گوشی هوشمند شیائومی ۱۲S Ultra بزرگ‌ترین حسگر را در بین گوشی‌ها خواهد داشت: با سنسور کامل سونی ۱ اینچی

0

شیائومی اعلام کرده است که ۱۲S Ultra آینده از سنسور ۱ اینچی IMX۹۸۹ سونی استفاده خواهد کرد. این گوشی که با همکاری لایکا نیز ساخته شده، در تاریخ ۴ جولای معرفی خواهد شد.

شیائومی این خبر را در حساب کاربری Weibo خود اعلام کرده است. این شرکت می‌گوید که ۱۲S Ultra جدیدش از بزرگترین سنسور تلفن همراه سونی موجود استفاده می‌کند و در نتیجه عملکرد بهتری در نور کم دارد و فوکوس سریع‌تر و محدوده دینامیکی بهتری برای عکاسی موبایل به ارمغان می‌آورد.

البته این اولین گوشی هوشمندی نیست که از سنسور ۱ اینچی  استفاده می‌کند. سال گذشته، سونی Xperia Pro-I را معرفی کرد که اولین گوشی هوشمندی بود که دارای سنسور ۱ اینچی بود. اما مشکل این بود که گوشی در واقع از همه مساحت سنسور نمی‌توانست استفاده کند و فقط قسمت مرکزی آن، استفاده می‌شد.

اما شیائومی می‌گوید که سنسور ۱ اینچی ۱۲S Ultra این مشکل را ندارد. اما راه حل رفع مشکلات فیزیکی غلبه بر این محدودیت را هم ذکر نکرده است.

در ضمن شیائومی ادعا کرده که صرفا خریدار این سنسور نبوده، بلکه این با همکاری سونی و سرمایه‌گذاری مشترک ۱۵ میلیون دلار آن را توسعه داده‌اند.

گرچه ۱۲S Ultra اولین گوشی بهره‌برنده از این سنسور خواهد بود. اما به نظر نمی‌رسد که شیائومی حق استفاده انحصاری از آن را داشته باشد.

تنها ۱۲S Ultra دارای سنسور ۱ اینچی می‌شود و نسخه‌های ۱۲S و ۱۲S Pro به جای این نسور  از Sony IMX۷۰۷ بهره می‌برند.

به غیر از وعده سنسور یک اینچی، تنها جزئیات دیگر فاش شده از سری ۱۲S شیائومی استفاده از پردازنده Qualcomm Snapdragon ۸ Gen ۱ است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.