آموزش برنامه نویسی plc به صورت جامع و تخصصی

0

رپورتاژ

پی ال سی ها امروزه در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و برای اینکه بتوان از آنها بهره برداری مناسبی داشت، بایستی برای آنها برنامه نویسی انجام داد. به همین دلیل برنامه نویسی پی ال سی امروزه بسیار حائز اهمیت می باشد، برنامه نویس plc  کسی است که به زبان های مختلف برنامه ریزی آشنا است و می تواند بهترین برنامه نویسی را در یک سیستم و یک پروژه پیاده کند.

امروزه برنامه نویسی پی ال سی از نیازهای اصلی صنایع به شمار می رود و با توجه به تخصصی بودن این امر و کمبود نیروی متخصص یادگیری برنامه نویسی plc یکی از آموزش های مهمی است که می تواند آینده شغلی عالی را به ارمغان بیاورد. ما در ادامه متن زبان های مختلف برنامه نویسی plc را معرفی می کنیم.

آموزش انواع برنامه نویسی plc

آموزش برنامه نویسی plc و زبان های مختلف آن

زبان های برنامه نویسی plc گوناگون می باشد برخی از مهمترین زبان های برنامه نویسی پی ال سی عبارتند از:

  • LD یا Ladder Diagram: ساده ترین و البته محبوب ترین زبان برنامه نویسی است که معمولا برای اجرای آن از نمادها برای برنامه نویسی استفاده می شود. این زبان تحت استانداردهای IEC 61131-3 قرار دارد و یک زبان معتبر کنترل منطقی به شمار می رود.
  • Instruction List: یک زبان اختصاصی کوتاه است که با استفاده از آن می توان فرایند صدور فرمان را کوتاه تر کرد. در این زبان برنامه نویسی plc از دستورالعمل های مینیمومی و از نمودارهای پلکانی استفاده می شود.
  • Sequential Function Charts: یکی از زبان های حرفه ای برنامه نویسی plc به شمار می رود و در واقع یک زبان گرافیکی یا گرافیک گرا به شمار می رود. این زبان به وسیله تجسم و برنامه ریزی اجرا می شود و به نویسنده اجازه می دهد که در زمان بندی های تعریف شده به صورت کدگذاری، دستورات را وارد نماید.
  • Function Block Diagram: این زبان برنامه نویسی به عنوان یک زبان تخصصی به شمار می رود که در مباحث آموزش plc بسیار مورد توجه قرار می گیرد. Function Block Diagram یا به اختصار FBD، یک زبان خاص است که در بهبود برنامه نویسی های متنی تعریف شده و به صورت زبان برنامه نویسی دیجیتال اجرا می شود. این زبان خاص به برنامه نویس پی ال سی اجاره می دهد تا سیستمی را برنامه نویسی کند، که از نظر جریان سیگنال بین پردازشگرها، قابل مشاهده باشد.

آموزش برنامه نویسی plc  از صفر تا صد

برنامه نویسی پی ال سی امری بسیاری تخصصی می باشد که برای یادگیری آن روش های گوناگونی وجود دارد. شما می توانید به روش استاد شاگردی برنامه نویسی پی ال سی را فرا بگیرید. این روش برای یادگیری پی ال سی چندان توصیه نمی شود. زیرا در این روش کلیه زبان های plc آموزش داده نشده ضمن اینکه مدت زمان یادگیری بسیار طولانی می باشد.

روش دیگر یادگیری مطالعه جزوات، کتاب ها و فیلم های آموزشی پی ال سی است. این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا یادگیری پی ال سی حتما می بایست به صورت عملی انجام گیرد.

بهترین روش آموزش plc و یادگیری آن شرکت در دوره های plc می باشد. زیرا در این دوره ها به صورت عملی و زیر نظر اساتید متخصص به آموزش صفر تا صد پی ال سی پرداخته شده و شما می توانید در مدت زمان کوتاهی کلیه مهارت های لازم را کسب نمایید.

معرفی دوره آموزش plc

آموزش plc یک دوره تخصصی و حرفه ای است که امروزه به منظور رفع نیاز صنایع به متخصصان این حوزه تعریف شده و توسط مراکز آموزشی مختلفی اجرا می شود. در این دوره آموزشی کارآموزان با انواع زبان های برنامه نویسی پی ال سی و طریقه نصب و مدیریت پی ال سی به صورت تخصصی و حرفه ای آشنا می شوند و می توانند پس از پایان دوره آموزشی خود به راحتی وارد بازار کار شوند.

برای طی نمودن این دوره تخصصی توصیه می شود به مراکز حرفه ای و معتبر مراجعه شود تا بتوان ضمن فراگیری کامل این زبان ها ورود راحت تری نیز به بازار کار داشت. یکی از مراکز آموزشی مهم در این حوزه آموزشگاه فنی برق است.

این مرکز تخصصی انواع دوره های آموزشی برق و الکترونیک شامل آموزش برق کشی ساختمان، دوره آموزش برق صنعتی و غیره را به صورت حرفه ای برگزار می کند. آموزشگاه فنی پارس دوره های آموزشی خود را برابر با استانداردهای روز دنیا و با بالاترین سطح کیفی در ایران برگزار می کند. آمار نشان داده که حدود ۹۰ درصد کارآموزان این مرکز پس از پایان دوره به راحتی جذب بازار کار شده اند.

کلاس آموزش تعمیرات موبایل و لپ تاپ، آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی و پکیج دیواری، آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش تعمیرات برد، آموزش هوشمند سازی ساختمان، آموزش برق خودرو برخی از دیگر دوره های آموزشی این مرکز می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های این مرکز و ثبت نام می توانید به وب سایت رسمی آموزشگاه فنی برق به آدرس اینترنتی https://fannibargh.com/ مراجعه نمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی می توانید با شماره ۰۲۱۶۶۱۲۱۰۲۹ تماس حاصل نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.