اپلیکیشن فیدیبو با حقه جذابی به اپ‌استور اپل بازگشت؛ ترفندی ناگزیر که ای کاش اصلا نیازی به آن نبود

  • توسط میثاق محمدی‌زاده
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۴ دیدگاه

اپلیکیشن‌های ایرانی در اپ‌استور iOS تار و مار شدند. اپل تمام اپ‌های ایرانی را شناسایی و از اپ‌استور حذف کرده است یا دسترسی به آن‌ها مسدود شده و کاربران ایرانی نمی‌توانند این اپ‌ها را روی دستگاه‌های iOS دانلود و نصب کنند.

اپلیکیشن‌های ایرانی هم بیکار ننشسته و دست روی دست نگذاشتند. به ترفندها و حقه‌های مختلفی دوباره به اپ‌استور بازگشت یا روش‌های جدیدی برای دسترسی به نسخه iOS و نصب روی آیفون و آیپد اختراع کردند.

برخی اپ‌ها با فناوری PWA یا همان وب‌اپلیکیشن‌های پیش‌رونده سعی کردند برای کاربران iOS به اپ‌های خود دسترسی ایجاد کردند. برخی دیگر از اپ‌ها با راه‌اندازی سرورهای محلی و آپلود اپلیکیشن روی آن، قابلیت نصب و به‌روزرسانی اپ‌شان را فراهم می‌کنند.

در این میان، اپل باز هم برخی از این دوربرگردان‌ها و حقه‌ها را شناسای و مسدود کرده است ولی به نظر می‌رسد جدیدترین حقه اپلیکیشن فیدیبو به این زودی‌ها برای اپلی‌ها لو نرود یا حداقل بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است.

حقه‌ای که کارساز است

اپلیکیشن فیدیبو که یک کتابخوان الکترونیکی است؛ توانسته دوباره به اپ‌استور برگردد ولی این بار نه به عنوان یک اپلیکیشن ایرانی؛ بلکه یک اپلیکیشن عربی توسعه داده شده در کشور عراق و با موضوع خبرخوانی برای مسلمانان و عراقی‌ها در سراسر دنیا.

فیدیبو اپ خود را با نام توسعه‌دهنده Anabelle Binata ثبت کرده است و تصاویر آپلود شده روی اپ‌استور به زبان عربی و با رابط کاربری کاملا متفاوت با اصل اپلیکیشن فیدیبو است.

جالب است در این مدت موفق شده امتیاز ۴.۷ را کسب کرده و رتبه ۲۸ اپ‌های خبرخوان‌ را کسب کند.

هنگامی که به سایت فیدیبو مراجعه کنید و قصد دانلود نسخه iOS این اپلیکیشن را داشته باشید؛ به شما تذکر می‌دهد حتما برای بقای این اپ با فیلترشکن وارد اپ‌استور شده و از ارسال نظرات و کامنت‌های فارسی یا اشاره به کشور ایران جدا خودداری کنید.

به نظر می‌رسد این حقه برای بازگشت به اپ‌استور جالب باشد و اپ‌های ایرانی دیگر هم بتوانند از این طریق دوباره در دسترس کاربران iOS قرار بگیرند. البته، بعید است اپل متوجه این ترفند نشود و احتمالا دوباره آن‌ها را مسدود می‌کند.

اپلیکیشن فیدیبو نسخه iOS را می‌توانید از این آدرس اپ‌استور دانلود کنید.

نظرات

  1. و این یعنی اوج حقارت یک ملت

  2. جالبه که اپ “دیوار”هم بدون مشکل داره فعالیت میکنه و توی اپ استور موجوده
    البته اسنپ و تپ سی هم فعلا خوب دور زدن و اوکی شدن برام جالبه که چطور دیجی کالا هنوز حرکتی نزده هرچند همه ی اپای ایرانی توی سیب اپ الان فعلا اوکی هستن ولی خب پولی شدن! سیب اپ با خرید اشتراک اونا رو در دسترس و قابل نصب کرده

  3. دکتر چطور باید فعالش کنم بر روی آی‌پد ؟

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.