آزمایش جالب و وحشتناک روس‌ها

12

خیلی وقت‌ها وقتی بیمارانی را می‌بینم که روزهای آخر زندگی خود را سپری می‌کنند، با خودم فکر می‌کردم، نمی‌شود فقط سر بیمارها را زنده نگه داشت؟!

ایزاک آسیموف یک داستان علمی تخیلی داشت که در آن پزشکان برای زنده نگه داشتن یک دانشمند نخبه به شدت بیمار و برای اینکه جامعه بتواند همچنان از اندیشه‌های او استفاده کنند، به تکاپو افتاده بودند. آنها تصمیم گرفتند که مغز او را به یک بدن سالم پیوند بزنند. اما بدیهی بود که چنین انسانی را نمی‌توانستند پیدا کنند. پس مجبور شدند مغز این دانشمند را به پیکر یک سگ پیوند بزنند!

اما ظاهرا دانشمندان روس سال‌ها قبل روی چنین ایده‌ای عملا کار کرده بودند. در اواسط قرن بیستم آنها سر سگی را در یک آزمایش جدا کردند و به کمک یک دستگاه قلب و ریه مصنوعی اولیه، خون و اکسپژن به سر سگ رساندند. سر سگ در حین آزمایش هشیار بود و به تحریکات پیرامونش جواب می‌‌داد. البته نمی‌شود صد در صد به خبر اعتماد کرد، ولی هم روس‌ها و هم آمریکایی‌ها در زمان جنگ سرد، آزمایش‌های محرمانه زیادی انجام داده‌اند که شاید سال‌ها بعد اخبار مربوط به آنها منتشر شود. بد نیست به این ویدئو در یوتیوب هم نگاهی بیندازید.

Experiment1940.jpg

منبع

 
12 نظرات
 1. Mehran می گوید

  I’ve seen some thing like this many years ago on IR TV channel 2.
  They cut the head of one monkey and put it besides another monkey, so the new monkey had two heads.
  They were both alive for 15 minutes. even the separated head could drink water!

 2. 786MaSha می گوید

  سلام
  واقعا وحشتناک بود. البته وقتی به این فکر میکنم که بهرحال میتواند نتیجه علمی مفیدی داشته باشد قابل قبول هست ولی در هرحال وحشتناک هست

 3. ninigondeh می گوید

  Wow!

 4. صادق می گوید

  خیلی وحشتناکه. بعد چنین موجودی به درد هم میخوره؟ مثلاً میتونه ایده بده؟ من وقتی که گشنه ام میشه یا در شرایط بدی هستم مغزم کار نمی کنه بعد در چنین وضعیتی چه فایده ای میتونه داشته باشه!

 5. Babak می گوید

  ممنون. واقعآ جالب و ترسناک بود….

 6. خواننده می گوید

  برادر صادق الان که سر شما جای خودشه خیلی داری (ایده)‌میدی؟(-:
  هیچ فایده ای که نداره! شما نگران نباش. الان گشنه که نیستی؟

 7. آی تی شوک می گوید

  این دیگه خیلی ” جالب و وحشتناکه ” واقعا آدم شاخ در میاره

 8. vivavida می گوید

  وای این مطلب خیلی منزجر کننده بود تصورش هم مو به تن آدم سیخ می کنه. من دلم برای اون سگه بیچاره می سوزه چطور دلشون میاد روش همچین آزمایشاتی انجام بدن.

 9. روح الله می گوید

  اگه این ایده واقعا” عملیاتی بشه ، می تونه مفید باشه .

 10. Pooria می گوید

  رولد دال در شاهکارش ( داستان‌های نامنتظره، ترجمهٔ فوق‌العادهٔ گیتا گرکانی از نشر کاروان ) داستانی با همین مضمون داره. این کتاب یکی از قشنگ‌ترین کتاب‌هاییه که خونده‌م و به همه پیشنهاد می‌کنم بخوننش. البته همین ترجمه و انتشارات فقط.

 11. محمد می گوید

  من این آزمایش رو سالها قبل در تلویزیون دیده ام که با ۳ میمون انجام شد آزمایش در فیلم مستندی که حداقل یک ساعت و نیم بود بطور کامل شرح داده شده بود و آزمایش کنندگان هم روس نبودند
  این فیلم وحشتناک و مشمئز کننده بود و دانشمندان موجود در فیلم پس از تلاشهای زیاد موفق شدند سر یک میمون را ۲۴ ساعت زنده نگه دارند

 12. نیما می گوید

  سلام.کتابی هست به نام دل سگ با این موضوع که داستانیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.