آی‌او‌اس ۱۳ یک ویژگی‌ بزرگ آیفون ۱۱ را لو داد: درگاه USB-C جایگزین لایتنینگ می‌شود

نسخه بتای سیستم‌عامل iOS 13 یک ویژگی بزرگ و مهم آیفون‌های بعدی اپل را برملا کرد و دور از انتظار نیست تا پاییزماه و پیش از رونمایی از این گوشی‌ها، ویژگی‌های دیگری هم مشخص شود.

این هفته کاربری اپلی به نام Raphaël Mouton تصویری در توییتر منتشر کرد که مربوط به صفحه بازیابی (Restor) نسخه بتای iOS 13 در آیفون است.

در نگاه اول، یک کامپیوتر مک و انتهای کابل دیده می‌شود. شاید کابل لایتنینگ آیفون است ولی اگر با دقت نگاه شود؛ بیشتر شبیه به یک درگاه USB-C است.

سایت فوربس و چندین سایت دیگر با بررسی این تصویر و مقایسه آن با تصویر صفحه بازیابی در گوشی‌های آیفون کنونی به این قطعیت رسیدند که به درگاه و کابل USB-C اشاره دارد.

آیا سرانجام باید منتظر جایگزینی درگاه USB-C با Lightning در آیفون‌های ۲۰۱۹ اپل باشیم؟ چه خبر خوشی و چه ویژگی مهمی و چقدر کاربران اپل دوست دارند این شایعه رنگ واقعیت به خود بگیرد.

بیش از ۲ سال است که این شایعه دهان به دهان می‌چرخد و سایت‌های مختلف درباره‌اش می‌نویسند. ابتدا، قرار بود در آیفون‌های سال ۲۰۱۸ شاهد رونمایی از درگاه USB-C باشیم که اپل ناامیدمان کرد. در عوض، اپل روی آیپد پرو ۲۰۱۸ و مک‌بوک‌های جدید از این درگاه پرسرعت رونمایی کرد.

همه داستان‌های درگاه USB-C در آیفون

ممکن است این تصویر به یک ویژگی دیگر هم اشاره داشته باشد و آن یک مبدل USB-C به Llightning برای اتصال به کامپیوترهای مک است. به این معنی که آیفون ۱۱ با کابل USB-C و آداپتور برق شارژ سریع ۱۸ واتی این کابل و درگاه وارد بازار خواهد شد.

فعلا این حدس و گمان‌ها درباره حذف درگاه لایتنینگ از روی آیفون‌های ۱۱ و پشتیبانی از USB-C از سوی اپل تایید نشده‌اند و نباید انتظار تاییدشان را هم داشته باشیم تا شب رونمایی از این گوشی‌ها.

برخی شایعات هم می‌گویند کوپرتینو آیفون‌های XI و XI Max را با درگاه USB-C روانه بازار خواهد کرد ولی در آیفون XR هنوز از درگاه لایتنینگ استفاده می‌شود.

از دیگر شایعات مهم درباره آیفون‌هایی ۱۱ می‌توان به دوربین سه‌گانه پشتی روی مدل‌های رده بالا و دوربین دو گانه اصلی برای آیفون XR اشاره کرد. همین‌طور، گفته می‌شود اپل ویژگی ۳D Touch را به طور کامل از روی آیفون‌های خانواده ۱۱ حذف می‌کند.

شاید ۳D Touch به طور موقت از روی آیفون‌های سال ۲۰۱۹ برداشته شود تا در طراحی جدید آیفون‌های ۲۰۲۰ به شکلی ظاهر شود و شاید هم مانند قابلیت Haptic Touch در آیفون XR ظاهر شود. اپل برای دستیابی به نمایشگر بزرگ‌تر و بدون حاشیه می‌خواهد ویژگی ۳D Touch را قربانی کند.

نظر شما درباره این تغییرات آیفون‌های ۲۰۱۹ چیست؟ با حذف کدام ویژگی موافق هستید و دلتان برای کدام ویژگی تنگ می‌شود؟

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.