید مطمئناٌ می دانید برای توسعه  اپلیکیشن هایی مشابه مثالهای ذکر شده به زمانی بیش از 2 هفته نیاز نیست ولی برای شمایی که تابحال حتی یک خط کد برنامه ننوشته اید و هیچ آشنایی با زبان های برنامه نویسی ندارید پیشنهاد ویژه ای داریم که در ادامه آن را بیان می کنیم  ولی فعلاً فرض را بر آشنایی شما با این زبان برنامه نویسی قرار می دهیم و می بینیم که اپلیکیشن شما در کمتر از یک ماه آماده عرضه به مارکت های ایرانی و خارجی شده است. اپلیکیشن را با قیمتی مطلوب در مارکت های مختلف قرار دهید و به لطف تعداد بالای کاربران اندروید از فروش اپلیکیشنتان پول پارو کنید.

بله به همین سادگیست! شما می توانید با صرف زمانی کمتر از یک ماه درآمدی میلیونی کسب کنید.

و حالا شمایی که تا به حال حتی یک خط کد ننوشته اید، امروز می تواند شروع تغییری بزرگ در زندگیتان باشد. یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید ساده تر از آنچه تصور می کنید می باشد؛ کافیست شیوه یادگیری شما و پشتیبانی آموزش شما اصولی باشد.

حتی نیاز نیست سرکلاس بروید! با آموزش های مجازی در خانه هم می توانید برنامه نویسی اندروید را بیاموزید و در این حوزه شروع به کار نمایید.

10-10-2014 10-03-14 PM

برای یادگیری اصولی برنامه نویسی اندروید در دوره های مجازی می بایست ده اصل بسیار مهم رعایت شود:

1-  استاد:

ابتدا به یک محتوای آموزش الکترونیک با تدریس استادی برجسته و با تجربه کار عملی در این حوزه نیاز دارید.

2-  جامعیت سرفصل ها:

محتوای آموزشی باید از مباحث پایه و مقدماتی شروع شود و در ادامه به مباحث پیشرفته برنامه نویسی اندروید بپردازد.

3-  شیوه آموزش:

باید محتوای آموزشی، پروژه محور باشد و تدریس مطالب فقط به صورت تئوری و بدون ذکر مثال کافی نیست.

4-  سیستم مدیریت یادگیری (lms):

باید سیستمی با امکاناتی همچون پرسش و پاسخ دانشجو با استاد، بحث و تبادل نظر دانشجویان و استاد، ارتباط دیگر دانشجویان بایکدیگر، امکان تعریف و دریافت تمرین و امکان برگزاری آزمون آنلاین جایگزین کلاس سنتی گردد تا دانشجو تفاوتی بین دوره های حضوری و مجازی احساس نکند.

5-  کلاس رفع اشکال آنلاین:

دانشجو باید بتواند در طی دوره برای رفع اشکال با استاد، ارتباط آنلاین داشته باشد یعنی: دسکتاپ، تصویر و صدای استاد را آنلاین داشته باشد در صورت صلاح دید استاد  شما هم می توانید دسکتاپ، صدا و تصویر خود را  به نمایش بگذارید.

6-  اعتبار، اعتبار، اعتبار:

برگزارکننده دوره مجازی باید معتبر باشد تا مطمئن باشید به تعهداتی که می دهند پایبند هستند و ارزش گواهینامه پایان دوره، بیش از یک تکه کاغذ است. توجه کنید که معتبرترین مرجع آموزشی کشور فقط و فقط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد!

7-  محتوای کمک آموزشی:

گاهی محتوای کمک آموزشی از خود آموزش مفید تر است! پی دی اف های آموزشی، پاورپوینت ها، فیلم های کمک آموزشی و… همه و همه می توانند سرعت شمارا در درک مفاهیم برنامه نویسی اندروید بیشتر کنند.

8-  پروژه:

تا شروع به کار نکنید و یک پروژه تعریف نکنید، متوجه نخواهید شد که، تا چه حد آموزش ها مفید بوده است! اینجاست که پروژه آخر دوره که با کمک استاد راهنما انجام می شود ارزش خود را نشان می دهد!

9-  فروش:

یک برنامه نویس خوب باید بتواند خوب بفروشد! آشنایی با مارکت های ایرانی و نحوه قرار دادن اپلیکیشن ها در آن، قوانین و اصولی که باید برای تایید اپلیکیشنتان در نظر بگیرید و تکنیک های بازاریابی اپلیکیشنتان می تواند خیلی مهم باشد! چه خوب است که در دوره آموزشی به این مسائل هم پرداخته شده باشد!

10- انعطاف سیستم آموزشی:

سیستم آموزشی باید برای کاربران با سطح یادگیری متفاوت زمانی متفاوت قرار دهد برای مثال باید بین کاربرانی با یادگیری سریع و ضعیف تفاوت قائل شد. کاربر باهوش تر می تواند دوره را یک ماهه به پایان برساند و کاربر ضعیف تر با صبر و حوصله بیشتر و صرف کمی وقت بیشتر.


 

موسسه آموزش عالی آزاد دانش پژوهان با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با پشتوانه 8سال سابقه فعالیت آموزشی حضوری، چندیست پا به عرصه آموزش مجازی نهاده است و تحت نام شبکه آموزش مجازی دانش پژوهان به فعالیت می پردازد. یکی از دوره های پرطرفدار دپارتمان آموزش کامپیوتر این شبکه آموزشی، دوره جامع برنامه نویسی اندروید می باشد که تمامی ده اصل مهم آموزش مجازی در آن رعایت شده است تا شما دانش پذیران گرامی بتوانید در مدت کوتاهی وارد بازار کار برنامه نویسی اندروید شوید.

10-10-2014 10-05-36 PM

دوره آموزش مجازی برنامه نویسی اندروید دانش پژوهان توسط مهندس حیدری، یکی از اولین برنامه نویسان اندروید ایران تدریس گردیده و تمامی ده اصل بالا با بهترین کیفیت در آن رعایت شده است. قیمت این دوره جامع (مقدماتی تا پیشرفته) 180 هزار تومان می باشد که دانش پژوهان به مناسبت دو عید عزیز برای کاربران زومیت، تخفیف 50 درصدی را در نظر گرفته است. توجه داشته باشید ظرفیت این دوره با تخفیف 50 درصدی محدود به 45 نفر می باشد و فقط تا تاریخ یکشنبه 20 مهر 93 امکان ثبت نام با تخفیف وجود دارد.

همین امروز ثبت نام کنید و مسیر زندگیتان را تغییر دهید.

10-10-2014 10-07-12 PM


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر این شخصیت‌های سینمایی و تلویزیونی به صورت گربه تصور می‌شدند

این کاری است با هوش مصنوعی انجام آن نستا ساده شده است. اما به یاد دارم که در سالیان دور برای همانند نشان دادن برخی سگ‌ها با شخصیت‌ها انسانی خاص، عکاس و روتوش کار چه زحمتی کشیده بود و این سری عکس‌ها را در شماره ظاهرا نوروزی یک شماره مجله…

شوخی با درونگراها (نرنجید! خودم یک درونگرا هستم)

در مورد درونگراها بسیار مطلب نوشته‌ام. یک زمانی درونگرایی در جامعه خیلی تابو بود و هنوز هم مقداری است.خود من به عنوان یک درونگرا زمانی از درونگرایی خود شرمنده بودم. اما بعدا متوجه شدم که درونگرایی یک ویژگی شخصی است. درونگراهایی یک طیف…

اگر ابرقهرمانان‌ها و شرورهای فیلم‌ها و کامیک‌ها در دوره ویکتوریا می‌زیستند!

عصر ویکتوریا دوره‌ای از تاریخ بریتانیا بود که از سال 1837 تا 1901 همزمان با سلطنت ملکه ویکتوریا بریتانیا ادامه یافت. این دوره، دوره تغییرات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی قابل توجهی بود که نه تنها بریتانیا، بلکه سایر نقاط جهان را عمیقاً…

عکس‌های قدیمی از کلاس‌های تایپ دهه 1950 تا 1970 – زمانی که تایپ یک مهارت پایه بود و چه بسا با…

در تاریخ آموزش آمریکا، در یک برهه دبیرستان‌های آمریکا برای آموزش یک مهارت ضروری برای ورود به دنیای مدرن تجهیز شدند: تایپ کردن. ظهور کلاس‌های تایپ در دبیرستان‌های ایالات متحده، فصلی جذاب در تاریخی آموزش بود.شروع  آموزش تایپ را می‌توان در…

عکس‌هایی از ترسناک‌ترین ساختمان‌های دنیا – آلبوم عکس

چرا برخی از ساختمان‌ها و خانه‌ها خیلی ترسناک به نظر می‌رسند. اینها دسته از سکونت‌گاه‌ها طیف گسترده‌ای دارند:- آنهایی که سایه روشن شب ترسناک‌شان می‌کند و هنگام روز یک ساختمان تقریبا عادی هستند.- آنهایی که مدت‌ها متروک مانده‌اند و…

مجموعه‌ای از «توتورو»های دست‌ساز در ستایش نماد استودیو جیبلی

تعدادی «توتورو»ی شکم گرد نمادین در انیمه My Neighbor Totoro از استودیو جیبلی به عنوان بخشی از مجموعه وسیعی از مجموعه‌ جدید کلکسیونی است که به احترام این شرکت رویاساز ساخته شده.این مجموعه که توسط تیم‌هایی از صنعتگران همکار ناکاگاوا…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
29 نظرات
 1. سروش می گوید

  قسمت اخر مطلب بیشتر شبیه تبلیغ بود، یا بهتره بگم اساسا تبلیغ بود!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   خب، مگر تیتر این پست را نخواندید؟! خیلی واضح نوشته‌ایم رپورتاژ.

   1. سروش می گوید

    حق با شماست. بابت بی توجهی به عنوان عذر می خوام…

 2. رضا می گوید

  من برام سوال پیش اومد دکتر، توی سایت خود دانش پژوهان این دوره با تخفیف 50% ویژه عید لحاظ شده، ولی توی رپورتاژ نوشته 50% تخفیف ویژه کاربران 1پزشک.
  چرا؟

  1. با سلام
   دوست عزیز این رپورتاژ مدتی پیش در یک پزشک قرار گرفته بود که به دلیل مشکلاتی حذف گردیده بود و امروز مجددا قرار گرفت به همین دلیل تخفیف ها کمی متفاوت با اون تاریخ سایت می باشد

 3. وبکار می گوید

  سلام
  تماس گرفتم ، گفتند: دوره مجازی هست . یعنی سی دی می دن و کلاس حضوری نیست. دوستان توجه داشته باشند.

  1. با سلام
   دوست عزیز در متن رپورتاژ به صراحت بیان شده که آموزش مجازیست!
   فقط یک سی دی نیست! ارزش کار به پشتیبانی آموزشی در سامانه آموزش مجازی دنش پژوهان می باشد که بیش از 4 ماه استاد و استاد یارها و تیم آموزشی موسسه در حال پشتیبانی آموزشی هستند و فقط به دلیل مشکلات بستر اینترنتی ایران و توجه به وقت آزاد کاربرها بیس اصلی آموزش در قالب یک دی وی دی درب منزل ارسال می گردد و سایر خدمات ذکر شده در رپورتاژ از طریق سامانه آموزش مجازی دانش پژوهان ارائه می گردد

 4. Soofi می گوید

  سلام
  خوبه جلوی هر کلمه مثل رپورتاژ توضیح بدید.
  من نمی دونم رپورتاژ چیه
  لطف می کنید توضیح بدید.
  با تشکر

  1. سید علیرضا مدرس می گوید

   رپورتاژ یعنی گزارشی تبلیغاتی!

 5. سید علیرضا مدرس می گوید

  کاش می‌نوشتند که این ۱۰۰ میلیون تومان را ظرف چه مدتی به دست آوردند. یک ماه؟ یک سال؟ چقدر؟!!
  (علیرضا به اعتبار تو ثبت نام کردم! اگر برنامه نویس ۱۰۰ میلیونی شدم، اولین اپم، مجانی برای تو!)

  1. دوست عزیز بستگی به اپلیکیشن ها دارد
   یک اپلیکیشن طی یک ماه و یک اپلیکیشن طی یک سال! اصل مئله درآمد یک اپلیکیشن می باشد و اینکه شما می توانید اپلیکیشن های مختلفی تولید و در بازه های زمانی مختلف منتشر نمایید!

 6. sajad می گوید

  خب اینا ایده شون اینه که سی دی بفروشن پولدار شن!
  ایده دو سه روز
  محتوا دو هفته
  !!!!!!!!!!!!!!!!

  1. دوست عزیز فقط یک دی وی دی نیست! ارزش کار به پشتیبانی آموزشی در سامانه آموزش مجازی دانش پژوهان می باشد که بیش از ۴ ماه استاد و استاد یارها و تیم آموزشی موسسه در حال پشتیبانی آموزشی هستند و فقط به دلیل مشکلات بستر اینترنتی ایران و توجه به وقت آزاد کاربرها بیس اصلی آموزش در قالب یک دی وی دی درب منزل ارسال می گردد و سایر خدمات ذکر شده در رپورتاژ از طریق سامانه آموزش مجازی دانش پژوهان ارائه می گردد. از جمله پرسش و پاسخ با استاد، مباحثه با سایر دانش پذیران، کلاس آنلاین رفع اشکال، تعریف پروژه و به نتیجه رسوندن پروژه، گواهینامه مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و…

 7. پوریا می گوید

  فلسفه ی کسب درامد از طریق پستای تبلیغاتی رو کاملا قبول دارم ولی حیفه شما با قلم خودتون پست رو مینویسید(چیزی ک من احساس کردم) شاید بهتر باشه متن رو خود سفارش دهنده اگهی به شما بده و شما فقط ی سری استاندارد براشون تعریف کنید و با نظری نهایی اون رو تایید کنید، به این شکلی ک الان هست با خودندن محتوای پست حس میکنیم مطلبی با علاقه و خواست و تایید شماست ک قرار دادید.
  در مورد اگهی ، متنش و حسی ک القا میکنه ی چیزی بگم:
  حس میشه درآمد میلیونی اونم ده رقمی خیلی خیلی راحته برا همین بگم شما اگهی رو خیلی خوب نوشتید اما برا دوستان توضییح بدم ک بفرض ک کسب درامد تو این سطح به همین راحتی باشه!! هدف آگهی دهنده ها چیه؟؟ چیزی غیر کسب درآمد نیست درسته؟؟ اگه میخوان پول دربیارن و فکر میکنن به سادهترین شکل و خیلی راحت میشه درامد ده رقمی داشت چرا میخوان کارآموز بگیرن و درآمدشون از طریق تدریس باشه؟؟
  نمیخوام بدبین باشم اما تنها دو جواب ممکن رو میگم:
  1.اراقام گزارش و حسی حالی ک تعریف میکنه شدیدا اغراق آمیزه و کسب درآمد از راه تدریس مطمئن تر و بصرفه تره برا همین خود اساتید برنامه نویسی اندروید دارن تدریس میکنن نه اینکه برنامه بسازن
  2.گروه و شرکت آگهی دهنده مراحل عرفان رو طی کردن و وابستگی به دنیا و مال دنیا ندارن برا همین تصمیم گرفتن برا ثوابش راه اسون کسب درآمد رو به ملت شریفمون نشون بدن.

  انتخاب با شما!! 🙂

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   بعضی از آگهی‌ها را خودم می‌نویسم، اما متن این آگهی را خودم ننوشته بودم. به هر حال سخت نگیرید. سفارش دهندگان آگهی‌ها هم نیاز به شناسایی خدمات خودشان دارند.

  2. دوست عزیز این مطلب قبل از اینکه تبلیغی برای فروش دوره باشد مطلبیست برای آشنایی با بازارهای ناشخناخته ایرانی! تک تک مطالبی که بالا ذکر شده و اپلیکیشن های ذکر شده در کافه بازار موجود می باشد و درآمد آنها هم قابل محاسبه! تمامی رقم ها از کافه بازار دریافت شده و در این مطلب ذکر شده.
   موسسه آموزش عالی آزاد دانش پژوهان یک موسسه آموزشی می باشد که در بیش از ۶۰ رشته و برگزاری سالیانه صدها دوره درحال فعالیت می باشد و محدود به برگزاری یک دوره برنامه نویسی اندروید نمی باشد بلکه در چندین دپارتمان با بیش از ۱۰۰ استاد درحال همکاریست.
   برای مثال در همایش ملی طراحی داخلی و دکوراسیون که امسال چهارمین سال برگزاری آن می باشد با بیش از ۲۰ دانشگاه کشور همکاری دارد که آدرس آن در زیر ذکر شده است:
   http://deconf.ir
   آموزش رسالت موسسه است و نه راهی برای کسب درآمد محض.

 8. عليرضا می گوید

  اقای دکتر مشکل اصلی تولید محتواست که زمان زیادی رو طلب میکنه.

  1. بله دوست عزیز نابرده رنج گنج میسر نمی شود! ولی مهم اینه بدونیم گنجی وجود داره و براش تلاش کنیم

 9. فرشاد می گوید

  ببخشید، ولی مزخرف‌ترین دیدگاه برای برنامه‌نویس شدن همین نوع تبلیغاته!
  حتا اونهایی که بالای ده ساله کد میزنند هم ادعای برنامه‌نویس بودن نمیکنند! اونوقت این عزیزان سعی دارند با پیشنهاد ویژه‌شون در عرض یک هفته برنامه‌نویس بسازند! عجب!!!

  1. کسی ادعای آموزش در یک هفته را ندارد!
   آموزش های طی دوره تقریبا 4 ماهه به همراه انجام حداقل 4 پروژه کاربردی و کامل طی دوره توسط دانش پذیران، تعریف پروژه نهایی برای انتشار در کافه بازار، پرسش و پاسخ با استاد، مباحثه با سایر دانش پذیران و… به نتیجه می رسد

 10. جواد عباسی می گوید

  سلام
  به خاطر اعتبار یک پزشک بسته رو خریداری کردم.

 11. Hamid می گوید

  اول: تاریخ درج خبر 24 مهر یعنی امروزه ولی مهلت ثبت نام تا 20 مهر
  دوم: آخر متن نوشته تخفیف ویژه کاربران زومیت که بهتره اصلاح بشه

  1. با سلام
   دوست عزیز این رپورتاژ مدتی پیش در یک پزشک قرار گرفته بود که به دلیل مشکلاتی حذف گردیده بود و امروز مجددا قرار گرفت به همین دلیل تخفیف ها کمی متفاوت با اون تاریخ سایت می باش

 12. گل فروش می گوید

  درآمد 100 ملیونی کجا بود وقتی بازار 40 درصدشسو می گیره!
  ( 30درصدو همه می گیرن اما بازار 8 در صد هم علاوه بر اون به خاطر مالیات می گیره!)

  1. 60 درصد باقیمانده مربوط به برنامه نویس نمی باشد؟

 13. محمد حسین می گوید

  ته آگهی نوشته تخفیف برای کاربران زومیت!

  1. Infinite می گوید

   این آگهی برای این سایت هم منتشر شده بود.

 14. مرجع پروژه های دانشجویی می گوید

  سلام خیلی ممنون از راهنمایی تون ، بسیار عالی بود 😉

 15. رضا می گوید

  متاسفانه خدمات ارائه شده به نسبت قیمت بسیار ضعیف است. سایت که همه قسمتهاش رو زده در حال تکمیل. خود ویدئوهای آموزشی هم بسیار آماتور آماده شده است. حتی ویدئوی جلسه دوم در میان درس ناگهان به پایان می رسد. فایل های مورد نیاز هم فقط برای ویندوز 64 بیت قرار داده شده و سایت هایی که برای دانلود فایل ها معرفی شده (نظیر اوراکل و اندرویددولاپر) دسترسی آی پی های ایران را قطع کرده اند. در کل از مجموعه بسته بسیار ناراضی هستم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5