استفاده از آیفون در جنگ!

6

ما شنیده بودیم که «تقریبا» برای هر کاری، اپلیکیشنی وجود دارد، اما ته دلمان کاملا به این گفته باور نداشتیم. اما گر این پست را بخوانید شاید ایمان بیاورید که دقیقا برای هر کاری ایلیکیشنی وجود دارد.

آیفون این قابلیت را دارد که در جنگ هم مورد استفاده قرار بگیرد! مقامات ارتش آمریکا قصد دارند از محصولات اپل در میدان جنگ به عنوان یک ابزار تکنولوژیک علیه نیروهای دشمن در عراق و افغانستان استفاده کنند.

به کمک آیفون و اپلیکیشن‌هایش سربازان، می‌توانند نقشه‌های به روزشده موقعیت دشمنان و همچنین ویدئوهای هواپیماهای بی‌سرنشین و عکس‌های دشمنان را ببینند و با هم به اشتراک بگذارند.

تهیه اطلاعات ضروری از منابع مختلف برای سربازانی که در قلمرو بیگانه هستند، بسیار اهمیت دارد. نیروهای ارتشی هم‌اکنون روی طرحی کار می‌کنند که به یاری آن نه تنها امکان ارتباط سربازان را با هم برقرار می‌کند، بلکه آنها را به سامانه‌های تسلیحاتی و پایگاه‌های اطلاعاتی مرتبط می‌کند.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

بدیهی است که آیفون و آی پاد تاچ، ارزان‌ترین وسیله‌های در دسترس برای این منظور هستند، چون همه با کار با آنها آشنا هستند و همچنین نیازی به طراحی و ساخت ابزارهای جدید الکترونیکی نیست.

پیش از این هم از آی پاد تاچ به صورت گسترده‌ای در عراق و افغانستان به منظور ترجمه استفاده می‌شده است. برنامه‌ای به نام Vcommunicator، نمونه‌های نوشتاری و گفتاری از زیان‌های عربی و کردی و دو زبان رایج در اقغانستان در اختیار سربازان قرار می‌دهد تا آنها به کمک این جملات بتوانند با مردم این نواحی ارتباط برقرار کنند.

به علاوه آیفون یک اپلیکیشن به نام Bullet Flight دارد که دقت تیراندازی تک‌تیراندازها را افزایش می‌دهد. این اپلکیشن بسیار محبوب شده است. این اپلیکشن متغیرهای مختلفی مثل فاصله هدف، دما، فشار هوا، سرعت و جهش وزش باد را می‌گیرد و به تک تیرانداز کمک می کند که شلیک دقیق‌تری داشته باشد!

هزینه جنگ بسیار بالا رفته است و بنابراین سرمایه گذاری ارتش آمریکا در تحقیقات و طرح‌های توسعه‌ای مستقل بسیار دشوار شده است. بنابراین مقامات آمریکا از شرکت‌های فناوری برای یاری رساندن به آنها کمک می گیرند. بسیاری از شرکت‌ها از جمله اپل به این دعوت، پاسخ مثبت داده‌اند و برای سربازان اپلیکیشن‌های نظامی ویژه طراحی کرده‌اند.

یک شرکت دیگر در ایندیانا، مشغول ساختن اپلکیشنی است که در آن هر سرباز می‌تواند با گرفتن عکس‌هایی از خیابان‌ها، به طور خودکار اطلاعاتی را که سربازان دیگر در مورد آن منطقه در پایگاه داده‌ها آپلود کرده‌اند، از جمله حوادث اخیر رخ داده در آن منطقه یا اطلاعاتی در مورد نیروهای دشمن را، ببیند.

مدت‌هاست که چهره جنگ‌ها از حالت سنتی به درآمده است و نظامیان از هر امکانی برای موفقیت استفاده می‌کنند.

منبع


 
ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظرات
 1. حسین ترابی می گوید

  کم‌کم جنگ‌های واقعی، شبیه جنگ‌هایی که در بازی‌های کامپوتری و فیلم‌های تخیلی می‌دیدیم می‌شود.

 2. سنا می گوید

  «بدیهی است که آیفون و آی پاد تاچ، ارزان‌ترین وسیله‌های در دسترس برای این منظور هستند»
  آقا ما به این جمله «بدیهی»تان ایراد داریم! کجا ارزان است این اپل الکی گران‌فروش؟؟

 3. درنین می گوید

  سلام

  همهٔ این پیشرفتها، فناوری،…..، توجه داشته باشید که هنوز هم آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند smile .

  بهترین ها

 4. میلاد می گوید

  من که عاشق این اپلیکیشن ها هستم.

 5. kami می گوید

  من نظری ندارم ولی آیا ما هم میتونیم.

 6. daniyal می گوید

  دوست عزیز اپل ۴۸ گیگابایت در کشور امریکا ۳۹۹ دلار هست و برای یک شهروند امریکایی حقوق یک روز نهایت ۲ روز هست.
  گوشی توپی هست من چینی شو دارم :))

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.